راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای آشپزی در بازی Sea of Thieves

راهنمای آشپزی در بازی Sea of Thieves

زنده ماندن در بازی Sea Of Thieves می‎‌تواند به سادگی مصرف یک موز رسیده باشد، اما برای اینکه بیشترین استفاده را از مواد عذایی خود داشته باشید، باید نکاتی را رعایت کنید. این نکات زمان پخت غذا را کاهش می‎‌دهند و حتی باعث افزایش قدرت شما در برخی زمینه‎‌ها خواهند شد، پس اگر علاقه‎‌مند به بازی Sea Of Thieves هستید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

فهرست میوه‌‎ها در Sea of Thieves

درست مانند بازی‎ های Hero Shooter یا MOBA، میوه ‎های Sea Of Thives نیز در سطح‎ های مختلفی دسته بندی می‌شوند. برخلاف آن بازی‌ها اما، میوه‌های این اثر با توجه به متغیراتی بهتر یا ضعیف‌تر عمل می‌کنند که البته بعد از آشنایی با آن‌ها، برایتان واضح می‌شوند. لیستی کامل از میوه‎‌ها و مقداری که به Health شما اضافه می‌‎کنند را در ادامه می‌‎توانید مشاهده و از آن استفاده کنید.

میوه مقدار HP بازیابی شده (از ۱۰۰)
موز ۲۰
نارگیل ۳۰
انار ۴۰
انبه ۵۰
آناناس ۱۰۰ با دو گاز از میوه

از آنجایی که هر دزد دریایی، حداکثر پنج ماده غذایی را می‌‎تواند نگه دارد، بهتر است که میوه‌‎هایی مانند موز و یا نارگیل را با انبه و آناناس تعویض کنید. البته برای گرفتن بهترین نتیجه باید میوه‌ها را کنار گذاشته و به دنبال پروتئین‌‎های حیوانی باشید، البته اگر با نحوه پخت آن‌ها آشنایی داشته باشید.

زمان پخت و فهرست گوشت‌ها در Sea of Thieves

خوردن گوشت خام در دنیای واقعی شما را بیمار می‎‌کند، در Sea Of Thieves نیز اگر چنین اشتباهی انجام دهید دزد دریایی شما آسیب خواهد دید. اگر چه می‎‌توانید برای به دست آوردن گوشت مرغ، کوسه، مگالودون و کِراکِن به شکار مشغول شوید، این آیتم‎‌ها از فروشگاه بازی نیز قابل خرید هستند، البته به یاد داشته باشید که باید آن‌ها را قبل از استفاده بپزید.

هر کشتی به یک اجاق در زیر عرشه بالایی مجهز است، و در جزیره‌ها نیز کمپ‌هایی وجود دارند که با استفاده از فانوس و تخته‌های چوب می‌توانید در آن‌ها آتش روشن کنید. زمانی که رو به روی یک اجاق داغ قرار گرفته‌اید و می‌‎خواهید که برای دوستان خود یک وعده غذایی فوق العاده درست کنید، از جدول زمانی زیر استفاده کنید تا هر غذایی را به بهترین نحو آماده کنید. مصرف غذایی که کامل پخته نشده باشد، باعث خراب شدن حال شخصیت شده، و همچنین سوزاندن غذا نیز تمام خاصیت‌های آن را از بین می‌برد.

غذا زمان لازم برای پخته شدن زمان لازم برای سوختن
ماهی ۴۵ ثانیه ۱ دقیقه و ۲۰ ثانیه
ماهی خاص ۱ دقیقه و ۳۵ ثانیه ۲ دقیقه
مرغ ۱ دقیقه و ۵ ثانیه ۲ دقیقه
مار ۱ دقیقه و ۵ ثانیه ۲ دقیقه
کوسه ۱ دقیقه و ۵ ثانیه ۲ دقیقه
مگالودون ۲ دقیقه و ۵ ثانیه ۴ دقیقه
کراکن ۲ دقیقه و ۵ ثانیه ۴ دقیقه

همانطور که می‎‌بینید، یک بازه زمانی بین پختن کامل غذا و سوختن آن فرصت دارید. همچنین زمانی که غذا از حالت نیم‌‎پز به پخته و سپس سوختن می‌‎رود، تغییر شکل خواهد داد. در هر صورت ارزش غذای پخته شده در فروشگاه بازی نسبت به خام و یا حتی سوخته شده آن بسیار بالاتر  است، پس پختن غذا در Sea Of Thieves بسیار کاربردی است. با این حال مصرف این نوع غذاها در بازی، Health Bar کارکتر شما را تقویت خواهند کرد. برای تست این موضوع باید زمانی که Health شما به طور کامل پر است، یک غذای پخته شده مصرف کنید. پس از مصرف غذا، یک شکل اسکلت مانند درکنار Health Bar شما نمایش داده می‎‌شود، این اسکلت درواقع Health ذخیره شما در بازی است.

آشپزی در بازی Sea of Thieves

همچنین به هیچ وجه اجاق خود را بدون مرقبت رها نکنید، زیرا اگر یک ماده غذایی بیشتر از پنج دقیقه در حال سوختن باشد، باعث ایجاد آتش سوزی در کشتی خواهد شد. خیلی از بازیکنان Sea of Thieves داستانی از رفتن به منطقه The Sunken Grove و سپس برگشتن به کشتی در حال سوختنشان بخاطر رها کردن اجاق، تعریف می‎‌کنند.

بهتر است که قبل از نبردهای سخت مانند قلعه اسکلت‎‌ها و نبردهای دریایی PVP، مواد غذایی که از حیوانات گرفته شده‌‎اند را همراه داشته باشید تا از زنده ماندن شخصیت خود مطمئن شوید. با در نظر گرفتن این موارد، بهترین مواد غذایی در Sea Of Thieves، گوشت کراکن‎‌ها و مگالودون‎‌ها هستند. پس از آن همیشه تعدادی گوشت و ماهی پخته شده در کشتی خود داشته باشید. درنهایت میوه‎‌ها نیز جایگاه سوم را کسب می‎‌کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *