اخبار و رویدادها, کنسول, یادداشت

سونی قصد دارد مدت زیادی دارندگان پلی استیشن 4 را راضی نگه ‌دارد

پلی استیشن 4

همانطور که انتظار می‌رفت سونی قصد دارد از کنسول نسل هشتمی خود یعنی پلی استیشن 4 حداقل برای چند سال دیگر پشتیبانی کند. به نظر می‌رسد که سونی تا مدت زیادی قرار است از کنسول قبلی خودش پشتیبانی کند و برای این‌که بیشتر هوادارانش برای خرید PS5 اقدام کنند، مدتی را صبر خواهد کرد.

سونی در ماه‌های اخیر چندین بار در مورد چگونگی باور خود نسبت به نسل‌ها صحبت کرده است و قصد دارد بازی‌های را در کنسول نسل نهمی خود ارائه دهد که فقط قابل تجربه بر روی پلی‌استیشن 5 باشد، اما زندگی هنوز در PS4 در جریان است. دو اثری که در روز انتشار کنسول PS5 منتشر خواهند شد یعنی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Sackboy: A Big Adventure برای کنسول پلی استیشن 4 نیز عرضه خواهند شد. همینطور در سال آینده بازی Horizon: Forbidden West به عنوان یک نسخه‌ی بین دو نسلی منتشر خواهد شد. برای مطالعه نحوه‌ی اجرای بازی های PS4 روی PS5 می‌توانید به بلاگ تیلنو مراجعه کنید.

پلی استیشن 4

طبق گفته‌ی مدیر عاملی پلی‌استیشن یعنی جیم رایان (Jim Ryan)، پیش بینی می‌شود این پشتیبانی تا سال 2022 ادامه داشته باشد و دارندگان پلی استیشن 4 بتوانند تا آن زمان همچنان از کنسول خود لذت ببرند. رایان در مصاحبه‌ی اخیر خود با GamesIndustry گفت که افزایش مشترکین و مخاطبان PS4 در ماه‌های اخیر به دلیل ویروس کرونا باعث شده چشم سونی نسبت به پتانسیل رشد این کنسول باز شود و این شرکت قصد دارد مخاطبان خود را با محتواهای جدید برای مدتی دیگر درگیر کند.

رایان گفت:

بدیهی است که افق دید ما نسبت به آنچه در جامعه‌ی مخاطبان PS4 امکان پذیر است بر اساس چیزی که در شش ماه اخیر مشاهده کرده‌ایم بیشتر شده است. این می‌تواند خیلی قدرتمند باشد زیرا در سال 2022،2021 و… آن جامعه‌ی پلی‌استیشن 4 که درمورش صحبت کردیم در آن زمان اکثریت خانواده‌ی پلی‌استیشن را تشکیل می‌دهند. پس بسیار مهم است که آنها را درگیر و راضی نگه‌داریم و شش ماه گذشته نشان داده است که ما توانسته‌ایم تا حدودی این کار را عملی کنیم. کاری که قبل از ویروس کرونا حتی فکر انجام دادنش را هم نمی‌کردیم.

البته این اولین باری نیست که سونی به طور علنی این موضوع را اعلام می‌کند. آنها پیش از این نیز گفته بودند که پلی استیشن 4 تا چندین سال دیگر پشتیبانی خواهد شد و هنوز چیزهای زیادی برای عرضه‌ی بر روی این کنسول باقی مانده است که مخاطبان از آنها اطلاعی ندارند.

همچنین سونی به تازگی اعلام کرد که بازی‌های هنگام عرضه‌ی کنسول نسل نهمی خود از PSVR پشتیبانی نمی‌کنند. می‌توان گفت این خبر، خوشحال کننده نبود و بسیاری از بازیکنان از این اتفاق گیج و ناراحت شدند. اما می‌توان گفت که سونی با اعلام خبر پشتیبانی PS4 دوباره به طرفداران شادی بخشید.

نظر شما در مورد این پشتیبانی چیست؟ آیا مایل به خرید کنسول‍‌های حدید هستید و یا همچنان با کنسول‌های نسل هشتمی ادامه می‌دهید؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *