اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

بازی های PS5 هنگام عرضه از PSVR پشتیبانی نمی‌کنند

بازی های PS5

درست زمانی که کم‌تر از دو هفته با عرضه‌ی پلی استیشن 5 فاصله داریم، سونی خبر جدیدی در مورد عدم پشتیبانی بازی های PS5 از PSVR در هنگام عرضه منتشر کرد. با تیلنو همراه باشید.

بازی های PS5

مدت زمان زیادی با عرضه‌ی رسمی پلی استیشن 5 باقی نمانده است و در پایان این بازه‌ی زمانی، دست بازیکنان بالاخره به کنسول و بازی های PS5 خواهد رسید. در لیست بازی های هنگام عرضه‌ی پلی استیشن 5 آثار هیجان انگیزی مانند بازی Demon’s Souls و Spider-Man: Miles Morales به چشم می‌خورد و تقریبا همه‌ی بازی های PS4 به لطف قابلیت Backward Compatibility، بر روی پلی استیشن 5 اجرا خواهند شد. پشتیبانی از محصولات قدیمی‌تر، تنها مربوط به بازی‌ها نمی‌شود و سونی تایید کرد که بازیکنان می‌توانند با استفاده از PSVR و Dualshock 4، به تجربه‌ی بازی‌های مورد علاقه‌ی خود بپردازند. اما در این شرایط، سونی دست به انتشار اطلاعاتی زد که خریداران PS5 باید پیش از اقدام خود، آن‌ها را در نظر بگیرند. اگر قصد دارید با کنسول جدید سونی بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی همه‌ی اطلاعات در مورد PS5 مراجعه نمایید.

در ابتدای ماه جاری میلادی، سونی جزئیات عجیبی در مورد عملکرد PSVR بر روی پلی استیشن 5 منتشر کرد. با این که کنسول نسل نهمی سونی دوربین یا Camera مخصوص به خود را دارد، اما بازیکنان برای تجربه‌ی بازی‌های واقعیت مجازی باید از دوربین PlayStation 4‌ استفاده کنند. این جریانات، باعث به وجود آمدن یک سری شایعه با محوریت یک عینک واقعیت مجازی جدید یا PSVR 2 شد. این شایعات می‌گویند به خاطر وجود یک دوربین جدید بر روی PS5، به احتمال زیاد شاهد یک عینک واقعیت مجازی جدید خواهیم بود. این شایعه زمانی قوی‌تر می‌شود که می‌فهمیم این دوربین با عینک واقعیت مجازی نسل گذشته‌ی سونی، کار نمی‌کند. در واقع، بعید است که این دوربین جدید، تنها برای استفاده‌های پیش پا افتاده به کار گرفته شود و به احتمال زیاد میزبان یک PSVR جدید خواهد شد.

در ادامه، سونی تایید کرد بازی هایی که برای PS5 بروزرسانی رسانی رایگان دریافت می‌کنند، با PSVR قدیمی کار نخواهند کرد. هم چنین، می‌توانیم این موضوع را به بازی‌هایی که بر روی پلتفرم‌های دیگر از واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کنند، تعمیم داد. برای مثال، بازی Hitman 3 بر روی رایانه‌های شخصی از عینک‌های واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد، اما این موضوع برای بازی های PS5 صدق نمی‌کند.

بنابراین، اگر کسی قصد داشته باشد که بر روی پلی استیشن 5 به تجربه‌ی بازی‌های PSVR بپردازد، باید از سخت افزارهای قدیمی‌تر که مربوط به PS4 هستند، استفاده کند. پس اگر کسی بخواهد با استفاده از PSVR به تجربه‌ی بازی Himan 3 بپردازد، باید از نسخه‌ی نسل هشتمی آن استفاده کند. هم چنین همان طور که گفته شد حضور دوربین یا Camera پلی استیشن 4 هم ضروری خواهد بود.

PS5 Games

شاید بتوان گفت از آن جایی که سونی به طور واضح به شفاف سازی مسائل نپرداخته، کمی سردرگمی برای بازیکنان در سراسر دنیا پیش آمده است. شاید بتوان با توجه به این موضوعات نتیجه گرفت که بازی های مختلف PS5 یک نسخه‌ی نسل هشتمی هم خواهند داشت که می‌توان از آن استفاده کرد. در واقع، اگر شما هم طرفدار بازی‌های واقعیت مجازی هستید و می‌خواهید بر روی پلی استیشن 5 به تجربه‌ی آن‌ها بپردازید، باید پس از تهیه‌ی خود کنسول در اواخر آبان ماه، به خرید نسخه‌ی نسل هشتمی بازی‌ها دست بزنید. البته شاید سونی در روزها یا هفته‌های آینده خبر جدیدی را درباره‌ی این موضوع منتشر کند، اما تا آن لحظه روشی که به ذکر آن پرداختیم بهترین راه ممکن برای طرفداران PSVR است.

در پایان، اگر قصد دارید کنسول جدید سونی را همزمان با عرضه‌ی جهانی تهیه کنید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید PS5 مراجعه نمایید.

نظر شما در مورد مسائل مربوط به PSVR چیست؟ آیا این نشانی پایان عمر بازی‌های واقعیت مجازی است یا سونی می‌خواهد پیش زمینه‌ی مناسبی برای PSVR 2 به وجود بیاورد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید