اخبار و رویدادها, بازی

سونی در حال کار کردن روی ۱۰ فیلم و سریال بر اساس بازی ‌های معروف پلی استیشن است

پلی استیشن

سونی قصد دارد از محبوبیت بازی‌های بزرگ پلی استیشن استفاده کند و ۱۰ فیلم و سریال مختلف را با اقتباس گرفتن از آن‌ها، تولید کند. مسیری که سریال The Last of Us شروع کننده‌ی آن خواهد بود. همراه تیلنو باشید.

فعالیت‌ها و تلاش‌های سونی در چند سال اخیر، با تمرکز بر روی گسترده و بزرگ شدن نام پلی استیشن و بازی‌های آن بوده است. سونی برای رسیدن به این هدف، خود را به دنیای بازی‌های ویدیویی خلاصه نمی‌کند و می‌خواهد داستان بازی‌های معروف خود را جایی خارج از دنیای پلی استیشن تعریف کند. آن طور که از اطلاعات مشخص است اعضای مختلف سونی حدود یک سالی است که بر روی این موضوع و پتانسیل‌های احتمالی تولید فیلم و سریال‌های تلوزیونی، کار می‌کنند. ما همین حالا هم اطلاعات به نسبت جامعی از اقتباس‌های سینمایی و تلوزیونی بازی‌های پلی استیشن داریم. از فیلم آنچارتد با بازی تام هالند گرفته تا سریال The Last of Us که قرار است توسط سازندگان مینی سریال تحسین شده‌ی Chernobyl ساخته شود. اما داستان جایی جذاب‌تر می‌شود که متوجه شدیم ما از همه‌ی این پروژه‌ها خبر نداریم و باید در آینده منتظر خبرهای هیجان انگیزتری باشیم. شاید طلسم فیلم‌هایی که بر اساس بازی‌های ویدیویی درست می‌شوند در آینده شکسته شود؛ شاید آثاری را مشاهده کنیم که لیاقت به دوش کشیدن نام‌های سنگین خود را داشته باشند.

تونی وینسی کوئرا (Tony Vinciquerra)، مدیرعامل بخش PlayStation Productions، اظهار می‌کند که شرکت سونی در حال سنجیدن شرایط است تا بتواند محتویات سرگرم کننده‌ی سونی را گسترده‌تر کند و کار خود را در مقیاس‌های بزرگ‌تری انجام دهد.

پلی استیشن

وینسی کوئرا در این باره می‌گوید:

ما در داخل کمپانی برنامه‌هایی داریم، شما در آینده از ادغام شرکت‌های سونی چیزهای زیادی خواهید دید.

با توجه به گفته‌های وینسی کوئرا، آن‌ها برنامه‌ی ساخت سه فیلم سینمایی و هفت مجموعه‌ی تلوزیونی را در سر می‌پرورانند. همه‌ی این محصولات، با الهام مستقیم از بازی‌های محبوب پلی استیشن ساخته می‌شوند. برای مثال، سریالی که قرار است بر اساس بازی The Last of Us ساخته شود، داستان نسخه‌ی اول و ماجراجویی‌های الی و جوئل را به تصویر خواهد کشید. متاسفانه در حال حاضر اطلاعات بیش‌تری در این مورد در دسترس نیست و تنها باید منتظر خبرهایی که در آینده منتشر می‌شود، بمانیم.

سریال The Last of Us تنها یکی از این محصولات است. همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم، مراحل فیلمبرداری Uncharted شروع شده است و تام هالند قرار است در نقش نیتن دریک کم سن و سال بازی کند. هم چنین، همین چند سال پیش بود که سونی از مجموعه‌ی انیمیشنی Sly Cooper پرده برداشت؛ اما از آن زمان خبر جدیدی از این پروژه نشنیدیم. البته این بار موضوع جدی‌تر به نظر می‌رسد و قرار است فیلم و سریال‌های جذابی را مشاهده کنیم. به هر حال، سریال The Last of Us می‌تواند نسبت به سایر پروژه‌ها هیجان انگیزتر باشد؛ چرا که هم تیم لایقی پشت آن است و هم خود نیل دراکمن قرار است به عنوان سرپرست نویسنده‌ها فعالیت کند.

اگر بخواهیم با توجه به معروفیت بازی‌های پلی استیشن در مورد پروژه‌های سینمایی و تلوزیونی آینده صحبت کنیم، شاید بهتر است برای God of War و Horizon Zero Dwan شانس بیش‌تری قائل شویم. هر دو مجموعه دارای دنیای پرجزئیات و پیش زمینه‌ی داستانی مناسبی هستند و می‌توانند کار خود را به عنوان یک منبع الهام درست انجام دهند.

اما جالب است بدانید که همه‌ی طرفداران هم با ساخت اقتباس‌های سینمایی و تلوزیونی موافق نیستند. برخی از طرفداران پلی استیشن اعتقاد دارند هویت مجموعه‌های بزرگ باید در قالب یک بازی ویدیویی باقی بماند و خاطره‌ی کسی را به هم نریزد. البته ظاهرا همه‌ی سازندگان بازی‌های ویدیویی با این موضوع زیاد مخالف نیستند؛ پیش از این کوری بارلوگ در حساب توییتر شخصی خود، از علاقه‌اش به تماشای یک سریال نتفلیکسی گاد آو وار گفته بود. جدا از این موضوع، اگر قصد دارید با اتفاقات احتمالی نسخه‌ی جدید خدای جنگ آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی ۵ نکته و ۵ شایعه‌ای که باید در مورد بازی God of War: Ragnarok بدانید، مراجعه کنید.

نظر شما در مورد ساخت اقتباس‌های تلوزیونی و سینمایی از مجموعه‌های بزرگ پلی استیشن چیست؟ به نظر شما آیا این پروژه‌ها هم مانند سایر فیلم‌های مشابه شکست خواهند خورد؟ یا قرار است شاهد یک سنت شکنی باشیم؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید