راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای چلنج های هفتگی فورتنایت (هفته دوم سیزن ۶ از چپتر ۲)

راهنمای چالش های فورتنایت

چلنج های هفته جدید بازی Fortnite نیز از راه رسیدند. به رسم هفته‌‌های گذشته، با راهنمای چالش‌های هفته دوم سیزن ششم از چپتر دوم فورتنایت همراه شما می‌شویم. از این هفته سعی می‌کنیم که با قرار دادن ویدئو در کنار راهنمای متنی، آموزش‌های لازم را بهتر به شما منتقل کنیم. همراه تیلنو باشید.

اضافه کردن سیستم ساخت و ساز (Crafting) به سیزن جدید فورتنایت، علاوه ‌بر افزایش تنوع سلاح‌ها و تجهیزات بازی، بار عظیمی از چالش‌های هفتگی را نیز به دوش می‌کشد. چالش‌های این هفته نیز از ویژگی‌های سیستم کرفتینگ کمک می‌گیرند و باید به ویژگی‌های این سیستم عادت کنید. چالش‌های اپیک این هفته به طرز عجیبی زودتر از موعد منتشر شدند و بعد از گذشت چند روز، لجندری کوئست‌ها نیز در دسترس قرار گرفتند. اگر چالش‌های هفته‌ گذشته را انجام نداده‌اید، دیگر لجندری کوئست (Legendary Quest) هفته پیش از بین رفته، اما اپیک کوئست‌ها (Epic Quest)، تا پایان سیزن باقی خواهد ماند. اگر قصد دارید XPهای هفته گذشته را از دست ندهید، با مراجعه به مطلب:

تمام اطلاعات لازم برای تکمیل چالش‌های هفته گذشته را به دست آورید.

راستی، اگر تازه به جمع بازیکنان فورتنایت پیوسته‌اید، آموزش کامل بازی فورتنایت (از راهنمای نصب تا مهارت های اولیه) می‌تواند مطلب خوبی برای یادگیری نکات مهمی درباره فورتنایت باشد. همچنین اگر تا به امروز اطلاعات زیادی از سیزن 6 چپتر 2 فورتنایت ندارید، تیلنو در مطلب فصل جدید بازی فورتنایت شروع شد؛ تمام تغییرات سیزن ۶ چپتر ۲، تمام تغییرات این سیزن را به رشته تحریر درآورده است.

چلنج‌های اپیک (Epic Challenges) این هفته فورتنایت:

نام چالش

توضیحات

Craft a Mechanical Bow, a Mechanical Explosive Bow, and a Mechanical Shockwave Bow یک Mechanical Bow ،Mechanical Explosive Bow و Mechanical Shockwave Bow بسازید
Deal damage with Mechanical Weapons (300) با سلاح‌های مکانیکال، ۳۰۰ واحد به دشمنان آسیب وارد کنید
Deal damage to opponents (1000) به دشمنان ۱۰۰۰ واحد آسیب وارد کنید
Ride different Ziplines (5) با پنج زیپ لاین مختلف جابه‌جا شوید
Obtain literature samples from Pleasant Park, Lazy Lake, or Retail Row (4) چهار Literature Samples را در Pleasant Park ،Lazy Lake یا Retail Row پیدا کنید
Get a headshot with a bow (1) با کمان یک بار دشمن را هدشات کنید
Tame a Boar یک گراز را رام کنید
Deal Explosive Damage to Opponent (300)  با سلاح‌های انفجاری به دشمنان ۳۰۰ واحد آسیب وارد کنید

بخشی از چالش‌های اپیک این هفته فورتنایت، چند روزی زودتر در دسترس قرار گرفتند و بعد از رسیدن به موعد هفتگی منتشر شدن چالش‌ها، بخش جدید نیز به چلنج های هفته دوم فورتنایت اضافه شدند. همین قضیه نیز باعث شده تا فورتنایت، این هفته میزبان چلنج های اپیک بیشتری باشد.

برای تکمیل اولین اپیک چلنج این هفته فورتنایت، باید کمی با سیستم ساخت و ساز آشنا شده باشید. ساخت کمان‌های مکانیکال، نیاز به جمع‌آوری تعدادی قطعه مکانیکی دارد. این قطعات مکانیکی را می‌توانید با نابود کردن وسایل نقلیه به دست آورید. با نابود کردن قایق‌ها، ماشین‌ها، تریلی‌ها، تراکتورها و حتی کانکس‌هایی که در سرتاسر جهان بازی قرار گرفته‌اند، می‌توانید قطعات مکانیکی لازم برای ساخت Mechanical Bow‌ها را به دست آورید. بعد از ساخت این کمان، حال نوبت به Mechanical Explosive Bow و Mechanical Shockwave Bow می‌رسد. در ویدئو زیر، نحوه ساخت هر سه کمان مکانیکی را مشاهده می‌کنید.

بعد از ساخت کمان‌ها، این بار نوبت به آسیب زدن به دشمنان با سلاح‌های مکانیکی می‌رسد. در ابتدای این سیزن، سلاح‌های بازی به دو بخش پرایمال (Primal) و مکانیکال (Mechanical) تقسیم شدند. سلاح‌های پرایمال برای اولین بار در این سیرن وارد بازی شدند و تا به امروز در بازی شاهد آن‌ها نبودیم. برای تشخیص این سلاح‌ها کافی است تا به پسوند آن‌ها دقت کنید. تقریبا تمام سلاح‌های پرایمال با پسوند (Primal) نام‌گذاری شده‌اند. بعد از اینکه حساب چند نفر را با سلاح‌های مکانیکال رسیدید، حال کافی است به صورت همیشگی به تجربه عادی بازی پرداخته و به هر نحوی که می‌توانید، ۱۰۰۰ واحد به دشمنان آسیب وارد کنید. بعد از اینکه چند نفری را کشتید و این چالش نیز به اتمام رسید، حال نوبت به تکمیل چالش زیپ لاین‌ها می‌رسد. برای تکمیل این چالش، باید با پنج زیپ لاین مختلف جابه‌جا شوید. کار سختی نیست و این چالش را می‌توانید به راحتی در Dirty Docks تکمیل کنید؛ توجه داشته باشید که منطقه‌ی Spire هم زیپ ‌لاین‌های زیادی دارد. چالش بعدی شما را به دنبال پیدا کردن چهار کتاب ادبی می‌فرستد. محل این کتاب‌ها را می توانید در ویدئو زیر ببینید.

بعد از پیدا کردن کتاب‌ها، تیر و کمان خود را به دست بگیرید و با نشانه‌گیری دقیق و پرتاب به موقع، یک بار دشمنتان هدشات کنید. هدشات کردن با کمان به هیچ وجه کار آسانی نیست و پیشنهاد ما، تکمیل این چالش در مود Team Rumble است. چالش بعدی که به احتمال زیاد تکمیل آن برای بیشتر گیمرها کار سختی باشد، رام کردن یک گراز است. برای این کار ابتدا آیتم Hunter Cloak را ساخته و بعد از استفاده از آن، با نزدیک شدن به یک گراز و ظاهر شدن گزینه Tame، آن را رام کنند. بعد از رام کردن گرازها، این حیوانات با شما همراه خواهند شد و مانند یار کمکی کنارتان می‌مانند. نحوه رام کردن گرازها را در ویدیو زیر مشاهده می‌کنید.

حال نوبت به آخرین چالش اپیک از چلنج‌های هفته دوم از سیزن ششم فورتنایت می‌رسد. برای تکمیل این چالش، می‌توانید از هر سلاحی که انفجار ایجاد می‌کند، استفاده کنید. نارنجک‌ها، تیرهای انفجاری کمان‌ها، راکت لانچرها و حتی گالن‌های بنزین، می‌توانند در اتمام این چالش به شما کمک کنند. بعد از این که با این سلاح‌ها نیز به دشمنان ۳۰۰ واحد آسیب وارد کردید، چالش‌های این هفته فورتنایت نیز به پایان می‌رسند. در سیزن ششم، تکمیل اپیک چلنج‌ها نسبت به سیزن قبل مقدار بیشتری XP در اختیار شما قرار می‌دهند و می‌توانید با سرعت بیشتری لول خود را بالا ببرید.

چلنج‌های لجندری (Legendary Challenges) این هفته فورتنایت:

نام چالش

توضیحات

Deal damage with bows (0/2500) با کمان‌ها آسیب وارد کنید (۲۵۰۰)
Deal damage with bows (0/5000) با کمان‌ها آسیب وارد کنید (۵۰۰۰)
Deal damage with bows (0/7500) با کمان‌ها آسیب وارد کنید (۷۵۰۰)
Deal damage with bows (0/10000) با کمان‌ها آسیب وارد کنید (۱۰۰۰۰)
Deal damage with bows (0/12500) با کمان‌ها آسیب وارد کنید (۱۲۵۰۰)

تکمیل چالش‌های لجندری این هفته، حسابی وقت‌گیر است و اگر بخواهید در مود بتل رویال این چالش‌ها را انجام دهید، خیلی باید زمان بگذارید. برای این چالش نیز دوباره پیشنهاد می‌کنیم تا با تجربه مود Team Rumble، خیلی سریع‌تر این چالش‌ها را به اتمام برسانید.

این تمام اطلاعاتی بود که برای تکمیل چالش‌های هفته دوم از سیزن ششم فورتنایت نیاز داشتید. با تکمیل این چالش‌ها مقدار زیادی XP به دست می‌آورید و می‌توانید خیلی سریع‌تر لول خود را بالا ببرید. نظر شما درباره فورتنایت چیست؟ به نظر شما بهترین بازی بتل رویال حال حاضر کدام است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

راستی، با ورود به نسل نهم بازی‌های ویدیویی، می‌توانید برای خرید‌های کنسول‌های مایکروسافت و سونی، به بخش فروشگاه سر بزنید و برای خرید ایکس باکس سری ایکس و خرید ایکس باکس سری اس اقدام کنید. فراموش نکنید که خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتال نیز در تیلنو امکان‌پذیر است و می‌توانید آن‌ها را با بهترین قیمت تهیه کنید. کنترلر DualSense و دسته ایکس باکس سری ایکس و اس نیز در فروشگاه موجود هستند و می‌توانید نگاهی به این محصولات نیز بیندازید.

منبع: Fortniteinsider

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید