اخبار و رویدادها, عمومی

سونی یک برند جدید برای بازی‌ های انحصاری پلی‌ استیشن تاسیس کرد

برند PlayStation Studios

با تیلنو همراه باشید تا بررسی کنیم که هدف شرکت سونی (Sony) از ایجاد برند PlayStation Studios برای بازی‌های فرست‌پارتی پلی‌ استیشن چه بوده است.

همه زیر یک چتر

 

انیمیشنی که در بالا می‌بینید، قرار است در زمان اجرا شدن تمامی بازی‌های فرست‌پارتی (First Party) استودیو‌های سونی در کنسول پلی‌ استیشن به نمایش دربیاید. این یکی از راهکارهای سونی برای ایجاد یک تجربه‌ی قوی، عمیق و خلاقانه‌ است که از تمامی بازی‌های پلی‌ استیشن انتظار می‌رود.

برند PlayStation Studios همانند یک چتر، همه بازی‌های انحصاری پلی‌ استیشن را تحت پوشش خودش قرار می‌دهد.

اریک لمپل (Eric Lempel)، یکی از مدیران ارشد سونی در مصاحبه با سایت GamesIndustry.biz گفته است:

“ما به دنبال این هستیم که بازی‌هایمان را در یک مسیر بزرگ قرار بدهیم و این آسان‌ترین کاری است که می‌توانیم برای هوادارن خود بکنیم.”

برند PlayStation Studios برای استودیو‌های توسعه‌دهنده‌ای مانند ناتی داگ (Naughty Dog)، سانتا‌مونیکا (Santa Monica)، اینسامنیاک (Insomniac) و بسیاری از استودیوهای بازیسازی دیگر که شرکت سونی مالکیت آن‌ها را برعهده دارد، به کار می‌رود. البته این برند شامل تیم‌های خارجی‌ای که با سونی همکاری می‌کنند نیز می‌شود.

اریک لمپل در ادامه توضیح می‌دهد:

“اگر استودیو‌های ما برای توسعه یک بازی با توسعه‌دهندگان خارجی همکاری کنند، باز هم این محصول تحت پوشش برند PlayStation Studios قرار می‌گیرد. سونی این بازی‌ها را به عنوان بازی‌های فرست‌پارتی در نظر می‌گیرد، حتی اگر آن توسعه‌دهنده‌ی خارجی، تابع شرکت سونی نباشد.”

این انیمیشن زمانی نمایش داده می‌شود که محصولی تحت پوشش نشان تجاری PlayStation Studios قرار بگیرد. در ابتدای این انیمیشن، شاهد حضور چهره‌های آشنایی مانند کریتوس، نیتن دریک و الی هستیم. ولی این تیزر سینماتیک انعطاف‌پذیر ساخته شده است.

لمپل میگوید:

“این انیمیشن با معرفی بازی‌های انحصاری جدید توسط سونی تغییراتی می‌کند و مکان بسیار مناسبی برای نمایش تاریخ یک مجموعه خواهد بود.”

به عنوان مثال، ممکن است بازی بعدی مجموعه‌ی آنچارتد (Uncharted)، دارای انیمیشن برند PlayStation Studios باشد. به طوری که تاریخ سری آنچارتد را از سال 2007 تا جدیدترین قسمت این سری، به تصویر بکشد.

برند PlayStation Studios

برند PlayStation Studios

نشان تجاری PlayStation Studios در کنار کنسول پلی‌ استیشن 5 معرفی می‌شود و بعید بنظر می‌رسد که در این تابستان و در زمان عرضه‌ی بازی هایی Ghost of Tsushima و The Last of Us Part 2 آماده باشد. با این حال گفته شده است که این نشان تجاری شامل کنسول پلی‌ استیشن 4 نیز خواهد شد.

در صورت نیاز می‌توانید بازی‌های انحصاری سونی مثل آنچارتد ۴ و اسپایدرمن را از فروشگاه تیلنو تهیه کنید

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید