اخبار و رویدادها, بازی, کنسول, گجت

سونی ساخت پلی استیشن VR جدید را تایید کرد

پلی استیشن VR

همان طور که پیش از این هم انتظار می‌رفت، کار سونی با عینک‌های واقعیت مجازی تمام نشده است و آن‌ها می‌خواهند به سراغ نسل دوم پلی استیشن VR بروند؛ یک عینک واقعیت مجازی که از نسخه‌ی اول پیشرفته‌تر خواهد بود. همراه تیلنو باشید.

فناوری عینک‌های واقعیت مجازی چند سالی است که به صورت عمومی در دسترس مردم قرار گرفته و شرکت‌های زیادی سعی می‌کنند طیف محصولات خود را در این زمینه هم گسترش دهند. یکی از سردمداران Virtual Reality، شرکت سونی است که حدود چهار سال پیش از پلی استیشن VR رونمایی و آن را وارد بازار کرد. عینک‌های واقعیت مجازی به خاطر هویت خاصشان، می‌توانند بازیکنان را نسبت به روش‌های سنتی بیش‌تر غرق اتمسفر بازی‌ها کنند.

به گفته‌ی هیدکی نیشینو (Hideki Nishino)، یکی از مدیران بخش PlayStation، پلی استیشن VR قدم بزرگی در این فناوری نوپا به حساب می‌آمد. او اعتقاد دارد که سونی با عرضه‌ی بازی‌هایی مانند Astro Bot: Rescue Mission، Tetris Effect، Blood & Truth، Beat Saber و Resident Evil 7 قدم بزرگی در عرضه‌ی عینک‌های واقعیت مجازی برداشته است.

پلی استیشن VR

نیشینو در ادامع توضیح داد:

امروز من خوشحال هستم که می‌توانم بگویم نسل بعدی VR به PlayStation 5 خواهد آمد و باعث یک تجربه‌ سرگرم کننده‌ و فوق العاده با پیشرفتی بزرگ در عملکرد و تعامل خواهد شد. بازیکنان حضور در محیط بازی را بیش‌تر حس می‌کنند و با گذاشتن هدست‌های جدید، خیلی بیش‌تر در دنیای بازی‌ها غرق می‌شوند.

سونی قصد دارد در آینده‌ فناوری پلی استیشن VR را گسترده‌تر کند تا بازیکنان بتوانند تجربه‌ی کامل‌تری از عینک‌های واقعیت مجازی داشته باشند. آن‌ها می‌خواهند با استفاده از تجربه‌ی پلی استیشن VR و درس گرفتن از آن، نوعی از عینک واقعیت مجازی را وارد بازار کنند که نه تنها عملکرد بهتری نسبت به قبل داشته باشد، بلکه با استفاده از قدرت سخت افزاری پلی استیشن 5 بتواند رزولوشن و نرخ فریم بهتری را هم ارائه دهد. نکته‌ی قابل توجه نسل جدید PS VR، این است که تنها با یک سیم به PS5 متصل می‌شود تا بازیکنان تجربه‌ی راحت‌تری نسبت به قبل داشته باشند.

یکی دیگر از پیشرفت‌هایی که می‌توانید از نسل جدید پلی استیشن VR انتظار داشته باشید، کنترلرهای جدید آن است. به گفته‌ی نیشینو این کنترلرها پیشرفت بزرگی نسبت به قبل حساب می‌شوند و از ویژگی‌های کلیدی Dualsense هم پشتیبانی می‌کنند. هم چنین، باید بدانید که طراحی این کنترلرهای جدید به گونه‌ای است که استفاده در طولانی مدت راحت باشد.

نیشینو در ادامه از پشتیبانی شگفت انگیز بازیکنان از بازی‌های جدید VR مانند After The Fall، Sniper Elite VR و Humanity تشکر کرد. البته این سه بازی پایان کار نسل اول عینک واقعیت مجازی پلی استیشن نخواهند بود و شما می‌توانید با استفاده از PS4 یا PS5 خود به تجربه‌ی باز‌ی‌های جدید دیگری بپردازید. هم چنین، باید بدانید که کیت توسعه‌ی VR جدید در حال حاضر برای توسعه دهندگان بازی‌های مختلف فرستاده شده تا آن‌ها بازی خود را به بهترین شکل ممکن روانه‌ی بازار کنند.

در پایان اگر قصد دارید به محض عرضه‌ی عینک واقعیت مجازی جدید از آن استفاده کنید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتالی مراجعه کنید.

نظر شما در مورد پلی استیشن VR جدید چیست؟ آیا این عینک واقعیت مجازی می‌تواند مانند نسخه‌ی اول انتظارات بازیکنان را برآورده کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: PlayStation Blog

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید