بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

هر آن چه که باید در مورد شخصیت اصلی بازی Resident Evil 8: Village بدانید

بازی Resident Evil 8

بازی Resident Evil 8 پروتاگونیست نسخه‌ی هفتم مجموعه، یعنی ایتن وینترز (Ethan Winters)، را بازمی‌گرداند و قصد دارد از این فرد به عنوان شخصیت اصلی داستان استفاده کند؛ شخصیتی که به لطف Resident Evil 7 پیش زمینه‌ی داستانی مناسبی دارد.

همین طور که به تاریخ عرضه‌ی بازی Resident Evil Village نزدیک‌تر می‌شویم، شرکت Capcom به مرور اطلاعات مختلفی را در مورد دنیا و شخصیت‌های بازی منتشر می‌کند. این روند قرار است تا روز عرضه‌ی بازی ادامه پیدا کند تا گیمرها با این بازی بیش‌تر آشنا شوند. استقبال به شدت مثبت مردم از شخصیت منفی بازی یعنی دیمیترسکو (Dimitrescu)، باعث شد سران Capcom تصمیم به عرضه‌ی اطلاعات بیش‌تری در مورد این شخصیت بگیرند. با توجه به این موضوع، اگر عنصر یا شخصیت دیگری مانند دیمیترسکو مورد استقبال قرار گیرد، بعید نیست که شاهد جزئیات بیش‌تری نسبت به آن باشیم. با وجود این کوه از اطلاعات، ما هنوز شناخت به نسبت کم‌تری نسبت به مهم‌ترین کاراکتر بازی، یعنی ایتن وینترز داریم. شاید Capcom قصد دارد با بی سر و صدا نگه داشتن شخصیت اصلی بازی، داستان را به شکل هیجان انگیزتری ادامه دهد.

Ethan Winters که برای اولین بار در Resident Evil 7 دیده شده بود، موفق شد از عمارت خانواده‌ی ترسناک Baker جان سالم به در ببرد. در مراحل پایانی این بازی، ایتن باید از میان Mia و Zoe یکی را برای نجات دادن انتخاب می‌کرد. میا همسر Ethan است ولی فرار کردن بدون کمک‌های Zoe ممکن نبود. به هر حال، شما هر تصمیمی هم که در این نقطه گرفته باشید، بازی Resident Evil 8 تایید می‌کند که Ethan تقریبا موفق به نجات همگی شده است.

با وجود همه‌ی این موارد و پیچیدگی‌ها، Ethan به گونه‌ای شخصیت پردازی شده تا در چشم مخاطب مانند یک کاغذ سفید باشد. در واقع، ما فقط از انگیزه‌ی این شخصیت برای شروع ماجرا خبردار هستیم و اطلاعات بیش‌تری در مورد گذشته‌ی او نداریم. به هر حال، حالا که مدت زمان زیادی تا عرضه‌ی Village نمانده و قرار است دوباره در قالب Ethan بازی کنیم، بد نیست که نگاهی کلی به زندگی او و اتفاقاتی که برایش رخ داده، داشته باشیم.

معرفی شحصیت اصلی بازی Resident Evil 8

بازی Resident Evil 8

مردی برای تمام فصول

نکته‌ای که باعث می‌شود Ethan Winters از سایر شخصیت‌های مجموعه‌ی Resident Evil جدا شود، این است که او فردی جز یک مرد معمولی نیست. با فاکتور گرفتن همسر او که به طور مخفی برای یک سازمان قاچاق اسلحه‌های زیستی کار می‌کرد، ایتن یک زندگی کاملا معمولی داشت. این ایده یادآور فیلم‌های ترسناک دهه‌ی ۷-، ۸۰ و ۹۰ میلادی است که در طی آن‌ها افراد جوان برای به پایان رساندن یک هدف یا صرفا از روی جهل، پا به جاهای خطرناکی می‌گذاشتند. Ethan Winters هم در جایی میان این دو ویژگی قرار می‌گیرد؛ چرا که هم هدف مهمی به نام میا (همسر گمشده‌اش) دارد و هم بدون ملاحظه پا به یک عمارت بزرگ، متروکه و ترسناک می‌گذارد. در واقع، او پیش از ورود به عمارت می‌تواند جک بیکر (Jack Baker) را مشاهده می‌کند و با این وجود، هیچ گونه نقشه‌ی جایگزین یا کمکی تدارک نمی‌بیند.

برخلاف پروتاگونیست‌های سابق مجموعه مانند لئون اس کندی (Leon S. Kennedy)، کریس ردفیلد (Chris Redfield) و جیل ولنتاین (Jill Valentine) که هر کدام در نوع خود یک نظامی حرفه‌ای بودند، ایتن وینترز پیش از شروع داستان نسخه‌ی هفتم تا به حال اسلحه به دست نگرفته بود. او پیش از این به عنوان یک مهندس کار می‌کرد و قاعدتا نباید توانایی بدنی نصف کارهایی که در نسخه‌ی هفتم انجام داد را داشته باشد. هم چنین، ما در تریلرهای بازی Resident Evil 8 هم مشاهده کردیم که ایتن در حال مبارزه با موجوداتی است که یک آدم معمولی هیچ شانسی در مقابل آن‌ها ندارد. در واقع، از آن جایی که Capcom توجه زیادی به جزئیات دارد و Ethan هم هیچ چیزش به یک آدم معمولی نمی‌خورد، صد در صد دلیل خاصی برای این حد از آمادگی بدنی و نظامی وجود دارد که ما تا این جای کار از آن خبری نداریم. کسی چه می‌داند، شاید دلیل حضور مجدد کریس ردفیلد این بار به عنوان یک شخصیت منفی به گذشته‌ی ایتن مربوط باشد.

استقامت در میان ترس‌ها

نکته‌ی دیگری که ایتن را از سایر پروتاگونیست‌های مجموعه جدا می‌کند، این است که او در بازی‌هایی به کار گرفته شده که تمرکز بیش‌تری روی عنصر ترس دارند و در مدتی زمانی کوتاه، با چند Jump Scare روبرو می‌شود. هم چنین، Ethan Winters بدون این که کاری انجام داده باشد در طی موقعیت‌های خشن و غیرقابل باور تاوان پس می‌دهد، از قطع شدن دستش توسط همسرش گرفته تا آسیبی که جک بیکر به پای او وارد کرد. در این میان باید به یک نکته هم توجه کنیم، تا به حال دقت کرده‌اید که چرا زخم‌های ایتن با این سرعت بهبود می‌یابد؟ در این مورد نظریه‌هایی وجود دارد که می‌گوید Ethan Winters در حال نزدیک شدن به افرادی مانند خانواده‌ی بیکر است و توسط همان ویروسی که خانواده‌ی بیکر را تحت شعاع قرار داده، تسخیر شده است. البته از آن جایی که موسسه‌ی پیشرفته‌ی Blue Umbrella در پایان نسخه‌ی هفتم ایتن را نجات می‌دهد، به احتمال زیاد او در حال حاضر درمان شده است.

برخلاف همه‌ی بلاهایی که سر این شخصیت آمد، او ثابت کرد که مانند یک مبارز واقعی تا پایان کار دوام می‌آورد. ایتن حتی هنگامی که مهمات خود را هم تا گلوله‌ی آخر استفاده می‌کرد، باز هم با هر چه که در دستش بود به مبارزه ادامه می‌داد. صحنه‌ی مبارزه‌ی با جک درون گاراژ نمونه‌ی مناسبی از این استقامت است؛ جایی که ایتن از هر ابزاری برای زنده ماندن و مبارزه‌ کردن اسفاده کرد. اما شرایط در بازی Resident Evil 8: Village کمی متفاوت است. ایتن حالا می‌داند که با تهدیدهای زیادی روبرو خواهد شد و برای همین موضوع، یک کیف مخصوص را برای خود تدارک دیده است. این کیف که حکم همان Inventory را دارد، با الهام از بازی Resident Evil 4 ساخته شده و بازیکنان باید با مدیریت این کیف، آیتم‌های خود را با استفاده از یک مینی گیم مرتب کرده تا بیش‌ترین بهره را از آن‌ها ببرند.

بازی Resident Evil 8

ما در حال نزدیک شدن به تاریخ عرضه‌ی بازی Resident Evil 8: Village هستیم و باید دوباره Ethan را در طی وحشتناک‌ترین کابوس‌هایش همراهی کنیم. درست است، ایتن حسابی خود را برای تهدیدهای این روستا آماده کرده، اما باید بدانید که اهالی روستا هم از آمدن ایتن اطلاع دارند. بنابراین، نحوه‌ی پذیرایی آن‌ها از شخصیت اصلی بازی می‌تواند حسابی جذاب باشد. Capcom برای نسخه‌ی جدید پروتاگونیست نسخه‌ی هفتم مجموعه را دوباره بازگردانده و قصد دارد او را این دفعه راهی یک ماجراجویی سخت و ترسناک‌تر کند؛ پس بدون شک دلایل خاص خود را دارد که در آینده متوجه آن خواهیم شد.

بازی Resident Evil Village در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۷ می) برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

در پایان اگر قصد دارید پیش از عرضه‌ی بازی Resident Evil 8 به تجربه‌ی نسخه‌های دیگر مجموعه بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Resident Evil 3 Remake و خرید بازی Resident Evil 2 Remake  مراجعه کنید.

نظر شما در مورد Ethan Winters و شخصیت او چیست؟ آیا او باز هم می‌تواند از این وظیفه‌ی سنگین برآید و طرفداران را باری دیگر راضی نگه دارد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *