اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

بازی Spider-Man: Miles Morales تنها یک شخصیت قابل کنترل دارد

بازی Spider-Man: Miles Morales

با توجه به گفته‌های تهیه کننده‌ی اجرایی استودیو Insomniac، بازی Spider-Man: Miles Morales تنها یک شخصیت قابل کنترل دارد و بازیکنان به غیر از شخصیت مایلز مورالس، کنترل کاراکتر دیگری را به دست نخواهند گرفت.

بازی Spider-Man: Miles Morales

شاید باور این موضوع سخت باشد، اما کنسول‌های نسل نهم تا کم‌تر از یک ماه دیگر روانه‌ی بازار می‌شوند. دو کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز ایکس (Xbox Series X) با فاصله‌ای حدود یک هفته، در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت. هر یک از این دو، بازی‌های روز عرضه‌ی جذابی دارند که می‌توانید لیست کامل آن ها را در مقالات بازی‌های روز عرضه‌ی پلی استیشن 5 و بازی‌های روز عرضه‌ی ایکس باکس سریز ایکس مشاهده کنید. یکی از آثار مورد انتظار که به عنوان یک محصول روز عرضه شناخته می‌شود، بازی Spider-Man: Miles Morales است. ما می‌توانیم مایلز مورالس را به عنوان یک بازی فرعی از مجموعه‌ی Spider-Man استودیو Insomniac بشناسیم که هنوز اطلاعات زیادی از آن در دسترس نیست. این در حالی است که مدت زمان زیادی تا عرضه‌ی کنسول و خود بازی باقی نمانده است. اگر بخواهیم به تجربه اعتنا کنیم، سازندگان هر بازی حدود ۲ الی ۳ ماه پیش از عرضه‌ی رسمی بازی خود، اطلاعات جامعی را با بازیکنان در میان می‌گذارند. حالا سونی پس از مدت‌ها متقاعد شد که الان وقت انتشار اطلاعات دقیق‌تری است. تهیه کننده‌ی اجرایی بازی Spider-Man: Miles Morales یک سری از جزئیات را با مخاطبان به میان گذاشت تا آن‌ها حداقل بدانند که قرار است با چگونه اثری روبرو شوند.

بازی اصلی Marvel’s Spider-Man که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، توانست با ارائه‌ی یک گیم پلی سریع و روان، داستان ابرقهرمانی جذاب و یک جهان بزرگ و پویا، نظر مثبت منتقدان و مخاطبان را جذب کند. این بازی پتانسیل‌های زیادی برای داشتن یک ادامه‌ی مستقیم دارد، اتفاقی که احتمالا تا چند سال آیند شاهد آن خواهیم بود. اما تا زمان معرفی یک بازی جدید در خط داستانی اصلی، بازی Spider-Man: Miles Morales قصد دارد به عنوان یک اثر فرعی یا Spin-Off، مشکلات نسخه‌ی اصلی را کاهش دهد.

یکی از عناصری که در نسخه‌ی سال ۲۰۱۸ با نظرات متناقضی همراه شد، وجود شخصیت‌های قابل کنترل به جز خود پیتر پارکر بود. بازیکنان می‌توانستند در این بازی کنترل شخصیت‌هایی مانند مری جین (Mary Jane) و مایلز مورالس را به دست بگیرند. برخی از مخاطبان معتقد بودند این شخصیت‌های قابل کنترل اضافی، به عمق داستان افزوده‌اند، اما این در حالی بود که دسته‌ی دیگری از بازیکنان اظهار داشتند به دست گرفتن کنترل یک شخصیت دیگر، از سرعت و هیجان زندگی در قالب مرد عنکبوتی کاسته است. نمی‌توان گفت خوشبختانه یا متاسفانه، اما اگر جزء گروه دوم هستید و می‌خواهید تمام وقت در میان آسمان خراش‌های نیویورک تار بیفکنید، بازی Spider-Man: Miles Morales آرزوی شما را برآورده خواهد کرد.

بازی Spider-Man: Miles Morales

برایان هورتون (Brian Horton)، تهیه کننده‌ی اجرایی بازی، تایید کرد بازیکنان از ابتدا تا انتهای بازی Spider-Man: Miles Morales تنها کنترل خود مایلز را به دست می‌گیرند و خبری از شخصیت قابل کنترل دیگری نخواهد بود. البته در این میان بخش‌هایی از داستان وجود دارد که تنها به داستان شخصی خود مایلز مورالس به عنوان یک نوجوان می‌پردازد. به عبارتی دیگر، دوربین بازی در برخی بخش‌ها زندگی معمولی مایلز و رویدادهای شخصی او را به تصویر می‌کشد. روند مشابهی، در نسخه‌ی ۲۰۱۸ بازی Spider-Man هم به کار گرفته شده بود و در برخی از مراحل، بازیکن کنترل پیتر پارکر را خارج از کالبد مرد عنکبوتی به دست می‌گرفت. این روند در بازی Spider-Man: Miles Morales هم ادامه خواهد داشت، البته توجه کنید که بیش‌تر مدت زمان بازی، مربوط به جنبه‌ی ابرقهرمانی مایلز مورالس است و در اکثر اوقات او را در قالب مرد عنکبوتی می‌بینیم تا یک نوجوان رنگین پوست آمریکایی.

به هر حال، مشخص شدن این موضوع می‌تواند ایده‌ی بازی Spider-Man: Miles Morales را برای ما روشن‌تر کند. از آن جایی که «مایلز مورالس» قرار است از بازی Spider-Man کوتاه‌تر باشد، پرداختن به زندگی شخصی مایلز باید محدوده‌ی ظریفی را رعایت کند تا مانند نسخه‌ی ۲۰۱۸ دچار دست پاچگی در امر روایت داستان نشود. درست است که هر شخصیتی باید با توجه به زندگی خصوصی‌اش پرداخته شود، اما اگر این کار به تکرار بیفتد و از اهداف اثر به عنوان یک بازی ابر قهرمانی دور شود، می‌تواند به وجهه‌ی ویدئوگیمی بازی لطمه بزند.

در این نقطه در نظر داشته باشید که با وجود این اوصاف، خبری از قابلیت کنترل خود پیتر پارکر نخواهد بود و داستان عمده‌ی تمرکز خود را روی قهرمان سیاه پوست دنیای مردعنکبوتی می‌گذارد. البته، با توجه به ویدیوهایی که در چند وقت اخیر از بازی Spider-Man: Miles Morales منتشر شده است، خود پیتر پارکر هم به عنوان یک NPC در بازی و داستان حضور خواهد داشت. نحوه‌ی به کار گرفتن مرد عنکبوتی اصلی، موضوعی به شدت هیجان انگیز است و می‌تواند تکلیف مخاطبان با دنیای ابرقهرمانی Insomniac را روشن کند.

بازی Spider-Man: Miles Morales همزمان با عرضه‌ی کنسول پلی استیشن 5، روانه‌ی بازار خواهد شد. البته به یاد داشته باشید که امکان تجربه‌ی این بازی بر روی کنسول نسل هشتمی سونی، یعنی پلی استیشن 4 هم وجود خواهد داشت.

بازی Spider-Man: Miles Morales

اگر تا به حال موفق به تجربه‌ی آخرین بازی استودیو Insomniac نشده‌اید و می‌خواهید به استقبال مایلز مورالس بروید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Marvel’s Spider-Man مراجعه نمایید.

نظر شما در مورد سرنوشت بازی Spider-Man: Miles Morales چیست؟ آیا این بازی می‌تواند مانند نسخه‌ی اصلی موفق ظاهر شود؟ یا به یک داستان فرعی کسل کننده تبدیل خواهد شد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *