نمایش و پیش نمایش

هرآنچه درباره بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl می‌دانیم

هرآنچه درباره بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl می‌دانیم

مجموعه استاکر از دیرباز تا کنون طرفداران بسیاری داشته است. حالا پس از گذشت نزدیک به یک دهه، قرار است نسخه جدیدی از این فرنچایز با نام بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl در سال آینده میلادی راهی بازار شود. ما در این مطلب هرآنچه از بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl می‌دانیم را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. با تیلنو همراه باشید.

اولین نسخه از سری Stalker توسط یک استودیو اوکراینی به نام GSC Game World در سال 2007 عرضه شد و توانست یک اثر اول شخص با المان‌های ترسناک را برای مخاطبان به ارمغان آورد. با این که مجموعه استاکر طرفداران زیادی دارد، اما ممکن است به دلیل این که هنوز روی هیچ کنسولی عرضه نشده است، برای بسیاری ناآشنا باشد. علاوه بر این، عدم عرضه دنباله جدید از این فرنچایز در سال‌های اخیر نیز می‌تواند دلیل دیگری باشد که نسل جدید با آن آشنایی ندارند. بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl می‌تواند با ارائه یک تجربه اول شخص خوب که در آن از عناصر بقا و ترس نیز استفاده شده است، هم طرفداران قدیمی را خوشحال کند و هم بازیکن‌های جدیدی را به سمت خود بکشاند.

تاریخ عرضه بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl

هرآنچه درباره بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl می‌دانیم

استودیو GSC Game World اعلام کرده که بازی استاکر 2 قرار است در تاریخ 8 اردیبهشت 1401 (28 آوریل 2022) عرضه شود. بازی Stalker: Call of Pripyat آخرین نسخه از این مجموعه بود که در سال 2009 منتشر شد. با توجه به این که آخرین نسخه از این فرنچایز مدت‌ها پیش عرضه شده، باید به طرفداران حق داد که کاملا برای این بازی هیجان‌زده باشند.

اولین بار در سال 2010 بود که خبر از ساخت نسخه جدید از مجموعه Stalker به میان آمد؛ اما به دلیل مشکلات زیادی که در روند ساخت گریبان‌گیر تیم سازنده شد، این پروژه 12 سال به طول انجامید. البته نسخه‌ی مربوط به سال 2010 در سال 2012 کنسل شد و در سال 2018 بود که این اثر با نام Stalker 2: Heart of Chernobyl مجددا معرفی شد.

خوشبختانه می‌توانید همین حالا بازی استاکر 2 را پیش خرید کنید که در این صورت از مواردی نظیر اسکین‌های اسلحه و زره اختصاصی بهره‌مند خواهید شد. همچنین نسخه‌های دیگری نیز برای بازی معرفی شده‌اند. به عنوان مثال شما می‌توانید نسخه Deluxe Edition بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl را خریداری کنید که در آن بازی دارای ماموریت‌های جانبی بیشتری است. علاوه بر این، نسخه Ultimate Edition این بازی نیز عرضه خواهد شد که حاوی بسته الحاقی داستانی و سیزن پس (Season Pass) خواهد بود.

با این که همه ما نسخه جدید از مجموعه استاکر را با نام بازی Stalker 2 می‌شناختیم، تیم سازنده کمی تغییرات در نام آن به وجود آورده است. در واقع استودیو GSC Game World، این بازی را در رویداد E3 2021 با نام Stalker 2: Heart of Chernobyl معرفی کرد. این بازی یک بار دیگر ما را به منطقه چرنوبیل می‌برد و هدفمان در این نسخه نیز چیزی جز بقا نیست.

 داستان مجموعه استاکر

هرآنچه درباره بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl می‌دانیم

مجموعه استاکر وقایع پیرامون منطقه چرنوبیل را روایت می‌کند. اگر سریال Chernobyl، محصول سال 2019 از شبکه HBO را دیده باشید، در جریان وقایع این منطقه هستید. در حقیقت هر نسخه از بازی‌های Stalker، روایتگر داستان شخصیت‌های مختلف پس از فجایع چرنوبیل هستند و نحوه تلاش آن‌ها برای بقا را روایت می‌کنند.

قابل ذکر است که فجایع چرنوبیل ناشی از اختلالات رآکتورهای هسته‌ای بوده و در این بازی، این مشکلات موجب به وجود آمدن انسان‌ها و حیوانات جهش یافته شده است. همچنین آیتم‌هایی به نام Artifact نیز در آثار این مجموعه دیده می‌شوند که افزایش استقامت و کاهش اثرات تشعشعات را به دنبال دارند.

کسانی که وارد منطقه می‌شوند تا Artifactها را پیدا کنند، استاکر نامیده می‌شوند. شما نیز در بازی‌های Stalker تعداد زیادی از این موارد را به دست خواهید آورد. در سایت رسمی بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl توضیحاتی درباره داستان این نسخه نوشته شده که در زیر خلاصه‌ای از آن را نقل می‌کنیم:

بازی Stalker 2 یک بار دیگر شما را به منطقه چرنوبیل می‌برد و در این اثر تنها هدفتان بقا خواهد بود. این منطقه پس از دومین انفجار در سال 2006 کاملا دگرگون شده است.

موجودات جهش یافته وحشی، ناهنجاری‌های کشنده و فرقه‌های عصیانگر موجب شده‌اند که زنده ماندن در این منطقه بیش از پیش دشوار شود. داستان بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl از جایی شروع می‌شود که متوجه می‌شوید در دل منطقه چرنوبیل، تهدیدی در انتظار ساکنین است.

گیم‌پلی بازی Stalker 2

هرآنچه درباره بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl می‌دانیم

در رویداد E3 2021، استودیو GSC Game World تریلری از گیم‌پلی بازی استاکر 2 را نمایش داد تا ما کمی با محیط بازی آشنا شویم. در واقع این تریلر محیط‌های بازی و شخصیت‌های آن را به صورت مختصر به ما معرفی کرد. تریلر گیم‌پلی بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl نزاع را به تصویر می‌کشد و گروهی از بازماندگان را به ما نشان می‌دهد که در پناهگاهی دور هم جمع شده‌اند؛ این پناهگاه جایی است که شما به کرات آن را در این بازی خواهید دید.

در تریلر این بازی ما شاهد درگیری اسکیف (Skif)، شخصیت اصلی داستان، با دشمنانش هستیم و می‌توانیم نحوه استفاده از اسلحه و تجهیزات مختلف را ببینیم. برای مثال ما اسکیف را می‌بینیم که از یک سلاح اتوماتیک استفاده می‌کند و حتی می‌تواند روی آن دوربین نصب کند تا دقتش در تیراندازی بالاتر برود. قابل ذکر است که حرکات شخصیت اصلی در بازی Stalker 2 بسیار طبیعی جلوه می‌کند. در این تریلر می‌بینید که سلاح‌ها رفته رفته موثرتر می‌شوند و کارایی بیشتری ارائه می‌دهند.

در حقیقت تریلر بازی استاکر 2 بیش از چیزی که طرفداران انتظار داشتند، صحنه‌های اکشن را به تصویر کشید؛ البته این بدان معنا نیست که چیزی از المان‌های بقای بازی کاسته شده است. شما در این بازی باید حواستان به گرسنگی و استقامت شخصیت اصلی باشد و همچنین همیشه باید به میزان تشعشعات رادیواکتیوی توجه داشته باشید. در واقع بازی Stalker 2 مخلوطی از ویژگی‌های مجموعه Metro و فرنچایز Fallout است.

این بازی از نظر وسعت محیط نیز بسیار عظیم است و جهان آن پر از مناطق متنوع برای کاوش خواهد بود. در نسخه‌های قبلی نیز شاهد محیط‌های وسیعی بودیم، اما نمی‌شد آن‌ها را آثاری جهان‌باز قلمداد کرد.

در هر حال اگر می‌خواهید با موجودات جهش یافته دست و پنجه نرم کنید یا با فرقه‌های مختلف انسان‌ها بجنگید، بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl می‌تواند کاملا شما را راضی کند.

داستان بازی استاکر 2

هرآنچه درباره بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl می‌دانیم

روند داستان بازی Stalker 2 درست مانند نسخه‌های پیشین این فرنچایز، بر انتخاب‌های بازیکنان استوار است؛ نه تنها شما در کوتاه مدت نتایج انتخاب‌هایتان را خواهید دید، بلکه ممکن است ماحصل این انتخاب‌ها در بلند مدت شما را شوکه کند. استودیو GSC Game World درباره بازی استاکر 2 گفت:

شما با گشت و گذار در محیط وسیع بازی با دشمنان خطرناکی مواجه خواهید شد و ناهنجاری‌های عجیبی را به چشم می‌بینید. همچنین در بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl شاهد Artifactهای قدرتمندی نیز خواهید بود.

شما در این بازی می‌توانید تاثیر مستقیم روی سرنوشتتان بگذارید. پس قبل از هر تصمیمی که می‌گیرید، کاملا تامل کنید تا در پایان کار پشیمان نشوید.

اگر بازی درست مانند چیزی باشد که سازندگان می‌گویند، پس بازی استاکر 2 نیز مانند نسخه‌های پیشین پایان‌های مختلفی خواهد داشت که به انتخاب‌های شما وابسته‌اند. برای مثل اگر اجازه دهید یکی از شخصیت‌های داستان کشته شود، ممکن است پایان داستان مطابق میلتان پیش نرود. همچنین پایان‌بندی این اثر ممکن است با توجه به مقدار پولی که در بازی دارید یا با توجه به فرقه‌ای که به آن ملحق می‌شوید، متفاوت باشد. این که دست بازیکنان در تصمیم گیری‌ها باز است، هم به جذابیت اثر کمک می‌کند و هم ارزش تجربه مجدد آن را بالا می‌برد.

استودیو GSC Game World چیز زیادی از داستان بازی Stalker 2 فاش نکرده است، اما هر چه به تاریخ عرضه این اثر نزدیک‌تر شویم، قطعا اطلاعات بیشتری به بیرون درز خواهد کرد.

بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl برای پلی استیشن 5 عرضه می‌شود؟

هرآنچه درباره بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl می‌دانیم

عرضه بازی استاکر 2 از جنبه‌های مختلفی حائز اهمیت است. یکی از دلایل اصلی این است که این اثر مدت زیادی در دست ساخت بوده و همه طرفداران چشم انتظار آن هستند. همچنین از آنجایی که این مجموعه هیچگاه روی کنسول‌ها عرضه نشده و حالا قرار است به جز پی سی برای ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس نیز عرضه شود، در مرکز توجهات قرار گرفته است.

بازی Stalker 2 از سخت‌افزارهای جدید نهایت بهره را خواهد برد و در آن شاهد تکنولوژی Ray Tracing هستیم و همان طور که در تریلرها دیدیم، این اثر از نظر بصری واقعا زیبا است. در واقع زیبایی بازی را مدیون قدرت کنسول‌های جدید مایکروسافت (Microsoft) هستیم. بد نیست اشاره کنیم که بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl در روز عرضه راهی سرویس ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) نیز خواهد شد تا کاربران بیشتری بتوانند آن را تجربه کنند.

متاسفانه کاربران کنسول‌های شرکت سونی (Sony) باید کمی منتظر بمانند تا بازی برای پلی استیشن 5 عرضه شود. رسانه The Verge اخیرا گزارشی منتشر کرده و در آن مدعی شده که بازی استاکر 2 قرار است برای 3 ماه در انحصار مایکروسافت بماند و سپس راهی کنسول‌های دیگر خواهد شد؛ پس دارندگان کنسول پلی استیشن مدت زیادی منتظر نخواهند ماند.

این بود هرآنچه ما از بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl می‌دانستیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. شما درباره بازی Stalker 2 چه فکر می‌کنید؟ آیا نسخه‌های پیشین این مجموعه را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GamesRadar

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *