بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش, یادداشت

قوی ترین کاراکتر های مجموعه بازی مورتال کمبت (بخش اول)

مورتال کمبت

مجموعه بازی های مورتال کمبت یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین مجموعه بازی‌ها در سبک مبارزه‌ای به شمار می‌روند که کاراکترهای خشن و محبوب زیادی را در خودشان جای داده‌اند. در این مقاله به معرفی ۱۰ مورد از قوی‌ترین کاراکترهای این بازی‌ها می‌پردازیم که طبیعتا کسی دوست ندارد با آن‌ها سرشاخ شود. با تیلنو همراه باشید.

آخرین نسخه از بازی‌های مورتال کمبت توانست نظر طرفداران این مجموعه را به خود جلب و تقریبا همه را از خود راضی کند. برای خرید بازی Mortal Kombat 11 با بهترین قیمت به وب‌سایت فروشگاهی تیلنو مراجعه نمایید.

همان‌طور که می‌دانید، مجموعه بازی‌های مورتال کمبت همیشه جزو بهترین بازی‌های مبارزه‌ای دسته بندی می‌شوند. شاید بتوان گفت در کنار بازی‌های Street Fighter بهترین بازی‌های این سبک باشند. اما چیزی که این بازی‌ها را بیشتر از همه دوست داشتنی کرده است، بازیگرانی است که در نقش کاراکترهای دوست داشتنی این مجموعه بازی‌ها به هنرنمایی پرداخته‌اند.

بسیاری از شخصیت‌های این بازی‌ها تبدیل به نمادهایی در صنعت بازی‌های ویدیویی شده‌اند و حتی کسی که این بازی‌ها را تجربه نکرده، با برخی از این کاراکترها آشنایی دارد. فقط کافی است نام مورتال کمبت را بشنوید تا سریعا کاراکترهایی مانند Liu Kang یا Scorpion در ذهن شما نقش ببندند. در این میان سوالی در ذهن ما شکل می‌گیرد که قوی‌ترین این کاراکترها کدام است. در ادامه به معرفی ۱۰ تن از قوی‌ترین شخصیت‌های این بازی‌ها می‌پردازیم.

هر کدام از این کاراکترهای قدرتمند، نقاط قوت و ویژگی خاص خود را دارند که بازی های Mortal Kombat را تبدیل به نمایشی خونین می‌کنند. همه‌ی این شخصیت‌ها Fatality وBrutality خشن و بی‌رحمانه‌ای دارند که بازی‌های مورتال کمبت را تبدیل به یکی از خشن‌ترذین بازی‌ها کرده‌اند. نحوه اجرای هر کدام از این قابلیت‌ها را می‌توانید در منوی کنترل هر کاراکتر مشاهده کنید.

۱۰- کاراکتر Noob Saibot در مورتال کمبت

مورتال کمبت

با وجود نام جالب و خنده دار Noob Saibot، او یکی از کاراکترهای قدرتمند مورتال کمبت محسوب می‌شود. این شخصیت قدرت‌هایی باورنکردنی دارد که تعداد کمی دیگر از کاراکترها از این قابلیت‌ها بهره می‌برند. در اصل اسم او از این رو Noob است که کاراکتر ایده‌آلی برای افراد مبتدی به شمار می‌رود. در فهرست قابلیت‌های او کارهایی سرگرم کننده و البته موثر مانند کنترل سایه‌ها و ساخت Spirit Balls دیده می‌شوند. او دارای قابلیت تلپورت است و همین ویژگی او را به یکی از برترین کاراکترها کرده است.

در نهایت او با احضار سایه‌های دو گانه ضربه آخر و نهایی خود را به دشمن وارد می‌کند. Noob Saibot در آخرین نسخه از بازی‌های مورتال کمبت، یعنی بازی مورتال کمبت ۱۱ نیز حضور دارد و می‌توانید از بازی با او و قابلیت‌های فوق‌العاده‌اش لذت ببرید.

۹- شخصیت Ermac

Strongest Mortal Kombat series Characters

خیلی از بازیکنان و طرفداران بازی‌های مورتال کمبت، تنها انتخابشان کاراکتر Ermac است که کاراکتری خونسرد و موذی محسوب می‌شود. در واقع Ermac از از هزاران ارواح مردگان تشکیل شده و در یک جسم فیزیکی تجسم یافته است. همین مسئله او را به یکی از جالب‌ترین و مخوف‌ترین کاراکترهای این بازی تبدیل می‌کند.

او قابلیت Telekinesis خطرناکی دارد که باآن می‌تواند کارهای پیچیده‌ای مانند پرواز و شناور شدن در هوا و حملات از راه دوری را به وسیله حرکت اجسام توسط ارواح انجام دهد، دقیقا مانند کاری که Jax در بازی Mortal Kombat 2011 انجام می‌داد. متاسفانه Ermac در بازی Mortal Kombat 11 حضور ندارد و خیلی از طرفدارانش امید به دیدن او در نسخه‌های آینده این بازی دارند.

۸- کاراکتر Sindel در بازی‌های مورتال کمبت

مورتال کمبت

سیندل نیز یکی دیگر از کاراکترهای پر رمز و راز بازی‌های مورتال کمبت به شمار می‌رود که از جادو در مبارزات خود استفاده می‌کند. برخی توانایی‌های او شامل شلیک گلوله‌های بنفش به سمت دشمنان، حرکت در هوا و شلیک گلوله‌های آتشین از دهانش است. اما شاید معروف‌ترین حرکت او Banshee Scream باشد، حرکتی که در آن سیندل با صدایی فوق‌العاده بلند و آزار دهنده دشمنانش را گیج و آماده برای ضربه خوردن می‌کند. او از لحاظ فیزیکی و جسمی نیز قدرتمند است و با قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای که دارد جایی برای خودش در فهرست ما باز کرد.

۷- شخصیت Quan Chi

Strongest Mortal Kombat series Characters

کوان چی را می‌توان قدرتمندترین جادوگری که دنیا تا به حال به خودش دیده است، لقب داد. او از طریق پورتال‌ها و دریچه‌هایی که به وجود می‌آورد، در سراسر صحنه نبرد حرکت می‌کند و دشمنان خود را گیج می‌کند. او می‌تواند مردگان را زنده کند و آنها را به خدمت خود در آورد.  کوان چی می‌تواند نسخه‌هایی دروغین و تقلبی از خود برای فریب دشمنان بسازد و مانند Shang Tsung ارواح را می‌دزدد.

او هم‌چنین قادر به انجام کارهای ترسناک بسیاری مانند تلپورت در بالای سر دشمنان، احضار دستی اسکلتی، ایجاد محافلی جادویی و جمجمه‌های سبز شعله‌ور از دستانش است. به طور خلاصه کوان چی جزو ترسناک‌ترین کاراکترها نیز محسوب می‌شود که کم‌تر کسی ترجیح می‌دهد با او رو در رو شود.

۶- کاراکتر Shang Tsung در بازی‌های مورتال کمبت

مورتال کمبت

این کاراکتر واقعا شخصیتی قدرتمند است که از نسخه آرکید این مجموعه بازی در بیشتر نسخه‌های مورتال کمبت حضور دارد. حرکت جذاب و اصلی او، وارد شدن به هر مبارز و کاراکتری است که انتخاب می‌کند. نکته این‌جاست که این قابلیت تنها یک تغییر شکل ظاهری نیست و شنگ سونگ با این‌کار توانایی‌ها و قابلیت‌های آن مبارز را هم به دست می‌آورد. همین قابلیت به تنهایی، شنگ سونگ را در فهرست قدرتمندترین کاراکترهای Mortal Kombat قرار می‌دهد.

با این حال، این تنها ویژگی و توانایی شنگ سونگ نیست. یکی از حرکت‌های مرگبار او، شلیک جمجمه‌های آتشین به سمت دشمنانش محسوب می‌شود و حتی می‌تواند قسمت کوچکی از ارواح آن‌ها را نیز بدزدد و با این‌کار به آن‌ها صدمه بزند و کمی از سلامتی خود را بازیابد.

مجموعه بازی‌های مورتال کمبت شخصیت‌های بسیاری دارد که برخی از آن‌ها واقعا عجیب و غریب‌اند. در بلاگ تیلنو به معرفی عجیب ترین شخصیت های مجموعه بازی های Mortal Kombat پرداخته‌ایم.

از نظر شما جای کدام کاراکتر مجموعه بازی‌های Mortal Kombat در این فهرست خالی است؟ شما کدام یک از این کاراکترها را ببشتر از همه دوست دارید؟ لطفا نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید