اخبار و رویدادها, بازی

Take-Two خبر خریداری شرکت سازنده‌ی بازی Dirt را تایید کرد

بازی Dirt

شرکت Take-Two تایید کرد که شرکت سازنده‌ی بازی Dirt، یعنی استودیو Codemasters را در معامله‌ای به ارزش تقریبا 994 میلیون دلار خریداری خواهد کرد. با تیلنو همراه باشید.

به تازگی خبر خرید استودیوهای بازی سازی توسط شرکت‌های بزرگ این صنعت زیاد به گوش می‌رسد که می‌توان گفت تا به اینجا بزرگ‌ترین آن‌ها خریداری شرکت بتسدا توسط مایکروسافت بوده است. حال در آخرین اخبار صنعت بازی‌های ویدیویی شرکت Take-Two به طور رسمی اعلام کرد که شرکت سازنده‌ی بازی Dirt یعنی Codemasters را به ارزش 994 میلیون دلار خواهد خرید.

پیش از این نیز هردو شرکت قبلا تایید کرده بودند که این فروش این استودیو ممکن است در برنامه‌های پیش رو باشد و حالا این خبر به طور رسمی تایید شد. همچنین اعلام شد که این معامله تا سه ماهه‌ی اول سال 2021 تکمیل خواهد شد.

بازی Dirt

Coemasters یک ناشر بریتانیایی است که حق امتیاز بازی‌های زیادی را دارد، اما بیشتر بخاطر کار بر روی مجموعه‌های Dirt، Dirt Rally و F1 شناخته می‌شود.

همچنین Take-Two شرکت مادر ناشر مجموعه‌های GTA و Red Dead Redemption یعنی راکستار است. این شرکت همچنین صاحب 2K Games و استودیوهای متصل به آن محسوب می‌شود که از این رو صاحب امتیاز بازی‌هایی مانند مجموعه‌ی مافیا، بایوشاک (BioShock)،بردرلندز (Borderlands) و NBA 2K به شمار می‌آید.

اشتراوس زلینک (Strauss Zelinck) رئیس و مدیرعامل Take-Two درمورد این اتفاق گفت:

امتیازات مجموعه‌های مسابقه‌ای Codemasters به شدت به تکمیل شدن نمونه‌ی آثار ورزشی ما کمک خواهد کرد و باعث رشد هرچه بیشتر شرکت ما در طولانی مدت خواهد شد.

او ادامه داد:

Take-Two معتقد است که می‌تواند با استفاده از زیرساخت‌های توزیع و عرصه‌ی جهانی به همراه تجربه‌ی خود در زمینه‌ی توسعه‌ی محصول، بررسی فروش و بازاریابی نام تجاری برای Codemasters فواید و منافع زیادی خواهد داشت.

وی همچنین گفت:

هیئت Take-Two معتقد است که در این اتفاق استراتژی و قرارداد مالی قانع کننده‌ای وجود دارد زیرا متحد و ادغام شدن Take-Two و Codemasters باعث شکل گیری یک رهبر در زمینه‌ی انتشار سرگرمی‌های تعاملی جهانی می‌شود.

در همین حال، رئیس Codemasters، گرهارد فلورین (Gerhard Florin)، افزوذ که قابلیت‌های گسترده و موقعیت پیش روی Take-Two در بازار بازی‌های ورزشی در موفقیت دراز مدت هر دو شرکت تاثیر به سزایی خواهد داشت.

همچنین تیم مدیریت Codemasters موقعیت‌های خود را حفظ خواهند کرد پس از اتمام معامله‌ دوباره به پست خود این بار به عنوان زیر مجموعه‌ی Take-Two باز خواهند گشت.

برای خرید PS5 و خرید ایکس باکس سری ایکس می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما در مورد این اتفاق چیست؟ بنظرتان ادغام این دو شرکت باعث بهبود بازی Dirt و بازی‌های نظیر آن خواهد شد؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamasutra

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید