راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی

بهترین آپگرید اسلحه‌های بازی The Callisto Protocol

بهترین آپگرید اسلحه‌های بازی The Callisto Protocol

در عنوان The Callisto Protocol، ده‎‌ها سلاح وجود دارند تا به کمک Jacob در مسیر فرار از زندان Black Iron بیایند، اما گروهی از این سلاح‎‌ها از گروهی دیگر کاربردی‌‎تر هستند. در این مطلب به بهترین Upgrade هر کدام از اسلحه‌های بازی، هزینه آن‎‌ها و زمان باز شدنشان در فروشگاه می‎‌پردازیم. اولین بار در چپتر دوم بازی با نام Outbreak وقتی که Elias تفنگ نگهبان مرده را به شما می‌‎دهد، به بخش ارتقا سلاح دسترسی پیدا می‎‌کنید. این Upgradeها را در Reforge با استفاده از Credit داخل بازی می‎‌توانید خریداری کنید. راه‌‎های زیادی برای جمع آوری Credit در بازی وجود دارد که شامل کشتن دشمنان، پیدا کردن آن‌ها در داخل چست‎‌ها و قفسه‎‌ها و فروختن آیتم‎‌های بلااستفاده در Reforge می‎‌شود.

ارتقاهای سطح S

Upgrade آن دسته از اسلحه‌های بازی The Callisto Protocol که در  این سطح قرار می‌گیرند را باید در اولویت خود قرار دهید.

“BI-55 Pistol “Hand Cannon

با اینکه Hand Cannon اولین سلاح گرم بازی است که به دست می‎‌آورید، اما بدون شک یکی از کاربردی‎‌ترین آن‌ها به شمار می‎‌رود. به لطف دقت بسیار بالای آن، قطع کردن اندام‎‌های مختلف دشمنان کاری بسیار راحت خواهد شد و با به دست آوردن ارتقا Magnum Rounds به یک ماشین کشتار تبدیل می‌‎شود. ارتقای BI-55 به آخرین سطح، در دراز مدت به کمک شما خواهد آمد، مخصوصا پس از کسب Upgrade گلوله انفجاری با نام TK23؛ با این ارتقا تقریبا هر نوع دشمنی را فقط با یک گلوله خواهید کشت و البته به Bossها و دشمنان قدرتمند نیز آسیب بسیار زیادی وارد خواهید کرد.

بهترین آپگرید اسلحه‌های بازی The Callisto Protocol
  • تیرهای انفجاری ذکر شده اکثر دشمنان کوچک‌تر را با یک ضربه می‌کشد و به دشمنان قدرتمند دمیج زیادی وارد وارد می‌کند

GRP (Gravity Restraint Projector)

دستکش GRP بهترین دوست شما در طول بازی خواهد بود زیرا که با استفاده از آن قادر به از پای در آوردن چندین دشمن به طور همزمان با استفاده از تله‎‌های محیطی هستید. بعد از ارتقای Energy Capacity، به سراغ خرید ارتقاهای Recharge Speed و Launch Strength بروید تا مطمئن شوید که قادر به نابود کردن هر نوع دشمنی در بازی خواهید بود.

ارتقاهای سطح A

Upgradeهای این سطح به شدت کاربردی هستند اما نیازی به ارتقای کامل آن‎‌ها نیست.

Stun Baton

با اینکه تنها سلاح Melee شما یعنی Stun Baton بسیار مهم است، اما برای استفاده از حداکثر پتانسیل آن فقط به چند ارتقای مهم نیاز دارید. اولویت Upgradeهای شما برای این سلاح، افزایش Velocity Alloy Sheath و قدرت آسیب آن است، که به شما کمک می‌‎کنند از فاصله‌‎ای دورتر آسیب زیادتری به دشمن وارد کنید. به حداکثر رساندن ارتقای Block کردن، با اینکه خیلی مفید خواهد بود اما ضروری نیست، چون در اکثر مواقع به جاخالی دادن حملات دشمنان مشغول هستید. با این حال باز کردن ارتقا Blocking Protection هرگونه آسیبی را از سمت دشمن خنثی خواهد کرد.

بهترین آپگرید اسلحه‌های بازی The Callisto Protocol

TK4 Riot Shotgun “Riot Gun”

Riot Gun بهترین شاتگان در بین اسلحه‌های بازی The Callisto Protocol به حساب می‌آید و دیر دسترسی پیدا کردن به آن تنها دلیلی است که در سلاح‎‌های سطح S قرار ندارد. باز کردن ارتقای گلوله‎‌های انفجاری کاری غیر ضروری است زیرا آسیب اسلحه به خودی خود بسیار بالا است، با این حال باز کردن ارتقا Magnum Rounds آسیب این شات گان را کمی افزایش می‌‎دهد. همچنین این سلاح همراه با Hand Cannon باید ترکیب اصلی شما برای ادامه بازی باشد.

ارتقاهای سطح B

سلاح‌های این دسته همگی به علت وجود گزینه‌های بسیار بهتر و مفیدتر، انتخابی هستند و لزومی برای بدست آوردن آن‌ها وجود ندارد.

“Skunkworks Shotgun “Skunk Gun

این شاتگان در چپتر سوم یعنی Aftermath و مدت کوتاهی پس از سقوط آسانسور به زیرزمین، در دسترس قرار می‌گیرد. شما باید شماتیک این اسلحه را پیدا کنید و بعد از رساندن آن به Reforge با ۸۰۰ کردیت آن‌ را بسازید. این سلاح یک ترکیب ناقص از Hand Cannon و Riot Gun است و نسبت به این دو بسیار کم اهمیت‌تر به چشم می‌آید و بهتر است که شما بجای ارتقای این سلاح، به دیگر آپگرید‌های خود بپردازید.

“UJC Special Ops “Tactical Pistol

شما شماتیک این سلاح را درست بعد از مواجه شدن با اولین دشمنان کور بدست می آورید. ارتقای این سلاح به سطح آخر به شما اجازه می‌دهد کم ریکویل‌ترین و بزرگ‌ترین خشاب کل بازی را داشته باشید. با این وجود دمیج فوق‌العاده پایین آن ارزش ۳۶۰۰ کردیتی که خرج می‌کنید را نخواهد داشت.

بهترین آپگرید اسلحه‌های بازی The Callisto Protocol
  • با اینکه این سلاح ریکویل پایینی دارد و فاصله‌ی دور را نیز راحت‌تر مورد هدف قرار می‌دهد، اما دمیج آن به قدری پایین است که به شما کمکی نمی‌کند.

ارتقاهای سطح C

آخرین سطح ارتقاها، یعنی سطح C شامل Upgradeهایی است که به هیچ عنوان نیازی به آن‌ها در طول بازی پیدا نخواهید کرد و با خریدن آن‌ها تنها Creditهای خود را حیف می‎‌کنید.

“UJC Special Ops “Assault Rifle

این Assault Rifle تنها سلاح اتوماتیک بازی است که شماتیک آن را در شروع چپتر هفتم بازی، با نام Colony به دست می‎‌آورید. بااینکه این سلاح برای از پای درآوردن چند دشمن تنها با یک خشاب مناسب است، اما قیمت زیاد مهمات و البته خود سلاح، آن را به سلاحی تبدیل می ‎کند که ارزش خرید ندارد. به جای خرید آن با صرف هزاران Credit بهتر است آن را برای ارتقای سلاح‎‌های دیگر بازی خرج کنید.

اگر برای پیدا کردن این سلاح‌ها نیز نیاز به کمک دارید سری به مقاله‌ی راهنمای پیدا کردن تمام اسلحه‌های بازی The Callisto Protocol بزنید.

منبع: IGN

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *