بازی, عمومی, یادداشت

بازی هایی که در سال ۲۰۲۱ منتشر می‌شوند و سپس به کنسول‌های ایکس باکس می‌آیند (قسمت دوم)

بازی های ایکس باکس سری ایکس و اس

از الدر اسکرولز 6 تا مدیوم و استالکر 2. با بخش دوم بازی‌هایی که در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن برای ایکس باکس سری ایکس و اس عرضه می‌شوند، همراه تیلنو باشید.

بازی Ruined King: A League of Legends Story

بالاخره بعد از مدت‌ها بازی جدیدی در دنیای بازی League of Legends معرفی شد. بازی جدیدی که این بار سبک آنلاین و چندنفره همیشگی را کنار گذاشته و سراغ تجربه‌ای تک نفره و نقش‌آفرینی رفته است. استودیو Riot Games که با ساخت نسخه اول بازی حسابی غوغا به پا کرد و میلیون‌ها طرفدار را در سرتاسر جهان به بازی جذب کرد، این بار نیز به عنوان ناشر بازگشته و خبر تجربه جدید و جذابی را از بازی لیگ اف لجندز به طرفداران می‌دهد. تا به امروز تاریخ انتشار دقیقی از بازی در دسترس نیست و باید تا انتشار تاریخ نهایی منتظر بمانیم. بازی Ruined King: A League of Legends Story در تاریخ نامعلومی از سال ۲۰۲۱ برای PS5 ،PC، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس عرضه خواهد شد.

بازی The Elder Scrolls 6

بازی Elder Scrolls VI

بعد از خرید زنیمکس (Zenimax)، شرکت مادر بتسدا (Bethesda) توسط مایکروسافت، شوک عظیمی به صنعت بازی‌های ویدیویی وارد شد. بتسدا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازی‌سازان تاریخ و دارنده IPهای بزرگی مانند سری الدر اسکرولز و ولفنشتاین، حالا در اختیار مایکروسافت قرار گرفته است؛ هیچ خبری از آینده بازی‌های جدید در دسترس نبود و تنها سوالات بی‌جواب زیادی ذهن طرفداران را مشغول کرده بود. تا به امروز نیز خبر نهایی از سرنوشت آثار این استودیو دوست‌داشتنی به بیرون درز نکرده و در آینده آن‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، اما حداقل از انتشار آن برای پلتفرم‌های مایکروسافت، اطمینان کامل داریم. سری الدر اسکرولز به عنوان یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین IPهای بتسدا، اثری است که از ساخت آن اطمینان داریم. در مراسم E3 2018 بود که با انتشار تریلری الدر اسکرولز 6 معرفی شد و بعد از آن به سکوت خبری رفت. اطلاعات خیلی کمی از این بازی در دسترس است و باید تا تکمیل و انتشار آن منتظر بمانیم. الدر اسکرولز 5 اسکایریم به عنوان آخرین نسخه منتشر شده از این مجموعه، حدود ۱۰ سال است که گیمر‌ها را در سرتاسر جهان مشغول تجربه خود کرده است. بازی الدر اسکرولز 6 در تاریخ نامعلومی برای پلتفرم‌های مایکروسافت عرضه خواهد شد.

بازی Unknown 9: Awakening

بازی Unknown 9: Awakening ایده جذاب و نسبتا جدیدی را دنبال می‌کند. روایت داستانی بازی شباهت زیادی به سری بازی بیوشاک خواهد داشت و برای درک داستان، باید متن‌ها، ویدئو‌ها، پادکست‌ها و نکات ریز و درشت و محیط را با دقت بررسی کنید. داستان بازی در خلل همین عوامل و آیتم‌های محیطی روایت می‌شود و باید با حوصله فراوان به روایت آن را گوش دهید. بازی با به دست گرفتن کنترل دختری به نام Haroona آغاز می‌شود و باید با قدرت‌های فراطبیعی او، در بازی پیشروی کنید. اطلاعات زیادی از بازی در دسترس نیست اما این اثر جدید برای ایکس باکس سری ایکس و اس، پلی استیشن 5 و PC منتشر می‌شود.

بازی The Lord of the Rings: Gollum

بازی Lord of the Rings: Gollum

دنیای ارباب حلقه‌ها منبع اقتباس غنی و بزرگی برای هر اثر هنری به حساب می‌آید و بازی‌های ویدیویی نیز اقتباس‌های زیادی از دنیای تالکین و کتاب‌های بی‌نظیر او داشته‌اند. بیشتر بازی‌هایی که در دنیای ارباب حلقه‌ها تحویل مخاطب داده شده‌اند، گیمر را در نقش مبارزی قدرتمند و کشنده قرار می‌دهند و با سلاخی سیل عظیمی از موجودات، داستان خود را پیش می‌برند. بازی The Lord of the Rings: Gollum، کلیشه‌های اقتباس از دنیای تالکین را کنار گذاشته و این بار به جای رنجری قدرتمند، شما را در نقش گالوم، شخصیت خاکستری و دوست‌داشتنی این مجموعه قرار می‌دهد. گیمر با گالوم به سراغ حلقه سائرون رفته و رویدادهای مختلفی را تجربه خواهد کرد. بازیکنان می‌توانند بین پرسونا‌های مختلف گالوم انتخاب کرده و با ذهنیت‌های مثبت و منفی او به ادامه داستان بپردازند. قدرت‌ها و نیروهایی که تا به امروز خیلی از گالوم شاهد نبودیم را در این بازی خواهیم دید و در واقع دید جدیدی از دنیای ارباب حلقه‌ها خواهیم داشت. این بازی در تاریخ نامعلومی از سال ۲۰۲۱، برای PS5 ،PC، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس عرضه خواهد شد.

بازی S.T.A.L.K.E.R. 2

یکی از آثاری که سال‌ها است طرفداران بازی‌های آخرالزمانی منتظر آن هستند، چیزی نیست جز نسخه جدید بازی استالکر. داستان دنیایی پر از رادیو اکتیو، موجودات جهش یافته و البته خون و خون‌ریزی. بازی Stalker 2 گیمر را به چرنوبیل و اتفاقات آن برده و با شخصیتی به نام Stif همراه می‌کند تا با تصمیمات خود، تغییراتی را در این دنیای نابود شده و غم‌زده به وجود آورد. تا به امروز چندین تریلر از این بازی منتشر شده که گرافیک فنی و هنری جذاب آن را به تصویر می‌کشد. همراه شدن با یک جایزه ‌بگیر این بار نه در غرب وحشی، بلکه در دنیایی پر شده از رادیواکتیو، می‌تواند تجربه جذاب و دوست‌داشتنی‌ای را ارائه دهد. بیشتر از هر چیزی تا به امروز گرافیک بازی گیمرها را به خود جذب کرده و نکته جالب قضیه، کاهش کیفیت بصری تریلرها توسط یوتیوب است و این اتفاق می‌تواند نوید تجربه‌ای به مراتب زیبا‌تر از تریلرها را به مخاطبان دهد. استودیو بازی‌سازی اوکراینی GSC Game World، اطلاع دقیقی از زمان انتشار بازی Stalker 2 ارائه نداده و تنها اعلام کرده که در سال ۲۰۲۱ این بازی را تقدیم مخاطبان خواهد کرد.

بازی Medium

بازی The Medium

اگر کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت را تهیه کرده‌اید یا از کاربران ویندوز هستید، همین الآن می‌توانید به تجربه بازی مدیوم بپردازید. یکی از اولین انحصاری‌های مایکروسافت که همین الآن در دسترس قرار دارد و گیمر‌ها می‌توانند به تجربه آن مشغول شوند. داستان بازی گیمر را در نقش یک مدیوم (افرادی که می‌توانند با روح ها ارتباط برقرار کنند) به نام ماریان قرار داده و با نمایش دنیایی موازی گیمر را غرق ترس و وحشت می‌کند. بازی در مدت سه روز با فروش خیلی ‌خوب خود به سوددهی رسید و هین قضیه مخاطب پسند بودن اثر جدید استودیو بلوبر را به تصویر می‌کشد. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری از بازی مدیوم داشته باشید سری به پیش نمایش بازی Medium بزنید. این اثر همین الآن برای ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و مایکروسافت ویندوز در دسترس قرار دارد. راستی اگر از کاربران سرویس گیم پس هستید، این بازی در روز عرضه روی این سرویس نیز قرار گرفت.

بازی Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

بعد از تاخیر دوم، به نظر می‌رسد می‌توانیم در سال ۲۰۲۱ شاهد بازی Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 باشیم. اثر جدید استودیو Hardsuit Labs که قصد ارائه تجربه‌ای جذاب از تبدیل شدن به یک خون‌آشام را دارد. تبدیل شدن به یک خون‌آشام و رسیدن به نیاز‌های او در دنیایی کثیف و پر شده از فساد، تجربه‌ای نیست که بتوان از کنار آن عبور کرد. در بازی تمام توانایی‌هایی که از یک خون‌آشام شنیده‌ایم را در اختیار خواهید گرفت و با ورود به کالبد یک خون‌آشام، تا ساعت‌ها از آن بیرون نخواهید آمد. گیم پلی اول شخص بازی نیز می‌تواند به هرچه بیشتر فرو رفتن در حس خون‌خواری، به شما کمک کند. این بازی در سال ۲۰۲۱ برای PS5 ،PC، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس عرضه خواهد شد.

بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga

بازی Star Wars The Skywalker Saga

حتی طرفداران لگو و بازی‌های این تم نیز می‌توانند روی کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت به تجربه بازی‌های محبوب خود بنشینند. با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی مجله پلی استیشن، بازی Star Wars The Skywalker Saga با پیوند داستان نسخه‌های قبلی این سری و الهام از سبک مبارزات بازی‌های مختلف و تجربه‌های قبلی خود، قصد دارد گیم پلی جذاب و انقلابی را ارائه دهد. استودیو سازنده با طراحی حدود ۸۰۰ کاراکتر مختلف از دنیای استار وارز قصد دارد تجربه کاملی را با تمام شخصیت‌های دوست‌داشتنی این سری رقم بزند. تیم سازنده بازی برای گیمر ۳۰۰ شخصیت قابل بازی طراحی کرده است که از این حیث تعداد بی‌نظیری به حساب می‌آید. بازی لگو Star Wars The Skywalker Saga در تاریخ نامعلومی از سال ۲۰۲۱ برای PC ،PS4 ،PS5، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس عرضه خواهد شد.

بازی Scarlet Nexus

بازی اکشن نقش‌آفرینی جدید بندای نامکو (Bandai Namco)، با طراحی انیمه‌ای و جذاب خود گیمر را در نقش Yuito Sumeragi قرار داده و به نبرد‌های فرازمینی می‌برد. موجودات مختلف و عجیب و غریب زیادی در بازی پیش‌روی شخصیت اصلی قرار می‌گیرند و Yuito باید یکی پس از دیگری آن‌ها را از میان بردارد. دنیای سایبرپانکی این بازی جدید و تم خاص آن، بدون ‌شک طرفداران زیادی را به خود جذب خواهد کرد. طرفداران سری بازی‌هایی مانند دویل می کرای (Devil May Cry)، می‌توانند تا سر رسیدن بازی‌های جدید مجموعه محبوب خود، از این بازی حسابی لذت ببرند. اسکارلت نکسوس در سال ۲۰۲۱ برای PS5 ،PC، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس عرضه خواهد شد.

بازی Prince of Persia: Sands of Time

بازی Prince of Persia

بیراه نیست اگر مجموعه پرنس اف پرشیا را یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ یوبیسافت (Ubisoft) بنامیم. سال‌ها است خبری  از نسخه جدید این سری بازی دوست‌داشتنی نیست، اما حداقل تا انتشار نسخه جدید، ریمیک Prince of Persia: Sands of Time می‌تواند مرهمی روی زخم نبود این سری بازی باشد. بعد از معرفی این بازی و اعلام تاریخ انتشار آن، گیمر‌ها به گرافیک بازی به شدت اعتراض کردند و یوبیسافت مجبور به تاخیر زدن بازی شد. تاریخ انتشار از بازی در دسترس نیست اما می‌دانیم که بیشتر مراحل ساخت بازی سپری شده و به احتمال زیاد با بهبود گرافیکی، منتشر خواهد شد. این بازی برای ایکس باکس وان، PS4 و PC منتشر می‌شود و کاربران کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت با قابلیت Backward Compatibility قادر به تجربه آن خواهند بود.

بازی Little Nightmare 2

بعد از معرفی نسخه اول بازی لیتل نایتمرز، شباهت بازی به لیمبو (Limbo) و اینساید (Inside) نشان می‌داد که استودیو تارثیر با الهامات مستقیم و فراوان از استودیو پلی دد، قصد ساخت بازی مخوص به خود را دارد. بعد از انتشار بازی، مشخص شد که تارثیر هرچند الهاماتی از بازی‌های پلی دد گرفته، اما با بازی جدید و منحصر به فردی طرف هستیم. پرداختن به انواع ترس‌ها و فوبیفا‌های موجود بین انسان‌ها با روشی جدید، تجربه خاصی بود که تنها Little Nightmare 1 به گیمرها ارائه می‌داد. حال نسخه جدید بازی این بار طولانی‌تر و بهتر از قبل به میدان آمده و یک تنه قصد ارائه تجربه‌ای فراموش‌نشدنی به گیمر را دارد. پرداختن به ترس‌ها و فوبیا‌های جدید در کنار روایت داستانی جذاب و گیم پلی دوست‌داشتنی، از بازی لیتل نایتمرز 2 اثری جذاب و لایق تجربه ساخته است. اگر روی کنسول‌های خود به دنبال اثری جذاب برای تجربه می‌گردید، لیتل لایتمرز 2 همان چیزی است که انتظار شما را می‌کشد. این بازی در حال حاضر برای کنسول‌های نسل هشتمی و PC منتشر شده اما نسخه ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 آن، در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.

بازی جدید Mass Effect

بازی Mass Effect

بعد از انتشار مس افکت اندرومدا و شکایت گیمرها و منتقدان از بازی، این سری دوست‌داشتنی مدتی را در کما سپری کرد. درذ مراسم گیم اواردز ۲۰۲۰ بود که با معرفی نسخه جدید سری بازی مس افکت، وقت پایان کما رسید، تا یک بار دیگر سری به فضا بزنیم و به سراغ تجربه‌های جدیدی برویم. استودیو بایوور اعلام کرده که تیمی بزرگ و حرفه‌ای روی نسخه جدید Mass Effect کار می‌کنند و شاهد بازی بزرگی خواهیم بود. هرچند اطلاعات دقیقی از بازی در دسترس نیست اما اسم مس افکت می‌تواند برای یک بازی به اندازه کافی، هیجان به ارمغان آورد.

با توجه به بازی‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توان گفت که کنسول‌های نسل نهمی ردموندی‌ها و آنقدر محتوا و بازی جذاب دریافت خواهد کرد تا هیچ نگرانی خاصی از این حیث برای خریداران ایجاد نکند. حال باید منتظر ماند و دید در آینده چه آثاری به این لیست اضافه می‌شوند و روی این کنسول‌ها عرضه می‌شوند.

نظر شما درباره بازی‌هایی که در بالا اشاره کردیم چیست؟ بیشتر از همه مشتاق تجربه کدام بازی هستید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

با توجه به آغاز نسل نهم بازی‌های ویدیویی اگر قصد دارید با کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت به نسل جدید کوچ کنید می‌توانید با مراجه به صفحه خرید ایکس باکس سری ایکس و  خرید ایکس باکس سری اس کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت را از فروشگاه تیلنو تهیه فرمایید. درضمن، امکان خرید کنترلر ایکس باکس سری ایکس و اس نیز از فروشگاه فراهم است و می‌توانید این کنترلر را نیز با بهترین قیمت تهیه کنید.

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “بازی هایی که در سال ۲۰۲۱ منتشر می‌شوند و سپس به کنسول‌های ایکس باکس می‌آیند (قسمت دوم)

 1. محمد گفت:

  سلام
  این بازی های ک گفتی قراره ب گیم پس بیان؟؟؟

  1. محمدرضا اسکندری گفت:

   سلام دوست عزیز امیدوارم حالت حسابی خوب باشه. بازی‌هایی که انحصاری روی پلتفرم‌های مایکروسافت عرضه می‌شن، روز عرضه هم روی گیم پس قرار دارن ولی بازی‌هایی مثل پرنس آو پرشیا که قراره مولتی پلتفرم عرضه بشه، روز عرضه روی گیم پس قرار ندارن.
   ممنون که همراه مایی

دیدگاهتان را بنویسید