بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

پیش نمایش بازی Medium

بازی Medium

بازی Medium که اولین انحصاری بزرگ ایکس باکس سری ایکس (اس) محسوب می‌شود، قرار است تا چند روز آینده منتشر شود و بازیکنان را وارد یک ماجراجویی ترسناک و چندلایه کند. با پیش نمایش تیلنو همراه باشید.

یکی از بزرگ‌ترین غافلگیری‌های مایکروسافت در برنامه‌ی Inside Xbox که در سال ۲۰۲۰ معرفی شد، بازی The Medium از استودیو Bloober Team بود. این استودیو که پیش از این سابقه‌ی ساخت آثاری مانند Layers of Fear، Observer و Blair Witch را دارد، در جدیدترین اثر خود به سراغ یک بازی ترسناک و روان شناختی رفته که تروی بیکر را در قالب یکی از شخصیت‌های منفی در خود جا داده است.

بازی The Medium گیمرها را به سمت پرتالی می‌فرستد که در آن یک حادثه‌ی غمناک و تراژدیک رخ داده است. این پرتال، مکانی است که سرزمین مردگان و زندگان را از هم جدا می‌کند و بیش‌تر وقایع بازی هم در آن اتفاق می‌افتد. این بازی، یکی از موردانتظارترین بازی‌های ترسناک چند وقت اخیر است که مدت زمان زیادی تا انتشار آن باقی نمانده و بازیکنان زیادی بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی آن هستند.

پیش نمایش بازی The Medium

بازی Medium

تاریخ انتشار

بازی Medium در ابتدا قرار بود در تاریخ ۲۰ آذر ۹۹ (۱۰ دسامبر ۲۰۲۰) و به عنوان یکی از بازی‌های روز عرضه‌ی ایکس باکس سری ایکس منتشر شود. اما مشکلاتی که ویروس کرونا با خود به وجود آورد، باعث شد اعضای Bloober Team نتوانند پروژه‌ی خود را دز زمان موعد به پایان برسانند و ناچار بازی را با یک تاخیر به نسبت کوتاه همراه کردند. در حال حاضر، مدیوم قرار است در تاریخ ۹ بهمن ۹۹ (۲۸ ژانویه ۲۰۲۱) روانه‌ی بازارهای جهانی شود. هم چنین، لازم است بدانید که بازی Medium در روز عرضه هم روی سرویس ایکس اکس گیم پس در دسترس قرار خواهد گرفت.

داستان The Medium

وقایع بازی The Medium در کشور لهستان و در شهری به نام کراکوف (Karkow) جریان دارد؛ جایی که بازیکن کنترل یک مدیوم به نام ماریان (Marianne) را در اواخر دهه‌ی ۹۰ میلادی در دست می‌گیرد. اگر با اصطلاح مدیوم آشنایی ندارید، باید بدانید مدیوم به دسته‌ای از افراد خاص گفته می‌شود که قابلیت دیدن و صحبت کردن با ارواح را دارند.

ماریان پس از دیدن یک سری تصاویر مبهم و نامشخص در ذهنش، تصمیم می‌گیرد به یک هتل متروکه در شهر کراکوف برود تا پرده از حادثه‌ی غمناکی بردارد که سال‌ها پیش اتفاق افتاده است. شما باید در نقش ماریان، در سطح دنیای ارواح و زندگان جست و جو کنید تا در نهایت به جواب این سوال دست پیدا کنید.

به گفته‌ی وبسایت رسمی The Medium، ما در حال حاضر تنها از بخش کوچکی از داستان خبر داریم و نمی‌دانیم که قرار است در چه زمان و چگونه در جریان اتفاقات بازی قرار بگیریم. استودیو Bloober Team همواره از اطلاعات آثار خود به خوبی نگهداری می‌کند تا بازیکنان هنگام تجربه‌ی خود بازی از همه‌ی جزئیات باخبر شوند و این روند در مورد بازی The Medium هم ادامه دارد. پس انتظار نداشته باشید تا پیش از تجربه‌ی بازی اطلاعات زیادی در مورد خود شخصیت مارین، قابلیت‌ها و پیش زمینه‌ی داستانی او به دست آورید.

اما نکته‌ای که می‌توانیم در مورد بازی The Medium بگوییم، این است که داستان این بازی به گونه‌ای پیش می‌رود که بازیکن باید وقایع جهان زندگان و ارواخ (مردگان) را به صورت هماهنگ دنبال کند. در واقع، همین سفر کردن میان این دو دنیا یکی از مکانیک‌های اصلی بازی را درست می‌کند و داستان هم به طور متعادلی میان این دو روایت می‌شود. بنابراین، حواس خود را جمع کرده تا در طول تجربه‌ی خود به هر دو دنیا توجه کنید. در واقع، داستان بازی به علت این مکانیک حالت دو گانه مانندی را به خود می‌گیرد که هر کدام مکمل دیگری است.

بازی Medium

بازی The Medium‌ برای Xbox Series X، Xbox Series S و PC منتشر می‌شود

با توجه به اطلاعات رسمی، The Medium برای ایکس باکس سری ایکس (اس) و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد؛ اما متاسفانه کاربران کنسول ایکس باکس وان قادر به تجربه‌ی این بازی نخواهند بود. شاید مهم‌ترین دلیل این کار، این است که استودیو Bloober Team قصد داشته تا نهایت استفاده را از سخت افزار کنسول‌های نسل نهمی بکند و خود را به قدرت ایکس باکس وان محدود نکند. هم چنین، خبر خوبی که باید به آن اشاره کنیم، این است که بازی The Medium برای رایانه‌های شخصی هم منتشر می‌شود و صفحه‌ی خرید بازی از همین حالا در فروشگاه Steam در دسترس است. در این میان، اگر قصد دارید بهتر در جریان قدرت کنسول نسل نهمی مایکروسافت قرار گیرید، می‌توانید به مقاله‌ی عملکرد Xbox Series X در صفحات Loading در بازی‌های بزرگ مراجعه کنید.

بازی Medium یادآور مجموعه‌ Silent Hill‌ است

بسیاری از طرفداران هنگام معرفی اولیه‌ی بازی The Medium فکر کردند که با یک نسخه‌ی جدید از مجموعه‌ی Silent Hill‌ طرف هستند. هنگام معرفی اولیه، می‌توانستیم شباهت‌های زیادی میان این بازی و مجموعه‌ی سایلنت هیل پیدا کنیم. آن طور که از شرایط پیداست، این شباهت به هیچ وج تصادفی نیست.

سازندگان این بازی در طی مصاحبه‌ای که با وبسایت GamesRadar داشتند، اظهار کردند که اعضای تیم در بخش‌های مختلف از مجموعه‌ی Silent Hill الهام گرفته‌اند و از مفاهیم آن در طی طراحی جزئیات مختلف استفاده کرده‌اند. نکته‌ی مورد توجه دیگر، حضور آکیرا یامائوکا (Akira Yamaoka) در روند ساخت بازی The Medium است. آکیرا یامائوکا بیش‌تر به خاطر ساخت قطعات موسیقی مجموعه‌ی سایلنت هیل شناخته می‌شود. حضور او در Bloober Team‌ می‌تواند حداقل از لحاظ موسیقیایی بازیکنان را بیش‌تر یاد سایلنت هیل و آثار ساخته شده توسط Team Silent بیندازد. البته این حرف‌ها به این معنی نسیت که مدیوم قرار است به یک کپی ساده لوحانه از سایلنت هیل تبدیل شود. اعضای ‌Bloober Team به مراتب تاکید کردند که بازی The Medium ضرباهنگ خاص خود را دارد و داستان مخصوص به خود را تعریف می‌کند.

بازی Medium

جریان داستان در دو دنیای موازی

ایده‌ی اصلی The Medium و پایه‌ی اصلی بازی سفر کردن میان دو جهان موازی است. شما می‌توانید در حین تجربه‌ی خود، به طور همزمان میان دنیای مردگان و زندگان به ماجراجویی بپردازید. تیم سازنده از این مکانیک با نام Dual-Reality یاد می‌کند. Dual-Reality به شما اجازه می‌دهد وقایعی که در هر دو جهان موازی اتفاق می‌افتد را دنبال کنید، آن هم بدون این که وقفه‌ای در میان بازی به وجود آید.

هنگامی که شما در حالت Dual-Reality قرار دارید، می‌توانید ماریان را در جهان مردگان و زندگان مشاهده کنید. بازیکن تا پایان داستان باید بارها میان این دو سوییچ کند و در هر یک کارهای مشخصی را انجام دهد؛ حتی برخی از پازل‌های بازی نیازمند به هماهنگ کردن برخی از جزئیات میان دو دنیا است. جهان مردگان به جهان زندگان مرتبط است و هر کاری که شما در یکی از آن‌ها انجام دهید، در جهان دیگر تاثیر خواهد گذاشت.

هنگامی که شما در جهان معمولی حضور دارید، ماریان را با موهای مشکی می‌بینید و هنگامی که به جهان مردگان می‌روید، متوجه موهای سفید او خواهید شد. علاوه بر تفاوت رنگ مو، ماریان در هر جهانی قابلیت‌های خاصی دارد. برای مثال، او می‌تواند بدن واقعی خود را در دنیای واقعی جا بگذارد و به جست و جو در جهان مردگان بپردازد. البته میزان استفاده از این قابلیت‌ها محدود است و اگر این کار بیش‌تر از چند بار انجام شود، بدن او آسیب می‌بیند.

بازی Medium

ماریان قابلیت‌های فراطبیعی دیگری هم دارد که می‌تواند از آن‌ها در دنیای مردگان که خود بازی از آن با Spirit World یاد می‌کند، استفاده کند. برای مثال، او می‌تواند از قابلیت Spirit Blast استفاده کند که به او اجازه می‌دهد از خود در برابر ارواح دیگر دفاع کند. البته این قابلیت‌ها بی‌نهایت نیستند و ماریان باید آن‌ها را با استفاده از Energy Spotها شارژ کند.

در پایان اگر قصد دارید بازی The Medium را روی بهترین حالت و تنظیمات ممکن تجربه کنید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید Xbox Series X و خرید Xbox Series S مراجعه کنید.

نظر شما در مورد بازی Medium چیست؟ آیا شما به تجربه‌ی این بازی خواهید پرداخت پرداخت؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamesRadar

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید