یادداشت, بازی, کنسول

بازی هایی که در سال ۲۰۲۱ منتشر می‌شوند و سپس به کنسول‌های ایکس باکس می‌آیند (قسمت اول)

بازی های ایکس باکس سری ایکس و اس

از بازی‌های انحصاری تا مولتی ‌پلتفرم، بازی‌های بزرگ تا مستقل، همراه تیلنو باشید تا بهترین بازی‌هایی که در سال ۲۰۲۱ منتشر می‌شوند و سپس برای ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس عرضه می‌شوند را معرفی کنیم.

بعد از عرضه ایکس باکس سری ایکس (Xbox Series X) و ایکس باکس سری اس (Xbox Series S)، طرفداران از نبود بازی روز عرضه مهم و بزرگ برای کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت (Microsoft)، حسابی گله‌مند بودند. خریداران در روز عرضه به بازی انحصاری جدیدی دسترسی نداشتند و باید به بازی‌های قدیمی یا Third Party (بازی‌هایی که برای پلتفرم‌های مختلفی منتشر می‌شوند) اکتفا می‌کردند. آنطور که بنظر می‌رسد، ردموندی‌‌ها به خوبی از این مشکل اطلاع دارند و در سال‌‌های آتی، لیست بلند و بالایی از بازی‌های انحصاری ایکس باکس در دسترس طرفداران قرار خواهد گرفت. البته بدون ‌شک بعد از خرید یک کنسول فقط به بازی‌های انحصاری اکتفا نمی‌کنیم و سراغ بازی‌های ترد پارتی نیز خواهیم رفت. با این وجود، همراه تیلنو باشید تا مهم‌ترین بازی‌هایی که در سال‌های آتی برای ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر می‌شوند را مرور کنیم.

بازی Bright Memory Infinite

بازی Bright Memory Infinite از آن دسته بازی‌هایی بود که با انتشار اولین تصاویر و گیم پلی از آن حسابی سر و صدا به پا کرد. اثر جدیدی که با گیم پلی، گرافیک و فیزیک فوق‌العاده خود حسابی سر و صدا به پا کرد و تبدیل به یکی از مورد ‌انتظار‌ترین بازی‌های مایکروسافت شد. اثر جذابی که بعد از انتشار خبر ساخت آن توسط تنها یک نفر، عاشقان بازی‌های شوتر را حسابی دیوانه کرد. یک بازی جذاب با آن همه جزئیات و ساختِ یک نفر، موردی نبود که بتوان به این راحتی‌ها از کنارش گذشت. بازی Bright Memory Infinite با غرق کردن گیمر در دنیای خود و درگیر کردن آن در مبارزات دور و نزدیک جذاب، قصد ارائه تجربه‌ای جدید و فراموش‌نشدنی از یک بازی مستقل را دارد. این اثر در سال ۲۰۲۱ برای ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و PC منتشر خواهد شد.

بازی Elden Ring

بازی Elden Ring ایکس باکس سری ایکس

مگر می‌شود صحبت از بازی‌های مورد ‌انتظار کرد و خبری از بازی‌های استودیو فرام سافتور (From Software) نباشد؟ استودیو کاربلدی که با انتشار بازی‌های سخت و روایت داستانی خاص خود، حسابی محبوب و سرشناس شده است. سری سولز و بازی‌هایی مانند بلاد بورن و سکیرو، به اندازه‌ای بزرگ و جذاب هستند که هرکسی را مشتتاق بازی بعدی این استودیو کنند. بازی جدید فرام سافت ور با تغییرات بزرگ و متعددی روانه‌بازار خواهد شد. همکاری جرج آر آر مارتین نویسنده کتاب‌های ترانه یخ و آتش با استودیو سازنده و دنیای جهان‌باز و چرخه شب و روز پویا، اطلاعات جذابی هستند که از بازی الدن رینگ (Elden Ring) در دسترس قرار دارد. تا به امروز شاهد نمایشی از دنیا و گیم پلی بازی نبودیم و نمی‌توان درباره حال و هوای آن نظری داد اما امیدواریم درست مانند قبل، شاهد بازی جذابی از هیدتاکا میازاکی و استودیو او باشیم. پلتفرم‌های مقصد این بازی در حال حاضر ایکس باکس وان، PS4 و PC اعلام شده، اما احتمال انتشار نسخه نسل نهمی این بازی بسیار بالا است. حتی اگر الدن رینگ برای نسل نهم عرضه نشود، کاربران کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت با قابلیت Backward Compatibility قادر به تجربه آن خواهند بود.

بازی Dying Light 2

بازی Dying Light از آن دسته آثاری بود که به محض انتشار حسابی مورد توجه قرار گرفت. تلفیق اکشن، پارکور، بقا و زامبی‌ها، از Dying Light یک اثر جذاب و جدید ساخته بود. گیمر در دنیای جهان‌بازی که مملوء از زامبی‌های مختلف است قرار داشته و باید به هر نحوی از این دنیای پر از خون و خون‌ریزی جان سالم به در ببرد. سلاح‌های سرد و گرم متفاوت، مراحل داستانی جذاب و گیم پلی پر از خشونت و تنوع بازی، منتقدان و کاربران را حسابی از اثر جدید استودیو تکلند (Tech Land) راضی کرده بود. بعد از موفقیت نسخه اول و انتشار بسته‌های الحاقی گوناگون، حال نوبت نسخه جدید این سری بازی رسیده بود. بازی Dying Light 2 در جریان مراسم E3 2018 معرفی شد و نوید تجربه‌ای بزرگ‌تر و جذاب‌تر از قبل را به گیمر‌ها داد. تا به امروز نیز اطلاعات مختلفی از بازی منتشر شده و همه ‌چیز برای غرق شدن دوباره در دنیای آخرالزمانی بازی و اجرای فنون پارکور آماده شده است. تاریخ عرضه مشخصی برای این بازی در دسترس نیست اما Dying Light 2 برای PS4 ،PS5 ،PC، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس عرضه خواهد شد.

بازی Far Cry 6

بازی Far Cry 6

بازی فارکرای 6 (Far Cry 6)، نسخه جدید سری بازی محبوب یوبیسافت، این بار نیز آمده تا گیمرها را با گیم پلی آشنای خود غرق مبارزات جذابی کند. گیمر در نقش Dani Rojas یکی از مبارزان محلی قرار گرفته و در برابر دیکتاتور محلی، به مبارزه خواهد پرداخت. تا به امروز تئوری‌های زیادی از سوی طرفداران منتشر شده و اگر این تئوری‌ها درست از آب در بیاییند شاهد بازی فوق‌العاده جذاب با داستانی شنیدنی خواهیم بود. نقش‌آفرینی جانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito) بازیگز محبوب سریال‌هایی مانند برکینگ بد (Breaking Bad) و مندولورین (Mandalorian) به عنوان شخصیت منفی بازی یعنی آنتون کاستیلو، می‌تواند جذابیت‌های بازی را دو چندان کند. فارکرای ۶ در سال ۲۰۲۱ برای PS4 ،PS5 ،PC ،Xbox One ،Xbox Series X و ایکس باکس سری اس عرضه خواهد شد. اگر به دنبال اطلاعات کاملی از این بازی هستید، می‌توانید با مراجعه به مطلب فارکرای ۶: همه‌ی اطلاعاتی که درباره‌ی آن می‌دانیم، جواب سوالات خود را پیدا کنید.

بازی Everwild

یکی از بازی‌های ناشناخته و جذابی که برای کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت منتشر خواهد شد، Everwild اثر جدید استودیو Rare است. اثر جدیدی که با تریلر‌های مختلف همه را مجذوب طراحی بصری و زیبای خود کرد و حالا به نظر می‌رسد با اثر جذابی روبه‌رو خواهیم بود. Rare  این بار با بازی جدید خود آمده تا گیمر‌ها را غرق در دنیا و طبیعت مثال‌زدنی خود کند و تا ساعت‌‌ها، گیمر را از هر تجربه‌ دیگری باز دارد. تم گرافیکی خاص بازی و دنیای جدید آن، کاربران مایکروسافت و طرفداران سبک ماچراجویی را به خود جذب خواهد کرد. بازی قرار بود در سال ۲۰۲۰ عرضه شود و باتوجه که هیچ خبری از آن نیست، به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۱شاهد انتشار آن برای PC، ایکس باکس سری ایکس و اس خواهیم بود.

بازی Halo Infinite

بازی Halo Infinite

یکی از نماد‌ها و مولفه‌های کنسول‌های ایکس باکس، سری بازی هیلو (Halo) به حساب می‌آید. سری بازی جذابی که با شخصیت اصلی خود مسترچیف (Master Chief) دوست‌داشتنی، حسابی بین طرفداران ایکس باکس و مایکروسافت محبوب است. مبارزات سریع و جذاب در فضا، موجودات مختلف و خود مستر چیف، محبوبیت بی نظیری برای این سری بازی رقم زدند. نسخه جدید هیلو در ابتدا قرار بود به عنوان بازی روز عرضه برای کنسول‌های نسل نهمی ردموندی‌ها در دسترس قرار بگیرد، اما بعد از انتشار تریلر بازی و نظرات منفی کاربران، بازی تا تاریخ نامعلومی در سال ۲۰۲۱ تاخیر خورد. کاربران ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و PC می‌توانند نسخه جدید این سری را در سال میلادی جاری تجربه کنند. اگر هم تا به حال نسخه‌های مختلف این مجموعه را تجربه نکرده‌اید، بازی مستر چیف کالکشن می‌تواند انتخاب خوبی برای آغاز داستان مسترچیف برای شما باشد.

بازی Senua’s Saga Hellblade II

یکی از بازی‌های انحصاری مایکروسافت که در نسل قبل حسابی سر و صدا به پا کرد، بازی Senua’s Sacrifice اثر استودیو نینجا تئوری بود. اثری که با داستان خاص خود گیمر‌ها را به دنیای خیالات و اتفاقات عجیب و غریب می‌برد و با مبارزات خود، حسابی همه را سرگرم می‌کرد. یکی از اولین انحصاری‌های مایکروسافت که برای نسل نهم معرفی شد، بازی Senua’s Saga Hellblade 2، ادامه داستان نسخه اول بود. جایی که دوباره با شخصیت اصلی بازی همراه می‌شویم و اتفاقات جدیدی را تجربه می‌کنیم. تا به امروز اطلاعات خاصی از بازی منتشر نشده اما در طی تریلر معرفی بازی، شاهد گرافیک خیره کننده آن بودیم. این بازی در تاریخ نامعلومی برای PC، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس منتشر خواهد شد.

بازی Gotham Knights

بازی Gotham Knights

اگر از طرفداران دنیای DC و ابرقهرمانان هستید، بازی Gotham Knights همان تجربه‌ای است که نباید از دست بدهید. تجربه بازی کوآپ با همکاران قدیمی بتمن، آن هم در گاتهام و دنیای پر از خلافکار، چیزی نیست که بتوان به این راحتی‌ها پشت‌گوش انداخت. دنیای جهان‌باز، ابرقهرمان‌‌ها مختلف و به احتمال زیاد استانی جذاب، در Gotham Knights انتظار شما را می کشد، دیگر چه چیزی از یک بازی ابرقهرمانی می‌خواهید. خوشبختانه این بازی برای PS4 ،PS5 ،PC، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس عرضه خواهد شد. با این وجود اگر هر کدام از پلتفرم‌های بالا را در اختیار دارید، این بازی را فراموش نکنید.

بازی Fable

حتی فکر کردن به نسخه جدید سری Fable، برای طرفداران این سری هیجان‌انگیز است. نسخه جدید که استودیو Playground Games وظیفه ساخت آن را برعهده دارد و تا به امروز تنها یک تریلر از فضای بازی را شاهد بوده‌ایم. سافت ریبوت این سری با نسخه جدید، می‌تواند طرفداران را تا مرز جنون پیش ببرد. کاربران ایکس باکس سری اس، ایکس و PC می‌توانند نسخه جدید این سری را در تاریخ نامعلومی تجربه کنند.

بازی Hitman 3

بازی Hitman 3

از آن دسته بازی‌هایی که همین الآن می‌توانید به تحربه آن مشغول شوید، هیتمن ۳ است. نسخه پایانی سه‌گانه این سری که به پایان‌بندی داستان مامور ۴۷ و مختومه کردن پرونده این سری، حداقل تا چند سال آینده می‌پردازد. هیتمن ۳ با ۶ مرحله جذاب به استقبال طرفداران آمده تا دوباره با روش‌های مختلف، اهداف را به قتل برسانیم. اگر نسخه‌های قدیمی هیتمن را تجربه کرده‌اید و از دوست‌داران این مجموعه هستید، این نسخه پایان‌بندی با شکوهی را رقم خواهد زد. اگر هم تا به امروز سراغ این سری نرفته‌اید، هیتمن 3 با در برداشتن تمام محتویات نسخه‌‌های قبلی، می‌تواند تا ساعت‌ها شما را سرگرم کند. کاربران PS4 ،PS5 ،PC، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس می‌توانند همین الآن این بازی را تجربه کنند.

بازی Psychonauts 2

تنوع بازی‌هایی که برای کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت منتشر خواهند شد بسیار بالا است و حتی در این لیست نام بازی‌های پلتفرمر نیز به گوش می‌‌خورد. بازی Psychonauts 2 جزو آن دسته بازی‌های پلتفرمی است که نباید تجربه آن را از دست بدهید. طرفداران بازی‌های پلتفرمر می‌توانند این بازی را در سال ۲۰۲۱ تجربه کنند. Psychonauts 2 برای PS4 ،PS5 ،PC، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس عرضه خواهد شد.

بازی Resident Evil Village

Resident Evil 8 Village

سری رزیدنت اویل جزو محبوب‌ترین بازی‌های سبک ترس و بقا است. سری بازی جذابی که با فضاسازی جذاب و گیم پلی دوست‌داشتنی سال‌ها است در سبک خود یکه تازی می‌کند. نسخه جدید این سری نیز درست مانند نسخه هفتم با دوربین اول شخص ساخته شده و گیمر دوباره باید با ایتن وینترز شخصیت اصلی نسخه هفتم همراه شده و این بار در روستایی دورافتاده به دنبال دختر خود بگردد. بعد از نمایش گیم‌پلی‌های مختلف از بازی، تئوری‌های زیادی از سوی کاربران مطرح شده و رزیدنت اویل 8 را ترند فضای مجازی کرد. تا به امروز یک دمو چند دقیقه‌ای نیز به صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 منتشر شده و کاربران کنسول نسل نهمی سونی می‌توانند یان دمو را تجربه کنند. با توجه به اطلاعات منتشر شده بازی رزیدنت اویل 8 در ماه می سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. کاربران کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی سونی و مایکروسافت به علاوه کاربران کامپیوتر می‌توانند این بازی را تجربه کنند.

این قسمت اول بازی‌های مهمی بود که در سال ۲۰۲۱ برای کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت عرضه می‌شوند. نظر شما درباره این بازی‌ها چیست؟ بیشتر از همه منتظر کدام یک از بازی‌ها هستید؟ بنظر شما کدام بازی می‌تواند موفق شود؟ نظر خود را با کاربران تیلنو به اشتراک بگذارید.

با توجه به آغاز نسل نهم بازی‌های ویدیویی اگر قصد دارید با کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت به نسل جدید کوچ کنید می‌توانید با مراجه به صفحه خرید ایکس باکس سری ایکس و  خرید ایکس باکس سری اس کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت را از فروشگاه تیلنو تهیه فرمایید. درضمن، امکان خرید کنترلر ایکس باکس سری ایکس و اس نیز از فروشگاه فراهم است و می‌توانید این کنترلر را نیز با بهترین قیمت تهیه کنید.

منبع: GameSpot

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *