اخبار و رویدادها, بازی

احتمال عدم عرضه بازی الدر اسکرولز 6 تا پنج سال آینده

الدر اسکرولز

با این که نسخه‌ی جدید الدر اسکرولز یعنی بازی The Elder Scrolls VI در سال ۲۰۱۸ معرفی شد، احتمالا طرفداران باید مدت زمان زیادی را برای تجربه‌ی این بازی مورد انتظار صبر کنند. یکی از اینسایدرها اعتقاد دارد که این صبر پنج سال به طول خواهد انجامید.

با توجه به این که در سال ۲۰۲۱ به سر می‌بریم، حدود سه سال از معرفی جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی الدر اسکرولز می‌گذرد. شرکت Bethesda، در سال ۲۰۱۸ با تیزری کوتاه از بازی The Elder Scrolls VI جدید رونمایی کرد. این تیزر، به هیچ وجه بخشی از گیم پلی بازی را به نمایش نکشید و به یک CGI چند ثانیه‌ای محدود شده بود. این نکته، نشانگر این است که نسخه‌ی جدید الدر اسکرولز از محصول نهایی خیلی فاصله دارد و باید حالا حالاها منتظر آن بمانیم.

هم چنین پیت هاینز (Pete Hines)، معاون ارشد شرکت Bethesda، به صورت رسمی اعلام کرد که بازی The Elder Scrolls 6 تا زمانی که Starfield منتشر نشود، عرضه نخواهد شد. Starfield یکی از بزرگ‌ترین بازی‌هایی است که در حال حاضر استودیو بتسدا مراحل توسعه‌ی آن را پشت سر می‌گذارد. اما خبری که باعث نا امیدی بیش‌تر ما می‌شود، این است که Starfield نه تنها تاریخ انتشار خاصی دریافت نکرده، بلکه حتی ما از تاریخ نمایش بعدی آن هم خبر نداریم. در ادامه، یکی از اینسایدرهای پرنفوذ صنعت بازی‌های ویدیویی، ادعا می‌کند که نسخه‌ی جدید الدر اسکرولز به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۶ منتشر نخواهد شد. در این میان، شما می‌توانید با مراجعه به مقاله‌ی بازی های شرکت Bethesda که باید به ایکس باکس گیم پس بیایند، با آثاری که شانس اضافه شده به سرویس اشتراکی مایکروسافت را دارند آشنا شوید.

الدر اسکرولز

نام اینسایدری که این اطلاعات را روی حساب شخصی توییتر خود منتشر کرده، تایلر مک ویکر (Tyler McVicker) است که به طور معمول به انتشار خبرهای مختلف در مورد شرکت‌هایی مانند Nintendo، Bethesda و Valve می‌پردازد. مک ویکر ادعا می‌کند با این که Starfield اولویت اول بتسدا برای عرضه است، تا دو سال دیگر منتشر نخواهد شد. البته با توجه به این که هنوز اطلاعات خیلی محدودی از این بازی داریم، این تاریخ انتشار منطقی است. پس از معرفی اولیه‌ی استارفیلد در سال ۲۰۱۸، ما تنها شاهد چند اسکرین شات معمولی بودیم که آن هم حکم اطلاعات لو رفته را داشت و به عنوان چند تصویر رسمی شناخته نمی‌شد.

تایلر مک ویکر در حساب توییتر خود این گونه گفته بود:

من انتظار دارم بازی Fallout: New Vegas 2 در نیمه‌ی دوم دهه‌ی جاری منتشر شود. هم چنین، من انتظار دارم که بازی The Elder Scrolls 6 در سال ۲۰۲۶-۲۰۲۷؛ و چیزی مانند Fallout 5 نزدیک به سال ۲۰۳۰ عرضه شود. Starfield بازی بعدی است که از الان به یک یا دو سال دیگر نیاز دارد.

این خبر می‌تواند برای آن دسته از بازیکنانی که پس از عرضه‌ی Skyrim در سال ۲۰۱۱ منتظر نسخه‌ی جدید الدر اسکرولز بودند، ناامید کننده باشد. خیلی کم پیش می‌آید که بین عرضه‌ی دو نسخه‌ی مختلف از یک مجموعه، چنین فاصله‌ای به وجود بیاید، اما آن طور که مشخص است این موضوع زیاد برای الدر اسکرولز و بتسدا صدق نمی‌کند.

به هر حال، ما امیدوار هستیم که The Elder Scroll 6 به سرنوشتی مانند بازی Cyberpunk 2077 دچار نشود. اگر نخواهیم بگوییم که سایبرپانک مورد انتظارترین بازی سال ۲۰۲۰ بود، اما می‌توانیم آن را در ضمره‌ی یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال گذشته قرار دهیم. اثری که قربانی تصمیمات اشتباه و عجله در زمان عرضه شد، با این که خود اعضای CD projekt هم می‌دانستند که این بازی هنوز کامل نیست و راه زیادی تا تبدیل شدن به یک بازی اثر کامل دارد. اصرار سی دی پراجت برای عرضه‌ی سایبرپانک تا پایان سال ۲۰۲۰، نه تنها ضربه‌ی مهلکی به شهرت و کارنامه‌ی آن زد، بلکه باعث شد حالا از سایبرپانک به عنوان یک الگو برای سایر بازی‌های بزرگ و AAA یاد شود. به احتمال زیاد خود طرفداران الدر اسکرولز هم تجربه‌ی یک بازی کامل را به تجربه‌ی زودتر اثری مانند سایبرپانک، ترجیح می‌دهند.

جدا از صحبت‌هایی که مطرح شد، سر بتسدا در چند سال آینده به شدت شلوغ است و عجله برای عرضه‌ی هر اثری، می‌تواند به یک اشتباه بزرگ تبدیل شود. علاوه بر نسخه‌ی جدید الدر اسکرولز و بازی استارفیلد که اولویت اصلی بتسدا برای عرضه است، آن‌ها در حال کار روی پروژه‌هایی مانند بازی Indiana Jones هستند. هر چند که تاد هاوارد شخصا تایید کرد که توسعه‌ی بازی ایندیانا جونز تاثیر بدی روی توسعه‌ی The Elder Scrolls VI و Starfield نخواهد داشت.

الدر اسکرولز

نکته‌ی دیگری که باید به آن اشاره کرد، عدم حضور یا حضور نسخه‌ی جدید الدر اسکرولز در لیست انحصاری‌های ایکس باکس سری ایکس (اس) است. همان طور که می‌دانید، مایکروسافت به طور رسمی با خرید شرکت Bethesda و زیر شاخه‌های آن، رسما قدرت انحصاری کردن آثار این شرکت را برای کنسول‌های خود دارد. از آن جایی که ایکس باکس در حال حاضر بازی‌های First-Party زیادی ندارد، انحصاری کردن بازی The Elder Scrolls VI می‌تواند قدرت زیادی به این جنبه ببخشد. البته، تاد هاوارد با گفتن جمله‌ای کمی خیال کاربران پلتفرم‌های دیگر را راحت کرد. او اظهار کرد «تصور کردن بازی‌های الدر اسکرولز به صورت انحصاری و تنها برای یک کنسول سخت است»؛ اما موضوع این جا است که هاوارد تصمیم گیرنده‌ی نهایی این موضوع نیست. به هر حال یک موضوع در این میان مشخص است، از آن جایی که الان بتسدا جزء زیر مجموعه‌ی Xbox Games Studio قرار می‌گیرد، نسخه ی جدید الدر اسکرولز یا هر بازی دیگری که توسط این شرکت ساخته شود، روز اول به صورت رایگان در دسترس مشترکین Xbox Game Pass قرار خواهد گرفت.

در پایان، اگر قصد دارید نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی الدر اسکرولز یا هر بازی دیگری که توسط بتسدا توسعه داده می‌شود را در روز عرضه روی گیم پس تجربه کنید، می‌توانید به صحفه‌ی خرید Xbox Series X و خرید Xbox Series S مراجعه کنید.

نظر شما در مورد آینده‌ی بازی The Elder Scrolls VI و به طور کلی بازی‌های بتسدا جیست؟ آیا ادعای این اینسایدر درست از آب در خواهد آمد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *