راهنمای خرید بازی Nintendo Switch, کنسول Nintendo Switch

آموزش نینتندو: بازی هایی که روی نینتندو سوییچ لایت اجرا نمی‌شوند

نینتندو سوییچ لایت

کنسول نینتندو سوییچ لایت نسخه‌ای بهینه و با قیمت کم‌تر کنسول محبوب نینتندو سوییچ محسوب می‌شود که این قیمت کم‌تر به علت عدم استفاده از برخی ویژگی‌های این کنسول است. همین مورد باعث می‌شود که نتوانید تمام بازی‌های نینتندو سوییچ را روی نسخه لایت آن تجربه کنید. برای آشنایی با این بازی‌ها در ادامه همراه تیلنو باشید.

نینتندو سوییچ لایت، کنسولی دستی و نسخه بهینه نینتندو سوییچ به شمار می‌رود که با ۱۰۰ دلار کم‌تر امکان تجربه بازی‌های این پلتفرم را به شما می‌دهد. برای خرید کنسول نینتندو سوییچ لایت با بهترین قیمت و در انواع رنگ‌ها به وب‌سایت فروشگاهی تیلنو مراجعه کنید.

در سال ۲۰۱۹ بود که نینتندو خبر از نسخه‌ای بهینه برای سوییچ خبر داد. کنسول نینتندو سوییچ لایت در سال ۲۰۱۹ با قیمت ۱۹۹ دلار عرضه شد. این کنسول نسبت به برادر بزرگ‌تر خود با ۱۰۰ دلار کم‌تر روانه بازار شد. در واقع این کاهش قیمت بی دلیل نیست و نینتندو سوییچ لایت از برخی ویژگی‌ها و قابلیت‌های نینتندو سوییچ بهره نمی‌برد. از این نقص‌ها می‌توان به عدم اتصال به نمایشگر خارجی، عدم اتصال فیزیکی جوی کان به این کنسول دستی و صفحه نمایش کوچک‌تر اشاره کرد. Nintendo Switch Lite را می‌توان یک کنسول دستی نامید و دیگر عنوان هیبرید برای این کنسول معنی نمی‌دهد. این عدم وجود برخی ویژگی‌ها در کنسول نینتندو سوییچ به قیمت محدودیت در اجرا و یا عدم اجرای برخی بازی‌های این پلتفرم تمام شده است. در این مقاله به مهم‌ترین این بازی‌ها می‌پردازیم.

بازی 1-2 Switch روی نینتندو سوییچ لایت

نینتندو سوییچ لایت

بازی 1-2 Switch، یکی از خلاقانه‌ترین بازی‌های نینتندو سوییچ به شمار می‌رود که از ۲۸ مینی گیم تشکیل شده است. در این بازی لازم نیست به صفحه نمایش کنسول یا تلویزیون خیره شوید، بلکه باید به هم ‌بازی یا دوست خود نگاه کنید. این بازی می‌تواند شما و دوستانتان را دور هم جمع کند و برای شما لحظات خوبی را رقم بزند. بازی 1-2 Switch تقریبا به طور کامل از همه‌ی امکانات و ویژگی‌های نینتندو سوییچ مانند سنسورها و قابلیت‌های جوی کان‌ها بهره می‌برد.

نینتندو سوییچ لایت از آن ‌جا که به همراه جوی کان‌های جداگانه ارائه نمی‌شود، محدودیت‌هایی را در اجرای این بازی خواهد داشت. البته باید این را هم بگوییم که شما قادر خواهید بود که به صورت جداگانه کنترلرهای جوی کان را تهیه کنید و از این بازی لذت ببرید. در نهایت می‌توان بازی 1-2 Switch را روی نینتندو سوییچ لایت تجربه کرد اما این تجربه به قیمت تهیه کردن جوی کان‌های جداگانه تمام خواهد شد.

بیشتر بازی‌های موجود در این فهرست که برای اجرا روی نینتندو سوییچ لایت محدودیت دارند با جوی کان قابل تجربه روی این کنسول خواهند بود. شما می‌توانید برای خرید جوی کان نینتندو سوییچ با بهترین قیمت و در انواع رنگ‌ها به وب‌سایت فروشگاهی تیلنو مراجعه نمایید.

همه‌ی نسخه‌های بازی Just Dance

The Games Dont Launch on Nintendo Switch Lite

مجموعه بازی‌های Just Dance بازی‌هایی تخصصی و حرفه‌ای برای رقص با تنوع بالایی از ترانه‌ها به شمار می‌روند. این بازی‌ها ترانه‌های متنوع و جذابی را از بهترین خواننده‌ها و آهنگ‌سازان، گرد آورده‌اند. نسخه نینتندو سوییچ این بازی خیلی خوب با امکانات این کنسول خلاقانه عجین شده است و با رقص‌های متنوع و جالبش، بازیکنان را از سنین پایین تا بالا، سرگرم می‌کند. از طرفی با حرکات فیزیکی که باید در این بازی انجام دهید به حفظ سلامتی شما و رشد کودکان نیز کمک می‌کند. بازی های Just Dance نیز همانند بازی 1-2 Switch از ویژگی‌های حرکتی جوی کان‌ها بهره می‌برد و برای این بازی نیز باید نسبت به تهیه جوی کان‌های جداگانه برای کنسول نینتندو سوییچ لایت خود اقدام نمایید.

بازی Super Mario party روی نینتندو سوییچ

نینتندو سوییچ لایت

آخرین نسخه از بازی‌های Super Mario Party عنوانی جذاب و چند نفره محسوب می‌شود که علی‌ رغم نداشتن داستان، شما و دوستانتان را به شدت سرگرم می‌کند. این بازی دارای مینی گیم‌های بسیاری است که البته همه‌ی آن‌ها از اول در اختیار شما نیست و در طول بازی باید آن‌ها را باز کنید. بازی را در ابتدا با چهار حالت شروع خواهید کرد که هر کدام از این حالت‌ها شیوه و قواعد خاص خود را به شما ارائه می‌کنند. بازی‌های تخته‌ای یا همان بورد گیم‌های این بازی نیز به خوبی طراحی شده‌اند. این بازی شما را به دنیای دوست داشتنی لوله‌کش ایتالیایی دنیای بازی‌های ویدیویی یعنی ماریو می‌برد و به شما اجازه می‌دهد که این دنیا را با دوستانتان و کاراکترهایی محبوب تجربه کنید.

بازی Super Mario party همانند بازی‌های قبلی در فهرست ما از سنسورها و ویژگی‌های حرکنی جوی کان‌ها استفاده می‌کند و این بدین معناست که برای تجربه این بازی روی کنسول نینتندو سوییچ لایت خود، نیاز به جوی کان‌های جداگانه دارید.

بازی های Fitness Boxing و Fitnes Boxing 2

The Games Dont Launch on Nintendo Switch Lite

بازی های Fitness Boxing و Fitnnes Boxing 2 عناوینی ریتمیک و با تمرین‌های فیزیکی است که می‌توانید ساعت‌ها با کنترلرهای جوی کان به تمرین بوکس در این بازی بپردازید. برای این کار باید جوی کان‌های خود را در دست بگیرید و با آهنگ مورد نظر خود به تمرین مشت زدن بپردازید. این بازی‌ها را هم به صورت تکی و هم به صورت دو نفره می‌توانید انجام دهید. این عناوین، هم‌چنین BMI (شاخص توده بدنی) و کالری سوزانده شده بدن شما را در روز و به صورت تقریبی تخمین می‌زنند. این بازی‌ها یک تمرین فیزیکی برای سلامت شما به همراه آهنگ‌های متنوع و با تفریح و سرگرمی به شمار می‌روند.

همان ‌طور که حدس زدید بازی های Fitness Boxing و Fitnnes Boxing 2 نیز برای اجرا نیاز به جوی کان دارند. به علت حرکات فیزیکی و تمرین بوکس، این بازی نیازمند به سنسورهای حرکتی و حسگرهای این کنترلرها است. اگر از کنسول نینتندو سوییچ لایت استفاده می‌کنید و مایل به تجربه یک تمرین بوکس خوب برای ورزش و تفریح روزانه‌اید، باید به طور جداگانه جوی کان تهیه کنید و در ادامه از این بازی‌های حرکتی نهایت استفاده را بکنید.

بازی Ring Fit Adventure روی نینتندو سوییچ

نینتندو سوییچ لایت

این بازی هم یکی از بازی‌های حرکتی کنسول نینتندو سوییچ به شمار می‌رود که برای تجربه آن نیاز به یک حلقه موسوم به رینگ کان و پابند مخصوص آن دارید. یک جوی کان به رینگ کان و جوی کان دیگر به پابند متصل می‌شود. در این بازی شما باید در مقابل اژدهایی که قصد نابودی دنیا را دارد، بایستید و برای این کار مجموعه‌ای از فعالیت‌های حرکتی برای شما در نظر گرفته شده‌اند. شما به وسیله رینگ کان که خود از حسگرهایی درونش بهره می‌برد، می‌توانید به کارهایی هم‌چون دویدن، موج سواری و حمله‌های متفاوتی که مبتنی بر حرکات ورزشی‌اند در این بازی بپردازید. از طرفی تعدادی مینی گیم هم در بازی Ring Fit Adventure هم وجود دارد.

اگر قصد دارید از روی کاناپه برای بازی کردن بلند شوید و به یک بازی برای تناسب اندام خود بپردازید، اما کنسولتان نینتندو سوییچ لایت است، باید علاوه بر تهیه رینگ کان و پابند مخصوص بازی Ring Fit Adventure یک جفت جوی کان هم تهیه کنید تا تجربه این بازی خلاقانه را از دست ندهید که برای سلامتی و تناسب اندام شما هم بسیار مفید است.

بازی های Nintendo Labo روی نینتندو سوییچ لایت

نینتندو سوییچ لایت

Nintendo Labo، بازی‌هایی تعاملی محسوب می‌شوند که به صورت کیت‌هایی در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد. درون این کیت‌ها مقواهایی وجود دارند که طبق راهنمای درون جعبه می‌توانید آن‌ها را سر هم کنید و یک توی کان بسازید. از معروف‌ترین این کیت‌ها می‌توان به Nintendo Labo Robot Kit و  Nintendo Labo VR Kit اشاره کرد. با نینتندو لابو ربات کیت می‌توانید با سر هم کردن مقواهای درون کیت تبدیل به یک ربات شوید و با مشت زدن دشمنان داخل بازی را نابود کنید. Nintendo Labo VR Kit هم فناوری واقعیت افزوده را برای نینتندو سوییچ به ارمغان می‌آورد. درون این کیت یک هدست واقعیت مجازی و ابزار دیگری برای این کار وجود دارند.

بازی‌های Nintendo Labo بازی‌هایی تعاملی و حرکتی به شمار می‌روند که در کنار خلاقیت‌های بسیار و بازی‌های مخصوص خودشان بسیار هم سرگرم کننده‌اند، اما برای اجرا روی کنسول نینتندو سوییچ لایت موانعی بر سر راه خود دارند. برخی از این بازی‌ها به جوی کان نیاز دارند و برخی دیگر که در ساختار خود نیاز به خود کنسول هم دارند و با شکل و ابعاد نینتندو سوییچ استاندارد سازگار شده‌اند. برای مثال Nintendo Labo VR Kit اصلا قابل اجرا روی نینتندو سوییچ نیست. با این حال برخی از نینتندو لابوها را که در ساختار خود تنها از جوی کان بهره می‌گیرند، می‌توان با تهیه جوی کان‌های جداگانه  روی نینتندو سوییچ لایت تجربه کرد.

اگر از کنسول نینتندو سوییچ استفاده می‌کنید و می‌خواهید به طور کامل نحوه کار با این کنسول را بیاموزید، حتما مقاله آموزش کامل استفاده از نینتندو سوییچ را در بلاگ تیلنو مطالعه کنید.

شما کدام‌یک از این بازی‌ها را دوست دارید روی نینتندو سوییچ لایت تجربه کنید؟ آیا نینتندو سوییچ لایت را با تمام محدودیت‌هایش اما با قیمت بهتر ترجیح می‌دهید؟ لطفا نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *