اخبار و رویدادها, بازی, رویدادهای گیمی, عمومی

تریلر جدیدی از گیم ‌پلی بازی The Last of Us Part 2 منتشر شد + تماشا

بازی The Last Of Us Part 2

در جدیدترین قسمت از برنامه‌ی State of Play، شاهد انتشار گیم ‌پلی بازی The Last of Us Part 2 بودیم. با تیلنو همراه باشید.

به جرات می‌توان گفت که بازی The Last Of Us Part 2، مورد انتظار ترین بازی امسال برای دارندگان کنسول پلی استیشن 4 است. عنوانی که به گفته‌ی بسیاری از صاحب نظران حوزه‌ی بازی های ویدیویی، یکی از شانس‌های اصلی برای کسب جایزه بهترین بازی سال است. نیل دراکمن (Neil Druckmann)، کارگردان بازی، در آخرین برنامه‌ی State of Play تأیید کرد که بازی The Last Of Us Part 2 بزرگترین و جاه‌طلبانه‌ترین ساخته‌ی استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) خواهد‌ بود.

سونی در قسمت جدیدی از برنامه State Of Play که به طور انحصاری به بازی The Last Of Us Part 2 تعلق داشت، با پخش 20 دقیقه از گیم ‌پلی بازی The Last of Us Part 2، اطلاعات جدیدی از این عنوان مورد انتظار منتشر کرد.

در ابتدا نیل دراکمن با توضیحات خود به نکاتی پیرامون بازی پرداخت و پس از آن شاهد بخش ۸ دقیقه‌ای از گیم‌پلی بازی The Last of Us Part 2 بودیم. در ادامه به اطلاعاتی می‌پردازیم که از نمایش امشب سونی دستگیرمان شد.

بازی The Last Of Us Part 2

اطلاعات جدید از داستان بازی

همانطور که می‌دانستیم، داستان بازی The Last of Us Part 2 چند سال پس از اتفاقات نسخه‌ی قبلی جریان دارد. جایی که باید با الی (Ellie) نوزده ساله به ماجراجویی بپردازیم. بخش قابل توجهی از داستان بازی در واشنگتن و سیاتل، محلی که نجات یافتگان در آن حضور دارند اتفاق می‌افتد. بعد از صلحی که توسط جوئل و الی در Jacksonville برقرار شد، حالا اوضاع دوباره به هم ریخته است.

یکی از نکات مهم داستان، درگیری بین دو گروه از نجات یافتگان است که سیاتل را به یک منطقه جنگی تبدیل کرده‌اند. WLF و Seraphites، نام دو گروهی است که بر سر منافع خود با یکدیگر مشکل دارند. WLF گروهی آزادی بخش است که در ابتدا هدفشان پاکسازی سیاتل از نظامیان بوده است؛ اما از زمان کنترل شهر، به یک جناح قدرتمند و کشنده در سیاتل تبدیل شده‌اند. Seraphites یا Scars نیز یک گروه مذهبی افراطی است که افرادش در نبرد‌های مخفیانه و استتار تخصص دارند.

اما خطر اصلی، موجودات آلوده شده یا مبتلایان (Infected) هستند که ظاهرا در نسخه‌ی جدید بازی، قرار است با چند نوع جدید از آن‌ها رو‌به‌رو شویم. این درحالی است که به گفته‌ی دراکمن، هنوز ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین نوع آن‌ها را ندیده‌ایم و برای شناخت آن باید تا زمان انتشار بازی صبر کنیم.

نقشه و جهان بازی The Last of Us Part 2

در این نسخه، قسمت‌های وسیعی از جهان، مثل مکان‌‌های حقیقی را مشاهده خواهیم کرد. محیط بازی Last of Us Part 2 چندین فصل و اقلیم را پوشش می‌دهد. از کوهستان‌های پوشیده از برف در Jackson بگیرید تا مناطق سرسبز نزدیک اقیانوس آرام.
با توجه به وسعت و گستردگی دنیای بازی، الی نیز در کنار قابلیت پرش از موانع مختلف، می‌تواند از طنابی که همراه خود دارد برای عبور از برخی مناطق استفاده کند. علاوه براین، الی می‌تواند از اسب و قایق نیز برای حمل و نقل در محیط وسیع بازی استفاده کند.

بازی The Last Of Us Part 2

داستان بازی در شهرهای واشینگتن، سیاتل و جکسون وایومینگ جریان دارد.

گیم ‌پلی بازی The Last of Us Part 2 و سیستم نبرد منحصر به فرد آن

سیستم نبرد بازی دست‌خوش تغییرات قابل توجهی بوده است. از نکات مهم آن می‌توانیم به چابکی الی بپردازیم. او قادر خواهد‌ بود تا حملات دشمنان را جاخالی (Dodge) بدهد و یا با ضد حمله (Counter Attack)، آن‌ها را از پا در‌بیاورد. همچنین الی در طول داستان و مبارزاتی که خواهد داشت، همیشه تنها نخواهد بود و برخی اوقات دوستانش به کمک او می‌آیند. طبق گفته‌ی کارگردان بازی، ۴ نفر الی را در بخش‌های مختلف بازی، همراهی خواهند کرد.

همانند نسخه‌ی اول بازی، هنگام نبرد امکان مخفی‌کاری و در تله انداختن دشمنان وجود دارد. با توجه به مواردی که در جدیدترین گیم ‌پلی بازی The Last of Us Part 2 مشاهده کردیم، فهمیدیم که دست بازیکنان در مبارزات، بسیار بازتر از گذشته است. تا جایی که می‌توان با سکوت و مخفی‌کاری جلو رفت و یکی یکی دشمنان را با استفاده از شیوه‌‌های مختلف از بین برد؛ یا به مبارزه به صورت رو‌در‌رو با آن‌‌ها پرداخت. حتی می‌توان با کمی خلاقیت، انسان‌ها و مبتلایان مانند کلیکرها را به جان هم انداخت تا تعداد دشمنانی که باید با آن‌ها رودررو شویم، کم‌تر شود.

سیستم مخفی‌کاری در بازی Last of Us Part 2 به مراتب پیشرفت کرده و در آن به جزئیات بسیاری توجه شده است. به طور مثال، سگ‌های گروه WLF قادر خواهند‌ بود تا با بو کشیدن، الی را پیدا کنند. همچنین دشمنان اگر خیلی به محل اختفای الی نزدیک شوند نیز می‌توانند او را پیدا کنند. بنابراین سیستم مخفی‌کاری در بازی، بسیار سخت‌تر و درعین‌حال جذاب‌تر و مهم‌تر شده است.

نکته‌ی دیگری که باید به آن اشاره کنیم، سیستم شخصی‌سازی پیشرفته‌ی اسلحه‌های بازی Last of Us Part 2 است؛ در کنار سیستم کرفتینگ و لوت (Loot)، موارد زیادی برای شخصی‌سازی سلاح‌ها، طراحی شده است. همچنین به گفته‌ی استودیوی ناتی داگ، به کمک قابلیت شخصی‌سازی که در بازی وجود دارد، بازیکنان می‌توانند با توجه به سبک بازی خودشان تجهیزات خود را تغییر دهند؛ موضوعی که فعلا اطلاعات کمی از چگونگی و میزان تأثیر آن در بازی در اختیار داریم.

سیستم مخفی‌کاری در این نسخه، بسیار پیشرفته‌تر و کامل‌تر شده است.

بازی The Last Of Us Part 2

جمع بندی

نمایش 20 دقیقه‌ای سونی از گیم ‌پلی بازی The Last of Us Part 2 ، وعده‌ی یک بازی قدرتمند دیگر از ناتی داگ را می‌دهد. نمایی از جهان زیبای بازی، داستان درگیر کننده و گیم پلی جذاب، همگی باعث می‌شوند که طرفداران این مجموعه بیش از پیش مشتاق انتشار این بازی شوند. این در‌حالی است که به گفته‌ی سازندگان، موارد زیادی از بازی هنوز به نمایش در نیامده ‌است.

نظر شما درباره جدیدترین گیم ‌پلی بازی The Last of Us Part 2 چیست؟ چه قدر منتظر انتشار این بازی هستید؟ نظرات خودتان را در مورد این بازی، با ما به اشتراک بگذارید.

برای تماشای جدیدترین گیم ‌پلی بازی The Last of Us Part 2 از طزیق لینک زیر به صفحه یوتیوب تیلنو مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید