تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی The Witcher 3 Wild Hunt

بازی The Witcher 3

بدون شک بازی The Witcher 3 Wild Hunt نه تنها یکی از بهترین بازی‌ها در سبک نقش آفرینی (RPG) است، بلکه جزو بهترین بازی‌های ساخته شده در تمام ادوار به شمار می‌رود. سه گانه‌ی شاهکار ویچر، توسط استودیوی خوش‌ نام CD Projekt ساخته شده و به عنوان اولین ساخته‌ی این استودیو، واقعا کاری باورنکردنی را انجام داده است. این استودیوی لهستانی، در چند سال اخیر سخت مشغول توسعه‌ی بازی مورد انتظارشان، یعنی Cyberpunk 2077 بودند. اگر اخبار دنیای گیم را دنبال کرده باشید، مطمئنا تا حالا می‌دانید که قرار است نسخه‌ی سوم Witcher به کنسول‌های نسل بعد بیاید. حال ما در تیلنو تصمیم گرفتیم تا راهنمای تروفی بازی The Witcher 3 نوشته و به شما در به دست آوردن این تروفی‌ها کمک کنیم.

درجه سختی تروفی‌ها: ۷ از ۱۰

تعداد دفعاتی که باید بازی را تمام کنید: ۲ بار

زمانی که باید صرف به دست آوردن این تروفی‌ها بکنید: ۱۱۰ ساعت

پلاتینوم

طلا- ۲ تروفی

نقره- ۸ تروفی

برنز- ۴۲ تروفی

برای به دست آوردن تمام تروفی‌های بازی The Witcher 3 شما باید دو بار بخش داستانی بازی را روی درجه‌های سختی مختلف تمام کنید. در نظر داشته باشید که تعدادی از تروفی‌های این بازی قابل از دست دادن هستند و اگر حواس خود را جمع نکنید باید برای به دست آوردن آن‌ها بازی را از ابتدا شروع کنید.

The Limits Of The Possible

برای به دست آوردن تروفی پلاتینیوم، باید تمام تروفی‌های بازی The Witcher 3 Wild Hunt که شامل ۵۱ تروفی می‌شود را به دست آورید.

Walked The Path

بخش داستانی بازی را یک بار کامل روی درجه‌ی سختی Death March به اتمام برسانید. برای راحت‌تر شدن راه شما برای گرفتن این تروفی، در طول بازی همیشه حواستان به میزان Vitality گرالت باشد (در این درجه‌ی سختی میزان سلامتی گرالت با استراحت کردن پر نمی‌شود و فقط باید از غذا و آیتم‌های دیگر استفاده کنید). ضمنا باید زمان کافی‌ای را برای حرفه‌ای شدن در مبارزات ویچر صرف کنید.

Munchkin

گرالت را در بازی به سطح ۳۵ برسانید. این تروفی از دو راه به دست می‌آید که اگر بتوانید هردوی آن‌ها را با هم انجام دهید، می‌توانید در زمان بسیار کمتری این تروفی را به لیست تروفی‌های به دست آمده‌ی خود اضافه کنید. سعی کنید تا حد ممکن به انجام مراحل فرعی و اتفاقی در بازی بپردازید و در کنار آن، می‌توانید از طریق کشتن دشمنان در بازی XP بسیار زیادی را به دست بیاورید و راه خود را برای رسیدن به تروفی هموارتر کنید.

The King Is Dead

آخرین باس فایت بازی یعنی Eredin را از بین ببرید. برای به دست آوردن این تروفی مشکل خاصی را پیش رو ندارید و صرفا باید تا پایان بخش داستانی بازی پیش بروید.

Ran The Gauntlet

بخش داستانی بازی را روی درجه‌ی سختی Blood And Broken Bones یا Death March به اتمام برسانید.

Butcher Of Blaviken

حداقل پنج دشمن را در مدت زمان ۱۰ ثانیه بکشید. می‌توانید برای راحت‌تر کردن کار خود، بازی را بر روی درجه‌ی سختی آسان گذاشته و با دشمنانی که سطح پایین‌تر‌ی از گرالت دارند بجنگید (کشتن گرگ‌هایی با سطح پایین بسیار آسان است).

Brawler

شخصیت Olaf را شکست دهید. قبل از روبه‌رو شدن با اُلاف شما باید سه مبارز دیگر را نیز شکست دهید تا در نهایت بتوانید این تروفی را به دست بیاورید. برای اطلاعات بیشتر و پیدا کردن مکان دقیق این دشمان، به راهنمای تروفی Brawl Master مراجعه کنید.

Overkill

به تعداد ۱۰ بار، دشمنان خود را با خون‌ریزی، سم و یا سوختگی مجازات کنید. این تروفی با خرید آیتم‌های مختلفی از جمله تیر‌های Broadhead، بمب Devil’s Puffball و بمب Dancing Star و استفاده‌ی آن‌ها روی گروهی از دشمنان به راحتی به دست می‌آید.

 • خون ریزی (Bleeding): استفاده از Broadhead bolts
 • سم (Poison): استفاده از بمب Devil’s Puffball
 • آتش (Fire): استفاده از جادوی Igni

Even Odds

دو قرارداد که مربوط به کشتن هیولا‌های مختلف می‌شوند را بدون استفاده از بمب، روغن، جادو و آپگرید‌های انتخابی (Mutagens) به اتمام برساند. در طول تجربه‌ی خود به این تروفی توجه داشته باشید و سعی کنید در اوایل بازی آن را به انجام برسانید تا چالش کمتری را تجربه کنید. قراردادهایی که باید آن‌ها را برای گرفتن این تروفی قبول کنید به شرح زیر است:

 • Shrieker
 • Patrol Gone Missing
 • Dragon

Pest Control

تمام لانه‌ی هیولا‌ها را در سه منطقه‌ی بازی از بین ببرید. برای از بین بردن لانه‌ها باید ابتدا دشمنان اطراف آن را بکشید و سپس با استفاده از جادوی Igni و یا یک بمب اقدام به آتش زدن این لانه و پناهگاه کنید. قبل از این که به سراغ این تروفی بروید، حتما راهنمای تروفی Fire in the Hole را مطالعه کنید. مکان دقیقا این هیولاها در این لینک آمده است.

Armed And Dangerous

تمام تجهیزات مختلف از یک ست تجهیزات را به دست بیاورید. آسان‌ترین ستی که می‌توانید به سراغش بروید، زره Griffin است. برای ساخت این زره باید ۶ تکه‌ی آن را که در ۳ نقطه‌ی مختلف از منطقه‌ی Velon پخش شده‌اند، پیدا کنید. سپس باید با آن‌ها زره مورد نیاز را در Blacksmith و Armory بسازید و آن را به تن کنید. مکان تمام قطعه‌های مورد نیاز را می‌توانید با مراجعه با این لینک پیدا کنید.

Globetrotter

۱۰۰ تابلو‌ی Fast Travel را در دنیای بازی پیدا کنید. این تروفی تنها با گشتن گوشه و کنار دنیای بازی The Witcher 3: Wild Hunt به دست می‌آید. فست تراول‌ها نقاطی از نقشه هستند که با یک فلش سبز رنگ مشخص شده‌اند. این فلش‌ها معمولا در هر شهر مثل Velon یا Skellige قابل رویت هستند. معمولا اکثر بازیکنان این تروفی را در طول بخش داستانی بازی به دست می‌آورید، ولی اگر نتوانستید، مکان دقیق آن‌ها را در این لینک آورده‌ایم.

Lilac And Gooseberries

شخصیت ینفر را پیدا کنید. این تروفی پس از تمام کردن بخش مقدماتی و تمرینی بازی به دست می‌آید و هیچ مشکلی برای به دست آوردن آن پیدا نخواهید کرد.

A Friend In Need

شخصیت Dandelion را پیدا و آزاد کنید. این تروفی نیز با پیش‌روی در داستان و ورود به منطقه‌ی Novigrad پس از انجام چند مرحله‌ی داستانی به دست می‌آید.

Necromancer

به ینفر در استخراج کردن اطلاعات از بدن Skjall کمک کنید. با پیش‌روی در داستان به این تروفی دست می‌یابید.

Family Counselor

دختر و همسر شخصیت Baron را پیدا کنید. این تروفی نیز با پیشروی در بخش داستانی و در ۱۰ ساعت اول تجربه‌‌ی شما به دست می‌آید.

Something More

سیری (Ciri) را پیدا کنید. بعد از این که سرنخ‌های زیادی را درباره‌ی مکان دقیق سیری به دست می‌آورید، بالاخره به کمک ینفر سیری را پیدا خواهید کرد. این تروفی مربوط به داستان بازی است و امکان ندارد آن را از دست دهید.

Xenonaut

شخصیت Ge’els را قانع کنید تا به Eredin خیانت کند. درسته که این تروفی نیز مربوط به بخش داستانی مربوط می‌شود، ولی باید آن را خودتان فعال کنید؛ این تروفی در یکی از ماموریت‌هایی که شخصیت Avallac’h به شما می‌دهد قرار گرفته و باید آن را در طول مرحله‌ی Final Preparations پیدا کنید. برای گرفتن این تروفی باید به دنیای باستانی Elvin سفر کنید و ماموریت داده شده را به پایان برسانید. توجه داشته باشید که می‌توانید شخصیت Avallac’h را در طبقه‌ی دوم ساختمان مربوط به شخصیت داندلیون، یعنی ساختمان Rosemary and Thyme پیدا کنید.

Passed the Trial

یک بار بازی را روی درجه دلخواهتان به پایان برسانید.

Geralt: The Professional

تمام قراردادهای ویچرا را کامل کنید. در ازی کلا ۲۶ تا قرارداد وجود دارد که باید آن‌ها را انجام دهید. تمام قراردادهایی که پیش از این انجام داده باشید، در منوی کوئست‌ها و در زیر شاخه Witcher Contracts قابل مشاهده هستند. فراموش نکنید که برای کسب این تروفی، درجه‌ی سختی بازی مهم نیست و می‌توانید این قراردادها را روی آسان‌ترین سطح ممکن به پایان برسانید.

Kingmaker

خط داستانی مربوط به انتخاب پادشاه آینده منطقه Skellige را کامل کنید. برای باز کردن این خط داستانی ابتدا باید مرحله‌ی اصلی !The King is Dead – Long Live the King را به پایان برسانید. بعد از این ماموریت، دو مرحله‌ی Possesion و The Lord of Undvik برای شما باز می‌شود که می‌توانید آن‌ها را به هر ترتیبی که دوست داشتید کامل کنید. بعد از این نیز مراحل King’s Gambit و Coronation آزاد می‌شوند که باید برای گرفتن این تروفی، آن‌ها را هم کامل کنید.

در طی گرفتن این تروفی باید به دو نکته توجه داشته باشید. اول این که نباید مرحله‌ی Isle of Mists را از قبل فعال کرده باشید، وگرنه این تروفی از دست می‌روید. دوم، حواستان باشد که مراسمی در طول مرحله Coronation برگزار می‌شود و بعدا برای گرفتن تروفی Full Crew باید دوباره به این محل برگردید.

Assassin of Kings

در نقشه‌ی قتل پادشاه رادووید (King Radovid) شرکت کنید. اول از همه باید توجه داشته باشید که پیش از این، مرحله‌ی Isle of Mists را آغاز نکرده باشید، وگرنه این تروفی از دست می‌رود. برای آزاد کردن این خط داستانی، باید ابتدا کارهای مختلفی را انجام دهید. برای شروع باید خط داستانی شخصیت Triss را کامل کنید. تقریبا در میانه‌های بازی با این شخصیت ملاقات خواهید کرد و باید این مراحل را به پایان برسانید:

 • Redania’s Most Wanted
 • An Eye for an Eye
 • A Matter of Life and Death: این مرحله باید قبل از این که با پادشاه سوار کشتی شوید انجام شود.
 • Now or Never

بعد از انجام این مراحل، باید مراحل زیر را نیز کامل کنید تا تروفی مورد نظر به دست بیاید:

 • A Deadly Plot
 • Blindingly Obvious
 • Reason of State

Friends With Benefits

خط داستانی مربوط به شخصیت Keira Metz را کامل کنید. برای شروع این خط داستانی، ابتدا باید چندین مرحله مربوط به این شخصیت را انجام دهید:

 • Hunting a Witch
 • Wandering in the Dark
 • Magic Lamp

بعد از اتمام این مراحل، شما ماموریتی تحت عنوان An Invitation from Keira Metz را از کیرا متز دریافت خواهید کرد. این ماموریت را کامل کنید تا مراحل زیر به دست بیایند؛ آن‌ها را انجام دهید تا تروفی مربوطه آزاد شود:

 • A Towerful of Mice
 • A Favor for a Friend
 • For the Advancement of Learning (نکته مهم: در این ماموریت، کیرا متز را به Kaer Morhen بفرستید تا تروفی Full Crew برای شما از دست نرود.)

Full Crew

تمام متحدان خود را در قلعه‌ی Kaer Morhen جمع کنید تا علیه The Hunt مبارزه کنید. بنابر تجربه‌ی شخصی، این تروفی شاید یکی از سخت‌ترین تروفی‌های بازی The Witcher 3 باشد. برای گرفتن این تروفی باید ۷ تا از دوستان یا متحدان خود را دور هم جمع کنید تا علیه دشمن مشترکتان بجنگید. در طول مرحله‌ی Brothers in Arms باید این کار را انجام دهید ولی توجه داشته باشید که پیش از این، باید چند خط داستانی فرعی را نیز کامل کنید. ممکن است در این راه فرصت‌ جذب این افراد را از دست بدهید و به کلی تروفی برای شما از دست برود؛ پس باید حواستان جمع باشد. در ادامه بهترین ترتیب ممکن برای جمع‌آوری این افراد را آورده‌ایم و توضیح دادیم که باید چه کارهایی را انجام دهید:

 • Keira Metz: در تروفی قبلی به این شخصیت اشاره کردیم و گفتیم که او را نباید بکشید و در عوض، به قلعه‌ی ویچرها بفرستید.
 • Triss Merigold: برای آوردن تریس به کائر مورهن، باید خط داستانی او را کامل کنید. در پایاین این خط داستانی باید به او بگویید که عاشقش هستید تا به کائر مورهن برود؛ اگر این کار را نکردید، مطمئن شوید که او از طریق Yenefer به قلعه بیاید.
 • Roche، Ves، Zolten: در میانه‌های بازی، مرحله فرعی An Eye for an Eye برای شما فعال می‌شود و از طریق این مرحله می‌توانید این ۳ نفر را با خود همراه کنید. با شروع ماموریت Brothers in Arms: Novigrad، اول با Zolten و Roche صحبت کنید. با این کار Roche، شخصیت Ves را با خودش می‌آورد.
 • Hjalmar: پیش از این به این نکته اشاره کردیم که تصمیم شما برای انتخاب حاکم Skellige مهم است. با شروع ماموریت Brothers in Arms: Skellige، باید با فرمانروای این منطقه صحبت کنید. حالا اگر Cerys را انتخاب کرده باشید، او به شما می‌گوید که به سراغ Halmar بروید. اگر خود Hjalmar را انتخاب کرده باشید که دیگر نیاز به کار اضافه‌ای نیست. برای اطلاعات تکمیلی هم می‌توانید به تروفی Kingmaker مراجعه کنید.
 • Ermion: این شخصیت خیلی راحت با شما همراه می‌شود و در طول Brothers in Arms: Skellige می‌توانید به سراغش بروید.

Denderologist

تمام مهارت‌های یک درخت مهارت را به دست آورید. در بازی ۴ درخت مهارت مختلف وجود دارد که آسان‌ترین و بهترین آن‌ها برای این تروفی، درخت چهارم و زرد رنگه که با نام Miscellaneous مشخص شده است؛ در این درخت ۶ مهارت مختلف دیده می‌شود. اگر در بازی به مرحله‌ای رسیدید که دیگر نمی‌توانید سطح خود را برای این تروفی بالا ببرید، باید معجون Potion of Clearance را از فروشنده واقع در محله‌ی St. Gregory’s Bridge در شهر Novigrad خریداری کنید. با این معجون مهارت‌های شما خالی می‌شوند و حالا می‌توانید مهارت‌های درخت ذکر شده را پر کنید. پیشنهاد می‌کنیم که قبل از خوردن این معجون، یک بار بازی را سیو دستی کنید.

The Enemy of My Enemy

با استفاده از جادوی Axii، دشمنان را مجبور کنید تا همدیگر را بکشند. این کار را ۲۰ بار انجام دهید. برای گرفتن این تروفی اول از همه باید در درخت مهارت آبی رنگ، قابلیت Puppet را بخرید و آن را ۳ بار ارتقا دهید تا بیشترین تاثیر را داشته باشد. سپس آن را به عنوان مهارت خودتان فعال کنید تا بتوانید از استفاده کنید. حالا زمانی که توسط چندین دشمن محاصره شده‌اید، با نگه داشتن دکمه‌ی R2 این مهارت را روی یک از دشمنان استفاده کنید تا با بقیه بجنگد

Humpty Dumpty

۱۰ تا از دشمنان را توسط جادوی Aard از ارتفاع بلند به پایین پرت کنید و آن‌ها را بکشید. برخلاف توضیح مختصر داده شده، به دست آوردن این تروفی کمی چالش برانگیز است، چون باید دقت خیلی زیادی به خرج دهید. یکی از بهتین مناطق برای انجام این کار، نقطه‌ی فست تراول Devil’s Pit در منطقه‌ی Velen است. در اینجا تعداد زیادی دشمن و لبه‌ی خیلی بلند وجود دارد که قطعا به کارتان می‌آیند. دشمنان را با سد کرد راهشان به سمت لبه‌ی یه دره‌ی عمیق هدایت کنید و سپس خیلی با دقت، از جادوی Aard استفاده کنید و آن‌ها را از آنجا پرت کنید. حواستان باشد که دشمنانی که تبر حمل می‌کنند را نمی‌توانید هدایت کنید و جلوی راهشان را بگیرید. هر وقت دشمنان تمام شدند، با فست تراول به منطقه‌ی دیگری بروید و برگردید تا دوباره بتوانید همین کار را تکرار کنید.

Environmentally Unfriendly

با استفاده از محیط، ۵۰ دشمن را بکشید. این تروفی را احتمالا تا پایان بازی کسب خواهید کرد ولی اگر نتوانستید، چندین راه را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

 • استفاده از گازهای سمی (Swamp Gas): برای استفاده از این گاز باید با جادوی Igni آن را آتش بزنید.
 • حشرات (Insects): تعدادی لانه‌ی زنبور در بازی وجود دارد که می‌توانید با ضربه زدن به آن‌ها، زنبورها را عصبی کنید تا دشمنانتان را از بین ببرند.
 • اشیای مختلف (Objects): از بهترین اشیا، جعبه‌های باروت هستند که می‌توانید آن‌ها را با همان جادوی Igni منفجر کنید.

در عکس زیر، منطقه‌ای از Velen مشخص شده است که در آنجا می‌توانید با گازهای سمی تعداد زیادی از دشمنان را بکشید.

تروفی ویچر ۳

Kaer Morhen Trained

۱۰ ضد حمله موفق و پشت سرهم بزنید؛ بدون اینکه ضربه بخوربد. احتمالا در طول بازی این تروفی را کسب نخواهید کرد، چراکه باید حواستان را جمع کنید و تمرکزتان صرفا سر ضد حمله (Counterattack) زدن باشد. برای ضدحمله‌های موفقیت‌آمیز، باید دکمه‌ی L2 را نگه دارید و درست موقعی که دشمن می‌خواهد به شما ضربه بزند، دوباره باید یک بار این دکمه را بزنید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید تا تروفی مورد نظر به دست بیاید.

!Can’t Touch This

۵ دشمن را پشت سرهم و بدون آسیب خوردن بکشید؛ از جادوی Quen نیز نباید استفاده کنید. همانطور که در شرح این تروفی آمده، تنها کاری که باید بکنید، کشتن ۵ دشمن بدون ضربه خوردن است. برای این کار بهتره که یک گروه بیشتر از ۵ نفره را انتخاب کنید تا شانستان بیشتر باشد. توجه داشته باشید که صحنه‌ی مبارزه را هم نباید ترک کنید، چراکه شمارش دوباره شروع می‌شود. برای این تروفی توصیه ما این است که به سراغ گرگ‌ها بروید.

Mutant

تمام جایگاه‌های خالی مربوط به Mutagenها را پر کنید. در بازی The Witcher 3 چهار تا از این جایگاه‌ها وجود دارد که در تب شخصیت خودتان آن‌ها را خواهید دید. این چهار جای خالی را باید با ۳ تا Mutagen‌ مختلف پر کنید تا تروفی را بگیرید. توجه داشته باشید که برای استفاده از ۴ Mutagen، حداقل باید در سطح ۲۸ باشید. شرح Mutagenها به شرح زیر است:

 • Red Mutagens (قرمز)
 • Blue Mutagens (آبی)
 • Green Mutagens (سبز)

…That Is the Evilest Thing

گاز تولید شده توسط بمب Dragon’s Dream را با یکی از دشمنان که به آتش کشیده، شعله‌ور کنید؛ این کار را ۱۰ بار تکرار کنید. برای محل این بمب به تروفی Bombardier مراجعه کنید. وقتی که این بمب را ساختید، آن را از منوی سلاح‌ها با دکمه‌ی L1 انتخاب کنید. قدم مهم برای این تروفی، پیدا کردن دشمنانی است که آتش روی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. این دشمنان شامل سربازان عادی و Drownerها (موجوداتی که از آب بیرون می‌آیند) می‌شود. حالا با جادوی Igni آن‌ها را آتش بزنید و بلافاصله با L1 بمب ذکر شده را سمت آن‌ها پرت کنید.

Triple Threat

در یک مبارزه، ۳ دشمن را با ۳ روش متفاوت بکشید. برای این کار کافیست تا یک گروه ۳ نفره یا بیشتر را پیدا کنید و آن‌ها را با استفاده از شمشیر، بمب‌ها، تیر کراس بو (Crossbow) یا جادو بکشید.

Master Marksman

۵۰ دشمن انسانی یا غیرانسانی را با زدن تیر کراس بو (Crossbow) در سرشان، بکشید. این تروفی یکی از سخت‌ترین و آزاردهنده‌ترین تروفی‌های بازی The Witcher 3 است و برای گرفتن آن کار خیلی راحتی ندارید. خوشبختانه این تروفی را می‌توانید در منطقه‌ی Devil’s Pit که پیش از این درباره‌اش گفته بودیم، به دست آورید. به این منطقه بروید و دشمنان را با تیر هدشات کنید. بهتر است که توجه همه‌ی آن‌ها را جلب کنید و سپس از در بیرون بیایید تا همگی آن‌ها نتوانند از در بگذرند؛ سپس از جادوی Axii استفاده کنید و با خیال راحت آن‌ها را بکشید. روش‌هایی که کار شما را راحت‌تر می‌کنند:

 • استفاده از مهارت Lighting Reflexes
 • شمشیر خود را به دست نگیرید؛ در این صورت تیر شما آسیب خیلی بیشتری را وارد می‌کند.
 • تا جایی که می‌توانید به دشمن نزدیک شوید.
 • قبل از پرت کردن تیر، از جادوی Axii استفاده کنید.

?What Was That

در کمتر از ۴ ثانیه به ترتیب، حمله کنید (ضربه بزنید)، جا خالی دهید (ضدحمله)، از جادو استفاده کنید و در آخر یک بمب پرتاب کنید. بهترین زمان برای گرفتن این تروفی، در همان ابتدای بازی و در بخش تمرینی است. موقع تمرین با Vasemir، این حرکات را مدام به ترتیب انجام دهید تا تروفی مد نظر به دست بیاید.

Card Collector

تمام کارت‌های بازی Gwent را در بازی اصلی (بدون DLCها) به دست آورید. در بازی ۱۲۰ تا از این کارت‌ها وجود دارد که برای گرفتن آن‌ها به زمان خیلی زیادی نیاز خواهید داشت و به جرأت می‌توانیم بگوییم که یکی این تروفی جزو سخت‌ترین تروفی‌های بازی به شمار می‌رود. در این لینک، راهنمایی جامع برای گرفتن تمامی کارت‌ها آورده شده است.

Gwent Master

شخصیت Tybalt را در بازی Gwent شکست دهید و در مسابقات این بازی در منطقه‌ی Passiflora، پیروز شوید. توجه داشته باشید که حتما قبل از وارد شدن به این مسابقات یک بار بازی را ذخیره کنید، چراکه اگر یک بازی را هم ببازید، حذف می‌شوید. بهتر است که اول تروفی قبلی را بگیرید و سپس به سراغ این تروفی بیایید. این مسابفات در شهر Novigrad برگزار می‌شوند.

!Let’s Cook

روش و فرمول ساخت ۱۲ معجون را یاد بگیرید. این تروفی احتمالا در طول بازی به دست می‌آید، چراکه با لوت کردن افراد و گشتن جعبه‌های مختلف، فرمول‌های زیادی را پیدا خواهید کرد. هم‌چنین می‌توانید این فرمول‌ها را از گیاه‌شناسان یا همان Herbalistها نیز بخرید.

Bombardier

فرمول ساخت ۶ بمب مختلف را یاد بگیرید. این تروفی هم به احتمال خیلی زیلد در طول بازی آزاد می‌شود. اگر نتوانستید این فرمول‌ها را پیدا کنید، اصلا نگران نباشید، چراکه یکی از Herbalistهای بازی تمام این فرمول‌ها را می‌فروشد. این هربالیست را می‌توانید در منطقه‌ی Novigrad پیدا کنید. هر فرمول ۲۴۸ تا سکه نیاز دارد که در مجموع می‌شود ۱۴۸۸ سکه. اگر می‌خواهید که پولتان از دست نرود، قبل خرید فرمول‌ها یک سیو دستی انجام دهید و بعد از گرفتن تروفی، آن را لود کنید. لیست تمام بمب‌ها به شرح زیر است:

 • Dancing Star
 • Devil’s Puffball
 • Dimeritum Bomb
 • Dragon’s Dream
 • Enhanced Grapeshot
 • Enhanced Samun
 • Moondust
 • Northern Wind

در تصویر زیر،مکان دقیق Herbalist ذکر شده، برای شما مشخص شده است.

تروفی The Witcher 3

Bookworm

۳۰ کتاب، ژورنال یا مقاله بخوانید. در سرتاسر بخش داستانی بازی کتاب‌های زیادی پدا خواهد کرد و در طی کوئست‌ها مجبور خواهید شد که آن‌ها را بخوانید. همین باعث خواهد شد که این تروفی خیلی راحت به دست بیاید. مواردی که می‌توانید در آن‌ها کتاب پیدا کنید:

 • Notice boards
 • کوئست‌ها
 • روی میزها
 • قفسه‌های کتاب (کتابخانه‌ها)
 • کتاب‌هایی که از فروشنده می‌خرید.

Power Overwhelming

تمام Place of Powerها را همزمان فعال کنید. کلا ۵ تا از این قابلیت‌ها وجود دارد که بهترین مکان برای فعل کردن آن‌ها، منطقه White Orchard است؛ چراکه ۶ نقطه مختلف برای فعال کردن دارد. هر قابلیت ۳۰ دقیقه فعال می‌ماند پس کار خیلی سختی نخواهید داشت. ۳ تا از آن‌ها را در بالای نقشه و ۲ تا را در پایین نقشه فعال کنید.

Brawl Master

تمام چالش‌های مشت‌زنی و مبارزه‌ای مناطق ولن، نوویگراد و Skellige را کامل کنید. ۱۴ تا چالش این شکلی در بازی وجود دارد که اولین آن‌ها، بعد از اتمام مرحله‌ی Bloody Baron برای شما باز می‌شود. برای کامل کردن چالش‌های هر منطقه، ابتدا باید یک چالش را در همان منطقه کامل کنید. چالش‌ها به شرح زیر می‌باشند:

Velon

 • Inn at the Crossroads
 • Lindenvale
 • Blackbough
 • Crow’s Perch (بعد از کامل شدن چالش‌های دیگر باز می‌شود)

Novigrad

 • Hierarch Square
 • Oxenfurt Gate
 • Novigrad Docks
 • Glory Gate (بعد از کامل شدن چالش‌های دیگر باز می‌شود)

Skellige

 • Kaer Trolde Harbor
 • Arinbjorn
 • Harviken
 • Urialla Harbor (بعد از کامل شدن چالش‌های دیگر باز می‌شود)
 • Hov fight 1 (اجازه دهید تا حریف شما پیروز شود)
 • Hov fight 2 (این حریف را شکست دهید)

Fast and Furious

در تمامی مسابقات اسب سواری پیروز شوید. در طول بخش داستانی و بعد از آن، ۱۱ مسابقه اسب سواری وجود دارد که باید در تمامی آن‌ها پیروز شوید. بهتر است این مسابقات را به ترتیب زیر انجام دهید، چراکه بعضی از آن‌ها اگر مسابقه‌ی قبلی کامل نشده باشد، باز نمی‌شوند.

۳ مسابقه در Velon

 • قبل از رفتن به مرحله‌ی Isle of mists، به منطقه‌ی Crow’s Perch بروید و ۳ بار با مسئول مسابقات حرف بزنید تا ۳ بار در ۳ مسابقه‌ی مختلف شرکت کنید.

۴ مسابقه در Novigrad

 • برای ۳ مسابقه‌ی اول به منطقه‌ی Vegelbud Residence و همه را شکست دهید. برای مسابقه‌ی آخر هم به Hierarch Square بروید و مسابقه را پیروز شوید.

۴ مسابقه در Skellige

 • اولین مسابقه در Rannvaig
 • دومین مسابقه در Fayrlund
 • سومین مسابقه در Blandare/Palisade
 • چهارمین و آخرین مسابقه در Larvik

Fire in the Hole

۱۰ تا از لانه‌ی هیولا‌ها را با بمب از بین ببرید. این تروفی در طول گرفتن تروفی Pest Control به دست می‌آید.

Shrieker

قرارداد مربوط به Shrieker را کامل کنید. پیش از رفتن به سراغ این قرارداد، مطمئن شوید که تعدادی از بمب Grapeshot در اختیار داشته باشید. در منطقه‌ی Crow’s Perch در شهر Velon این قرارداد را دریافت خواهید کرد. بعد از گرفتن این قرارداد، آن را کامل کنید تا تروفی را بگیرید.

All In

۳ تا کارت قهرمان (Hero) را در یک دست از بازی Gwent استفاده کنید و آن دست را ببرید. کارت‌های قهرمان، کارت‌های خاصی هستند که با کامل کردن مراحل فرعی مربوط به بازی Gwent به دست می‌آیند. در سمت راست تصویر زیر، کارت‌های قهرمانان دیده می‌شوند.

بازی The Witcher 3 Wild Hunt

Geralt and Friends

یک دست از بازی Gwent را فقط با استفاده از کارت‌های Neutral (بی‌طرف‌) ببرید. این تروفی هم احتمالا در طول بازی به دست خواهد آمد. در همان ابتدای بازی و با همان نفر اولی که بازی می‌کنید، دوباره مسابقه دهید تا کارت Zoltan را بگیرید. حالا با او برای بار سوم مسابقه دهید و فقط با استفاده از همان کارت، پیروز شوید. در تصویر زیر تفاوت کارت‌ها را می‌توانید مشاهده کنید.

Fist of the South Star

در یک مبارزه مشت‌زنی، بدون که آسیب بخورید پیروز شوید. در همان ۳۰ دقیقه‌ی ابتدایی بازی، وقتی با Vasemir وارد یک متل می‌شوید، مبارزه‌ای در پیش خواهید داشت که همانجا می‌توانید این تروفی را به دست آورید. اگر نتوانستید، در راه گرفتن تروفی Brawl Master قطعا این تروفی را نیز خواهید گرفت.

Fearless Vampire Slayer

قرارداد مربوط به Sarasti را کامل کنید. این تروفی با تکمیل قرارداد The Mystery of the Byways Murders به دست خواهد آمد؛ این قرارداد را می‌توانید روی تابلو اعلانات منطقه Oreton که در Velon واقع شده است پیدا کنید. حداقل سطح مورد نیاز برای این ماموریت نیز، لول ۲۲ است.

The Doppler Effect

مشکل داپلر (Doppler Problem) را در شهر Novigrad حل کنید. حواستان باشد که این تروفی با فرار کردن داپلر در همان ابتدای کوئست، از دست می‌رود؛ پس حواستان باشد که بازی را یک بار قبلش سیو کنید. برای شروع، ابتدا باید قرارداد An Elusive Thief را قبول کنید. این قرارداد را می‌توانید روی تابلو اعلانات Hierrach Square در همان Novigrad پیدا کنید. اگر زودتر به سراغ تروفی Geralt: The Professional بروید، قطعا این تروفی هم در راه گرفتن آن به دست می‌آید.

Ashes to Ashes

قرارداد مربوط به Therazane را کامل کنید. برای این کار باید قرارداد Doors Slamming Shut را انجام دهید. درست مثل تروفی قبل، این قرارداد هم روی تابلوی شهر Novigrad پیدا می‌شود. توجه داشته باشید که سطحتان باید حداقل ۲۴ باشد.

?Fiend or Foe

قرارداد مربوط به Morvudd را تکمیل کنید. قرارداد Missing Son را قبول کنید و آن را با موفقیت پشت سر بگذارید تا تروفی به دست بیاید. این قرارداد را می‌توانید در منطقه‌ی Rannvaig (Skellige) پیدا کنید. حداقل سطح مورد نیاز: ۲۹.

Woodland Spirit

قرارداد مربوط به Woodland Spirit را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که قرارداد لازم برای این تروفی جزو قراردادهای ویچر (Witcher Contracts) نیست و در زیرشاخه Secondary Quest پیدا می‌شود. به منطقه‌ی Fayrlund در Skellige بروید و در بخش جنوبی این منطقه کوئست In the Heart of the Woods را شروع کنید. در تصویر زیر محل دقیق شهر Fayrlund را مشاهده می‌کنید.

بازی The Witcher 3 Wild Hunt
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط