پوستر بازی, راهنمای خرید, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

نکاتی که باید پیش از تجربه‌ی بازی Immortals: Fenyx Rising بدانید

بازی Immortals: Fenyx Rising

اگر شما هم می‌خواهید جدیدترین بازی Ubisoft، یعنی بازی Immortals: Fenyx Rising را تهیه کنید، نکاتی وجود دارد که باید پیش از شروع تجربه‌ی خود آن‌ها را بدانید. در ادامه، به نکات مهم این بازی جهان باز خواهیم پرداخت.

با این که کم‌تر کسی فکر می‌کرد بازی Immortals: Fenyx Rising به یک اثر موفق تبدیل شود، این بازی چه از لحاظ منتقدان و چه از لحاظ بازیکنان، دیده شد و آن طور که از بازخوردها پیدا است، آخرین بازی اکشن-ماجراجویی و جهان باز Ubisoft، توانسته با پشت سر گذاشتن برخی از مشکلات، یک تجربه‌ی سرگرم کننده را به وجود آورد. به گفته‌ی منتقدان، این اثر حکم یک بازی متفاوت را در میان آثار اخیر این بازی ساز فرانسوی دارد. اگر دوست دارید با نمرات این بازی و نظرات منتقدان نسبت به آن بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی نمرات بازی Immortals: Fenyx Rising از دید سایت های معتبر دنیا مراجعه کنید.

داستان بازی Immortals: Fenyx Rising

بازی Immortals: Fenyx Rising بازیکنان را به دنیای افسانه‌های یونان باستان می‌برد و از اسطوره‌های باستانی، برای روایت داستان استفاده می‌کند. هر چند که جهان بینی این بازی شباهت زیادی به آثار مختلف در سال‌های اخیر، از جمله بازی Assassin’s Creed Odyssey دارد، اما عملکرد متفاوتی را در پیش می‌گیرد که مانند آن را در جای دیگری مشاهده نکرده‌ایم. شما به عنوان یک نیمه خدا به نام Fenyx، پا به سرزمین Golde Isle، اسم دنیای بازی، می‌گذارید. Fenyx از سوی خدایان مامور شده تا با یک تایتان به نام تایفون (Typhon)، مبارزه کند. تایفون سال‌ها پیش توسط زئوس، خدای خدایان یونان باستان، به سرزمین تارتاروس (Tartaros) تبعید شده بود و از زمان رخ دادن این اتفاق، سخت به دنبال گرفتن انتقام از زئوس و سایر خدایان بود. زئوس و پرومتئوس، یکی دیگر از خدایان یونان، نقش راویان داستان را اجرا می‌کنند و از دور شاهد اتفاقات مختلف، هستند.

بازی Immortals: Fenyx Rising

دنیا

به رسم اکثر بازی‌های یوبیسافت در سال‌های اخیر، بازی Immortals: Fenyx Rising هم یک اثر جهان باز است که به بازیکنان اجازه می‌دهد در یک دنیای بزرگ و زیبا، غرق شوند و به ماجراجویی بپردازند. سرزمین Golden Isle، به هفت منطقه و اقلیم متفاوت تقسیم شده است که هر کدام از آن‌ها، با دیگری متفاوت است. هر یک از اقلیم‌ها، با توجه به قدرت یکی از خدایان طراحی شده‌اند و طبیعت، دشمنان و داستان‌های خاص به خود را دارند. شما می‌توانید در سرزمین Golden Isle آتش فشان‌های بزرگ، کوهستان‌های برفی و جنگل‌های سرسبز را مشاهده کنید که هر کدام در نوع خود، به شدت زیبا و جذاب طراحی شده‌اند. به طور کلی، نقشه‌ی بازی Immortals: Fenyx Rising بسیار با تنوع است و کم‌تر زمانی تکراری بودن نقشه را احساس خواهید کرد.

شخصی سازی

با این که بازی Immortals: Fenyx Rising یک پروتاگونیست از پیش تعریف شده به نام Fenyx دارد، اما باز هم قابلیت شخصی سازی زیادی را به بازیکنان می‌دهد. از همان ابتدای بازی شما قابلیت درست کردن شخصیت خاص خود را دارید و می‌توانید در طول آن جنسیت، چهره، مدل مو و صدای خاص Fenyx خود را انتخاب کنید. البته در نظر داشته باشید که شما در ادامه قادر به تغییر دادن مشخصات شخصیت خود هستید و به همان انتخاب‌هایی که در ابتدا اتخاذ کرده‌اید، محدود نخواهید شد.

پرنده‌ای به نام Phosphor

توسعه‌ی بازی Immortals: Fenyx Rising از همان ابتدا با الهام گیری از بازی Assassin’s Creed Odyssey شروع شد و در زمینه‌های مختلف‌ از ایده‌های این بازی استفاده کرد. شما می‌توانید در بسیاری از جاهای بازی شباهت بسیاری را میان این دو بازی مشاهده کنید. برای مثال به احتمال زیاد با پرنده‌ی اساسین‌های مختلف مانند سنو و ایکاروس آشنایی دارید. این پرنده‌ها در مجموعه‌ی Assassin’s Creed به شخصیت اصلی در پیدا کردن دشمنان و آیتم‌های مختلف کمک می‌‌کنند. بازی Immortals: Fenyx Rising دارای مکانیک مشابهی است و پرنده‌ای به نام Phosphor در طول تجربه‌ی بازیکن، به او کمک خواهد کرد.

بازی Immortals: Fenyx Rising

جا به جایی در محیط نقشه

گشت و گذار و جا به جایی در محیط نقشه یک از مکانیک‌های اصلی بازی Immortals: Fenyx Rising است که اگر کمی به آن دقت کنیم، می‌توانیم رگه‌هایی از شباهت با دو بازی Assassin’s Creed Odyssey و The Legend of Zelda: Breath of the Wild را مشاهده کنیم. شما می‌توانید از همان لحه‌ی ابتدایی بازی، تقریبا از همه چیز بالا بروید، اما در طی انجام دادن این کار باید استقامت یا Stamina شخصیت خود را نیز در نظر داشته باشید تا پیش از رسیدن به یک نقطه‌ی امن تمام نشود. این سیستم Stamina، شباهت غیرقابل انکاری به Breath of the Wild دارد و می‌شد از همان نمایش‌های اولیه‌ی بازی نیز متوجه آن شد. این تمام شباهت بازی Immortals: Fenyx Rising به Breath of the Wild نیست و استفاده از گلایدر نیز در این بازی دیده می‌شود. فنیکس می‌تواند با استفاده از بال‌های Daedalus، در هوا پرواز کند و مسیر خود را ادامه دهد. ترکیب مکانیک بالا رفتن از صخره‌ها و استفاده از گلایدر، تجربه‌ی سرگرم کننده‌ای را درست کرده که تا مدت‌ها تازگی خود را نگه می دارد.

سیستم Explore

بازی Immortals: Fenyx Rising هم مانند سایر بازی‌های جهان باز AAA محتویات زیادی را برای بازیکن تدارک می‌بیند. علاوه بر ماموریت‌های فرعی، تعداد زیادی پازل در دنیای بازی وجود دارد که می‌توانید با حل کردن آن‌ها روند مسیر خود را ادامه دهید. فنیکس باید با رفتن به ارتفاعات بالا و استفاده از پرنده‌اش، فعالیت‌های مختلف را شناسایی کند و در ادامه به انجام دادن آن‌ها بپردازد. به طور کلی، می توان ادعا کرد که این بازی جدا از بخش داستانی‌اش، قابلیت سرگرم کردن بازیکن آن هم در یک مدت زمان طولانی را دارد.

Vault of Tartaros

یکی از فعالیت‌های فرعی که پیش از این به آن اشاره کردیم، همین Vaults of Tartaros هستند. شما می‌توانید با پیدا کردن Tartaros Riftها که در سطح نقشه پخش شده‌اند، به یک Vault of Tartaros دست پیدا کنید. حالا منظور از این Vaultها چیست؟ Vaults of Tartaros حکم همان سیاه چاله را در بازی‌های نقش آفرینی دارد که درون خود، پازل‌ها و آیتم‌های با ارزشی را جای داده‌اند. شما می‌توانید با حل کردن پازل‌ها و گذشتن از دشمنان در این دسته از مکان‌ها، به آیتم‌های خاصی دست پیدا کنید.

بازی Immortals: Fenyx Rising

دشمنان

یکی دیگر از زمینه‌هایی که بازی Immortals: Fenyx Rising تمرکز زیادی را بر روی آن گذاشته است، دشمنان مختلف و تنوع بالای آن‌ها است. طیف دشمنان از دسته‌ی حیوانات وحشی تا دشمنان افسانه‌ای مانند میناتور و سایکلاپس (Cyclops) را در بر می‌گیرد. بازیکنان در طول تجربه‌ی خود با تعداد زیادی از دشمنان روبروخواهد شد که هر کدام اندازه، قدرت، ویژگی و نقطه ضعف مخصوص خود را دارند. گیم پلی مبارزت سریع این بازی اجازه می‌دهد که ترکیب استفاده از مهارت‌های فنیکس و اسلحه‌های ریز و درشت، به شدت هیجان انگیز شود و تازگی خود را تا لحظات پایانی بازی حفظ کند. البته در این میان باس فایت‌های جذابی نیز وجود دارد که در طی آن باید با هیولاها و موجودات شیطانی عظیم الجثه، مبارزه کنید.

دسته‌ای از دشمنان با نام Corrupted Heroes

Corrupted Heroes نام یکی از جالب‌ترین مکانیک‌های بازی است. همان طور که شما در روند بازی جلو می‌روید و دشمنان را نابود می‌کنید، Typhon یا همان شخصیت منفی بازی را بیش‌تر عصبانی می‌کنید. عصبانیت او با مکانیک‌هایی مانند قرمز شدن آسمان نمایش داده می‌شود. هنگامی که عصبانیت تایفون به محدوده‌های مشخصی برسد، او یک سری از قهرمانان سابق که حالا فاسد شده‌اند را برای کشتن شما می‌فرستد. نام این دسته از دشمنان Corrupted Heroes است. جالب است بدانید که چندین Corrupted Hero در دنیای بازی وجود دارد و تایفون در طی داستان و پیشروی شما، افراد مختلفی را برای کشتن فنیکس می‌فرستد.

مبارزات

ما پیش از این به تنوع دشمنان و گیم پلی سریع بازی اشاره کردیم، اما هنوز جزئیاتی وجود دارد که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست. مبارزت هوایی یکی از بخش‌های مرکزی بازی Immortals: Fenyx Rising است و سازندگان دقت زیادی را بر روی آن گذاشته‌اند. از آن جایی که فتنیکس در طول تجربه‌ی خود با گلایدر در هوا پرواز می‌کند،  دشمنان هوایی نیز برای مبارزه با بازیکن طراحی شده‌اند. هم چنین، در این میان مکانیک‌ها و مهارت‌هایی وجود دارند که به طور مستقیم از بازی Assassin’s Creed Odyssey بیرون آمده‌اند. برای مثال هنگامی که شما در بهترین حالت ممکن از یک حمله جا خالی دهید، زمان چندثانیه‌ای آهسته می‌شود و شما می‌تانید در این هنگام چند ضربه‌ای به دشمن خود بزنید. هم چنین، دفاع یا Parry کردن در زمان مناسب تعادل دشمن را از بین می‌برد تا شما شانس حمله کردن به و را داشته باشید.

بازی Immortals: Fenyx Rising

سلاح ها

یکی دیگر از حزئیاتی که قرار است سیستم مبارزات را در بازی Immortals: Fenyx Rising تعریف کند، اسلحه‌ها هستند. در واقع، شمشیر برای حملات سبک، تبر برای حملات سنگین و یک تیر و کمان برای حمله از راه دور تعبیه شده است. بازیکن باید با استفاده از این سه اسلحه، به نبرد با دشمنان برود. البته در این میان باید اشاره کنیم که یک سیستم مدیریت استامینا نیز وجود دارد. شما باید هنگام مبارزات، همواره استامینا را نیز در زیر نظر داشته باشید در در زمان‌های حیاتی، قدرت حرکت را از دست ندهید. اضافه کردن مدیریت استامینا یکی از بهترین تصمیماتی است که استودیو Ubisoft Quebec، توسعه‌ دهنده‌ی بازی، در نظر گرفته و با این کار، یک حس استراتژیک را به مبارزت داده است.

قابلیت ‌های مختلف Fenyx

علاوه بر شمشیر، تبر، تیر و کمان، مبارزات هوایی و تنوع دشمنان، قابلیت‌های مختلف فنیکس هم در بازی Immortals: Fenyx Rising یک نقش حیاتی را ایفا می‌کنند. شما در طی تجربه‌ی خود تا پایان بازی قابلیت‌های مختلف را مشاهده خواهید کرد که هر کدام یک قدرت خاص را به شما می‌دهند. Hephaistos’s Hammer به فنیکس قابلیت وارد کردن یک آسیب سنگین به دشمنان را می‌دهد و این در حالی است قابلیتی مانند Ares’ Spears به شما اجازه می‌دهد تا دشمنان را به سمت هوا پرتاب کنید یا با دشمنان هوایی بجنگید. در بازی Immortals: Fenyx Rising قابلیت‌های دیگری هم وجود دارد که باید به شخصه به تجربه‌ی آن بپردازید.

قابلیت ارتقاء آیتم‌ها

همان طور که به احتمال زیاد می‌دانید، فنیکس در طول ماجراجویی خود با آیتم‌های مختلفی برخورد می‌کند که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. هر کدام از این آیتم‌ها، چه اسلحه باشند و چه زره، قابل ارتقاء هستند. ارتقاء این آیتم‌ها و تجهیزات فقط و فقط بر جمع کردن متریال و مواد اولیه توسط بازیکن، تمرکز دارد. سیستم Upgrade اسلحه و زره‌ها در بازی Immortals: Fenyx Rising مانند Assassin’s Creed Odyssey است و بازیکن باید همواره حواس خود را برای جمع کردن منابع و متریال مورد نیاز جمع کند.

بازی Immortals: Fenyx Rising

نسخه ‌های مخصوص PS5 و Xbox Series X/S

بازی Immortals: Fenyx Rising بر روی همه‌ی پلتفرم‌های اصلی یعنی پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس (اس)، رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ و Google Stadia عرضه شده است. اما سوالی که در این میان ممکن است برای برخی از طرفداران پیش بیاید این است که کنسول‌های نسل جدید چه ویژگی‌های منحصر به فردی دارند؟ کنسول‌های نسل جدید و رایانه‌های شخصی قدرتمند، می‌توانند از قابلیت HDR که باعث بهبود رنگ بندی فضاها می‌شود، استفاده کنند. هم چنین به لطف قدرت سخت افزاری پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس، بازی با وضوح 4K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود و این در حالی است که مدت زمان Loadingها، بسیار کوتاه‌تر از نسخه‌ی مناسب کنسول‌های نسل هشتمی است. هم چنین، بازی Immortals: Fenyx Rising بر روی ایکس باکس از فناوری Dolby Atmos و بر روی پلی استیشن 5، از قابلیت صدای سه بعدی یا همان 3D، بهره خواهد برد. قابلیت جدید دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، پشتیبانی از ویژگی Haptic Feedback در Dualsense است.

اگر شما هم علاقه دارید تا بازی Immortals: Fenyx Rising را در بهترین حالت ممکن تجربه کنید، می‌توانید به صفحات خرید PS5، خرید PS5 دیجیتالی، خرید Xbox Series X و خرید Xbox Series S مراجعه کنید.

Season Pass

دیدن این مورد زیاد تعجب برانگیز نیست اما بازی Immortals: Fenyx Rising هم مانند سایر بازی‌های جهان باز یوبیسافت میزبان بسته‌های الحاقی و داستانی پس از عرضه خواهد شد که در ازای یک قیمت مشخص، در دسترس طرفداران قرار می‌گیرد. سازندگان بازی در استودیو Ubisoft Quebec اعلام کرده‌اند که ماموریت‌های جدید، پاداش‌های درون بازی و یک تجربه‌ی جدید از گیم پلی، در طی سه بسته‌ی الحاقی بزرگ پس از عرضه وارد بازی خواهد شد. اگر بازیکنی اقدام به خرید Season Pass کند، می‌تواند تمام محتویات پس از عرضه را به صورت رایگان دریافت کند و دیگر نیازی ندارد تا هر بار، هزینه‌ی جدایی برای یک بسته‌ی الحاقی خرج کند.

بازی Immortals: Fenyx Rising

برای خرید بازی Immortals Fenyx Rising می‌توانید همین الان از سایت تیلنو اقدام کنید.

در پایان نظر شما در مورد بازی Immortals: Fenyx Rising چیست؟‌ آیا این بازی توانسته مانند دو منبع الهام خود، یعنی دو بازی Assassin’s Creed Odyssey و The Legend of Zelda: Breath of the wild موفق عمل کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gaming Bolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید