راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

بازی Demon’s Souls: نکته هایی برای بازی با کلاس شوالیه (بخش دوم)

بازی Demon's Souls

در مجموعه بازی‌های سولز همیشه ساخت شخصیت مورد نظرتان و توجه به کلاس کاراکترها، بسیار حائز اهمیت است. بازی Demon’s Souls Remake که یک بازسازی باشکوه از نسخه اصلی آن به شمار می‌رود، به تازگی منتشر شده است. در بخش دوم و پایانی نکات ساخت کاراکتر با کلاس شوالیه، با تیلنو همراه باشید.

در هنگام تجربه این بازی قرون وسطایی فانتزی با کلاس شوالیه، داشتن یک زره خوب و سپری بزرگ، بسیار ضروری و مهم به شمار می‌رود. در بازی Demon’s Souls این جنبه‌های محوری بازی محسوب می‌شوند. مانند بسیاری دیگر از بازی‌های نقش‌آفرینی، قبل از این‌که بازی را آغاز کنید، با انتخابی مهم یعنی انتخاب کلاس که تا پایان بازی با شما خواهد بود، روبرو می‌شوید. این ویژگی به خصوص در مجموعه بازی سولز معنای بیشتری پیدا می‌کند که در طول بازی زمانی‌که با توجه به سبک و سیاق بازی خود، تجهیزات و کاراکترتان را تقویت و به‌روز می‌کنید.

حالا با بازسازی بازی Demon’s Souls که بسیار زیبا و جذاب هم از آب در آمده است و البته برای بسیاری از بازیکنان سخت و آزار دهنده به شمار می‌رود. درک این که برای هر سبک بازی، کدام کلاس مناسب است، نکته‌ای بسیار مهم محسوب می‌شود. کلاس شوالیه یا همان Knight، به دلیل قدرت شروع بالا و تجهیزات سنگین و بسیار خوب، گزینه‌ای عالی برای بازیکنان مبتدی به شمار می‌رود.

بازی Demon’s Souls، یکی از بهترین بازی‌های انحصاری PS5 به شمار می‌رود که هم‌زمان با انتشار این کنسول، منتشر شد. شما می‌توانید برای خرید بازی Demon’s Souls با بهترین قیمت به سایت فروشگاهی تیلنو مراجعه کنید.

در بازی Demon’s Souls پری کردن یا حمله با سپر را یاد بگیرید

بازی Demon's Souls

به همان اندازه که سلاح اصلی برای ساخت یک شوالیه مهم محسوب می‌شود، سپر نیز مهم است. عملکرد ثانویه یک سپر مانند یک سلاح خواهد بود که به بازیکن این قابلیت را می‌دهد که به دشمن ضربه‌ای وارد کنند. برای سپرهای کوچک‌تر، می‌توان برای از کار انداختن موقت دشمن حمله او را پری کرد و سپس با یک ضد حمله آسیب خوبی به او وارد کرد. برای سپرهای بزرگ‌تر، با یک حمله Bashing آهسته‌تر می‌توان از آسیب‌های جدی جلوگیری کرد. برخی از بازیکنان ممکن است که استفاده از Spiked Shield را برای یک حمله ویرانگر، در نظر بگیرند. این سپر را می‌توان در The Lord’s Path روی پل سوخته پیدا کرد و هم‌چنین احتمال افتادن این سپر از سربازهای Bolaterian وجود دارد.

استفاده از جادو را کنار نگذارید

Tips For Playing As A Knight in Demon's Souls Remake

شوالیه‌ها در ظاهر، انگار فقط برای نبردهای سنگین ساخته شده‌اند، اما این نباید باعث شود که از المان جادو چشم پوشی کنیم. شوالیه‌ها در ابتدای بازی یک جادوی ۱۰ دارند که شاید چیز چشم‌گیری نباشد، اما فرصت خوبی برای بازیکنانی است که قصد استفاده از جادو را دارند. جادوها روشی عالی برای تغییرات مبارزات بازی است و می‌توان با این کار وقتی با یک باس روبرو می‌شوید، در حین نبرد روش کار خود را تغییر دهید.

آیتم‌ های احیا کننده پیدا کنید

بازی Demon's Souls

Vitality یکی دیگر از المان‌های مهم است که به خط سلامتی و حمل بار تجهیزات مربوط می‌شود. به هر حال، سلامتی از چند طریق می‌تواند افزایش پیدا کند. حلقه Regenerator در ازای هر ثانیه، 4 HP به خط سلامتی شما اضافه می‌کند. این حلقه را می‌توانید در The Shrine of Storms در Island’s Edge و پشت دیواری مخروبه و در آب‌های گل آلود Swamp of Sorrow پیدا کنید. راه دیگر به دست آوردن این حلقه، معامله آن در ازای Jade Hair Ornament با Sparkly the Crow است. دیگر آیتم احیا کننده، The Adjudicator’s Shield است که در هر ثانیه، 2 HP به خط سلامتی شما اضافه خواهد کرد. این آیتم در The Shrine of Storms است و اسکلتی سیاه از آن محافظت می‌کند.

در بازی Demon’s Souls نگران Luck نباشید

بازی Demon's Souls

سطح المان Luck یا همان شانس، در ابتدای بازی برای کلاس شوالیه ۷ است. گرچه ممکنه برای افزایش این المان وسوسه شوید، اما در اصل کارایی خاصی در نبردها ندارد. این المان باعث افزایش افتادن آیتم‌های مختلف از دشمنان و مقاومت در برابر سم می‌شود که داشتن هر دو این ویژگی‌ها بسیار وسوسه انگیز است.

به هر حال، شوالیه‌ها در این بازی باید بیشتر به استامینا و قدرت خود تکیه کنند تا این‌که به شانس به دست آوردن آیتم‌های خاص توجه کنند. بازیکنان بدون این ‌که المان شانس خود را افزایش دهند، با تلاش و حوصله می‌توانند آیتم‌های شگفت انگیزی که در بازی پنهان شده‌اند را پیدا کنند.

با انعطاف‌ پذیری سبک بازی خود را پیدا کنید

بازی Demon's Souls

بازی Demon’s Souls اثری است که حول محور سازگاری مکانیک با گیمپلی بازیکن می‌چرخد. به عبارت دیگر بازی طوری طراحی شده که هر بازیکن باید سبک خود را برای ادامه بازی پیدا کند، وگرنه نمی‌تواند به راحتی ادامه بدهد. فهمیدن این‌که چه سبکی مناسب شماست، نیاز به زمان و آزمون و خطای بسیار دارد، اما هنگامی‌که موانع اولیه این بازی بسیار سخت تمام می‌شود، آن حس ناب و لذت فوق‌العاده این بازی را می‌چشید. وقتی‌ که با کلاس شوالیه بازی می‌کنید، راحت‌تر با بازی و سبک جنگی آن ارتباط برقرار می‌کنید. اما هرچه بازی جلوتر می‌رود، نیاز بیشتری به استفاده از روش‌های جدید برای غلبه بر باس‌ها و کشف مناطق خطرناک مخفی دارید. بازی Demon’s Souls بیشتر از هر چیزی، تمرین و کلی صبر نیاز دارد، ولی واقعا به زحمتش می‌ارزد.

بازی‌های هیدتاکا میازاکی، همیشه دارای باس‌های فوق‌العاده و البته بسیار باشکوه بوده‌اند. بازی Demon’s Souls نیز از این قادعده مستثنا نیست و باس‌هایی دارد که در اولین رویارویی محو جزییات و طراحی آن‌ها می‌شوید. در بلاگ تیلنو می‌توانید رتبه بندی باس های بازی Demon’s Souls از دیدگاه سایت Kotaku را مشاهده کنید.

شما چه کلاسی را برای ساختن کاراکتر خود در بازی Demon’s Souls انتخاب می‌کنید؟ در نسخه‌های دیگر سری سولز، کدام کلاس بیشتر با سبک بازی شما منطبق بود؟ لطفا نظرات خود را با ما در تیلنو به اشتراک یگذارید.

منبع: Gamerant.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید