مقالات عمومی, یادداشت

رتبه بندی باس فایت های بازی Demon’s Souls توسط سایت Kotaku

بازی Demon's Souls

سری سولز و در کل بازی‌های میازاکی، به باس‌فایت‌های با شکوه و صد البته با سختی طاقت فرسایشان شناخته می‌شوند. بازی Demon’s Souls به عنوان طلایه دار این مجموعه با شکوه، از این موضوع مستثنا نیست. در این مطلب به رتبه بندی باس‌های این بازی از لحاظ ظاهر و گیمپلی، از دید سایت Kotaku می‌پردازیم. همراه ما در تیلنو باشید.

بازی Demon’s Souls در مقایسه با بازی‌هایی که بعد از آن عرضه شدند، دارای باس‌فایت‌هایی بسیار خلاقانه است. این باس‌فایت‌ها، چه از نظر گیمپلی و چه از نظر زیبایی شناسی، بسیار عالی کار شده‌اند. در این مطلب به رتبه‌بندی این باس‌ها از بهترین تا بدترین می‌پردازیم. البته بدترین در این لیست به معنای طراحی بد این باس نیست بلکه به معنای شکوه کم‌تر این باس نسبت به سایر باس‌های این بازی است.

از ابتدای عرضه کنسول‌ها و بازی‌های نسل نهم، تیلنو سعی کرده که این محصولات را به سرعت و با بهترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد. شما می‌توانید برای خرید بازی Demon’s Souls به فروشگاه تیلنو مراجعه نمایید.

17- Vanguard

بازی Demon's Souls

این باس، اهریمنی بزرگ با پوستی خاکستری که پوشیده از تیزی‌هایی میخ مانند است. Vanguard سه تا چشم زرد رنگ درخشان و یک حفره‌ای به عنوان بینی دارد. روی سرش دو تا شاخ خمیده دارد و یک ردیف دندان بسیار بزرگ و تیز از دهانش محافظت می‌کنند. درون دهانش نیز دو تا فیبر برای اتصالات فک پایین با چانه و یک سری دندان تیز دارد. در پشت Vanguard نیز یک جفت بال وجود دارد که می‌توانند کمی این موجود درشت هیکل را به هوا ببرند. سلاحش نیز یک تبری غول پیکر و بسیار مهلک است که می‌تواند آسیب‌هایی جدی به دشمنانش وارد کند. این باس‌فایت، یکی از باس‌های معروف بازی Demon’s Souls به شمار می‌رود.

16- Leechmonger

بازی Demon's Souls

توده‌ای از زالو که به صورت نفرت‌انگیزی روی یکدیگر جمع شده‌اند. این باس دارای روحی اهریمنی و قدرتمند است. او در حوضچه‌ای که محل زندگی‌اش به شمار می‌رود کمین کرده است تا وقتی که بازیکن وارد آن‌جا می‌شود. در این لحظه از میان این حوضچه بر می‌خیزد و به سمت شما هجوم می‌آورد. این موجود از گودالی که درونش ساکن است هرگز بیرون نمی‌رود بلکه با بازوانش به سمت قربانیانش زالو پرتاب می‌کند. خلاصه که این باس‌فایت هم از موجودات چندش آور بازی Demon’s Souls محسوب می‌شود.

15- Dirty Colossus

بازی Demon's Souls

این باس موجودی تغییر شکل یافته که دارای ظاهری پلید و چنذش‌آور که از کثیفی برخاسته است. او هیبتی مانند گولم دارد و لاکی سرخ در میان تخته‌های چوبی و قهوه‌ای پوشیده و ناحیه حساس او یعنی شکمش توسط بشکه‌ای احاطه شده است. توده‌ای ابر مانند از مگس‌ها دور سر او وزوز کنان می‌چرخند. هم‌چنین بافتی چربی مانند که از روزنه شانه سمت راستش بیرون زده است. در کل از آن‌ باس‌های چندش‌آور و کریه سری سولز به شمار می‌رود.

14- Maneater

بازی Demon's Souls

شیاطین دوقلویی که بالاتر از ارتفاعات Fool’s Idol Archstone زندگی می‌کنند. جالب است بدانید که این باس در اصل از اساطیر ایرانی گرفته شده و Maneater نام برگردانده شده آن از یونانی است. این موجود اساطیری از فرهنگ ایران به یونان و سپس سراسر اروپا رفته است. آن‌ها بدن شیر، بال‌های خفاش، ماری به جای دم و سری شبیه به انسان با چشمان سبز روشن دارند. این موجود در اساطیر ایرانی مرد خوار یا مانتیکور نامیده می‌شود.

13- Armor Spider

Demons Souls Boss Fights Ranking

شما با این باس‌فایت در تونلی به نبرد می‌پردازید. این باس عنکبوتی زرهی و غول‌پیکر است و جزو باس‌های Demon به شمار می‌رود.

12- Penetrator

بازی Demon's Souls

شوالیه‌ای اهریمنی و بلند که شمشیر Penetrating Sword بلندی در دست دارد. این شمشیر پس از هر ضربه‌ای با نوری آبی می‌درخشد. او یک حمله ویرانگر و بسیار قوی دارد، اما بقیه حرکت‌های او آن‌چنان قوی و دشوار نیستند. شمشیر او قادر به خرد کردن ستون‌های داخل سالن است.

11- Tower Knight

Demons Souls Boss Fights Ranking

شوالیه‌ای عظیم‌الجثه که زره‌ای فلزی و ضخیم بر تن دارد. نیزه و سپری بزرگ، تسلیحات او محسوب می‌شوند. او خود مانند برجی است که بازیکن اندازه مچ پایش به نظر می‌آید. اگر بازی Dark Souls 1 را تجربه کرده باشید، با دیدن این باس فایت یاد Sentinelها در Anor Londo می‌افتید که از قصرها محافظت می‌کردند.

سری سولز و آثار میازاکی، همه دارای رازها و نکاتی مخفی‌اند که برای بسیاری از طرفداران این سری جذاب و شگفت‌انگیزند. در نسخه ریمیک بازی Demon’s Souls دری اسرارآمیز توسط بازیکنان کشف شد که هیچ یک قادر به باز کردن آن نبودند. حالا یکی از بازیکنان این بازی مدعی شده که موفق به حل معمای این در شده است. برای خواندن راز این در بازی Demon’s Souls به بلاگ تیلنو مراجعه کنید.

10- Phalanx: اولین باسی که در بازی Demon’s Souls با آن مواجه می‌شوید

Demons Souls Boss Fights Ranking

این باس‌فایت مانند حبابی است که در میان حباب‌های کوچک‌تر احاطه شده است. این حباب‌های کوچک‌تر نقش محافظ را با سپر و نیزه‌هایشان دارند و به فرمی نظامی معروف به فالانژ جمع شده‌اند. فالانژ نام واحدی نظامی در یونان باستان است که سربازان آن، سپر به دست و با نیزه و صفوف به هم چسبیده و متراکم، به نبرد می‌پرداختند. این باس، اولین باس‌فایتی است که در این بازی با آن روبرو می‌شوید و نسبت به سایر باس‌های این بازی ضعیف‌تر و آسیب پذیرتر است.

9- Old King Allant

بازی Demon's Souls

این باس، آخرین باس‌فایت منطقه Bolateria Palace در بازی Demon’s Souls محسوب و او هم‌چنین با نام False King نیز شناخته می‌شود. Ostrava of Bolateria پسر اوست و هنگامی‌که در جست‌و‌جوی پدر بود توسط اهریمنی که خود را جای پدرش جا زده بود، زخمی شد.

8- Fool’s Idol

بازی Demon's Souls

این باس برای گمراه کردن بازیکن، از خود جفت‌ و نسخه‌های تکراری درست می‌کند. اما این نسخه‌های جعلی و تقلبی با یک ضربه از بین خواهند رفت.

7- Old Hero

بازی Demon's Souls

یک قهرمان قدیمی برجسته و افسانه‌ای که به دست یک Old One زنده شده است. این باس از بازی Demon’s Souls، یک شمشیر منحنی و از جنس بلور کوارتز در دست دارد. او قدرت بینایی ندارد به طوری که انگار چشمانش را بسته یا برداشته‌اند.

6- Maiden Astraea

بازی Demon's Souls

این باس به شکل بانویی بلند قد است که برای کمک به طاعون زدگان و مقابله با بیماری‌ای که اهالی Valley of Defiliment را مبتلا کرده، تلاش می‌کند. وقتی او را پیدا می‌کنید، بی اختیار روی تخته سنگی از جنس بیماری و عفونت نشسته است در حالی که لباس‌هایش به شدت توسط خون و آب باتلاق آغشته شده‌اند.

5- Dragon God

Demons Souls Boss Fights Ranking

این باس‌فایت بازی Demon’s Souls، اژدها و اهریمنی غول‌پیکر محسوب می‌شود. جزییات این هیولا نیز بی‌نظیر و فوق‌العاده طراحی شده‌اند. اولین بار که با این باس مواجه می‌شوید، محو عظمت و اندازه بزرگ آن خواهید شد.

4- Flamelurker

بازی Demon's Souls

این باس، اهریمنی انسان‌نما و پوشیده شده از آتش که در اعماق تونل Stonefang گرفتار شده است. پنجه‌های بسیار قدرتمندی دارد و قادر است امواج شوک انرژی از خود ساطع کند.

3- Adjudicator

بازی Demon's Souls

این باس یک Demon عحیب و غریب با یک کلاغ طلایی روی سرش است. او یک زبان بسیار بلند دارد که برای حمله به قربانیان خود که خارج از محدوده سلاح ساطور مانندش قرار دارند، از آن استفاده می‌کند. او با خوردن Demonslayerهایی که سعی در نفوذ به Shrine OF Storm چاق و فربه شده است.

2- Storm King

بازی Demon's Souls

این باس در واقع یک Storm Beast عظیم الجثه با حمله نیزه‌ای بزرگ و گسترده به شمار می‎رود. این باس توسط فرقه Shadowmen پرستیده می‌شود و آن‌ها معتقدند که Storm Beastها، باران را زیر نظر Storm King ایجاد می‌کنند. این موجود خود یکی از شگفتی‌های بازی Demon’s Souls محسوب می‌شود که در عین حال یکی از بزرگ‌ترین باس‌های بازی‌های ویدیویی نیز به شمار می‌رود.

1- Old Monk: باشکوه‌ترین باس بازی Demon’s Souls

بازی Demon's Souls

وقتی از شکوه باس‌های سری سولز صحبت می‌کنیم، دقیقا منظورمان یکی مانند Old Monk است. این باس طراحی شگفت‌انگیزی دارد به طوری‌که در این رتبه‌بندی توانسته رتبه اول را به دست آورد. این باس، در اصل چیزی جز یک Black Phantom احضار شده به دست دست Old Monk اصلی نیست که توسط روپوش طلایی‌اش کنترل می‌شود. سلاح او یک جفت Claw است و طراحی این باس‌فایت واقعا حیرت‌انگیز به شمار می‌رود.

در این پست به معرفی مختصر و رتبه‌بندی باس‌های بازی Demon’s Souls پرداختیم. شما برای آشنایی مقدماتی با این بازی و کلا همه‌ی اطلاعاتی که قبل از تجربه بازی Demon’s Souls باید بدانید، به بلاگ تیلنو مراجعه نمایید.

نظر شما در مورد باس‌های بازی Demon’s Souls و کلا سری سولز چیست؟ از سختی و دشواری نبرد با آن‌ها که بگذریم، چقدر مبارز با این باس‌ها برای شما لذت‌بخش است؟ لطفا نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Kotaku.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید