عمومی, یادداشت

تریلر جدید بازی Resident Evil 8 حاوی چه نکاتی بود؟

بازی Resident Evil 8

آخرین تریلر بازی Resident Evil 8 که در مراسم معارفه‌ی قیمت پلی استیشن 5 منتشر شد، اما به جای این که اطلاعات بیش‌تری درباره‌ی این بازی بدهد، علامت سوال‌های بیش‌تری را ایجاد کرد. اما این تریلر، حاوی دو نکته‌ مهم داستانی بود که می‌تواند برای خیلی از طرفداران حائز اهمیت باشد.

بازی Resident Evil 8

چند روز پیش، سونی تصمیم گرفت که تریلر جدیدی را با محوریت بازی Resident Evil 8 در مراسم خود قرار دهد. اولین تریلر بازی نیز در رویداد پیشین پلی استیشن 5 پخش شده بود و به نوعی سونی تاثیر زیادی بر روی دیده شدن این بازی مورد انظار داشته است. تریلر اول، اطلاعات به نسبت قابل قبولی را ارائه می‌داد و اکثر طرفداران متوجه شدند که قرار است با چگونه اثری روبرو شوند. آن طور که مشخص است، بازی Resident Evil 8 می‌خواهد مانند بازی Resident Evil 7 یک بازی اول شخص باشد و از ریشه‌های این مجموعه که سوم شخص بود، بیش‌تر فاصله بگیرد. در واقع، نسل جدید بازی‌های رزیدنت اویل می‌خواهند تمرکز خود را از روی اکشن نسخه‌های کلاسیک بردارند و کار بیش‌تری بر روی وجه‌ی ترسناک بازی و داستان، انجام دهند.

اما به هر حال، تریلر اول اطلاعات جامعی را در مورد داستان نمی‌داد و ما هنوز هم نمی‌دانیم که داستان بازی قرار است چه رویه‌ای را در پیش بگیرد. تریلر دو هم تفاوت چشم گیری با تریلر اول نداشت و بازهم علامت سوال‌های بیش‌تری را در ذهن هواداران، حک کرد. البته این اقدام، از سوی Capcom، به طور کامل قابل درک است. بازی‌ Resident Evil 8 فاصله‌ی زیادی تا مرحله‌ی انتشار دارد و ممکن است تا آن لحظه، جزئیات بسیاری تغییر کنند. شاید هم آن‌ها می‌خواهند بازی خود را به مرموزترین شکل ممکن عرضه کنند تا بازیکنان دچار اسپویل داستانی خاصی نشوند. اما در دستی دیگر، تریلر دوم بازی Resident Evil 8 حاوی نکاتی بود که می‌تواند سرنخ خوبی برای حدس زدن کلیت داستان و اتفاقات آن باشد.

تمرکز اصل بازی Resident Evil 8 ارائه‌ی یک تجربه‌ی ترسناک به تمام عیار است

به طور تقریبی پس از عرضه‌ی بازی Resident Evil 4، مجموعه از آن حالت ترسناک خود فاصله گرفت و همواه سعی می‌کرد که با اضافه شدن عناصر اکشن و سینمایتک‌های شلوغ، در غربی‌ترین حالت ممکن ظاهر شود. حتی در یک بازه‌ی زمانی، هنگامی که یک نسخه‌ی جدید از این مجموعه معرفی می‌شد، طرفدارن مطمئن نبودند که نسخه‌ی جدید قرار است یک بازی اکشن-ترسناک باشد یا یک بازی Survival-Horror) .Survival Horror ترکیبی از سبک ترس و بقا است که با این نام شناخته می‌شود)

اما پس از گذشت سال‌ها و با عرضه‌ی بازی‌هایی مانند Resident Evil 7، Resident Evil 2 Remake و بازی Resident Evil 3 Remake مشخص شد که کپکام سیاست‌های خود را تغییر داده و می‌خواهد پس از مدت‌ها، به ریشه‌های مجموعه بازگردد و باز هم تمرکز اصلی خود را بر روی ترسناک بودن بازی‌هایش بگذارد و آن حالت اشکن و غربی بازی را از آن سلب کند.

با توجه به آن چه که در تریلر جدید مشاهده کردیم، بازی Resident Evil 8 هم می‌خواهد مانند نسخه‌های قدیمی سری، یک اتمسفر ترسناک و خفقان آور را ارائه دهد که دنیای آن همواره تاریک است و ظاهرا قرار نیست هیچ موقع شاهد یک محیط روشن و چراغانی شویم. هم چنین، این بازی مانند ننسخه‌ی هفتم، یک بازی اول شخص است که تاثیر بسیاری بر روی ترسناک بودن بازی می‌گذارد. به عبارتی دیگر، از آن جایی که در دوربین اول شخص، شما بازی را از نگاه خود می‌بینید، می‌توانید در محیط بازی بیش‌تر غرق و با شخصیت‌های موجود در آن، بیش‌تر ارتباط برقرار کنید. بازی Resident Evil 8 هم می‌خواهد محیطی مانند بازی Residen Evil 4 را تداعی کند که داستان آن در یک روستای مخوف و متروکه رخ می‌دهد و دشمنان شما، اعضای یک فرقه‌ی افراطی هستند که اهداف شومی را در سر می‌پرورانند. اما، جدیدترین نسخه‌ی این مجموعه‌ی معروف، می‌خواهد دشمنانی با قدرت‌های فراطبیعی را هم به بازی اضافه کند که مانند آن را کم‌تر دیده‌ایم. در واقع، درست است که در بازی‌های پیشین افراد بسیاری وجود داشته‌اند که از یک انسان معمولی، خیلی قوی‌تر بودند؛ اما وجود هیولاهایی که بتوانند کارهای فراطبیعی انجام دهند، موردی است که با آن کم‌تر برخورد کرده‌ایم.

بازی Resident Evil 8

البته که هنوز مدت زمان زیادی باقی مانده است تا بتوانیم این بازی را به خوبی شناخته و درک کنیم، اما در حال حاضر هم می‌توانیم از یک نکته مطمئن شویم. بازی Resident Evil 8 قرار است با الهام گیری از بازی Resident Evil 7 تمرکز خود را بر روی عناصر ترسناک بگذارد و یک بازی Survival Horror را ارائه دهد. اما سوالی که در این میان باقی می‌ماند، این است که پس از انتشار بازی Resident Evil 8 چه اتفاقی بر سر این مجموعه خواهد آمد؟ آیا دوباره شاهد بازی‌های اول شخص خواهیم بود یا این که بازی‌های بعدی سری قرار است به ریشه‌های خود نزدیک‌تر شوند؟ جواب این سوال درعملکرد بازی Resident Evil 8 قرار دارد. اگر این بازی موفق شود که انتظارات را برآورده کند و بتواند تجربه‌ی یک بازی ترسناک تمام عیار را ارائه دهد، آن موقع است که می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که بازی‌های بعدی مجموعه نیز می‌توانند مانند نسخه‌ی هقتم و هشتم، یک بازی اول شخص باشند. اما یک مورد در این جا بسیار واضح و مشخص است. بازی Resident Evil 8 قرار است مانند نسخه ی هفتم، به شدت ترسناک باشد و رسما به یکی از کابوس‌های بازیکنان، تبدیل شود.

شایعه‌هایی مبنی بر استفاده‌ی زامبی‌ها از اسلحه

در نیمه‌های تریلر دوم بازی Resident Evil 8 شما می‌توانید زامبی‌هایی را مشاهده کنید که انگار یک شئ مانند اسلحه را در دست خود نگه داشته‌اند. هم چنین، پیش از معرفی خود بازی، شایعه‌هایی مبنی بر این که زامبی‌ها از زره و شمشیر استفاده خواهند کرد، پخش شده بود. در تریلر جدید هم می‌توان مشاهده کرد که زامبی‌ها اسلحه‌ای را در دست خود گرفته‌اند. اما موردی که باید به آن اشاره کرد، این است آن اشیاء یک اسلحه‌ی واقعی نبودند و شباهت بسیاری به وسایل کشاورزی مانند چنگک داشتند. اما آن چه که مشخص است، هیچ کدام از آن‌ها زره‌ای بر تن ندارند و خبری از یک لباس محافظتی وجود ندارد. پس چه این شایعه درست باشد و چه نباشد، باید صبر کرد و دید که آیا زامبی‌ها در بازی Resident Evil 8 از زره یا Armor استفاده خواهند کرد یا خیر.

البته از آن جایی که وقایع این بازی در یک روستای متروکه جریان دارد، ممکن است که زامبی‌ها و دشمنان موجود در آن، مردمان سابق همین روستا باشند که به چنین سرنوشتی دچار شده‌اند. اما، آن چه که می‌توان با اطمینان به آن اشاره کرد، این است که دشمنان موجود در این بازی مانند گاندوهای بازی Resident Evil 4 نخواهند بود. پس، می‌توان حدس زد عاملی که باعث تبدیل شدن روستاییان به این موجودات شده است، ویروسی مشابه مریضی بازی Resident Evil 4 نخواهد بود و یک مورد جدید را مشاهده خواهیم کرد.

اما با وجود این که تریلر دوم بازی Resident Evil 8 اطلاعات خوبی را در مورد فضا و دشمنان بازی می‌دهد، علاقه‌ای ندارد که کوچک‌ترین اشاره‌ای به داستان کند. به هر حال، با توجه به اطلاعات می‌توان گفت که کریس ردفیلد (Chris Redfield)، ایثن وینترز (Ethan Winters) و همسرش میا (Mia) صد در صد در بازی حضور خواهند داشت و بر روی داستان تاثیر جشم گیری خواهند گذاشت. اما سوالی که در این میان پیش می‌آید، این است که کپکام چگونه می‌خواهد خط داستانی کریس ردفیلد و رزیدنت اویل‌های قدیمی را به رزیدنت اویل‌ها جدید ارتباط دهد. در واقع، از آن جایی که ایثن و میا مربوط به بازی Resident Evil 7 هستند و کریس ردفیلد مربوط به نسخه‌های کلاسک، پیوند خوردن داستان آن‌ها موردی است که می‌تواند در عین عجیب بودن، جذاب واقع شود.

بازی Resident Evil 8

اگر قصد دارید پیش ار عرضه‌ی بازی Resident Evil 8 به تجربه‌ی سایر نسخه‌های این سری بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Resident Evil 3 Remake مراجعه کنید.

هم چنین شما می‌توانید برای خرید بازی PS4 و خرید بازی Xbox One به لینک‌های داده شده رجوع کنید.

نظر شما در مورد بازی Resident Evil 8 چیست؟ آیا این بازی موفق می‌شود که مانند نسخه ی هفتم موفق عمل کند؟ یا به یک بازی شکست خورده تبدیل می‌شود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید