اخبار و رویدادها, بازی, رویدادهای گیمی

چه انتظاراتی از نمایش بازی Overwatch 2 در بلیزکان ۲۰۲۱ داریم؟

بازی Overwatch

در حالی که اطلاعات زیادی در مورد مراسم Blizzcon 2021 در دسترس نیست، اما به احتمال زیاد شاهد نمایش بازی Overwatch 2 و اطلاعات مختلف آن مانند قیمت، شخصیت‌های جدید و تاریخ عرضه خواهیم بود. با تیلنو همراه باشید.

بعد از معرفی اولیه‌ی بازی Overwatch 2 شرکت Blizzard وارد یک سکوت خبری شد و از منتشر کردن هر گونه از جزئیات، خودداری کرد. شرایط به همین گونه پیش می‌رفت تا زمانی که جف کاپلان (Jeff Kaplan)، کارگردان این بازی، این سکوت را از بین برد. او اشاره کرد که روند توسعه‌ی بازی به خوبی پیش می‌رود و نمایش مفصلی هم در مراسم Blizzcon 2021 که با نام Blizzconline شناخته می‌شود، خواهد داشت. هر چند مشخص نیست این نمایش قرار است شامل چه اطلاعاتی باشد، اما میزان انتظار طرفداران بالا است و می‌خواهند تا شاهد یک مراسم هیجان انگیز باشند. مراسم Blizzconline قرار است در ماه فوریه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی برگزار شود.

با این که شرکت Blizzard هم مانند سایر دنیا درگیر ویروس کرونا و محدودیت‌های آن است، اما مدت زمان زیادی را برای توسعه‌ی بازی Overwatch 2 صرف کرده و انتظار می‌رود که با دست پر در مراسم حاضر شود. از آن جایی که نسخه‌ی دوم اورواچ مدتی است که در سکوت خبری به سر می‌برد، به احتمال زیاد غافلگیری‌های زیادی را با خود همراه دارد و می‌خواهد آینده‌ی مجموعه‌ی Overwatch را برای طرفدران شرح دهد.

بازی 2 Overwatch

معرفی یک Hero جدید، سینماتیکی کوتاه و تاریخ عرضه

با این که بازیکنان منتظر نمایش بازی Overwatch 2 در مراسم آینده هستند، شرکت Blizzard همین حالا هم اطلاعات جالبی را در جدیدترین نقشه‌ی نسخه‌ی اول اورواچ قرار داده است. شخصیت Kanezaka از وجود یک کارارکتر روباه و یک ربات به نام Brit خبر می‌دهد. به احتمال زیاد، این دو به عنوان یک Hero جدید به دنیای اورواچ اضافه خواهند شد. از زمان معرفی بازی Overwatch 2 اطلاعات و شایعه‌های زیادی در مورد بازی و شخصیت‌های آن به بیرون درز کرده و ما انتظار داریم که در Blizzconline شاهد چند شخصیت جدید دیگر هم باشیم. علاوه بر معرفی این Heroها، به احتمال زیاد شاهد یک انیمیشن سینمایی کوتاه هم خواهیم بود. اگر شما اخبار شرکت Blizzard را دنبال کرده باشید، با انیمشین‌های سینمایی این شرکت آشنایی دارید. آن‌ها همواره از این دست از انیمیشن‌ها برای معرفی بازی و شخصیت‌های جدید اسنفاده می‌کنند که هر کدام در نوع خود، به شدت جذاب هستند. پس ما انتظار داریم بلیزارد با استفاده از این انیمیشن‌ها، شخصیت‌های جدید خود را به تصویر بکشد.

از طرفی دیگر، احتمالا در مراسم پیش و رو از تاریخ عرضه‌ی بازی Overwatch 2 هم رونمایی می‌شود؛ چرا که بسیاری از طرفداران بی‌صبرانه منتظر بازی هستند. نکته‌ی جالبی که در این میان وجود دارد، این است که با توجه به برخی از شایعه‌ها، نسخه‌ی دوم اورواچ برای عرضه در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده بود. اما همان طور که می‌توان حدس زد، دورکاری و محدودیت‌های شیوع کرونا، این برنامه را به هم زد. بنابراین، خود را آماده کنید تا با تاریخ عرضه‌ی این بازی روبرو شوید که با توجه به شرایط، خیلی هم دور نیست. اما مورد دیگری که بلیزارد باید به آن توجه کند، نمایش بازی روی کنسول‌های نسل نهمی است. مردم انتظار دارند تا یک ویدیو از اجرای بازی موردعلاقه‌ی خود روی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 مشاهده کنند و از پیشرفت‌های آن نسبت به کنسول‌های نسل هشتمی، خبردار شوند.

نمایشی کامل از بخش Co-Op بازی Overwatch 2

بحش Co-Op بازی Overwatch 2 که پیش از این هم از سوی سازندگان تایید شده بود، برای آن دسته از بازیکنانی که داستان برایشان از اهمیت زیادی برخوردار است، از سایر بخش‌ها هیجان انگیزتر خواهد بود. این حالت Co-Op حکم یک بخش داستانی را خواهد داشت که بازیکنان را در تیم‌های چهارنفره به مبارزه‌ی هوش مصنوعی می‌فرستد. در واقع، به لطف این بخش طرفداران می‌توانند در نهایت با استفاده از شخصیت موردعلاقه‌ی خود، به تجربه‌ی یک بخش داستانی بپردازند. هر چند که داستان و پیش زمینه‌ی شخصیت‌های اورواچ همیشه از اهمیت زیادی برخوردار بوده، اما این بخش داستانی می‌تواند عمق این Heroها را تا چندین برابر افزایش دهد و پایه گذار یک داستان فانتزی جذاب شود.

علاوه بر یک ویدیوی گیم پلی و اطلاعاتی محدود در مورد بخش Co-Op، بلیزارد باید از درخت مهارت بازی Overwatch 2 که با نام Ability Tree شناخته می‌شود، جزئیات بیش‌تری در میان بگذارد. آن طور که از اطلاعات مشخص است، بازیکنان می‌توانند با انجام دادن برخی از کارهای خاص، قدرت و قابلیت‌های Hero خود را ارتقاء دهند که کارکردی مشابه با بازی‌های نقش آفرینی دارد. در کنار این مهارت‌ها، بلیزارد باید از مکانیک‌های گشت و گذار و هم چنین سیستم Loot بازی در حالت کو-آپ رونمایی کند که به احتمال زیاد، به شدت هیجان انگیز خواهد بود.

بازی Overwatch

حالت‌ها، نقشه‌ها و آیتم‌های تزئینی بیش‌تر

درست است که بخش Co_Op قرار است قسمت بزرگی از بازی Overwatch 2 را تشکیل دهد، اما این بازی باز هم آن هویت رقابتی خود را حفظ خواهد کرد و مسابقات  PvP بخش اعظم بازی را تشکیل خواهد داد. در واقع همین حالت ۶ علیه ۶ نسخه‌ی اول بود که باعث شد اورواچ به عنوان بهترین بازی سال ۲۰۱۶ از دید مراسم Game Awards تبدیل شود. اگر قصد دارید با برندگان آخرین گیم آواردز برگزار شده آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی برندگان مراسم Game Awards 2020 مشخص شدند مراجعه کنید. در Blizzconline، بلیزارد باید علاوه بر نمایش  گیم پلی از Push Mode، تصاویر مختلفی را از سایر حالت‌های جدید نشان دهد. هم چنین، این شرکت پیش از این از چهار نقشه‌ی جدیدی که در بازی Overwatch 2 ظاهر می‌شوند، رونمایی کرده اما اطلاعات کاملی از آن نداده است. بنابراین، بلیزارد باید به صورت دقیق‌تری به معرفی این نقشه‌ها بپردازد تا بازیکنان متوجه شوند که قرار است با چه اثری روبرو شوند.

بازی Overwatch

در نهایت، نمایش بازی Overwatch 2 در بلیزکانلاین باید مانند همیشه توجه زیادی به طراحی Heroها و آیتم‌های تزئینی جدید بکند. تا به حال بلیزارد از دو شخصیت Mei و Lucio رونمایی کرده و مردم از ظاهر آن‌ها با خبر هستند؛ اما نکته‌ی مهم این جا است که باید چنین توجهی به سایر شخصیت‌های جدید هم اختصاص داده شود.

مراسم Blizzconline در ماه فوریه سال ۲۰۲۱ به صورت رایگان برگزار می‌شود و احتمال دارد که به جز بازی Overwatch 2 شاهد نمایش‌ بازی‌های دیگر مانند Diablo 4 باشیم؛ اما هر اتفاقی هم که در آینده رخ دهد، اطمینان حاصل کنید که با نمایش و تریلرهای هیجان انگیزی روبرو خواهید شد.

در پایان اگر قصد دارید پیش از عرضه‌ی نسخه‌ی دوم به تجربه‌ی بهترین بازی سال ۲۰۱۶ بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Overwatch مراجعه کنید.

نظر شما در مورد رویدادهای احتمالی در بلیزکان ۲۰۲۱ چیست؟ آیا بازی Overwatch 2 نمایش خوبی حواهد داشت؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید