عمومی, مقالات عمومی

تغییرات بازی Apex Legends در فصل پنجم

بازی ایپکس لجندز

فصل پنجم بازی Apex Legends مدتی است که در دسترس است. در این فصل شاهد یک شخصیت جدید، حالت جدید Player-versus-environment، تغییراتی در نقشه‌ی King’s Canyon و تعدادی از قابلیت‌های جدید شخصیت‌ها هستیم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با تیلنو همراه باشید.

شخصیت جدید لوبا

طبق اطلاعات منتشر شده توسط شرکت EA ، لوبا (Loba)  شخضیت جدیدی است که به عنوان رقیب شخصیت تازه وارد Revenant، به بازی Apex Legends اضافه شده است. او با پرتاب کردن دستبند خود می‌نواند تله پورت کند و همچنین این قابلیت را دارد تا از پشت دیوار بتواند لوت‌های سطح اپیک و لجندری را ببیند. قابلیت Ultimate او، فروشگاه بوتیک سیاه (Black Market Boutiqe) نام دارد. او به کمک این قابلیت، نوعی فروشگاه در اطراف خود ایجاد می‌کند که لوت‌های اطراف را به سمت خود جذب می‌کند و هم تیمی‌ها می‌توانند از این لوت‌ها استفاده کنند. اما ظاهرا دشمنان نیز می‌نوانند تا حداکثر دو آیتم از این لوت‌ها استفاده کنند.

بازی ایپکس لجندز

حالت جدید PVE در بازی Apex Legends

از دیگر موارد جدید فصل پنجم بازی اپکس لجندز می‌توان به کوئست‌ها و مود جدید PVE اشاره کرد. کوئست جدید بازی Apex Legends در فصل پنجم، The Broken Ghost نام دارد. در این مود جدید، بازیکنان یا به صورت تک نفره یا با کمک هم تیمی‌هایشان باید به دنبال ۹ قطعه از Myserious Artifect در نقشه‌ی شب Kings Canyon بگردند، با پیداکردن گنج‌ها در مسابقات رقابتی مانند حالت دونفره، سه نفره، LTM و حالت رتبه بندی، می‌توانید شکار‌ها و پاداش‌ها را بدست بیاورید. کوئست در طول این فصل با عوض شدن هفتگی شکار‌ها برایتان آشکار می‌شود. تمام کردن این شکارها به شما پاداش می‌دهد و Lore را برای شما باز می‌کند. وقتی که تمام آن 9 قطعه را پیدا کنید ظاهرا رازی آشکار می‌شود که Outland ها برای آن آماده نیستند. در کل حالت PVE بازی تغییرات بزرگی برای ایپکس لجندز به همراه آورده است.

تقشه‌ی Kings Canyon

تغییرات زیادی روی نقشه‌ی Kings Canyon اعمال شده است.  منطقه‌ای به نام Salvage به بازی اضافه شده است که  شرکت Respawn، سازنده‌ی بازی، از آن به عنوان منطقه‌ای محافظت شده به همراه تعداد زیادی لوت یاد کرده. همچنین ظاهرا این شرکت در فصل پنجم بازی Apex Legends از شر مناطق معروفی مثل Skultown و Thundertone نیز خلاص شده است. گوشه‌ی شرقی نقشه نیز در فصل جدید تغییراتی به خودش دیده است. تغییرات آن شامل اضافه شدن یک Offshore Rig و جایگزین شدن Wetlands با منطقه‌ای به نام Capacitor است. در این منطقه غارهای زیرزمینی زیاد و مکان‌هایی برای کشف و فرار وجود دارد. Charge Tower همچنین یکی از مکان‌های جدید روی نقشه است. Kings Canyon در مدت دو هفته تنها نقشه‌ی موجود بازی خواهد بود، اما بعد از آن نقشه‌ی World’s Edge به روال سابق خود باز خواهد گشت.

قابلیت‌های شخصیت‌ها

یکی دیگر از تغیرات دیداری در این فصل، قرارگرفتن بخش مجزایی به صفحه‌ی لابی شما است. در این قسمت می‌توانید کوئست‌ها، بتل پس‌ و چالش‌های خود را مشاهده کنید.

در فصل پنجم بازی Apex Legends قابلیت‌های جدیدی به شخصیت‌ها  اضافه شده است. هم‌چنین شخصیت‌های بازی در این بروزرسانی بنا به شخصیتی که در مقابلشان قرار دارد، دیالوگ‌های مختلفی را به زبان می‌آورند.

شخصیت میراژ (Mirage) نیز تغییرات بزرگی کرده است. شما می‌توانید از decoy های میراژ برای تقلید حرکت‌های او استفاده کنید و decoy هایی که او در هتگام حرکت آلتیمیت خود رها می‌کند، تمامی حرکت‌هایش را تقلید می‌کنند. قابلیت قبلی میراژ که نامرئی شدن در هنگام ناک داون شدن بود، در فصل جدید تغییر کرده است و به تبدیل به حالتی شده که وقتی در حال استفاده از دستگاه Respawn است، خود و هم تیمی‌های نزدیکش نامرئی می‌شوند.

دیگر شخصیت‎‌ها نیز قابلیت‌های جدیدی دریافت کردند. گاز‌های Caustic دیگر هم تیمی‌های خود را کند نمی‌کنند. Drone های Crypto بنر‌ها را ping می‌کنند و زمان Cooldown لانچ‌پد Octane، تاکتیک‌های Bloodhound و سپر گنبدی Gilbartar نیز کاهش یافته است.

در فصل پنجم بازی Apex Legends ، خبری از اسلحه‌ی جدید نیست

در این فصل اسلحه‌ی جدیدی به بازی اضافه نشده است. شرکت Respawn در این باره نوشت:

ما باور داریم که مقدار مناسبی سلاح در بازی وجود دارد و ما به این مرحله‌ی شیرین دست پیدا کرده‌ایم

اما همچنان ترفندهای زیادی برای سلاح‌های مختلف در بازی وجود دارد. همچنین اسلحه Mastiff جزو لوت‌های معمولی و اسلحه Peacekeeper جزوی از بسته‌های سلامتی شده است. علاوه بر این، یک گروه کامل از اسلحه‌های طلایی، از جمله Longbow و Spitfire در بازی وجود دارند.

مثل همیشه بتل پس جدیدی هم برای فصل پنجم Apex Legends در نظر گرفته شده است و تعداد زیادی از باگ‌های موجود در بازی نیز رفع شده‌اند.

نظر شما درمورد فصل پنجم بازی Apex Legends چیست؟ از تغییرات بوجود آمده راضی هستید یا اعتقاد دارید الکترونیک آرتز باید بهتر عمل می‌کرد؟ اگر هنور این بازی را تجربه نکردید می‌توانید نسخه معمولی این بازی را از فروشگاه‌های رسمی پلتفرمتان به شکل رایگان دریافت کنید. ضمن این که می‌توانید برای خرید نسخه‌ی ویژه‌ی Apex Legends به فروشگاه تیلنو مراجعه نمایید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *