بازی, راهنمای خرید بازی PS5, یادداشت

بازی Forspoken اثری چشمگیر از سازندگان سری Final Fantasy

بازی Forspoken

بازی Forspoken اثری مورد‌انتظار از شرکت اسکوئر انیکس است که بسیاری از طرفداران سری Final Fantasy برای انتشار و تجربه آن لحظه‌شماری می‌کنند. در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی که از این اثر داریم را با شما به اشتراک بگذاریم. با تیلنو همراه باشید.

بازی Forspoken تولید شرکت Square Enix بوده که پیش از این سری Final Fantasy را عرضه کرده است. کمپانی Square Enix اخیرا روزهای عجیبی را سپری می‌کند. هم‌اکنون امپراطوری فاینال فانتزی به خوبی در حال پیشرفت بوده و نسخه بازسازی شده بازی Final Fantasy VII به موفقیت بزرگی تبدیل شده است. در همین حین بازی Final Fantasy XIV نیز به نوعی به برتری بازی World of Warcraft در فضای MMO خاتمه می‌دهد. با این حال تمرکز بیش از اندازه این شرکت بر این بخش از حوزه کسب و کار بازی‌سازی، باعث شده تا به تمام مسائل بنیادی دیگر ضربه زده شود.

مشکل زمانی به وجود می‌آید که وقتی به نتایج خروجی این شرکت بدون موفقیت بازی Final Fantasy  نگاه کنیم. آثار اصلی که Square Enix در چند سال اخیر تولید کرده است شامل The Quiet Man، Left Alive و Balan Wonderworld می‌شود. اگر آن بخش تولید Final Fantasy به خوبی پیش نمی‌رفت و بازی‌های کوچکتری مانند بازی Octopath Traveller و بازی Dragon Quest به اندازه کافی موفق نبودند، قطعا این شرکت در موقعیت متزلزلی قرار می‌گرفت.

بازی Forspoken به وسیله تیمی که از گروه سازنده بازی Final Fantasy XV انتخاب شده‌اند، در حال ساخته شدن است. این تیم روی پروژه Athia که در روز رونمایی از کنسول پلی استیشن 4 معرفی شد، نیز کار کرده است. بازی Forspoken بعد از مدتی سکوت خبری قرار است به عنوان یک بازی اکشن و نقش آفرینی جدید که برای کامپیوتر و پلی استیشن 5 عرضه می‌شود، به سر تیتر خبرها بازگردد.

این بازی سرگذشت زن جوانی به نام فری هالند را روایت می‌کند که از شهر نیویورک به یک دنیای فانتزی به نام Athia منتقل می‌شود. او در آنجا قدر‌ت‌های جادویی دارد که برای سفر و جنگیدن با موجوداتی که در این سرزمین زندگی می‌کنند، از آن استفاده می‌کند. داستان بازی توسط گری ویتا (نویسنده داستان فیلم سینمایی Rogue One)، امی هنیگ (نویسنده سری بازی‌های Uncharted و همچنین بازی Legacy of Kain: Soul Reaver) و تاد استاشویک (نویسنده لغو شده بازی Star Wars شرکت EA و استودیو Visceral Games و یکی از نویسنده‌های سریال‌های تلوزیونی)، نوشته شده است.

بازی پلی استیشن 5

واضح است که تمرکز زیادی روی موضوع پیمایش و نحوه حرکت بازیکن در محیط بازی وجود دارد. با استناد به همان تعداد تریلری که تا کنون نشان داده شده است، شخصیت Frey می‌تواند با سرعت بالا حرکت کند و بدون هیچ مشکلی در زمین‌های مختلف مسیر خود را طی کند. در این تریلرها حتی یک لحظه کوتاه وجود دارد که نشان می‌دهد کاراکتر Frey با استفاده از چیزی که به نظر می‌رسد یک هاوربرد ساخته شده از انرژی است در حال موج ‌سواری روی رودخانه بوده است. Athia یک سرزمین افسانه‌ای است که توسط The Corruption، نیرویی که با لمس هر چیزی آن را نابود می‌کند، در حال تهدید شدن است. شخصیت Frey به دلایلی به این دنیا احضار شده است که بتواند در شرایط متشنج موجود جستجو کرده و دلایل این اتفاقات را کشف کند.

به نظر می‌رسد که این اثر یک بازی جهان باز و با سبک نقش آفرینی بوده که بر مبارزه‌های مختلف تمرکز کرده است. توانایی‌های ویژه کاراکتر Frey به همراه سکانس‌های مخفی کاری او یادآور بازی Horizon Zero Dawn است، ولی دشمنانی که Frey با آن‌ها روبرو می‌شود بیشتر شبیه به شخصیت‌های بازی Dark Souls هستند. در محیط بازی قلعه‌های در حال فروپاشی و میدان‌های جنگ رها شده مختلفی وجود دارد که Frey شروع به کشف آن‌ها می‌کند. در حال حاضر مشخص نیست که آیا کل روند بازی در دنیای فانتزی Athia اتفاق می‌افتد یا اینکه برخی از سکانس‌های این بازی در شهر نیویورک، محل زندگی واقعی Frey، رخ خواهند داد.

در طول بازی شخصیت Frey با Cuff، که یک مچ‌بند هوشمند است، آشنا شده و در طول بازی توسط او آموزش می‌بیند. وجود این پارامتر می‌تواند دو نتیجه در پی داشته باشد. یا این دستبند به یک همراه مناسب برای بازیکن تبدیل شده و همانند سری Halo که کاراکتری به اسم Cortana در آن وجود داشت، عمل می‌کند یا اینکه طراحی آن به گونه‌ای است که همانند ClapTrap در بازی‌های Borderlands، دعا می‌کنید که کاش هیچوقت وجود نداشت. این بازی از نظر زیبایی بصری بسیار چشمگیر به نظر می‌رسد. به عنوان یکی از اولین بازی‌های اختصاصی نسل بعدی با حالت جهان باز، بررسی اینکه چقدر این دنیا می‌تواند واکنشگرا و واقعی باشد و محدودیت کنسول‌های قدیمی نیز دیگر اذیت کننده نباشد، قطعا جالب خواهد بود.

بازی معمایی

بازی‌هایی مانند Spider-Man: Miles Morales نشان دادند که در کنسول PS5 چقدر یک کاراکتر می‌تواند به سرعت در یک بازی جهان باز بین دو نقطه سفر کند. اما با ورود بازی Forspoken که دنیای آن پهناور است، باید دید که این کنسول چقدر سریع می‌تواند Frey را در دنیای خودش جابجا کند. انیمیشن‌های مخصوص صورت کاراکترها نیز بسیار فوق العاده بوده و این موضوعی است که شرکت Square Enix در بازی‌های اصلی اخیر خود نیز مانند نسخه بازسازی شده بازی Final Fantasy VII از آن بهره برده است.

ویدیوهایی که تا کنون نشان داده شده‌اند دارای عناصر محدود و بدون وجود آیکن‌های وضعیت کاراکتر بوده و باعث می‌شوند به این موضوع فکر کنیم که همچین وضعیتی برای داشتن یک تصویر واضح‌تر از بازی است یا اینکه این موارد در برخی صحنه‌ها حذف شده و در زمان مورد نیاز برای بازیکن نمایش داده می‌شوند. تماشای شخصیت Frey زمانی که در حال پایین دویدن از یک تپه بزرگ در طول یکی از پیش نمایش‌های ماه سپتامبر 2021 بدون وجود هیچ آیکون و نوار وضعیت کاراکتر است، بسیار تاثیر گذار بود و امیدواریم که شرکت Square برای خلق همچین صحنه‌های زیبایی به اندازه کافی وقت بگذارد.

بازی Forspoken یک فرصت بزرگ برای کمپانی Square Enix است تا وارد عصر جدیدی شده و بتواند ثابت کند که هنوز هم می‌تواند محصولات جدید و باکیفیتی را تولید کند، بدون آنکه به مجموعه Final Fantasy ارتباطی داشته باشد. تا الان هرچه که دیده‌ایم باعث شده تا بازی Forspoken یک اثر خارج العاده با داستانی قوی باشد. اما باید دید که در زمان عرضه نیز می‌تواند همچنان همانقدر جذاب باشد یا خیر.

بازی نقش آفرینی

وجود اعضای تیم سازنده بازی Final Fantasy XV که مبارزات درون سری Final Fantasy را بسیار سرگرم کننده کردند، در ساخت این بازی بسیار حائز اهمیت است. به نظر می‌رسد که توانایی‌های مختلفی که در تریلر‌ها به نمایش گذاشته شده‌اند، نمایانگر تنوع بالای بازی هستند. اما اینکه چقدر از این ویژگی‌ها به نسخه نهایی بازی تبدیل شود، هنوز مشخص نیست. به نظر می‌رسد که مبارزات با دشمنان نگاه بازیکنان را مسحور می‌کند و با امکانات فوق العاده مبتکرانه‌ای که بازیکنان می‌توانند از آن‌ها در طول بازی استفاده کنند، می‌تواند زمینه‌ای برای نشان دادن قدرت واقعی کنسول پلی استیشن 5 باشد.

درحالی که اطلاعات بسیار کمی درباره داستان بازی و چگونگی توسعه آن وجود دارد، شخصیت Frey در حال حاضر بسیار دوست داشتنی است. تنها نگرانی واقعی ما این است که آیا دستبند Cuff می‌تواند بین سرگرم کردن بازیکن و مزاحم او شدن تعادل خوبی ایجاد کند یا خیر. در هر صورت امیدواریم که آنقدر مشغول تمرکز کردن روی دشمنان واقعی باشیم که اصلا متوجه وجود این آیتم نشویم.

آیا قصد تجربه و خرید بازی Forspoken روی پلتفرم خود را دارید؟ نظر شما در مورد ویژگی‌های مختلف این اثر چیست؟ نظرات خود را با ما در تینلو در میان بگذارید.

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://tinyurl.com/52uawmtu https://yun.ir/w33y92 https://zx1.ir/nNfkm
https://bit.ly/3Badr7O https://b2n.ir/x27788 https://is.gd/OZkuAe

گری ویتا (نویسنده فیلم Rogue One)، امی هنیگ ‌(خالق سری آنچارتد)، بر مک‌کرری (آهنگساز بازی God of War)، گری شیمن (آهنگساز سری Bioshock) شناخته‌شده‌ترین افراد حاضر در تیم تولید بازی Forspoken هستند.

پس از آن که فری هالند به دلایلی نا‌معلوم از نیویورک به قلمرو Athia منتقل می‌شود، باید با استفاده از قدرت‌های جادویی و نبرد با دشمنان، راهی برای بازگشت به خانه‌اش پیدا کند.

کاربران پلتفرم‌های پلی استیشن 5 و کامپیوتر می‌توانند این اثر را تجربه کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *