نمایش و پیش نمایش, اخبار و رویدادها, یادداشت

ونوم در بازی Marvel’s Spider-Man 2 کیست؟

ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 کیست؟

کمتر از یک ماه با عرضه یکی از مورد انتظارترین انحصاری‎‌های PS5، یعنی Marvel’s Spider-Man 2 فاصله داریم. عنوانی که یکی از محبوب‎‌ترین دشمنان مرد عنکبوتی را به عنوان  آنتاگونیست قرار داده است، و آن فرد کسی به جز ونوم نیست. البته ونومی که در بازی قرار دارد ادی براک نخواهد بود و فرد دیگری توسط سیمبیوت انتخاب شده است. استودیو Insomniac Games با این کار قصد دارد نسخه خود را از این ابرشرور محبوب نمایش دهد، چیزی که بازی آن‌ها را از کمیک بوک‌‎ها و فیلم‎‌ها متمایز کند. Bryan Intihar، کارگردان بازی، در مصاحبه‎‌ای درباره ونوم گفته است که “این درباره قدرت، اقتدار، کوچک شدن و مشارکت پیتر پارکر در خلق Venom است، برای ما ونوم، میزبان به علاوه‌ی سیمبیوت است.”

همچنین او در Summer Game Fest اعلام کرد که هدف آن‌ها روایت یک داستان اوریجینال است، که مشابه‎ی در کمیک بوک‌‎ها و سینما نداشته باشد.

صداپیشگی Venom نیز برعهده Tony Tood است، که با سری فیلم ترسناک Candyman شناخته می‎‌شود. Intihar گفته است که Tood نقش آفرینی فوق العاده‌‎ای داشته و Venom را به یک هیولا واقعی تبدیل کرده است. اما اگر Eddie Brock به Venom تبدیل نمی‎‌شود،ونوم در بازی Marvel’s Spider-Man 2 کیست؟ با ما همراه باشید تا در ادامه تئوری‌‎های داستان را بررسی کنیم.

Harry Osborn

ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 کیست؟

محتمل ‎ترین کاندید برای Venom، یا کسی که انتخاب او برای این شخصیت بسیار واضح و قابل پیشبینی است؟

Insomniac اعلام کرده که به دنبال خلق یک Venom متفاوت و منحصر به فرد است، پس اگر این استودیو Harry Osborn را انتخاب کرده باشد، متفاوت عمل نکرده است. در پایان بازی نخست، ماده زنده‌‎ای به Harry، درحالی که در تانکر برای درمان سندروم Oshtoran به سر می‎‌برد، چسبیده بود. این داستان با بخش پس از تیتراژ پایانی نسخه Miles Morales نیز درحالی ادامه یافت که Harry از خواب بیدار می‌شود و دکتر Curt Connors که هنوز به Lizard تبدیل نشده است نیز دستور آزادسازی او را می‌‎دهد. این احتمال که Harry به Venom تبدیل شود وجود دارد، و چه چیزی سنگین‎‌تر از اینکه دوست صمیمی Peter Parker دشمنی بزرگی با او داشته باشد.

Kraven

ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 کیست؟

یکی از دشمنان قدیمی اسپایدرمن Kraven است، که منهتن را به عنوان منطقه شکار جدید خود در Marvel’s Spider-Man 2 انتخاب کرده. Kraven یک شکارچی ماهر با تجهیزاتی کشنده است، البته مبارزه با دو اسپایدرمن حتی برای او نیز کار دشواری خواهد بود، پس با منطق جور در می‌آید که او سیمبیوت را برای افزایش قدرت خود انتخاب کند. به همین دلیل Insomniac می‌‎تواند با تبدیل کردن Kraven به Venom داستانی متفاوت و جذاب را رقم بزند و آن را به یکی از بهترین داستان‌های اسپایدرمن یعنی شکار آخر کریون نیز نزدیک کند.

Kraven’s Last Hunt یک داستان تاریک حول محور آخرین تلاش Kraven برای اثبات برتری خود نسبت به اسپایدرمن است، که در این داستان قهرمان محبوب ما زنده دفن و هویت او توسط Kraven دزدیده می‌شود. برگشت شخصیتی که طی این سال‎‌ها از کمیک بوک‌‎ها به فراموشی سپرده شده است، می‎‌تواند سورپرایز جذابی برای طرفداران مردعنکبوتی باشد.

Peter Parker

ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 کیست؟

براساس تریلرها و مصاحبه‎‌هایی که منتشر شده‎ است، پیتر پارکر در داستان بازی خیلی زود به سیمبیوت آلوده خواهد شد. Insomniac آلوده شدن پارکر به این موجود را به اعتیادی مرگبار و آسیب دهنده تشبیه کرده است، و با توجه اینکه این استودیو به دنبال روایت یک داستان بزرگسالانه‌‎تر است، چه پیچش داستانی بزرگ‌‎تر از موفق نشدن پارکر در رهایی از سیمبیوت؟

 البته در نهایت با توجه به این نکته که یکی از ویژگی‎‌های اصلی بازی Marvel’s Spider-Man 2 تعویض کارکتر در شهر زیبای نیویورک است، احتمال استفاده کردن این داستان نزدیک به صفر است.

Miles Morales

ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 کیست؟

یکی از ویژگی‎‌هایی که سیمبیوت را به خود جذب می‎‌کند، داشتن شرایط روانی و عاطفی شکننده است. مایلز در نقطه‎‌ای از زندگی خود قرار دارد که زخم از دست دادن پدر و دوست صمیمی‎‌اش هنوز تازه هستند، به همین دلیل او شکار مناسبی برای سیمبیوت خواهد بود. می‎‌دانیم که مایلز کینه عظیمی از مارتین لی (Mr. Negative) دارد، و همراه شدن با او برای گرفتن انتقام می‌‎تواند داستان جذابی باشد. البته استفاده از این سناریو هم درست مانند پیتر پارکر احتمال بسیار کمی دارد، اما آلوده شدن هر یک از اسپایدرمن‎‌ها به سیمبیوت می‎‌تواند برای آینده فرنچایز جذاب باشد.

Dock Ock

ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 کیست؟

نقشه دکتر اختاپوس در پایان بازی Marvel’s Spider-Man به موفقیت نرسید، و در وضعیتی نامناسب در زندان جزیره Rikers به حبس ابد محکوم شد. Otto Octavius تمام پیش نیازهای لازم برای تبدیل شدن به شکار بعدی سیمبیوت را دارد. به همین دلیل تبدیل اختاپوس به Venom درحالی که جزو معدود افرادی است که هویت واقعی اسپایدرمن را می‎‌داند، ایده جذابی خواهد بود.

Norman Osborn

ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 کیست؟

اسپایدرمن با دشمنان زیادی در بازی سال 2018 مقابله کرد، اما یکی از مهم‌‎ترین آن‌ها یعنی Green Goblin در Marvel’s Spider Man حضور نداشت. Norman Osborn به جای استفاده از بمب‎‌ها و آسیب رساندن به مردم به عنوان یک تاجر و شهردار نیویورک به نمایش درآمد. اما زمانی که چهره تاریک او برای مردم معلوم شد، رییس شرکت بزرگ Oscorp دیگر آن محبوبیت سابق را نداشت. با توجه به  مرگ پسر او و رسوایی عمومی، تنها یک شکست دیگر می‎‌تواند او را به شکار مناسبی برای سیمبیوت تبدیل کند تا Norman انتقام خود را از اسپایدرمن بگیرد. این سناریو می‌‎تواند بسیار جذاب و متفاوت باشد، اما به نظر می‎‌رسد استودیو Insomniac شخصیت Norman Osborn را برای بازگشت به عنوان دشمن قدرتمند اسپایدرمن یعنی Green Goblin در نظر گرفته است.

Yuri Watanabe

ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 کیست؟

بزرگ‌ترین متحد اسپایدرمن در NYPD (پلیس نیویورک) یعنی Yuri Watanabe در بسته الحاقی The City That Never Sleeps از حد و حدود خود گذشت. ترکیب شدن Yuri با سیمبیوت می‌‎تواند قدرت مورد نیاز او باشد تا جنگی علیه جنایت‌کارهای نیویورک راه بندازد.  البته تصمیم منطقی این است که بازگشت Yuri در قالب شخصیت Wraith باشد، که از تکنولوژی‎‌های ضبط شده توسط NYPD استفاده و خلافکاران را از بین می‎‌برد.

Jonah Jameson

ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 کیست؟

بزرگ‌ترین دشمن اسپایدرمن یعنی J.Jonah Jameson از قدرت رسانه برای حمله به او استفاده می‌‎کند. همان قدر که دوست داریم Jameson با Venom ترکیب و مبارزه جذابی با اسپایدرمن داشته باشد، احتمال آن بسیار کم است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *