اخبار و رویدادها, پی سی, عمومی

بلیزارد تایید کرد که بازی World of Warcraft برای کنسول‌ها عرضه نمی‌شود

تصویر بازی WoW ساخته شرکت بلیزارد

برخلاف بسیاری از بازی‌های سبک MMO کامپیوتر، بازی محبوب شرکت بلیزارد یعنی World of Warcraft برای کنسول‌های بازی عرضه نمی‌شود، و همچنان فقط برای کامپیوتر‌ها در دسترس است.

بلیزارد به صورت رسمی تایید کرد که هیچ برنامه‌ای جهت عرضه‌ی بازی World of Warcraft برای کنسول‌های بازی در دستور کار خود ندارد. یک وب سایت در برزیل لیستی را منتشر کرده بود که نسخه‌ی Shadowlands بازی WoW در لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس وجود داشت. این اقدام سایت مذکور برزیلی باعث بوجود آمدن گمانه‌ زنی‌های جدیدی شد که ممکن است بازی WoW برای کنسول‌های بازی منتشر شود، ولی این موضوع توسط یکی از سخنگویان شرکت بلیزارد تکذیب شد.

سخنگوی بلیزارد در مصاحبه با وب سایت Polygon در رابطه با این موضوع گفته است که:

ما هیچ برنامه‌ای برای آوردن بازی World of Warcraft به دنیای کنسول‌های بازی نداریم. همچنین وب سایتی که بازی WoW را در لیست بازی‌های ایکس باکس سری ایکس قرار داده بود، اشتباه خود را اصلاح کرد.

تصویری از محیط بازی World of Warcraft

پیش از این اتفاقات عده‌ای از استخراج کنندگان اطلاعات توانستند به سورس کد‌های نسخه Shadowlands بازی WoW دسترسی پیدا کنند. این افراد با بررسی سورس کد‌های بازی به موضوع جالبی دست پیدا کردند. کد‌های بازی حاوی دستوراتی بودند که امکان پشتیبانی از دسته کنترلی را برای بازی فراهم می‌کردند. این موضوع نیز باعث بوجود آمدن این فکر شد که ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور بازی World of Warcraft به کنسول‌های بازی بیاید. بر خلاف تصورات چنین اتفاقی نیفتاد و بلیزارد گفت، تعبیه‌ی کدهایی در داخل بازی برای پشتیبانی از کنترلر دستی جهت کمک به افرادی که،  از ناتوانی‌های جسمی رنج می‌برند انجام شده است، تا این افراد نیز بتوانند از بازی لذت ببرند.

وبسایت Gamespot در یک مصاحبه از lon Hazzikostas کارگردان بازی پرسید:

آیا پشتیبانی بازی از دسته کنترلی اولین قدم برداشته شده جهت عرضه بازی WoW برای کنسول‌های بازی است؟

کارگردان بازی در پاسخ به این پرسش گفت: خیر اصلا این گونه نیست. پشتیبانی بازی از دسته‌های کنترلی به معنی انتشار بازی برای کنسول‌ها نیست.

Shadowland (سرزمین سایه‌ها) هجدهمین نسخه‌ی منتشر شده برای بازی WoW است. همانطور که از نام این نسخه نیز معلوم است، این بازی بازیکنان را به سرزمین مردگان می‌برد. طبق برنامه‌ها این نسخه از بازی قرار است که در اواخر سال 2020 منتشر شود. در حال حاضر بازیکنان می‌توانند به نسخه بتای بازی دسترسی داشته باشند.

لوگوی بازی WoW نسخه Shadowland

نظر شما کاربران تیلنو درباره نقشه‌ای که بلیزارد درباره بازی WoW در پیش گرفته است چیست؟ آیا عدم عرضه بازی برای کنسول‌های بازی کار درستی است؟

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید