راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای بازی WWE 2K23 برای مبتدیان

راهنمای بازی WWE 2K23 برای مبتدیان

در سال‎‌های اخیر، هر سال شاهد عرضه نسخه جدیدی از WWE 2K بودیم، که با توجه به موفقیت دو نسخه WWE 2K22 و البته WWE 2K23، این مجموعه موفق به کسب طرفداران زیادی شد. هر دو این عناوین جزو بهترین بازی‎‌های کشتی کج هستند که 2K طی سال‎‌های اخیر منتشر کرده است. به همین دلیل، اکنون زمان مناسبی است تا شانس دوباره‌‎ای به این سری بازی بدهید یا برای اولین بار به سراغ آن بروید. عادت کردن به مکانیزم‎‌ها و ویژگی‎‌های گیمپلی ممکن است کمی زمان ببرد، به همین دلیل برای سرعت بخشیدن به این پروسه ما نکاتی را برای شما آماده کرده‌‎ایم که برای مبتدیان بسیار کاربردی خواهند بود، پس اگر علاقه‌‎مند به راهنمای بازی WWE 2K23 هستید در ادامه همراه ما بمانید.

زمانی که نوار سلامتی سیاه رنگ دشمن پایین است، برای پیروز شدن تلاش کنید

راهنمای بازی WWE 2K23 برای مبتدیان

در نگاه اول، به نظر می‌‎رسد که هر کشتی‌‎گیر دارای دو نوار سلامتی به رنگ‎‌های سبز و قرمز است. اما یک نوار سلامتی سیاه رنگ نیز وجود دارد که نشان دهنده آسیبی است که حریف شما دریافت کرده. به همین دلیل اگر زمانی که نوار سلامتی قرمز رنگ حریف پایین باشید و شما حرکت Finisher خود را اجرا کنید، برنده مبارزه نخواهید شد، زیرا نوار سیاه رنگ حریف هنوز کامل است. پس بهترین کار این است Finisher را برای زمانی نگه دارید که نوار سیاه رنگ دشمن حداقل از نصف کمتر شده است.

از Roll Upها استفاده کنید

راهنمای بازی WWE 2K23 برای مبتدیان

به احتمال زیاد پس از یک Finisher یا حرکت Signature با پین کردن حریف، در مسابقه پیروز خواهید شد. با این حال اگر نزدیک به پایان مسابقه باشید و Finisher و Signature خود را توسط ضد حمله حریف از دست داده باشید، استفاده از Roll Upها یا  Leverage Pin بهترین گزینه شما خواهد بود. Roll Up در واقع نوعی Pin است که بیرون آمدن از آن چالش برانگیز خواهد بود و جایگزین مناسبی برای Finisher و Signature است.

از بازیابی فوری (Instant Recovery) در مواقع ضروری استفاده کنید

راهنمای بازی WWE 2K23 برای مبتدیان

هنگام تجربه WWE 2K23 به احتمال زیاد با گزینه Instant Recovery مواجه شده‌‎اید، با استفاده از این ویژگی بدون اتلاف وقت به مبارزه باز خواهید گشت، و بااینکه بسیار کاربردی می‎‌باشد فقط باید در مواقع ضروری از آن استفاده کنید. البته استفاده از Instant Recovery مقداری از نوار آبی رنگ شما را نیز کم می‎‌کند، و در نتیجه برای اجرا حرکات Payback و Signature باید مدت زمان بیشتری صبر کنید. پس بهتر است فقط در مواقع اضطراری مانند زمانی که حریف شما در حال بیرون رفتن از قفس یا بالا رفتن از نردبان است از این ویژگی استفاده کنید.

در Tag Matchها برای آسان‌تر کردن Pin و Submission حریف پشت طناب را به پایین پرتاب کنید

در مسابقات Tag، به طور معمول اگر حریف داخل رینگ را پین کنید، یار او برای دخالت و جلوگیری از شکست وارد رینگ خواهد شد. البته یار شما نیز سعی می‎‌کند از این اتفاق جلوگیری کند اما در بیشتر مواقع موفق نخواهد شد. به همین دلیل پیروز شدن در Tag Matchها تا حدودی مشکل می‌‎باشد، پس بهترین کار این است که یار حریف را به طور کامل از معادله خارج کنید. زمانی که آماده پین کردن یا انجام Submission هستید، به سمت طناب‎‌ها بروید و ضربه‌‎ای به او وارد کنید، در بیشتر مواقع حریف شما به پایین رینگ پرتاب می‎‌شود، البته احتمال دفع حمله شما نیز وجود دارد، و زمان مورد نیاز برای پیروز شدن در مبارزه در اختیار شما قرار می‎‌گیرد.

از دشمنان Stun شده استفاده کنید

راهنمای بازی WWE 2K23 برای مبتدیان

در طول هر مسابقه، شما و حریفتان چندین بار Stun خواهید شد. این اتفاق زمانی می‎‌افتد که یک شخصیت در زمان کوتاه آسیب زیادی دریافت کند، حریف Stun شده قادر به حمله و یا دفاع از خود نیست، و حتی بهترین کشتی گیرها نیز در این حالت آسیب پذیر هستند. به همین دلیل باید به سرعت وارد عمل شوید و آسیب زیادی وارد کنید، حرکات Finisher و Signature نیز می‎‌توانند کاربردی باشند.

برای کشف مناسب‌ترین روش Pin برای خود، سیستم‌های مختلف را آزمایش کنید

به نظر می‎‌رسد که استودیو سازنده بازی یعنی Visual Concepts، در تعیین بهترین سیستم پین برای سری WWE دچار سردرگمی شده‌‎اند. در طول سال‎‌ها این سیستم دچار تغییرات متفاوتی بوده، البته در این نسخه انتخاب آن برعهده شما است، تا بین فشار دادن دکمه‎‌ها در یک زمان خاص و یا پشت سر هم انتخاب کنید. این انتخاب پس از پایان بخش آموزشی بازی به شما داده می‌‎شود تا گزینه دلخواه خود را انتخاب کنید. هرچند برای کشف مناسب‎‌ترین روش، باید مدتی با هرکدام به بازی بپردازید.

از کاهش درجه سختی در بخش Showcase ترسی نداشته باشید

راهنمای بازی WWE 2K23 برای مبتدیان

بخش Showcase با حضور John Cena یکی از بهترین و سرگرم کننده‌‎ترین مدهای بازی است، اما مسابقات به خصوص در درجه سختی‎‌های بالاتر ممکن است تا حد زیادی چالش برانگیز شوند. دلیل سختی بیش از اندازه این بخش، این است که باید با نسخه‌‎های قدرتمندتر John Cena مبارزه کنید و در کنار آن اهداف مشخصی را نیز تکمیل کنید. پس اگر در به اتمام رساندن آن‌ها به مشکل برخوردید ترسی از کاهش درجه سختی نداشته باشید.

قبل از استفاده از Resiliency صبر کنید تا شمارش به عدد دو رسیده باشد

راهنمای بازی WWE 2K23 برای مبتدیان

یکی از بهترین Paybackهای بازی Resiliency است، که به شما امکان فرار کردن از Pin و Submission حریف را می‌‎دهد. در هر مسابقه فقط یک بار می‌‎توانید از این ویژگی استفاده کنید، بنابراین برای به کار بردن آن عجله‌‎ای نداشته باشید. نباید از Resiliency در ابتدای شمارش Pin استفاده کنید، ابتدا چند بار تلاش کنید که از Pin شدن فرار کنید، سپس اگر موفق به فرار نشدید، زمانی که شمارش به عدد دو رسید از آن استفاده کنید.

منبع: TheGamer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *