اخبار و رویدادها, کنسول

تحسین دسته دوال سنس PS5 از طرف مدیر ایکس باکس

دوال سنس

فیل اسپنسر (Phil Spencer) پس از تجربه استفاده دسته PS5 یکی از طرفداران بزرگ دسته دوال سنس (DualSense) برای پلی استیشن 5 شده است. با تیلنو همراه باشید.

یکی از جذاب‌ترین نوآوری‌های نسل جدید سونی، یعنی کنسول PS5، دسته دوال سنس است. سیستم بازخورد لمسی و محرک‌های سازگار آن را می‌توان برای اهداف مختلف توسط برنامه نویسان تنظیم کرد تا عملکردها واقع بینانه‌تر به نظر برسند و تا الان دسته توسط کسانی که تست شده تا حد زیادی تمجید شده است. مدیر ایکس باکس، فیل اسپنسر از جمله کسانی است که از تجربه دوال سنس هیجان زده شده است.

 

او در مصاحبه‌ای با سایت The Verge گفت که سونی را برای کنترلر DualSense و به طور ویژه، نحوه نگاه شرکت به آینده و نوآوری بیشتر، تحسین می‌کند.

من کاری را که آن‌ها با دسته انجام داده‌اند تحسین می‌کنم، نباید بگویم نه برای مشخصات و قابلیت‌های این کنترل کننده، بلکه برای ویژگی‌های آینده‌نگرانه آن. من فکر می‌کنم برای همه ما در صنعت گیم، باید از یکدیگر و نوآوری‌های که همه ما به آن می‌رسیم، بیاموزیم. مانند سرویس گیم پس (Game Pass) یا تکنولوژی دسته‌ها یا تاثیر عرضه کنسول Wii که به وضوح روی ما گذاشت که کینکت (Kinect) و سونی را مچبور به حرکت رو به جلو کرد.

اسپنسر اظهار امیدواری کرد سایر نقش آفرینان صنعت نیز به این نوع جدید از نوآوری و تکنولوژی را نگاه کنند و از آن بیاموزند و رشد کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که دارندگان پلتفرم بگویند:

“خب، واقعاً سازندگان و کاربران در یک پلتفرم به دنبال چه می‌گردند؟ یا چه چیزی عمودی بودن کنسول، یک سناریو خاص در یک سخت افزار خاص است؟ ما به این موضوع توجه ویژه‌ای کرده‌‌ایم. برای هر فناوری، چه دسته باشد، چه هدست واقعیت مجازی (VR) یا هر چیز دیگری …

در بازی Call of Duty: Black Ops Cold War، دسته دوال سنس به شما اجازه می‌دهد سلاح‌ها از هم متمایز شوند و وقتی سلامتی شما کم است، می‌توانید ضربان قلب کاراکتر را در دستان خود احساس کنید. یکی دیگر از بازی‌های لانچ کنسول PS5 سونی، بازی Astro’s Playroom دسته DualSense برای اهداف مختلف هیجان انگیز و منحصر به فرد استفاده می‌شود و حتی می‌توانید برای چرخاندن پنکه در دسته دمیده شود.

 

دوال سنس

هم‌چنین برای خواندن مطلب دسته دوال سنس (DualSense) برروی ویندوز قابل استفاده است، بر روی عنوان کلیک کنید. علاوه بر این امکان خرید کنسول PS5 و خرید کنترلر Dualsense در فروشگاه تیلنو فراهم است و شما می‌توانید با بهترین قیمت از این فروشگاه خرید کنید.

واقعاً بسیار جالب خواهد بود که ببینیم سازندگان این فناوری با گذشت زمان چگونه از دسته دوال سنس استفاده می‌کنند.

نظر شما در مورد دسته دوال سنس چیست؟ آیا این تکنولوژی و فناوری در تجربه بازی‌ها تا چقدر تاثیر دارد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید