بازی, یادداشت

۱۰ بازی نقش آفرینی مستقل برتر در پنج سال گذشته بر اساس نمرات متاکریتیک (بخش دوم)

بازی نقش آفرینی

در تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی، همیشه نام بازی های مستقل موفقی به چشم می‌خورد که توانسته‌اند در این صنعت اسم و رسمی برای خود به وجود آورند. در این مطلب به بخش دوم و پایانی بازی‌های نقش آفرینی مستقل برتر در پنج سال گذشته بر اساس نمرات متاکریتیک می‌پردازیم. با تیلنو همراه باشید.

در بسیاری از موارد بازی های مستقل یا ایندی عملکرد بهتری نسبت به برخی بازی‌های بزرگ و AAA در ژانر نقش آفرینی داشته‌اند. این سبک به دلیل ارائه تنوع بالا، قابلیت‌های بسیاری را در اختیار توسعه دهندگان مستقل قرار می‌دهد تا بتوانند از خلاقیت‌های خود علی‌رغم وجود محدودیت‌های بسیار استفاده کنند.

در حالی‌که بسیاری از بازی های نقش آفرینی مستقل قبلا هم به موفقیت بسیار خوبی رسیده‌اند، اما در این پنج سال گذشته بازی‌هایی که از این ژانر و توسط استودیوهای مستقل ساخته شده‌اند، آثاری بسیار خوب به شمار می‌روند که از آن‌ها به عنوان نقطه درخشانی در بازی‌های ویدیویی یاد خواهد شد. کسانی‌که به دنبال یک بازی نقش‌آقرینی با کیفیت و خلاقانه از یک استودیو مستقل‌اند، انتخاب‌های زیادی پیش رو دارند.

۵- بازی Pillars of Eternity II: Deadfire با نمره متا ۸۸

بازی نقش آفرینی

پیش از این‌که استودیو Obsidian Entertainment تحت مالکیت ایکس باکس درآید، یکی از استودیوهای مستقل موفق با بازی‌های خوب محسوب می‌شد. یکی از آخرین عناوین این استودیو قبل از پیوستن به ایکس باکس، دنباله یکی از عناوین موفق این استودیو بود. بازی Pillars of Eternity II: Deadfire بار دیگر بازیکنان را در نقش Watcher قرار می‌دهد که فردی با توانایی خواندن روح مردم به شمار می‌رود. این بازی روی سفر به دریاهای آزاد با کشتی و مبارزه با دشمنان این بار بر روی خشکی تمرکز دارد. بازیکنان در این بازی قادر به انتخاب چند کلاس‌اند که خود چهار زیر کلاس دارند.

۴- بازی Stardew Valley با نمره متا ۸۹

Best Indie RPG Game of the Last 5 Years

برخی از بازی‌های شبیه‌سازی به دلیل نداشتن داستان، عمق زیادی ندارند اما اریک بارون، سازنده بازی Stardew Valley، این عنوان را با اضافه کردن عناصر نقش‌آفرینی دارای عمق بسیار خوبی کرده است. کاراکتر شما در این بازی، برای زندگی در مزرعه پدربزرگش به Pelican Town می‌رود.

این بازی به بازیکنان این امکان را می‌دهد که کارهایی از قبیل کشت محصولات و ماهی‌گیری را در طول روز و به دلخواه خود انجام دهند. با این حال، بازیکنان برای برقراری ارتباط با مردم شهر می‌توانند اقداماتی انجام دهند که حتی منجر به ازدواج بازیکنان در بازی نیز می‌شود. هم‌چنین هیولاهایی در این بازی نیز وجود دارند که باید با آن‌ها کنار بیایید.

۳- بازی نقش آفرینی Disco Elysium با نمره متا ۹۱

بازی نقش آفرینی

تمرکز اغلب بازی‌های نقش‌آفرینی روی مبارزات است، اما این موضوع در مورد بازی Disco Elysium اصلا صدق نمی‌کند. در این بازی که توسط ZA/UM ساخته شده است، بازی را با کارآگاهی که دچار فراموشی شده است و چیز زیادی از او نمی‌دانید، شروع می‌کنید در حالی ‌که این کارآگاه به دنبال حل یک پرونده مرموز قتل است. این بازی روی بررسی مهارت‌ها و گفت‌وگو برای پیشبرد گیمپلی تمرکز دارد. بازیکنان مجموعه‌ای از ۲۴ مهارت را در این بازی پیش رو دارند که می‌توانند در طول ماجراجویی خود در این بازی کاراکتر خود را برای درک و رسیدن به عمق اتفاقات این بازی، ارتقا دهند.

۲- بازی نقش آفرینی Hades با نمره متا ۹۳

Best Indie RPG Game of the Last 5 Years

جدیدترین بازی ساخته شده به دست Supergiant Games تبدیل به یکی از بهترین عناوین سال ۲۰۲۰ شد. بازی Hades، عنوانی Roguelike محسوب می‌شود که کاراکتر اصلی آن یعنی زاگرئوس، قصد فرار از دنیای زیرین و پدش Hades را دارد تا به کوه المپ برسد. این بازی در معبرهایی جریان دارد که بازیکن باید از آن‌ها عبور کند. هنگام عبور از یک سری اتاق‌ها، بازیکنان با نبردهایی به سبک هک اند اسلش روبرو می‌شوند که در صورت زنده ماندن پاداش‌هایی دریافت می‌کنند که به ادامه بازی و گذر از این معابر کمک شایانی خواهند کرد.

۱- بازی Divinity: Original Sin II با نمره متا ۹۳

بازی نقش آفرینی

دنباله دیگری که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، بازی Divinity: Original Sin II است که حتی برخی آن را بهترین بازی نقش آفرینی تمام دوران می‌دانند. این بازی در دنیایی به نام Rivellon جریان دارد، جایی‌که مرز بین آن و Void در حال محو و نابودی است. این اتفاق منتهی به به عبور Voidwoken به دنیای اصلی می‌شود که شروع به تغذیه از نیروی منبع شهروندان Rivellon خواهد کرد. بازیکنان می‌توانند در هنگام جست‌وجو در سرزمین‌های وسیع، انتخاب راه‌های مختلف و نبرد در مبارزه‌های نوبتی، دسته خود را کنترل کنند. این بازی را می‌توانید به تنهایی یا با همکاری دوستانتان تجربه کنید.

بازی های چندنفره آنلاین گسترده یا به اختصار MMO، جزو محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی تاریخ محسوب می‌شوند. شما در بلاگ تیلنو می‌توانید با بهترین بازی های MMO آشنا شوید.

شما کدام یک از این بازی های نقش آفرینی مستقل را بیشتر از همه دوست دارید؟ به نظر شما بهترین بازی نقش آفرینی در تاریخ بازی‌های ویدیویی کدام است؟ لطفا نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید