بازی, یادداشت

بازی Assassin’s Creed Valhalla: ده سوال و جواب در مورد Eivor (بخش دوم)

بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla و شخصیت اصلی‌اش یعنی ایوور، نگاه خیلی از گیمرها را به خود جلب کردند و توانستند بسیاری از طرفداران این مجموعه بازی را راضی کنند. در دومین و آخرین بخش از پاسخ به ۱۰ سوال در مورد ایوور، با تیلنو همراه باشید.

آخرین نسخه از مجموعه بازی Assassin’s Creed، در عصر وایکینگ‌ها و جریان هجوم آن‌ها به بریتانیا روایت می‌شود. برای خرید بازی Assassin’s Creed Valhalla با بهترین قیمت به وب‌سایت فروشگاهی تیلنو مراجعه کنید.

خطر لو رفتن داستان! اگر بازی Assassin’s Creed Valhalla را تمام نکردید و نمی‌خواهید که داستان این بازی برای شما لو برود، از مطالعه ادامه این مطلب پرهیز کنید.

ایوور از بسیاری جهات با دیگر کاراکترهای مجموعه بازی Assassin’s Creed تفاوت دارد و شخصیتی منحصر به فرد به شمار می‌رود. اکنون مدتی از انتشار بازی Assassin’s Creed Valhalla می‌گذرد و بسیاری از بازیکنان توانسته‌اند با ایوور ارتباط برقرار کنند، اما همین ارتباط باعث شده است تا سوالات بسیاری در مورد این کاراکتر، ذهن طرفداران را به خود مشغول کند.

به دلیل طولانی بودن والهالا بسیاری از حقایق در مورد ایوور در طول بازی، کشف نشده باقی می‌مانند چون بسیاری از بازیکنان نمی‌توانند با این حجم از اطلاعات در مورد این شخصیت روبرو شده و سر از آن‌ها در بیاورند. از سوی دیگر اطلاعات بسیاری در مورد ایوور در رسانه‌ها و مصاحبه‌هایی که با سازندگان این بازی شده، منتشر شده است. در این مطلب ما به چندین سوال رایج هواداران در مورد ایوور پاسخ خواهیم داد. قسمت اول این مقاله را می‌توانید در تی بلاگ مطالعه فرمایید.

۵- ارتباط او با Isu در بازی Assassin’s Creed Valhalla چیست؟

بازی Assassin’s Creed Valhalla

بعید به نظر می‌رسد که در نسخه‌های دیگر Assassin’s Creed، حقیقتی مهم‌تر از این‌که ایوور در زندگی قبلی خود اودین بوده است، فاش شده باشد. بله درست شنیدید، ایوور در زندگی قبلی خود اودین، خدای خدایان نوردیک بوده است. این موضوع نه تنها بدین معنی است که او قرار بود خدایی باشد که تمام مردم نوردیک یا شمالی او را پرستش می‌کردند، بلکه ایوور به Isu نیز متصل است.

تمدن اولیه یا The First Civilization، دارای چهره‌ها و شخصیت‌های بسیاری بود که سرانجام توسط انسان‌ها به عنوان خدایان تعبیر شدند و مورد پرستش قرار گرفتند. گرچه این ارتباط ایوور از تجسم او به عنوان اودین مهم‌تر به شمار می‌رود و بنابراین او به یک Isu نیز تبدیل شده است.

۴- چرا مرد بودن ایوور تنها یک گزینه و قابلیت است؟

10 Questions About Eivor

در حالی‌که یکی از اشتباهات مجموعه بازی Assassin’s Creed، ایجاد ارتباطات مبهم و توضیحاتی درشت و سنگین بوده، اما این کار در بازی Assassin’s Creed Valhalla به خوبی انجام گرفته است. بیشتر بازیکنان تعجب می‌کنند که اگر قرار است ایوور مونث به عنوان کاراکتر محوری و کانونی داستان باشد، چرا گزینه مرد او نیز وجود دارد. پاسخ این سوال در ابتدای بازی داده می‌شود، هر چند که کشف آن تا پایان بازی طول خواهد کشید.

ایوور مرد به دلیل دو جریان مختلفی که یکی برای خودش و دیگری برای اودین وجود دارد، ظاهر شده است. با توجه به DNA مذکر متعلق به اودین، سیستم آنیموس در تبدیل اودین به ایوور و تشخیص جنسیت او دچار گیجی و سر در گمی شد برای همین دو گزینه متفاوت برای جنسیت ایوور به وجود آمد.

۳- معنی نام ایوور چیست؟

بازی Assassin’s Creed Valhalla

شاید اگر کسی زبان نوردیک را بداند به سادگی متوجه جنسیت نام او شود. در اصل نام ایوور یک اسم زنانه و مونث است که در لغت موفق باشید یا مدافع معنا می‌شود. نام خانوادگی او نیز بر اساس نام پدرش است. در تاریخ اسکاندیناوی معمولا نام خانوادگی، از نام پدر یا دیگر افراد خانواده مشتق می‌شده است. برای مثال اولافسون نامی خانوادگی محسوب می‌شود که پسر اولاف معنی می‌دهد. Varin از نام پدر او گرفته شده و Dottir نیز به معنای دختر است.

۲- کاراکتر الهام بخش ایوور کدام شخصیت است؟

10 Questions About Eivor

اگرچه ممکن است بعد از بازی Assassin’s Creed Valhalla شخصیت‌های بسیار خوبی را ببینید، اما یافتن کاراکتری در این سطح کمی دشوار خواهد بود. او نسبت به بقیه‌ی کاراکترهای مجموعه بازی Assassin’s Creed سرزنده‌تر و بهتر شخصیت پردازی شده است و شاید یکی از دلایل شخصیت‌سازی خوب او، الهام گرفتن ایوور از کاراکتر Furiosa در فیلم سینمایی Mad Max: Fury Road باشد.

در اصل شخصیت ایوور از این کاراکتر الهام گرفته، اگرچه ظاهر او نیز کمی یادآور این کاراکتر به یاد ماندنی تاریخ سینما با هنرنمایی شارلیز ترون است. سازندگان این بازی سعی کرده‌اند ذهنیت جنگنده و مبارزی که در Furiosa دیده می‌شود، در ایوور و با مفاهیم و سبک وایکینگی بگنجانند و یک سازگاری خوبی به وجود آورند که واقعا هم خوب عمل کرده‌اند.

۱- کدام هنرمند صداگذاری این شخصیت در بازی Assassin’s Creed Valhalla را انجام داده است؟

بازی Assassin’s Creed Valhalla

ایوور به دلیل حضور در دو جنسیت زن و مرد دو صدا پیشه دارد و این اتفاق برای الکسیوس و کاساندرا نیز در بازی Assassin’s creed Odyssey رخ داد. Magnus Bruun کار صداگذاری شخصیت مردانه ایوور را انجام داد و وظیفه صداگذاری شخصیت زنانه او را نیز Cecilie Stenspil بر عهده گرفته است.

به گفته Bruun، او در ابتدا فکر می‌کرده که قرار است برای انیمیشنی به نام حماسه گرگ سیاه (Black Wolf Saga) کار صداپیشگی انجام دهد و حتی از این‌که نوار تست برای بازی Assassin’s Creed Valhalla ساخته شده بود، اطلاع نداشت. او حتی گیمر نیست اما از محبوبیت بسیار زیاد مجموعه بازی Assassin’s creed در دنیای بازی‌های ویدیویی خبر داشت.

بازی Assassin’s Creed Valhalla و God of War 2018 هر دو دارای داستان و زمینه‌هایی از اساطیر نورس‌اند. در ذهن بسیاری از طرفداران این سوال وجود دارد که اساطیر موجود در این دو بازی چقدر شباهت دارند و در کجاها دارای تفاوت‌اند. در بلاگ تیلنو و در مطلبی به مقایسه اساطیر نورس در بازی Assassin’s Creed Valhalla و God of War 2018 پرداخته‌ایم.

نظر شما در مورد شخصیت ایوور در بازی Assassin’s Creed Valhalla چیست؟ آیا این کاراکتر توانست انتظارات شما از یک کاراکتر اصلی مجموعه بازی Assassin’s Creed و یک وایکینگ را برآورده کند؟ لطفا نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *