بازی, یادداشت

حقایقی که درباره سیری از بازی The Witcher 3 نمی دانستید

13 حقیقتی که درباره سیری از بازی The Witcher نمی دانستید

یکی از شخصیت‌هایی که بین گیمر‌ها محبوب بوده و توانسته شهرت بسیار خوبی بدست بیاورد، سیری از بازی The Witcher 3 است. بازی ویچر 3 از آن دست از بازی‌ها است که بسیار در دل گیمرها جا باز کرده و توانسته برای خود محبوبیت بسیار زیادی به وجود بیاورد.

یکی از شخصیت‌هایی اصلی که در بازی The Witcher 3: Wild Hunt حضور دارد به نام سیری شناخته می‌شود، سیری یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های این بازی به شمار می‌آید که دارای قدرت‌های خارق‌العاده‌ای است. از این رو ما مقاله‌ای برای شما تهیه کرده‌ایم که به موضوعات پنهان شخصیت سیری می‌پردازد. پس اگر شما نیز کنجکاوید سر از این شخصیت پر رمز و راز دربیاورید پیشنهاد می‌کنیم ما را تا آخر این مقاله همراهی بفرمایید.

اگر بازی The Witcher 3: Wild Hunt را تجربه کرده باشید حتما متوجه شده‌اید که داستان اصلی بازی حول محور سیری می‌چرخد. ما فقط نمی‌توانیم از روی داستان بازی بفهمیم که شخصیت سیری چه تاریخچه‌ای داشته است و فهمیدن زندگی سیری تنها از روی سری بازی کمی دشوار خواهد بود. بازی The Witcher 3: Wild Hunt اثری است که کاملا از نظر داستانی و شخصیت‌پردازی غنی است. همانطور که شما در حال طی کردن داستان بازی هستید با شخصیت‌های مختلف، پیشینه آن‌ها، رفتار و خلق و خوی آنان و هر مورد دیگری که موجب خاص بودن این شخصیت‌ها می‌شود، آشنا خواهید شد. با این حال هدف اصلی شخصیت اصلی بازی یعنی گرالت کاملا مشخص است؛ پیدا کردن سیری. البته ناگفته نماند که شما در طول داستان بازی می‌توانید شخصیت سیری را کنترل کنید، اما دقیقا نمی‌توانید متوجه شوید که این دختر چه قدرت‌های اصلی و چه شخصیتی دارد. برای توضیح دادن حقایقی درباره سیری ممکن است اطلاعاتی از داستان بازی برایتان اسپویل شود، پس پیشنهاد می‌کنیم اگر هنوز بازی را تجربه نکرده‌اید قبل از خواندن این محتوا، کمی فکر کنید. حال بدون هیچ وقفه دیگری به سراغ ناگفته‌های شخصیت Ciri از The Witcher می‌رویم.

ریشه اصلی نام سیری

ریشه اصلی نام سیری

سیری یک شخصیت به یاد ماندنی است که نام او به خاطر منحصر به فرد بودن، باعث شده یه یاد ماندنی‌تر شود. ریشه اصلی نام او در واقع در Blood of Elves، یکی از کتاب‌های سری The Witcher، مورد بحث قرار گرفته است. Elder Speech نقش مهمی را در The Witcher ایفا می‌کند و همچنین به عنوان ریشه نام Ciri نیز عمل می‌کند. نام او از کلمه “Zirael” گرفته شده است که در زبان رایج به معنای “پرستو” است. تصویر سیری که تلاش می‌کند بال‌های خود را به هم بزند و به آزادی دست یابد، موضوعی است که هم در کتاب‌ها و هم در بازی‌ها به آن پرداخته شده است.

اولین داستان سیری در اولین بازی ویچر

اولین داستان او در اولین بازی ویچر

در حالی که Ciri فقط در بازی سوم به صورت فیزیکی حضور داشت، در بازی دوم نام او و شخصیت ینیفر در بازی گفته می شود. با این حال، اکثر بازیکنان متوجه نیستند که در بازی اول نیز از او نام برده شده است، اتفاقا این نام بردن از سیری در بازی به صورت خیلی ریز اتفاق افتاده است. در اولین بازی، بازیکنان می‌توانند با یک مهمان‌دار در Murky Waters ارتباط برقرار کنند تا داستان «سیریلا» را که نام کامل سیری است، بشنوند. فکر می‌کنیم این یک راه عالی برای ادغام داستان سیری در بازی بوده و راز بزرگی برای طرفداران کتاب است تا آن را کشف کنند.

سردرگمی درباره سن سیری

سردرگمی درباره سن او

سیری یک شخصیت بسیار جوان بوده، اما سن او مورد بحث قرار گرفته است. از این گذشته، خود آندژی ساپکوفسکی، نویسنده مجموعه رمان ویچر، نیز سن دقیق او را مشخص نکرده است. با این حال، در The Lady of the Lake (داستانی که کمتر از دو سال پس از وقایع بازی اول را روایت می‌کند) سیری شانزده ساله عنوان شده که این مورد به سادگی غیرممکن است.

زخم صورت سیری

زخم صورت سیری

جای زخم سیری در بازی The Witcher 3: Wild Hunt گاهی کاملاً زیبا به نظر می‌رسد. اما این جای زخم باعث تفاوت زیادی چهره سیری نسبت به کتاب‌های ویچر شده است. براساس گفته‌ها سیری این زخم را از یکی از اعضای سرویس مخفی امپراتوری نیلفگارد، استفان اسکلن دریافت کرده است. به این واسطه سیری توسط یک شکارچی زخمی شده و این زخم موجب شده که صورت او به دیگران حس ناامنی را انتقال دهد.

سیری یک منبع است

سیری یک منبع است

در دنیای بازی ویچر 3، افراد خاصی وجود دارند که به عنوان منبع (Source) شناخته می‌شوند. اگر بخواهیم منبع را تعریف کنیم باید بگوییم که منبع انتقال‌دهنده جادو بوده و فردی که منبع است هیچ کنترلی بر روی قدرت جادویی خود ندارد. اما در مواقع پریشانی عاطفی می‌تواند به راحتی آن مکان یا شهر را با خاک یکسان کند. موردی که در بازی The Witcher 3 دیدیم، این است که سیری از همان سن جوانی منبع محسوب می‌شود. زمانی که سیری این ویژگی خود را کشف کرد، او در کنار گرالت و چند جادوگر دیگر حضور داشت. گرالت در تلاش برای درک آنچه در حال رخ دادن است، از تریس مریگلد کمک خواسته است. Triss اولین کسی بود که Ciri را به‌عنوان منبع، به درستی تشخیص داد. به خاطر اینکه قدرت‌های سیری خاص و منحصر به فرد بود، Triss متوجه یک مورد مهم دیگر شد…

او دارای خون Elder بود

او دارای خون Elder بود

فردی که دارای Elder Blood است به خاطر سابقه و تاریخچه‌ای که این خون دارد، بسیار مهم شمرده می‌شود. خون Elder، خونی بود که Elves (الف‌ها) برای تحقق یک پیش‌گویی خاص ابداع کردند. الف‌ها به خاطر این خون Elder را درست کردند که روزی فردی با این خون بتواند الف‌ها را از انقراض نجات دهد. همچنین به این باور داشتند افرادی که دارای این خون هستند قدرت جادویی بسیار زیادی دارند. سیری دارای خون Elder است؛ زیرا یک جادوگر الف به نام Lara Dorren عاشق یک جادوگر انسانی به نام کرگنان لود شده است. دختر آنها که بعدا توسط Cerro، ملکه ردانیا به فرزندخواندگی پذیرفته شد، Riannon نام گرفت. سیری از نوادگان ریانون است. خون Elder سیری دلیل مهم دیگری است که پادشاه the Wild Hunt به دنبال اوست.

وارث چندین تاج و تخت

وارث چندین تاج و تخت

تاریخچه سیری مملو از دسیسه، مرگ و بسیاری موارد دیگر است. او در خانواده پاوتا و امهیر وار امریس به دنیا آمد. Pavetta شاهزاده خانم Cintra و Emhyr بود که از نام Duny استفاده می‌کرد و بعداً امپراتور Nilfgaard شد. این بدان معنی است که سیری می‌تواند حاکم هر یک از کشورها شود، به جز اینکه، در تاریخ بعدی، نیلفگارد سینترا را تصاحب ‌کند. با این حال او می‌تواند بعداً ملکه نیلفگارد شود. سیری همچنین وارث Inis Ard Skellig و Inis An Skellig است. برای همراهی با میراث سلطنتی خود، او همچنین چندین بار در معرض تهدید مرگ و سایر اشکال خشونت قرار گرفته است. در لحظه‌ای اگر مادر سیری مداخله نمی‌کرد، سیری ممکن بود طی حادثه‌ای غرق شود. پس از آن، قلعه‌ای که سیری با مادربزرگش در آن اقامت داشت مورد حمله قرار گرفت و او مجبور به فرار شد. او در نهایت با گرالت آشنا شد و با او ماند.

او دو بار شامل قانون غافلگیری شد

او دو بار به عنوان شگفتی قانون شناخته شده

در یک پیچ و تاب عجیب از سرنوشت، Ciri دو بار به عنوان موهبت فرضی قانون غافلگیری شناخته شده است. قانون غافلگیری می‌گوید که وقتی مردی توسط دیگری نجات می‌یابد، مرد نجات یافته باید موهبتی را ارائه کند که برای یک یا هر دو طرف ناشناخته است. گرالت این قانون را دو بار وضع می‌کند. یکبار زمانی که Duny ملقب به Emhyr var Emreis را نجات می‌دهد. بار دوم در یک مبارزه جان تاجر دوره‌گردی را حفظ می‌کند. اولین بار، دونی نمی‌داند همسرش سیری را باردار است. بار دوم، تاجر مسافر (به نام یورگا) نمی‌داند که همسرش سیری را به فرزندی پذیرفته است. این موضوع نشان می‌دهد که گرالت و سیری چقدر با هم مرتبط هستند. گرالت ابتدا سعی می‌کند از سیری دوری کند، اما پس از آن تسلیم می‌شود و مربی و پدر خوانده‌اش می‌شود.

چندین بار نامزد شده است

چندین بار نامزد شده است

به خاطر اینکه زندگی سیری پر از اتفاقات مختلف بوده، او طبیعتا عاشقانه‌های خاص خود را داشته است. برخی از این عاشقانه‌ها موقتی بوده‌اند، دلتنگی معصومانه یک دختر بچه، در حالی که برخی دیگر نامزدی رسمی بوده‌اند. اولین نامزی او با Windhalm of Attre است که مادربزرگش آن را ترتیب داده بود. نامزدی بعدی با Kistrin، شاهزاده وردن است. سیری از نامزدی با او خوشش نمی‌آمد و Kistrin را دوست نداشت. در نتیجه او هنگام ملاقات با او فرار کرد و تقریبا تبدیل به یک Dryad (عروس جنگل) شد. بعد از این نامزدی‌ها، نامزدی‌های دیگری اتفاق افتاد که آنان هم به دلایل مختلف لغو شد.

درگیری با تک شاخ‌ها

درگیری با تک شاخ‌ها

داستان عجیب دیگری که در رابطه با سیری وجود دارد، این است که او تک شاخ‌ها (Unicorns)  را نجات داده و سپس توسط آن‌ها نجات یافته است. اولین برخورد او بلافاصله پس از فرارش از طریق یک پورتال جادویی ناپایدار اتفاق افتاد که او را در صحرای کورات رها کرد. او تلاش می‌کند تا از این بیابان فرار کند و در این راه تقریباً می‌میرد. او در حین سرگردانی در صحرا با یک اسب شاخدار آشنا می‌شود و اسم آن را اسب کوچک (Little Horse) می‌گذارد. اسب کوچک توسط یک هیولای ماسه‌ای مسموم می‌شود. او اسب کوچک را با استفاده از Force موجود در عنصر Fire نجات می‌دهد. اسب کوچک به او کمک می‌کند تا راه خود را از صحرا پیدا کند. بعدا وقتی سیری خودش را در دنیای الف‌ها می‌بیند، از تک‌شاخ‌ها کمک بیشتری می‌گیرد. الف‌ها برای اینکه سیری اسب کوچک را نجات داده، به او می‌گویند که چگونه می‌تواند از دنیای الف‌ها فرار کند. در این میان اسب کوچک به سیری برای فرار از دنیای الف‌ها کمک می‌کند و او را برای متصل شدن به دنیای دیگر آماده می‌کنند.

تبدیل شدن به عضوی از Rats و یکی از مبارزان آرنا

تبدیل شدن به عضوی از موش‌ها و مبارزان آرنا

پس از فرار از صحرا، سیری توسط گروهی به نام Trappers و رهبر آنها یعنی Sweers نجات یافت. به دلیل مرگ نابهنگام سویرز، او در شهر گلیسون رها شد. در آنجا سیری تصمیم می‌گیرد فردی نامناسب از عضو Rats را نجات دهد. سپس در آنجا سیری بعد از گذراندن مدتی، به یکی از اعضای Rats تبدیل می‌شود. گروه Rats در نهایت توسط یک شکارچی معروف به نام لئو بونهارت (Leo Bonhart) کشته می‌شوند. در آن زمان لئو بونهارت دو قرارداد بر سر سیری بسته بود؛ طبق قرارداد اول او می‌بایست سیری را زنده بیاورند و قرارداد دومی این بود که سیری باید بمیرد. در آخر لئو بونهارت، سیری را به بردگی گرفت. لئو به سیری مواد مخدر داد و او را مجبور کرد در میدانی که متعلق به پسر عمویش بود مبارزه کند. در این زمان بود که سیری شمشیر معروف خود را به نام زریئل (Zireael) دریافت کرد. البته او بعدا از این مکان فرار کرد.

شما سرنوشت او را تعیین می‌کنید

شما سرنوشت او را تعیین می‌کنید

بیشتر تاریخ طولانی و اغلب وحشتناک Ciri قبل از زمان بازی The Witcher 3: Wild Hunt رخ می‌دهد. با این حال در طول بازی، تصمیمات زیادی وجود دارد که می‌توانید در مورد سرنوشت سیری بگیرید. این تصمیم‌ها گاهی اوقات می‌توانند چیزهای کوچکی باشند، اما خلق و خوی سیری را کاملا تغییر می‌دهند. یکی از این تصمیم‌ها این است که شما انتخاب می‌کنید سیری را به دیدار پدر واقعی‌ خود، یعنی امپراطور Emhyr ببرید یا خیر. بعدا در طول بازی شما انتخاب می‌کنید که سیری را آرام کنید یا بگذارید او وسایل را بشکند. این نوع تصمیم‌ها بسیار مهم هستند که مشخص می‌کنند در آخر داستان بازی سیری زنده می‌ماند یا خیر. اینکه سیری تبدیل به ویچر می‌شود یا ملکه بر‌عهده شما است.

آموزش دیده در قدرت و جادو

آموزش دیده در قدرت و جادو

سیری به دلیل همه اتفاقاتی که از سر گذرانده است، بدون شک یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های دنیای Witcher است. او نه تنها توسط گرالت با شیوه‌های مخصوص ویچرها آموزش دیده است، بلکه چندین جادوگر معروف نیز به او آموزش داده‌اند. ینیفر و تریس هر دو چهره‌های مهمی در زندگی او بوده‌اند و به سیری کمک کردند تا به شخصیتی که هست، تبدیل شود. همانطور که گفته شد، او خودش یک Sourceاست و دارای خون Elder است. خون Elder این قابلیت را به سیری می‌دهد تا او بتواند بین دنیاها سفر کند. برخی افراد در دنیای ویچر بر این باورند که هرچه سیری قوی‌تر شود، خطرناک‌تر می‌شود و کنترل او ممکن است دشوار باشد.

کلام آخر

سیری از بازی The Witcher 3 یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیا ویچر به حساب می‌آید که هر روزه به طرفدارانش اضافه می‌شود. در این مقاله هم ما به نکاتی اشاره کردیم که شما ممکن است در رابطه با سیری با آن مواجه نشده باشید. امیدواریم از این محتوا لذت برده ببرید، همواره مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم.

منبع: The Gamer

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://bit.ly/3H0m8DJ https://yun.ir/01mor5 https://zx1.ir/JXTCd
https://b2n.ir/s59193 https://is.gd/LjN3IV https://tinyurl.com/msht8mkk

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *