راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای بازی Marvel’s Midnight Suns: نکته‌ها و ترفند‌های اولیه

راهنمای بازی Marvel's Midnight Suns

بازی Marvel’s Midnight Suns که به تازگی منتشر شده، با توجه به هویت RPG و مبارزات نوبتی می‌تواند برای تازه واردهای ژانر کمی سردرگم کننده باشد. اگر شما هم جزو این دسته هستید و به اطلاعات بیش‌تری برای ورود به بازی نیاز دارید، در ادامه با «راهنمای بازی Marvel’s Midnight Suns: نکته‌ها و ترفندها» همراه باشید.

آموزش بازی Marvel’s Midnight Suns

بازی Marvel’s Midnight sun یک نقش آفرینی با سیستم مبارزه نوبتی است که با توجه به شخصیت‌ها و کمیک‌های شرکت مارول (Marvel) درست شده. شما باید در این بازی تیم خود را از ابرقهرمان‌های مارول جمع کنید و با گذاشتن آن‌ها در کنار یک دیگر تیمی قدرتمند و منسجم تشکیل دهید. حال از آنجایی که هر یک از این شخصیت‌ها قابلیت‌ها و مهارت‌های خاص خود را دارند، اوضاع کمی پیچیده می‌شود و می‌تواند سردرگم کننده باشد.

همه این‌ها در کنار هم باعث می‌شوند روند یادگیری سیستم بازی Marvel’s Midnight Suns کمی بیش‌تر از حد معمول طول بکشد؛ حال این می‌تواند سیستم ارتقا شخصیت‌ها باشد یا پیدا کردن راهی برای وارد کردن بیش‌ترین آسیب ممکن به دشمنان. پس اگر می‌خواهید چندین ساعت در وقت خود صرفه جویی کنید و با شناخت بیش‌تری وارد دنیای این بازی شوید، با راهنمای بازی Marvel’s Midmight Suns: نکته‌ها و ترفندها همراه شوید.

راهنمای بازی Marvel's Midnight Suns

اعضای تیم خود را بهتر بشناسید

اولین نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم، تلاش برای شناخت اعضای تیم است. شما باید با توجه به سبک بازی خود بهترین شخصیت‌های ممکن را انتخاب کنید تا خروجی بهتری داشته باشید. به همین دلیل بهتر است هر چه زودتر به نقاط قوت و ضعف شخصیت‌های موجود پی ببرید و نسبت به آن‌ها آگاه شوید. اگر انتخاب اعضای تیم آگاهانه صورت نگیرد، ممکن است دچار مشکل شوید. در واقع اگر دو کاراکتر با مهارت‌های مشابه را به میدان نبرد ببرید تنوع کم‌تری برای حمله کردن خواهید داشت. این در صورتی است که اگر دو شخصیت با قابلیت‌های مختلف را با خود ببرید دست آزادتری برای حمله دارید و می‌توانید کمبوهای جامع‌تری داشته باشید.

بگذارید این موضوع را با مثال شرح دهیم. برای نمونه شخصیت Ghost Rider یک قهرمان قدرمند است که می‌تواند با ضربات خود آسیب قابل توجهی به دشمن بزند. اما موضوع این جا است که قدرتمندترین کارت‌های این شخصیت از HP او کم می‌کنند (در واقع حمله به دشمن مساوی کم شدن از خط سلامتی او است). به همین ترتیب او پس از چند حمله نسبت به ضربات شکننده می‌شود و ممکن است خیلی سریع از پا درآید. در چنین شرایطی شما باید شخصیت‌های پشتیبان و Healer مانند Dr. Strange یا Nico را با خود ببرید تا بتوانید گوست رایدر را Heal کنید. این در حالی است اگر کاراکترهای با قدرت‌های مشابه گوست رایدر (که تمرکزش روی ضربات سنگین و کشتن دشمن است) به همراه داشته باشید، خبری از Heal کردن و پر شدن خط HP نخواهد بود.

شخصیت‌های مختلف بازی Marvel’s Midnight Sun را انتخاب کنید

در ادامه نکته اول راهنمای بازی Marvel’s Midnight Sun بهتر است ترکیب ابرقهرمان‌های خود را ثابت نگه ندارید و هر از چند گاهی آن را دست خوش تغییرات کنید. در حالی که ممکن است با یک سری قهرمان‌های مشخص عملکرد بهتری داشته باشید، استفاده از سایر چهره‌ها خالی از لطف نخواهد بود. اگر از شخصیت‌های مختلف استفاده کنید ممکن است به مرور هم‌تیمی‌های بهتری بیابید و برای مرحله‌های از پیش تعیین شده آماده شوید. در واقع یکی سری از مرحله‌های خاص در بازی مورد بحث وجود دارند که شما را مجبور به استفاده از یک شخصیت مشخص می‌کنند و شما کنترل خاصی روی آن ندارید. در این دست از مرحله‌ها مجبور می‌شوید از اول تا آخر از یک ابرقهرمان معین استفاده کنید و دشمنان را بکشید. اما اگر شناخت خوبی از چهره‌های موجود نداشته باشید در این مرحله‌های خاص به مشکل می‌خورید و با روند کندتری پیش می‌روید.

راهنمای بازی Marvel's Midnight Suns

Quick Attackها به شدت کارآمد هستند

بازی Marvel’s Midnight Suns با وجود اینکه بخش آموزشی جامعی دارد، اما همه چیز را در مورد سیستم مبارزات بازگو نمی‌کند؛ نکته‌هایی که می‌توانند سرنوشت یک مبارزه را متحول کنند. یکی از این نکته‌های نگفته که ما به آن اشاره می‌کنیم، حملات سریع یا همان Quick Attackها هستند. در ساعت‌های ابتدایی بازی استفاده از Quick Attackها ضروری است تا بتوانید روند رو به جلو را به شکل ساده‌تری در پیش بگیرید.

بسیاری از شخصیت‌های Damage-Focused (کاراکترهایی که در کشتن دشمنان مهارت بیش‌تری دارند) دارای قابلیت‌هایی هستند که تحت عنوان Quick علامت گذاری شده‌اند. این قابلیت‌ها در نگاه اول کارآمد نیستند و با توجه به آمار و ارقام نسبت به سایر Abilityهای هر شخصیت ضعیف‌تر به نظر می‌رسند. با این حال شما می‌توانید دشمنان ضعیف‌تر (یا همان Gruntها) را با استفاده Quick Attackها با یک ضربه بکشید و راه خود را ادامه دهید.

اما این پایان کار نیست و یک نکته بیش‌تر هم درباره Quick Attackها وجود دارد. هنگامی که شما یک دشمن را با استفاده از یک Quick Attack بکشید، کارت خود را پس می‌گیرید تا بتوانید یک بار دیگر حمله کنید. بدین ترتیب تا زمانی که با کارت‌های Quick دشمنان را از پا درآورید، می‌توانید یک دور دیگر بازی کرده و روند کسب پیروزی را تسریع ببخشید.  علاوه بر این باید بدانید که استفاده از این کارت‌ها خاص میزان Heroism شما را هم شارژ می‌کنند. هنگامی که خط Heroism شما افزایش پیدا کرد امکان انجام قابلیت‌ها و حملات قدرتمندتری وجود دارد.

کارت‌های Deck خود را متعادل نگه دارید

اول از همه باید اشاره کنیم که منظور از Deck، مجموعه کارت‌هایی است که با خود به زمین مبارزه می‌برید. در ساعت ابتدایی تجربه بازی به احتمال زیاد تنها کارت‌هایی را انتخاب می‌کنید که Damage زیادی به دشمنان وارد می‌کنند و آن‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن از پا در می‌آورند. برای مثال کارت Bladestorm شخصیت The Hunter آسیب بزرگی به دشمنان می‌زند و آن‌ها را در میدان نبرد به اطراف پرت می‌کند. اگر تجربه کافی نداشته باشید تمام کارت‌های مشابه Bladestorm را انتخاب می‌کنید که هدفی به غیر از کشتن دشمنان ندارند.

اما باید توجه کنید که برای استفاده از کارت‌های قدرتمند بازی به میزان مشخصی از Heroism نیاز خواهید داشت. Heroism در قسمت پایین-سمت راست صفحه نمایش داده می‌شود و با کشتن و آسیب زدن به دشمنان به مرور زمان افزایش پیدا می‌کند (البته برای شارژ این مکانیک باید از کارت‌هایی بهره ببرید که خودشان از Heroism استفاده نمی‌کنند). بهترین راه برای افزایش نرخ Heroism استفاده از Quick Attackها یا Standard Attackها است که خودشان از میزان Heroism شما نمی‌کاهند.

بنا بر حرف‌های گفته شده باید Deck خود را به نحوه‌ای بچینید که بتوانید هم Heroism را به تدریج شارژ کرده و هم با استفاده از آن کارت‌های قوی‌تر خود را روی میز بگذارید. پس باید همزمان کارت‌های ضعیف، متوسط و قوی را با خود به میدان نبرد ببرید تا در حین مبارزات و شکست دادن دشمنان منعطف باشید.

راهنمای بازی Marvel's Midnight Suns

از حرکات خود هوشمندانه استفاده کنید

در این نقطه از راهنمای بازی Marvel’s Midnight Sun می‌خواهیم به اهمیت حرکت در زمین مبارزه اشاره کنیم. در کنار امکان حمله و استفاده از کارت‌ها، می‌توانید در حین هر دور یک بار در محیط بازی حرکت کنید. از آنجایی که امکان جا به جایی با استفاده از حمله‌ها وجود دارد ممکن است توجه خاصی به این موضوع نکنید؛ اما باید بدانید که حرکت کردن و جایگیری مناسب دو تا از مهم‌ترین جنبه‌های مبارزه در مارول میدنایت سانز هستند.

هنگامی که از یک Knockback Ability یا Enviromental Attack بهره می‌برید، می‌توانید پتانسیل حرکت در سطح محیط را به اوج خود برسانید. برای مثال می‌توانید هنگام استفاده از یک Knockback Ability دشمنان را به سمت مواد منفجره یا ژنراتورها پرت کنید و آسیب بیش‌تری به ایشان برسانید. تازه این پایان کار نیست و اگر کمی هوشمندان عمل کنید می‌توانید با کمک تله‌های محیطی به طور همزمان از خجالت دو یا چند دشمن درآیید.

قابلیت Shoving را هر چه سریع‌تر آزاد کرده و به طور مرتب از آن استفاده کنید

در ادامه بحث اهمیت حرکت در زمین مبارزه باید بدانید که در اوایل بازی امکان آزاد کردن یک Martial Art با نام The Art of the Fang وجود دارد. برای آزاد کردن این Ability باید در قسمت The Forge به Level 1 Research برسید و یک Upgrade مهم با نام Training Dummies را به دست آورید. بعد از انجام این کارها به یک قابلیت جدید با نام Shoving می‌رسید که به لطف آن، می‌توانید یک خانه حرکت کرده و دشمن را به سمت دیگری هل دهید. شاید Shoving در ابتدا زیاد به نظر نرسد و کم اهمیت جلوه کند، اما رفته رفته اهمیت خود را نشان می‌دهد و به یکی از اعضای کلیدی گیم پلی تبدیل می‌شود.

درست مانند Quick Attackها، استفاده از قابلیت Shoving روی Gruntها و دشمنان ضعیف‌تر حسابی به کار می‌آید. کافی است با بهره گیری از این Ability دو نفر از این دشمنان را به سمت یکدیگر پرتاب کنید تا بدون پرداخت هزینه سنگین، از قدرت صف مقابل بکاهید. بنابراین اگر نمی‌خواهید یکی از شخصیت‌های خود را جا به جا کنید و در حین حال یک Move Slot باقی مانده دارید، خیلی سریع به سراغ Shoving بروید و خود را چندین قدم جلو بیندازید.

راهنمای بازی Marvel's Midnight Suns

Redrawهای خود را فراموش نکنید

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم اهمیت بالای Redrawها یا قابلیت عوض کردن کارت‌ها است. هنگامی که کارت‌های قدرتمند و پر زرق و برق دارید، احتمالا خیلی سریع امکان کمک گرفتن از Redrawها که در ابتدای هر دور به شما می‌رسد را به دست فراموشی می‌سپارید. با این حال باید بدانید که استفاده از این Redrawها می‌تواند حسابی مفید باشد و دور بعد را به یک نقطه عطف برای‌تان تبدیل کند.

اگر در یک Round مشخص تمام کارهای مدنظرتان را انجام داده‌اید و می‌توانید از Redrawهای خود کمک بگیرید، بهتر است خیلی سریع به کارت‌های موجود نگاهی داشته باشید. اگر کارت ضعیفی دارید که ممکن است در دورهای بعدی به کار نیاید خیلی سریع آن را Redraw کنید. Redraw کردن کارت‌های کم ارزش می‌تواند به گزینه‌های ارزشمندی ختم شود که در دست‌های بعد جریان مبارزه را به طور کلی تغییر می‌دهند.

در استفاده از Enviromental Attackها طمع نکنید

نکته دیگری که باید در مقاله آموزش بازی Marvel’s Midnight Suns: نکته‌ها و ترفندها به آن اشاره کنیم، استفاده متعادل از Envirnmental Attackها یا حمله با استفاده از تله‌های محیطی است. در ساعات ابتدایی بازی ممکن است خیلی سریع میزان Heroism خود را روی این Environmental Attackها خرج کنید که در سطح نقشه پراکنده شده‌اند. استفاده از این تله‌های محیطی از کارت‌های قابل استفاده شما نمی‌کاهد و در حین حال، آسیب خوبی به دشمنان پیرامون می‌زند.

اما استفاده مکرر از حملات محیطی می‌تواند به یک شمشیر دو لبه تبدیل شود که تیغه دوم آن، خود شما را هدف می‌گیرد. بهره گیری مستمر از Environmental Attackها میزان Heroism شما را خالی می‌کند و به همین ترتیب، در دقایق پایانی مبارزه مجبور به استفاده از کارت‌های ضعیف می‌شوید. بنابراین سعی کنید یک تعادل منطقی را به وجود آورید و بخشی از میزان Heroism خود را برای نقاط حساس نگه دارید.

راهنمای بازی Marvel's Midnight Suns

از حملات دشمنان بر علیه خودشان استفاده کنید

یکی از مواردی که می‌تواند حسابی جذاب به نظر برسد و دشمنان را به حقارت تمام برساند، استفاده از آیتم‌های پرت کردن آن‌ها بر علیه خودشان است. برای مثال هنگامی که یکی از آن‌ها به سمت شما نارنجک پرتاب می‌کند، می‌توانید از همین نارنجک برای ضربه زدن به آن‌ها بهره ببرید. هنگامی که با علامت قرمز هشدار نارنجک روبرو شدید، شخصیت‌های خود را از منطقه دور کرده و سپس دشمنان را با استفاده از قابلیت Knockback به سمت همان Grenade پرت کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید فقط باید منتظر دور بعدی بمانید تا شاهد ترکیدن نارنجک در صورت‌شان باشید.

آیتم‌های خود را جمع کنید

یکی دیگر از نکاتی که در آموزش بازی Marvel’s Midnight Suns باید به آن اشاره کنیم، مربوط به جمع آوری آیتم‌های مورد نیاز می‌شود. در حالی که خود بازی زیاد به این موضوع اشاره نمی‌کند، اما باید بدانید که برخی از آیتم‌ها می‌توانند سرنوشت نبردهای بزرگ را به طور کامل تغییر دهند. هنگامی که در همان اوایل داستان به Item Bench رسیدید، می‌توانید به ساخت و ساز آیتم‌های مختلف بپردازید. هنگامی که این قابلیت برای شما آزاد شد بهتر است به ساخت و استفاده از این آیتم‌ها بپردازید تا با کاربرد و اهمیت آن‌ها بیش‌تر آشنا شوید.

فرقی نمی‌کند که می‌خواهید قدرت مانور بیش‌تری در زمین نبرد داشته باشید یا اینکه به دشمنان آسیب فزاینده‌ای بزنید؛ Item Bench همیشه آیتم جدیدی برای ارائه و غافلگیری شما دارد. اگر با آیتم‌ها آشنایی کافی پیدا کنید و آن‌ها را بشناسید، می‌توانید نبردهای مشکل را خیلی زودتر از موعد مقرر به سرانجام برسانید. علاوه بر این بهتر است در The Forge به آزمایش و مطالعه بپردازید تا به آیتم‌های بیش‌تر و کاربردی‌تری دست پیدا کنید.

راهنمای بازی Marvel's Midnight Suns

در نبردهای سخت‌تر بازی Marvel’s Midnight Suns فقط روی تکمیل ماموریت تمرکز کنید

فرقی نمی‌کند که توسط Gruntها محاصره شده‌اید یا در میان نیروهای Dark Legion گیر افتاده‌اید؛ بازی Marvel’s Midnight Suns با هیچکس شوخی ندارد و بارها شما را تحت شرایط فوق‌العاده سخت قرار می‌دهد. حال اگر در شرایط سختی قرار گرفتید، HP کافی نداشتید و به کشته شدن نزدیک‌تر شدید، بهتر است به جای کشتن تمامی دشمنان روی تکمیل ماموریت تمرکز کنید؛ چرا که پاکسازی خیل رقبا می‌تواند به معنی مرگ شما باشد.

اگر در حال مبارزه با باس فایت‌های داستانی یا Nest Motherها هستید، بهتر است کشتن دشمن اصلی را در اولویت قرار دهید؛ چرا که پس از تکمیل ماموریت مبارزه به طور کلی تمام می‌شود (حتی اگر دشمنان دیگر هنوز زنده باشند). پس اگر در دسترس افتادید و حوصله تکرار کارهای انجام شده را ندارید، بهتر است پیش از Game Over شدن Objective اصلی را انجام دهید و حواس‌تان را به دشمنان بی‌اهمیت باقی مانده معطوف نکنید.

از Clubها غافل نشوید

هنگامی که در جریان مبارزه نیستید و اسلحه‌های خود را زمین گذاشته‌اید، پرداختن و حضور داشتن در Clubها یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. بازی Marvel’s Midnight Suns به طور کلی شامل سه کلاب مختلف می‌شود که آن‌ها را با نام Emo Club، Shop Club و Book Club می‌شناسیم. Emo Club مربوط به شخصیت‌های نیکو، مجیک و دکتر استرنج می‌شود و این در حالی است که در Shop Club با چهره‌هایی نظیر اسپایدرمن، گوست رایدر و آیرون من روبرو می‌شوید. آخرین کلاب هم که Book Club نام دارد شامل سه شخصیت بلید، کاپیتان آمریکا، کاپیتان مارول و ولورین خواهد بود.

اما خب این Clubها اصلا به چه دردی می‌خورند و چرا باید به آن‌ها بپردازیم؟ در حالی که امکان نادیده گرفتن کلاب‌ها و انجام فعالیت‌های فرعی دیگر در سطح Abbey (پایگاه اصلی گروه) وجود دارد، اما بهتر است آن‌ها را فراموش نکنید. در واقع اگر به سراغ سه Club مذکور بروید و به فعالیت‌های آن‌ها بپردازید آیتم‌های مختلف و XP قابل توجهی به دست خواهید آورد. از سه گروه مورد بحث Shop Club بیش‌تر به کار می‌آید و آیتم‌هایی را در دسترس‌تان قرار می‌دهد که سرنوشت بسیاری از نبردها و درگیری‌ها را تغییر می‌دهند.

راهنمای بازی Marvel's Midnight Suns

ماموریت‌های فرعی موجود در Abbey را انجام دهید

در ساعات ابتدایی تجربه بازی، Marvel’s Midnight Suns یک سری ماموریت‌های فرعی را مقابل گیمر قرار می‌دهد که روی شخصیت آگاتا هارکنس (Agatha Harkness) و زمین‌های پیرامون Abbey (همان پایگاه اصلی گروه که در آن اقامت دارید) تمرکز دارند. اگر به این ماموریت‌های فرعی بپردازید خیلی سریع با مواردی مانند Moon Sealها، دروازه‌های مربوط به Combat Challengeها، Word of Powerها و یک نقشه بزرگ آشنا می‌شوید. سپس اگر به یاد Side Questها نیافتید نکات ذکر شده به طور کامل فراموش شده و به بخشی از تاریخ تبدیل می‌شوند.

اگر این ماموریت‌های فرعی را از یاد ببرید از یه جایی به بعد نسبت به مکان‌ها و رازهای مخفی غافل می‌شوید و روند دیگری را در پیش می‌گیرد؛ انگار که فرای دیوارهای Abbey رمز و راز خاصی وجود ندارد. اما اگر در مقابل به این Side Quest بپردازید و کارهای آن را انجام دهید چیزهایی مانند Arcane Key، Arcane Chest و کارت‌های جدید به دست خواهید آورد. علاوه بر موارد ذکر شده ماموریت فرعی مورد بحث شما را به سمت منطقه‌ای با نام Havens می‌برد که می‌توانید با گشت و گذار در آن، Friendship XP دریافت کرده و رابطه خود با سایر ابرقهرمان‌ها را بهبود ببخشید.

Arcane Keyها و Arcane Chestها را برای بعدها نگه دارید

اول از همه باید بدانید که Arcane Chestها در واقع صندوقچه‌های فوق‌العاده باارزشی هستند که می‌توانید با بهره گیری از Arcane Keyها، به لوت ارزشمند داخل‌شان دست پیدا کنید. در ابتدای بازی و هنگامی که در سطح منطقه Abbey می‌چرخید با چند عدد از این Arcane Chestها روبرو می‌شوید که به شدت وسوسه انگیز هستند؛ اما بهتر است که به سمت آن‌ها نروید و Aracen Keyهای خود را نگه دارید. اما چرا به چنین موضوعی اشاره می‌کنیم؟ اگر شما هم چنین سوالی دارید باید بدانید که بهتر است پیش از استفاده از Arcane Keyها، در ابتدا سطح Arcania Level خود را افزایش دهید.

شما با تعامل برقرارکردن با اشیا مختلف و نوازش سگ هانتر (شخصیت اصلی) که چارلی نام دارد می‌توانید Arcania Level خود را افزایش دهید. هرچقدر که Arcania Level خود را بالاتر ببرید پس از باز کردن یک Arcane Chest لوت‌های بهتر و بیش‌تری به دست خواهید آورد. درست است که Arcane Chetها پس از مدتی ریسپاون می‌شوند و دوباره در دسترس قرار می‌گیرند، اما Arcane Keyها آیتم‌های به شدت ارزشمند و کمیابی محسوب می‌شوند که مطلوب است در حین استفاده از آن‌ها حسابی دقت کنید.

راهنمای بازی Marvel's Midnight Suns

جمع بندی

همان‌طور که خودتان هم متوجه شدید مارول میدنایت سانز به عنوان یک نقش آفرینی عمیق مکانیک‌ها و سیستم‌های پیچیده‌ای دارد که برای یاد گرفتن آن‌ها به زمان زیادی نیاز دارید. با این حال ما سعی کردیم در طی مقاله «راهنمای بازی Marvel’s Midnight Suns: نکته‌ها و ترفند» این زمان یادگیری را به حداقل برسانیم. در ادامه بهتر است وارد دنیای بازی شوید و با کسب تجربه تیم قوی‌تری تشکیل دهید.

نظر شما در مورد راهنمای بازی Marvel’s Midnight Suns چیست؟ شما در کدام بخش از بازی به کمک بیش‌تری نیاز دارید؟ سوالات و نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *