یادداشت, بازی, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5

15 نمونه از جزئیات باور نکردنی بازی Horizon Forbidden West

15 نمونه از جزئیات باور نکردنی بازی Horizon Forbidden West
تنها چند هفته از عرضه بازی Horizon Forbidden West می‌گذرد و این بازی در همان ابتدای انتشار توانست توجه بسیاری از منتقدین را به خود جلب کند و همچنین طرفداران خود را هیجان‌زده کند. به همین خاطر ما قصد داریم از جزئیات باور نکردنی و قابل توجه بازی Horizon Forbidden West سخن بگوییم پس همراه باشید.
در این محتوا نمونه اصلا کم نداریم و قصد داریم با یکدیگر به بررسی هر یک از آنان بپردازیم. موارد دوست‌داشتنی زیادی درباره Horizon Forbidden West وجود دارد و ما به وفور در مقالات قبلی به آنان اشاره کردیم؛ از دنیای گسترده و بزرگ آن گرفته تا ربات‌های جنگنده و بسیاری از موارد دیگر. اگر بخواهیم یکی دیگر از نکات برجسته این بازی را در نظر بگیریم، جزئیات خارق‌العاده و شگفت‌انگیز آن است. نمونه از این جزئیات اصلا کم نیست و ما می‌خواهیم نگاهی به چند مورد از آنان بیندازیم.

جزئیات شن

جزئیات شن

بیابان‌های خشک و سواحل شنی برخی از زیست‌بوم موجود در دنیای Horizon Forbidden West هستند. این مناطق ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. برای مثال، ایلوی زمانی که از مناطقی شنی و ماسه‌ای عبور می‌کند جزئیات جالبی از خود به جای می‌گذارد که این جزئیات به شکل عجیبی جالب‌توجه هستند. جالب تر این است که خود ایلوی نیز به این محیط شنی واکنش نشان می‌دهد.

تغییر شکل برف

تغییر شکل برف

در هر بازی اگر شما در منطقه‌ای برفی قرار بگیرید و مجبور شوید از میان آن عبور کنید، حتما به تغییر شکل دادن برف‌ها توجه خواهید کرد. این یک قانون نانوشته است. بازی هورایزن فوربیدن وست نیز بر مبنای معیارهای خود در این زمینه بسیار چشمگیر عمل کرده است. برف در غرب ممنوعه مانند نمونه شن، بسیار واقع‌گرایانه و با جزئیات فراوانی طراحی شده است.

جلوه‌های برفی

جلوه‌های برفی

حال که صحبت از برف شد، جزئیات دیگری از برف وجود دارد که بازیکن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. مثلا زمانی که در مناطق برفی هستید یا در منطقه‌ای برف شروع به باریدن می‌کند، شما برف را به وضوح می‌توانید مشاهده کنید. برف‌های در هوا بر روی زره و پوست Aloy و دیگر شخصیت‌ها قرار می‌گیرد و با گذشت زمان این برف‌ها شروع به آب شدن می‌کنند. جالب توجه اینجاست که در طوفان‌های برفی سرعت حرکت شما بسیار کم می‌شود و سرعت این اتفاق بیشتر می‌شود.

تعرق ایلوی

تعرق Aloy

ایلوی با توجه به محیط و مناطق مختلف واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهد. به عنوان مثال زمانی که او در بیابان خشک و سوزان قرار می‌گیرد، می‌توانید به وضوع عرق کردن او را ببینید. اگر دوست دارید این تعرق را واضح تر ببینید، می‌توانید زمانی مکث کنید و بر روی حالت عکاسی بروید و روی صورت ایلوی زوم کنید. در اینجا است که شما کاملا می‌توانید قطرات عرق را روی صورت ایلوی مشاهده کنید.

گرافیک آب

گرافیک آب

بازیکنان از زمانی که به یاد می‌آورند فیزیک و گرافیک آب در بازی‌های مختلف همیشه قابل توجه بوده است و توسعه‌دهندگان همیشه وسواس خاصی بر روی گرافیک آب داشته‌اند. در این زمینه هم بازی Horizon Forbidden West دقیقاً بهترین حالت و گرافیک آب را به بازیکنان ارائه می‌کند که شما از دیدن این جزئیات شگفت‌زده می‌شوید. از رودخانه‌های خروشان گرفته تا اقیانوس‌های وسیع و دریاچه‌های آرام، فیزیک آب در این بازی کاملاً واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد. نمی‌توان در این فضا غوطه‌ور نشد و تازه این زیبایی زمانی نیز بیشتر می‌شود، که شما به زیر آب می‌روید.

فیزیک مو

فیزیک مو

همانطور که احتمالا مشاهده کرده‌اید تمامی بازی‌ها به درستی نمی‌توانند فیزیک مو را به خوبی نشان دهند (البته که برخی توسعه‌دهندگان حتی به خود زحمت طراحی آن را نمی‌دهند)، اما به وضوح می‌توانید مشاهده کنیم که استودیو Guerrilla Games به خوبی توانسته در بهترین حالت فیزیک موها را نشان دهد. قبل از عرضه بازی Horizon Zero Dawn، در نمایشی نشان داده شد که گوریلا گیمز چگونه و با استفاده از چه فناوری پیشرفته‌ای به حرکت صورت و موهای شخصیت خود می‌پردازد که البته گاهی اوقات این حرکات نیز در چهره شخصیت‌ها کمی اغراق‌آمیز به نظر می‌رسد.

حرکت و تراکم شاخ و برگ‌ها

حرکت و تراکم شاخ و برگ‌ها

بازی های Horizon هویت بصری جالبی دارند که بسیاری از آنان به این بستگی دارند که محیط های بازی چقدر بزرگ و گسترده هستند. تراکم و حالت‌های شاخ و برگ‌ها قبلا در هورایزن زیرو داون قابل توجه بود و در هورایزن فوربیدن وست به سطح دیگری ارتقا یافته است. از جنگل‌های انبوه گرفته تا رشد گیاهان منحصر به فرد بر روی زمین و گیاهان روی ساختمان‌های ویران شده، همگی این جزئیات نشان‌دهنده طراحی فوق‌العاده محیط و زیبایی دو چندان آن است.

آب و هوا

آب و هوا

آب و هوا در بازی Horizon Forbidden West تأثیر زیادی روی گیم‌پلی بازی ندارد، اما به میزان قابل توجهی غوطه‌وری بازیکن را افزایش می‌دهد. تنوع و جزئیات آب و هوایی در بازی شگفت‌انگیز است. از گل آلود بودن زمین بعد از بارش سیل آسا باران گرفته تا طوفان‌های شن صحراها و بارش برف در مناطق پوشیده از برف، جلوه‌های بصری فوق‌العاده‌ای را به بازیکن ارائه می‌کنند.

Draw Distances

فاصله‌ها

هرچه فناوری و سخت افزارها پیشرفته‌تر شوند و بهبود یابند، بازی‌های اوپن ورلد بیشتر سود می‌برند و قابلیت‌های بهتری را می‌توانند به مخاطبان ارائه کنند. یکی از نمونه‌های این پیشرفت Draw Distances بازی Horizon Forbidden West است که اگر توجه کرده باشید بازی به صورت عمودی طراحی شده است. خیره شدن به مناظر وقتی که در بالای یک صخره بلند ایستاده‌اید یا در طول یک دره وسیع در حال پرواز هستید، تجربه‌ای عالی و بی‌نظیر است.

Skybox

THE SKYBOX

در بازی Horizon Forbidden West فقط زمین و مناطق متنوع نیست که باید تماشا کنید. اگر آنالوگ دسته خود به سمت بالا (آسمان ) بچرخانید می‌توانید زیبایی‌های بیشتری را در این بازی ببینید. Skybox در این بازی بسیار پر زرق و برق است. آسمان شب پر از ستارگان درخشان، رنگ قرمز آن به دلیل حرکت طوفان شن، روشی که ابرهای متراکم جمع می‌شوند و درست قبل از طوفان رعد و برق می‌چرخند. در کنار هم باعث می‌شوند زیبایی‌های فوق‌العاده این بازی واقعا نفس‌گیر باشند.

مدل‌های صورت و انیمیشن‌ها

مدل‌های صورت و انیمیشن‌ها

بازی Horizon Zero Dawn نسبت به چهره بسیاری از شخصیت‌هایش (مخصوصاً در ماموریت‌های جانبی) ضعیف عمل کرده و بسیاری از آن‌ها دارای مشکلات مختلفی در انیمیشن‌ها هستند. خوشبختانه گوریلا گیمز به این انتقادات توجه کرد و توپ ضعف در طراحی چهره‌های شخصیت‌هایش را از زمینش به بیرون پرتاب کرد. مدل‌ چهره شخصیت‌ها به‌طور باورنکردنی با جزئیات است و نحوه متحرک‌سازی آن‌ها در بیشتر موارد، درجه یک است (مخصوصاً برای یک بازی اوپن ورلد).

نقشه

نقشه

توسعه‌دهندگان غرب ممنوعه نقشه‌ای باجزئیات فراوان برای این بازی طراحی کرده‌اند؛ به طوری که شما هرچه بیشتر بر روی نقشه زوم کنید با جزئیات بیشتر و خارق‌العاده تری روبرو خواهید شد. نقشه در این بازی به جای ارائه یک نمای دوبعدی و مسطح از جهان، مملو از جزئیات ریز و کوچک است، از توپوگرافی محیط‌ها گرفته تا نمایش نقاط دیدنی و بسیار موارد دیگر.

طراحی جالب ربات‌ها

طراحی جالب ربات‌ها

طراحی ربات و دشمنان بازی بخش دیگری در بازی Horizon Forbidden West است که توجه خود را به جزئیات به بهترین شکل نشان می دهد. ربات‌های بازی همگی از تعداد شگفت‌انگیزی قطعات و اجزای متمایز تشکیل شده‌اند که هر یک از آنها به طور مداوم با تمام جزئیات باشکوه خود قابل مشاهده هستند. از جایگذاری پنل‌های خورشیدی در Sunwing گرفته تا میخ‌های بالای Slaughterspine تا پنجه‌های مرگبار Clawstrider، سطح بالایی از جزئیات در طراحی هر ربات را به نمایش گذاشته شده است. جالب‌تر این است که ببینید آنها به‌طور آشکاری تغییر شکل می‌دهند و از هم پاشیده می‌شوند، همانطور که درگیری پیش می‌رود و شما سلامت آنها را از بین می‌برید و بیشتر و بیشتر از اجزای آنها را جدا می‌کنید.

NPC‌ها در شهرک‌ها

NPC‌ها در شهرک‌ها

در دنیای بازی Horizon Forbidden West مکان‌های زیادی برای بازدید وجود دارد و مانند بسیاری از جنبه‌های دیگر، این موارد نیز نشان‌دهنده این است که اثر مذکور گامی بزرگتر از نسخه قبلی خود برداشته است. سکونت‌گاه‌ها بسیار زنده‌تر و پویاتر احساس می‌شوند و این امر به NPCها و نحوه رفتار آن‌ها برمی‌گردد. تعامل NPCها با یکدیگر در مراکز مختلف، گفتگو کردن آنان با یکدیگر و موارد دیگری از این قبیل باعث می‌شود دنیای بازی پویاتر و واقعی تر احساس شود.

جزئیات بیشتر

جزئیات بیشتر

جزئیات کوچک دیگری وجود دارند که از نسخه پیشین بازی الهام گرفته‌اند. اما این جزئیات به اندازه‌ای چشمگیر نبودند که بتوانند در لیست ما حضور پیدا کنند. برای دیدن یک نمونه دیگر از جزئیات جالب بازی کافیست؛ کمان ایلوی را به عقب بکشید و برای مدتی نگه دارید. با گذشت زمان متوجه خواهید شد که بازوی ایلوی خسته می‌شود و شروع به لرزیدن می‌کند. جزئیات کوچک دیگری هستند که به خاطر اینکه مخاطبان ممکن است کمتر به آن توجه کنند، توسعه‌دهندگان زحمت اضافی برای بهتر شدن آنان نمی‌کشند.
خب این بود از جزئیات قابل توجه و شگفت‌انگیز بازی Horizon Forbidden West، باز هم هرچه از دنیای فوق‌العاده زیبای Horizon Forbidden West بگوییم؛ کم گفتیم. در آخر امیدواریم از خواندن این محتوا لذت برده باشید و به نظر شما چه جزئیات دیگری از بازی وجود دارند که در لیست ما حضور نداشتند؟!
منبع: Gamingbolt
اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://tinyurl.com/2p8dz9x9 https://is.gd/DKLEYn https://b2n.ir/q89395
https://zx1.ir/3n25M https://yun.ir/1k3ip4 https://bit.ly/3JetGDQ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *