یادداشت, بازی

15 قابلیت جذاب و نوستالژیک موجود در بازی GTA: The Trilogy

در دنیای امروزه بازی‌های ویدیویی کمتر کسی را شما پیدا می‌کنید که هیچ اثری از سری GTA را تجربه نکرده باشد. در ادامه می‌خواهیم 15 قابلیت بازی GTA: The Trilogy که شما را به دنیای فراموش نشدنی این فرنچایز می‌برد، آشنا کنیم.

سازندگان بازی Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition قول‌های زیادی مبنی بر بهبود دادن ویژگی‌های گرافیکی هر سه اثر موجود در این بازی داده‌اند. هم‌اکنون که هیجان زیادی بر سر عرضه این اثر به وجود آمده است، در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی‌های جذاب و دلنشین این بازی که بازیکنان را به یاد عناوین اصلی این فرنچایز می‌اندازد آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

کد‌های تقلب

عناوین زیادی را در دنیای بازی‌های ویدئویی پیدا نخواهید کرد که با این گستردگی روی کد‌های تقلب اثر خود کار کرده باشند. شما با استفاده از کد‌های تقلب در سری GTA می‌توانید به هر نوع توانایی برسید و دنیای این بازی را به صورت کامل متحول کنید؛ از گرفتن سلامتی بی‌نهایت تا گرفتن تعداد بسیار زیادی از اسلحه‌های کشنده. این فرنچایز به بازیکنان اجازه می‌دهد تا هر نوع تغییر ممکن را بر سر دنیای آن بیاورند و این کار لذت ببرند.

شکنجه NPCها

به همان اندازه که شاید این اتفاق بد به نظر برسد، اما تمامی بازیکنان این فرنچایز از این اتفاق لذت می‌برند. از کتک زدن تا سر حد مرگ یک NPC تا گرفتن سر راه و اجازه ندادن به آن‌ها برای پارک کردن؛ همه این‌ها گوشه‌ای از لذت‌های بازیکنان مجموعه GTA است و در بازی GTA: The Trilogy نیز شما برای بار دیگر می‌توانید بدون هیچ دلیلی به کشتن یک NPC یا گروهی از آن‌ها بپردازید و پا به فرار بگذارید.

تعقیب و گریز پلیس

بازی GTA Vice City The Definitive Edition

تبدیل شدن به یک قاتل و شرور تمام عیار و به دردسر افتادن به هیچ چیزی دیگری جز یک تعقیب و گریز توسط پلیس تبدیل نخواهد شد. علاقه‌مندان به این مجموعه بدون شک این لحظه را تجربه کرده‌اند و با لذت و هیجان آن آشنایی کامل دارند. این چنین تعقیب و گریز‌هایی با افزایش شدت آن و بیشتر شدن تعداد پلیس‌ها هیجان‌انگیز‌تر نیز خواهد شد و شما را به یک فراری تمام عیار تبدیل می‌کند. در بازی GTA: The Trilogy نیز شما برای بار دیگر به فرار از پلیس‌ها در خیابان‌های Liberty City، Vice City و San Andreas مشغول خواهید شد.

ایجاد یک هرج و مرج

بازی GTA Trilogy

از تعقیب و گریز صحبت شد، یقینا این موقعیت هیجان‌انگیز نخواهد بود تا زمانی که شما یک هرج و مرج واقعی در شهر ایجاد کنید و با این کار شهر را به جولانگاه پلیس‌ها و نیروهای ویژه تبدیل کنید. ‌NPC‌های بیشتری را می‌کشید، ماشین‌های پلیس بیشتری را منفجر می‌کنید و پلیس‌های بیشتری را به دنبال خود می‌کشانید. سپس نوبت به نیروهای ویژه می‌رسد و بعد از آن تانک‌ها و حتی هلیکوپتر‌ها. با ورود به دنیای بازی GTA: The Trilogy شما برای بار دیگر به انجام چنین کاری مشغول خواهید شد.

پریدن از بالای آسمان‌خراش‌ها (با چتر نجات)

بازی GTA Vice City The Definitive Edition

به همان‌قدر که این کار بی‌فایده به نظر می‌رسد، به همان اندازه این کار در بین بازیکنان سری GTA معروف و همه‌گیر است. در شهر‌های بازی GTA: The Trilogy نیز شما با آسمان‌خراش‌های زیادی مواجه خواهید شد. به راحتی شما می‌توانید با استفاده از جت‌پک یا هر وسیله دیگری که بتواند شما را به بالای آن برساند و با داشتن یک چتر‌نجات این اتفاق جذاب را در این آثار تجربه کنید.

گرفتن لباس‌های جدید (در بازی GTA: San Andreas)

بازی فوق‌العاده GTA: San Andreas پس از عرضه خود در سال 2003 مرز‌های شخصی‌سازی در بازی‌های ویدئویی را جابه‌جا کرد. درست است که در حال حاضر بازی‌های موجود دارای قابلیت‌های شخصی‌سازی بسیار گسترده‌تری هستند، اما هنوز قابلیت‌های شخصی سازی بازی GTA: San Andreas حرف‌های زیادی را برای گفتن دارد. برای مثال یکی از آن قابلیت‌‌های شخصی‌سازی، تغییر لباس شخصیت اصلی بازی یعنی CJ (Carl Johnson) است و شما می‌توانید ساعت‌ها در لباس ‌فروشی‌های بازی GTA: San Andreas به تغییر لباس این شخصیت بپردازید.

رفتن به رستوران‌ها و باشگاه‌ها (در بازی GTA: San Andreas)

البته قابلیت‌های شخصی‌سازی بازی GTA: San Andreas فقط به تغییر دادن لباس‌ها و ظاهر شخصیت اصلی بازی محدود نمی‌شود و شما می‌توانید به باشگاه‌ها و رستوران‌های موجود در داخل شهر بروید. در زمان عرضه این اثر سیستم نقش‌آفرینی آن به خوبی تمام پیاده شده بود و شما می‌توانستید با رفتن به باشگاه یا رستوران‌های شهر وضعیت فیزیکی خود را تغییر دهید. با چرخ زدن کوتاهی داخل شهر بازی GTA: San Andreas شما می‌توانید آدرس باشگاه‌ها و رستوران‌های بزرگ این اثر را مشخص کنید و وقت خود را در آنجا بگذرانید.

رفتن به مکان‌های خاص

علاوه بر رستوران‌ها و باشگاه‌های داخل بازی GTA: San Andreas، شما می‌توانید به مکان‌های خاص و نمادین مختلفی داخل هر سه اثر برای بار دیگر سر بزنید. برای مثال می‌توان به مکان‌هایی مانند Ocean View Hotel و Vice Beach در بازی Vice City ، منطقه Grove Street در بازی San Andreas یا Callahan Bridge و Cochrane Dam در بازی Liberty City اشاره کرد. این‌ها تنها نمونه‌های کوچکی از مکان‌هایی است که شما می‌توانید برای بار دیگر به آن‌ها سر بزنید.

گوش‌دادن به رادیو

گوش‌دادن و گشت‌و‌گذار در کانال‌های مختلف رادیویی مجموعه بازی GTA از آن فعالیت‌هایی است که علاقه‌مندان به این فرنچایز یقینا در هنگام رانندگی آن را از دست نخواهند داد. کانال‌های رادیویی موجود در این اثر علاوه بر داشتن لیست پخش آهنگ‌های فوق‌العاده، گاهی دارای گفت‌وگو‌های جذاب و شنیدنی هستند. بازی GTA: The Trilogy نیز دارای تمامی کانال‌های رادیویی نسخه‌های اصلی خواهد بود، البته برخی از آهنگ‌های آن‌ها حذف شده است، اما کلیت این اتفاق باقی مانده است. این بندان معناست که شما می‌توانید برای بار دیگر به گوش دادن آهنگ‌های فوق‌العاده موجود در این کانال‌ها بپردازید.

شکار کردن ایستراگ‌ها (Easter Egg)

بازی GTA Vice City The Definitive Edition

بازی‌های جهان باز همیشه به همراه ایستراگ‌ها ترکیب خوبی را شکل داده‌اند. همیشه ایستراگ‌ها و راز‌ها در مجموعه GTA وجود داشته‌اند و همیشه شما را به گشت‌وگذار در دنیای آن‌ها واداشته است. دنبال کردن ایستراگ‌ها همیشه برای بازیکنان جذاب بوده است و در اثر جدید این مجموعه ما شاهد ایستراگ‌های متعددی خواهیم بود. با این حال هیچ خبری مبنی بر افزایش ایستراگ‌‌ها وجود ندارد و فقط می‌توانید به آن امیدوار باشیم.

انجام‌دادن ماموریت‌های پزشکی

در فرنچایز GTA شما با ماموریت‌های بسیار زیادی روبرو خواهید شد و البته بسیاری از آن‌ها جزو ماموریت‌های انتخابی خواهند بود. ماموریت‌های پزشکی یکی از انواع آن‌ها است که همیشه جذابیت‌های خاص خود را داشته است. مدیریت کردن زمان برای رسیدن به مکان مشخص، جا‌به‌جا کردن مریض از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر و بخصوص کشتن ده‌ها NPC برای نجات‌دادن فقط یکی از‌ آن‌ها همه از ویژگی‌های جذاب چنین ماموریت‌هایی است. بازی GTA: The Trilogy دارای تمامی این ماموریت‌ها خواهد بود و شما می‌توانید به تجربه این کار‌ها بپردازید.

انجام‌دادن پرش‌های نمایشی (Stunt Jumps)

رانندگی کردن بدون هدف در دنیایی بزرگ دقیقا چیزی است که سری GTA را معنا می‌کند و در حالی که هیچ کمبودی از این تجربه در این فرنچایز دیده نمی‌شود، اما شما می‌توانید با انجام پرش‌های نمایشی یقینا این تجربه را چندین برابر کنید. پریدن از روی سکو‌های پرش و تماشا کردن ویدیو پرش خود لذتی فوق‌العاده است که شما می‌توانید آن را برای بار دیگر با بازی GTA: The Trilogy تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

تسخیر کردن خانه‌‌‌ها

بازی GTA Vice City The Definitive Edition

این عمل بیشتر برای کسانی است که تلاش می‌کردند تا در دنیای مجموعه GTA بی‌نقص و کامل باشند و تمامی ماموریت‌ها را به طور کامل به پایان برسانند، اما هیچ‌کس نمی‌تواند به هیجان‌انگیز نبودن آن اشاره کند. گرفتن خانه‌های موجود در شهر علاوه بر قدرت تسلط شما، این امکان را به شما می‌دهد تا از آن مکان استفاده کنید. با افزایش قدرت خرید شما می‌توانید طیف وسیعی از اشیا را در دنیای بازی خریداری کنید. امیدواریم در بازی GTA: The Trilogy اشیا و دارایی‌های مختلف و بیشتر به دنیای بازی اضافه شود، البته خبری رسمی از این مورد در اختیار نیست.

پیرو قوانین راهنمایی و رانندگی بودن

اگر شما از علاقه‌مندان سری GTA هستید به احتمال زیاد یک‌بار هم شده تلاش کرده‌اید که زمانی که می‌خواهید از منطقه‌ای به منطقه‌ای جابه‌جا شوید قوانین راهنمایی و رانندگی را نیز رعایت کنید. با سرعت مجازی برانید، به کسی یا جایی برخورد نکنید، پشت چراغ قرمز توقف کنید و دیگر قوانین رانندگی را رعایت کنید. انجام‌دادن این‌کار برای بسیاری از افراد خوشایند نخواهد بود، اما شما یقینا حداقل یبار تلاش کرده‌اید تا به انجام دادن آن بپردازید. در بازی GTA: The Trilogy برای بار دیگر می‌توانید این کار را تجربه کنید. البته راه بی‌دردسرتر این کار استفاده از وسایل نقلیه عمومی است که البته لذت خاصی در آن نخواهد بود.

درست کردن ترافیک

درست کردن ترافیک در خیابان‌ها یکی از روش خوش‌گذرانی و لذت بردن از سری GTA به‌حساب می‌آید. هیچ اهمیتی ندارد که به چه روشی این کار را انجام می‌دهید، از گذاشتن یک ماشین سر راه دیگر خودرو‌ها تا منفجر کردن ماشین‌هایی که در حال رفت و آمد هستند. به‌هرحال این امر بسیار دلنشین است و شما بار دیگر می‌توانید در بازی GTA: The Trilogy این فعالیت را تجربه کنید.

شما می‌توانید بازی GTA: The Trilogy را هم اکنون روی ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، کامپیوترهای شخصی و نینتندو سوییچ خود تجربه‌ کنید. نظر شما در مورد بازی GTA: The Trilogy چیست؟ علاقه به تجربه کردن این اثر دارید؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *