مقالات عمومی, یادداشت

۵ تا از ترسناک‌ترین لحظات بازی The Last of Us Part 2

بازی The Last of Us Part 2

بحث‌برانگیزترین بازی ساخته شده‌ی استودیوی Naughty Dog، یعنی بازی The Last of Us Part 2 ، لحظات ترسناک و دلهره آور زیادی را تحویلمان داد. در این مقاله نگاهی داریم به ۵ تا از ترسناک‌ترین صحنه‌های این بازی. با ما همراه باشید.

در میان‌ روایت‌های انتقام، عشق و از دست دادن عزیزان، به راحتی می‌توان فراموش کرد که بازی The Last of Us Part 2 در هسته‌ی خود یک بازی ترسناک است که پر شده از موجوداتی که بوسیله‌ی یک ویروس قارچی آلوده شده‌اند. اگر در دل محیط این بازی غرق شویم، به راحتی می‌توانیم فضای وحشتناک و استرس‌زای بازی را لمس کنیم.

در واقع این بازی از نسخه‌ی قبلی خود بسیار ترسناک‌تر است. مبتلایان به ویروس (در این مقاله آن‌ها را رانر (Runner) صدا می‌کنیم) در این نسخه بسیار وحشی‌تر و عصبانی‌تر شده‌اند و خیلی زودتر متوجه حضور شما می‌شوند. دشمنان اصلیمان یا همان مردم عادی، خودشان به فرقه‌های متفاوتی تقسیم شده‌اند که برای تفریح آدم می‌کشند. چشم‌اندازهای وسیع شهر سیاتل که حالا عملا تبدیل به جنگل شده‌اند، نوید خطراتی تازه را در گوشه گوشه از این شهر می‌دهند. در واقع با وجود این موارد می‌توانیم بگوییم که در این بازی خیلی راحت‌تر از قبل می‌توانید بمیرید. حالا با این توضیحات، به سراغ ترسناک‌ترین لحظات این بازی می‌رویم.

قبل از شروع، باید یادآور بشویم که این مقاله لحظات خیلی مهمی از داستان بازی را اسپویل می‌کند و ممکن است تجربه‌ی این بازی را برای شما خراب کند. پس اگر هنوز موفق به تجربه‌ی The Last of Us Part 2 نشده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم که این مقاله را نخوانید. همینطور توجه داشته باشید که این لحظه‌ها به دلیل خشونت بالا، مناسب همه‌ی سنین نمی‌باشد. پس اگر زیر ۱۸ سال سن دارید، از خواندن این مطلب پرهیز کنید.

۵. به دنبال نورا

نورا (Nora)، جزو افرادی است که به دنبال انتقام از جوئل آمده بودند. شاید بتوانیم بگوییم که الی، بیشتر خشونتش را بر سر نورا خالی کرد. حالا شاید بگویید چرا؟ در همان روزهای اولی که الی وارد شهر سیاتل (Seattle) می‌شود، خیلی زود متوجه می‌شود که نورا در بیمارستان تحت سلطه‌ی ولف‌ها (Wolves) ساکن است و گروهی را برای خارج کردن داروها  از این بیمارستان هدایت می‌کند. پس از چند درگیری شدید و پر سر و صدا، بالاخره الی راه خودش را به داخل بیمارستان باز می‌کند و به دنبال نورا می‌گردد. بعد از این که او را تنها در اتاقش گیر می‌آورد، الی از او می‌خواهد که مکان بقیه‌ی گروه را لو بدهد. نورا نه تنها او را عصبانی‌تر می‌کند، بلکه به او می‌گوید که از کشتن جوئل اصلا پشیمان نیست. همین باعث می‌شود که حواس الی پرت بشود و نورا فرصتی برای فرار پیدا کند. در تعقیب و گریزی که در بیمارستان اتفاق می‌افتد، بالاخره الی او را گیر می‌اندازد ولی توسط بقیه‌ی سربازهای وولف محاصره می‌شود.

بازی The Last of Us Part 2

الی برای فرار از محاصره، مجبور می‌شود که خودش و نورا را به داخل چاهی که پشتش است پرت کند و وارد محیطی آلوده به ویروس شود. ولی خب اگر یادتان باشد، این ویروس هیچ تاثیری روی الی ندارد. وقتی که وارد این محیط ترسناک می‌شوید، تنها چیزی که می‌بینید، نوری قرمز و تعداد زیادی کلیکر است. سربازان وولف هم بلافاصله و مجهز به ماسک به دنبال شما می‌آیند. حال باید تصمیم بگیرید که مستقیم با آن‌ها درگیر بشوید یا کلیکرها را به جانشان بندازید. حالا که همه با هم درگیر شدند، فرصت خوبی است تا دوباره به سراغ نورا بروید. در مسیر با بلوترهایی (Bloater) که به بدترین شکل در حال کشتن وولف‌ها هستند نیز روبه‌رو می‌شویم که اصلا صحنه‌ی خوشایندی نیست. همین صحنه‌ی درگیری، تصویری دردناک و متحیرکننده است که مدت‌ها در ذهنتان می‌ماند. بعد از این که الی دوباره نورا را پیدا می‌کند، او را به طرز وحشیانه‌ای شکنجه می‌کند و اصلاعاتی را که می‌خواهد بدست می‌آورد.

۴. کمین کرده در تاریکی

همانطور که می‌دانید، درجه‌ی مریضی مبتلاشدگان در بازی The Last of Us Part 2، باعث بوجود آمدن انواع رانر در این بازی شده است. یکی از اعصاب خردکن‌ترین نوع رانرها، استاکرها (Stalkers) هستند که در نسخه‌ی اول هم با آن‌ها مواجه شدیم. استاکرها در تاریکی‌ها و در جاهایی که فکرش را هم نمی‌کنید، کمین می‌کنند و منتظر شما می‌مانند. همین مورد آن‌ها را در دسته‌ی ترسناک‌ترین دشمنان شما در بازی قرار می‌دهد. اولین رویارویی شما با آن‌ها، در مرکز انجمن‌های شهر سیاتل است. همانطور که در حال گشت‌زنی و جمع کردن منابع هستید، ناگهان استاکرها از پشت دیوار بیرون می‌آیند و بی مهابا به شما حمله می‌کنند. دقیقا در زمانی که شما هیچ صدایی نمی‌شنوید و اصلا انتظار ندارید که خبری از رانرها در این مکان باشد.

بازی The Last of Us Part 2

یکی از مواردی که استاکرها را به دشمنی سرسخت برای شما تبدیل می‌کند، پنهان ماندن آن‌ها در زمانی است که شما از قابلیت اسکن محیط استفاده می‌کنید. الی و ابی هر دو قابلیتی دارند که به شما این امکان را می‌دهد که مکان دقیق دشمنان و رانرها را شناسایی کنید، ولی استاکرها استثنا هستند. این موجودات با مهارتی که دارند، خودشان را مخفی نگه می‌دارند و امکان ندارد که بتوانید آن‌ها را زودتر پیدا کنید. یکی از نکات جالبی که در بازی می‌بینیم، فرصت طلبی استاکرها است. ممکن است که در بعضی از موقعیت‌ها شما آن‌ها را در حال کمین ببینید و منتظر حمله‌ی آن‌ها بشید، ولی استاکرها هوش بالایی دارند و تا شما جلوتر نروید و یا عکس‌العملی نشان ندهید، حمله نمی‌کنند.

۳. سرافایت‌ها وارد می‌شوند

فقط یارا و لو نیستند که در دام سرافایت‌ها می افتند. ما این گروه را اولین بار زمانی ملاقات می‌کنیم که کنترل الی (Ellie) را در دست داریم. گروهی که برای خودشان رهبری را تعیین کرده‌اند و حالا طبق گفته‌های او عمل می‌کنند. ولی چه چیزی باعث می‌شود که افراد این گروه تا این حد خوفناک باشند؟ بدون شک نحوه‌ی برقراری ارتباط آن‌ها با هم. افراد این گروه برای هشدار دادن به یکدیگر یا مطلع کردن یکدیگر از مکان استقرارشان، با انواع متفاوتی از سوت با هم حرف می‌زنند. همین باعث می‌شود که در هر لحظه از بازی که صدای سوت می‌شنویم، ناخودآگاه به دنبال پناهگاهی امن برویم تا خودمان را از دید این جنگجویان وحشی پنهان کنیم.

بازی The Last of Us Part 2

همانطور که گفتیم، در یکی از روزهای سیاتل (Seattle) که در نقش الی بازی می‌کنیم، برای اولین بار سرافایت‌ها را می‌بینیم. وقتی که در حال چرخیدن در جنگل‌های اطراف سیاتل هستیم، صدای سوت‌هایی ناآشنا را می‌شنویم. مه غلیظ تقریبا دیدمان را کور می‌کند و عملا جایی را نمی‌بینیم. کمی که جلوتر می‌رویم تیری در شانه‌ی الی فرو می‌رود و او را به عقب پرت می‌کند. آدرنالین به اوج خودش می‌رسد و خون جلوی چشمانمان را می‌گیرد. بعد از این که الی تیر را در می‌آورد، متوجه نزدیک شدن سه نفر می‌شود که در تاریکی در حال پیشروی هستند و با مشعل و تیر و کمان به دنبال او می‌گردند. به جز مشعل آن‌ها، نور ماه تنها منبع نور در محیط است و فضای آخرالزمانی را به بهترین نحو ممکن به تصویر می‌کشد. در همین لحظات متوجه می‌شویم که تنها راه مقابله با این افراد جنگ مستقیم است و آن‌ها به کسی رحم نخواهند کرد. الی سلاح‌های خود را آماده می‌کند و نبردی خونین شروع می‌شود.

۲. نبرد جنگل

بیاید برگردیم به ماه اکتبر سال ۲۰۱۷. جایی که تریلری ترسناک و رمزآلود از بازی The Last of Us Part 2 در هفته‌ی بازی‌های ویدیویی پاریس (Paris Games Week)، پخش شد. تریلیری ۴ دقیقه‌ای از محیطی مرموز و تاریک نمایش داده شد که در آن شاهد شخصیت‌های ناآشنایی بودیم. در این تریلر دیدیم که دو مرد وحشی در حال خورد کردن دست یکی از شخصیت‌های جدید بازی با چکش هستند.

حالا و بعد از سه سال، می‌دانیم که آن شخص یارا (Yara) بوده است. در این قسمت از بازی می‌بینیم که ابی توسط دار در حال خفه شدن است و  از آن طرف دو مرد به بدترین شکل ممکن دست یارا را با چکش خورد می‌کنند. لحظاتی به شدت استرس‌زا و پرتنش. لحظاتی بعد، لو (Lev) به کمک آن دو می‌آید و آن‌ها را نجات می‌دهد. حالا این سه نفر باید در جنگلی تاریک و ترسناک راه خودشون را به ساحل پیدا کنند. در همین میان گله‌ی بزرگی از کلیکرها و رانرها به دنبال‌ آن‌ها می‌افتند. فرار در تاریکی و به سمتی که اصلا مشخص نیست چه چیزی انتظارشان را می‌کشد، حس بی فایدگی و از بین رفتن امید را به خوبی به شما القا می‌کند.

بازی The Last of Us Part 2

در این هرج و مرج و بحبوبه که چیزی جز یک چکش ندارید، ابی باید از یارا و لو که جلوتر از او هستند، محاقظت کند. این که ابی تازه با آن‌ها آشنا شده و هیچ مسئولیتی در قبال آن‌ها ندارد، کاملا در این لحظه غیر منطقی است. چرا که آن‌ها او را از مرگ حتمی نجات دادند و حالا ابی می‌داند که اگر دست سرافایت‌ها به آن‌ها برسد، چه بلایی بر سرشان خواهد آمد. موسیقی آرام جای خودش را به نوایی با ریتم بالا و هیجانی می‌دهد و ضربان قلبتان را تندتر می کند. هر لحظه که با رانری مبارزه می‌کنید، زمان ارزشمند را از دست می‌دهید و بقیه کلیکرها به شما نزدیک‌تر می‌شوند. این حس که فاصله‌ی کلیکرها با این دو بچه فقط شمایید، بار را بر دوش شما سنگین‌تر می‌کند. صدای جیغ کلیکرها هر لحظه نزدیک‌تر می‌شود و شما در دل تاریکی گم می‌شوید…

۱. بیمارستان ترس

در مراحل پایانی بازی که در نقش ابی (Abby) قرار می‌گیریم، مجبوریم برای نجات یکی از دوستانمان به بیمارستان تحت سلطه‌ی نیروی مقاومت یا همون ولف‌‌ها (Wolfs) بریم. هنگامی که به بیمارستان می‌رسیم، متوجه می‌شویم که این بیمارستان در حال پاک‌سازی است و لوازم مورد نیازمان را فقط می‌توانیم در پایین‌ترین بخش بیمارستان پیدا کنیم. جایی که اولین روزهای شیوع را تجربه کرده است و اولین رانر‌ها در آن جا مورد درمان قرار گرفته‌اند. مکانی که نزدیک به ۲۵ سال دست نخورده باقی مانده و ممکن است که هر چیزی از آن‌جا خارج شود. در همان لحظاتی که دنبال راهی برای رفتن به این طبقات زیرین هستید، متوجه مدارک و گزارش‌های دکترهایی می‌شوید که هیچ ایده‌ای درباره‌ی این ویروس نداشته‌اند. گزارش‌هایی که حاکی از این است که خیلی از بیماران مبتلا شده به حال خودشان رها شده‌اند. همین باعث جرقه‌ای در ذهن می‌شود که فکر کنید قرار است با چه موجوداتی مواجه شوید. بازی The Last of Us Part 2 خیلی زود و به بهترین نحو ممکن جواب شما را می دهد.

بازی The Last of Us Part 2

هیولایی ترکیب شده از چند نوع رانر متفاوت، همان چیزی است که انتظار شما را می‌کشد. قبل از رو به رو شدن با این موجود فقط صدایش را می‌توانید بشنوید که به جرئت می‌توانیم بگوییم مو را به بدن هر کسی سیخ می‌کند. موجودی شبیه به Bloaterها که حالا با یک کلیکر (Clicker) و استاکر (Stalker) ترکیب شده است و عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین موجودی را که توسط Naughty Dog ساخته شده است را به تصویر می‌کشد. اولین واکنش نسبت به چنین موجودی طبیعتا فرار کردن است و ابی هم همین‌ کار را می‌کند. پس از چندین فرار ناموفق، بالاخره مجبور به مبارزه با این موجود می‌شویم که در ادامه رت کینگ (Rat King) صدایش می کنیم. مبارز‌ه در محیطی بسیار تاریک و پرتنش که نور چراغ قوه در آن اصلا جوابگو نیست، باعث می‌شود که استرس خیلی زود به سراغ شما بیاید. در این نبرد نیاز به حافظه‌ی قوی دارید تا بتوانید به موقع قایم شوید، به موقع ضربه بزنید و به موقع فرار کنید. پس از چندین ضربه‌ی قوی به رت کینگ، تیکه‌ای از این موجود جدا می‌شود و حالا مجبور به مبارزه با دو باس هستید. پس از کشتن رت کینگ اصلی، حالا باید تیکه‌ی استاکر را در محیط پارکینگ دنبال کنید و او را بکشید. این بخش از بازی را می‌توانیم به راحتی ترسناک ‌ترین قسمت آن بدانیم.

نظر شما در مورد این بازی چیست؟ آیا شما هم در این صحنه‌ها وحشت کرده‌اید؟ نظرات خودتان را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

اگر هنوز موفق به تجربه‌ی این بازی نشده‌اید، می‌توانید برای خرید بازی The Last of Us Part 2 با بهترین قیمت از تیلنو اقدام کنید.

منبع: USGAMER

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید