اخبار و رویدادها, بازی, رویدادهای گیمی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

هرآنچه که باید در مورد فصل جدید فورتنایت (سیزن ۲ از چپتر ۳) بدانید

فصل جدید فورتنایت

فصل جدید فورتنایت یا همان فصل دوم از چپتر سوم بازی در دسترس عموم قرار گرفته و شامل تغییرات مختلفی می‌شود. این سیزن جدید که Fortnite Season 2: Resistance نام دارد شامل اسلحه‌ها، مکانیک‌های گیم‌پلی و یک بتل‌پس جدید می‌شود. بزرگ‌ترین تغییر این به روز رسانی جدید، حدف قابلیت Build کردن است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

شرکت Epic Games در ادامه روند پشتیبانی فوق‌العاده خود از بازی Fortnite، فصل دوم چپتر سوم بازی را منتشر کرده که اگر بخواهیم صادقانه نگاه کنیم، تغییرات به شدت هیجان‌انگیزی دارد. همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، فصل جدید با نام Resistance یا به معادل فارسی، مقاومت شناخته می‌شود و داستان مبارزه دو گروه The Seven و IO را تعریف می‌کند. Theme فصل جدید فورتنایت تمرکز زیادی روی مسائل نظامی دارد و اگر در آن ریز شویم، به ارجاعاتی نسبت به مقاومت اوکراین در برابر روسیه (همه چیز نمی‌تواند اتفاقی باشد) بر می‌خوریم. این Theme جدید باعث تحولاتی در ظاهر بازی هم شده است. برای مثال، ظاهر Battle Bus با زره‌های آهنی متفاوت به نظر می‌رسد و تاثیرات جنگ روی نقاط مختلف نقشه هم مشهود است. از این هم گذشته، سیستم جایگذاری Turretها هم برگشته و می‌توانید از آن‌ها برای دفاع از خود استفاده کنید.

سیستم Building در فصل جدید فورتنایت حذف شده است

اگر بخواهیم تغییرات مربوط به مکانیک‌های گیم‌پلی را مورد بررسی قرار دهیم، حذف سیستم Building یا ساخت و ساز را باید در اولویت قرار دهیم. مکانیکی که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازی Fortnite محسوب می‌شود، بعد از همه این سال‌ها دیگر جایی در گیم‌پلی ندارد. این تغییر به آن معنی است که برای شکست دشمنان باید از مبارزات رو در رو بهره ببرید؛ آن هم بدون اینکه بتوانید برای خود پناه بسازید.

این تغییر بزرگ مخالفان و طرفداران متعددی دارد که هر کدام دلایل منطقی و قابل قبول خود را دارند. از یک طرف، عدم سیستم Building تنوعی به گیم‌پلی می‌دهد که تا حالا تجربه آن را نداشته‌ایم و از سوی دیگر، این تغییر روح اصلی بازی را به دست فراموشی سپرده است. البته شرکت Epic Games در حال بررسی شرایط بوده و سعی می‌کند بهترین تصمیم ممکن را بگیرد.

فصل جدید فورتنایت

ویژگی‌های جدید گیم‌پلی

اما حذف سیستم ساخت و ساز تنها تغییر فصل جدید فورتنایت در زمینه گیم‌پلی نیست. در فصل جدید مکانیک‌های مربوط به راه رفتن و دویدن با بهبودهای فراوانی همراه شده و تمرکز زیادی هم روی پارکور دارد. به محض اینکه کنترلر (یا موس و کیبرد) خود را به دست بگیرید، متوجه می‌شوید که شخصیت شما خیلی روان‌تر از قبل حرکت می‌کند و حس بهتری دارد. شما می‌توانید خط مربوط به دویدن یا Sprinting را بالای HB یا خط سلامتی خود مشاهده کنید. البته که این سیستم جدید بی‌نهایت نیست و محدودیت‌های خاص خود را دارد اما با این حال، جا به جایی با پای پیاده هیچ وقت بهتر از الان نبوده است. علاوه بر این، از این پس می‌توانید لبه ساختمان‌ها و موانع مختلف را بگیرید و از آن‌ها بالا بروید. در واقع، این سیستم پارکور جایگزین Building شده است تا بتوانید از ساختمان‌ها بالا بروید و در مقابل حملات دشمن ضربه کم‌تری بخورید. البته توجه داشته باشید که سیستم پارکور جدید روی موانع طبیعی مانند سنگ‌ها و درخت‌ها عمل نمی‌کند و از این منظر، ممکن است ایرادهای خاص خود را به وجود آورد.

تغییر دیگری که باید به آن اشاره کنیم، سیستم جدید Shield است که به طور خودکار و به مرور زمان، پر می‌شود. به همین روال، نیازی به نگرانی برای پیدا کردن آیتم‌های Healing‌ نیست و تنها با صبر کردن می‌توانید خط Shield خود را پر کنید. علاوه بر این، دیگر نیازی به نگرانی در مورد Fall Damage هم نخواهد بود. از آنجایی که سیستم Building حذف شده، از این پس Fall Damage کم‌تری برای سقوط از ارتفاعات در نظر گرفته شده تا تعادل مناسبی بین تغییرات فصل جدید بازی Fortnite به وجود آید.

در این نقطه باید اشاره کنیم که اگر قصد دارید آیتم‌های تزئینی بیش‌تری در بازی Fortnite به دست آورید، می‌توانید به صفحه خرید باندل Fortnite: The Last Laugh برای PS5 مراجعه کنید.

اضافه شدن اسلحه‌های جدید

فصل جدید فورتنایت درست مانند همیشه اسلحه‌های جدیدی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد تا با این روش به گیم‌پلی بازی تنوع دهد. از جمله این اسلحه‌های جدید می‌توانیم به Power-Packed SMG، Red-Dot Striker Burst Rifle، یک Revolver و Drum Shotgun اشاره کنیم که راه خود را به لیست Gunهای بازی Fortnite باز کرده‌اند. همچنین، شما یک بمب از راه دور (Detonated Explosive) هم در نقشه بازی پیدا می‌کنید که می‌توانید با استفاده از آن، برای دشمنان خود تله مرگباری به وجود آورید. بنابراین، حواس خود را به آیتم‌ها و اسلحه‌های جدید سوق دهید تا بهترین ترکیب ممکن را برای سبک بازی خود پیدا کنید.

Point of Interestهای جدید و تغییرات نقشه

هنگامی که نقشه فصل دوم از چپتر سوم فورتنایت را نگاه کنید، متوجه می‌شوید که تغییرات زیادی روی آن اعمال نشده و کلیت مانند سابق است. با این حال، یک سری تغییرات جزئی مانند Point of Interestهای جدید در Map بازی وجود دارد که اگر راستش را بخواهید، تغییر خاصی ایجاد نمی‌کنند و شاید تنها در انجام چالش‌های هفتگی به کار آیند.

اما نکته جالبی که در این میان وجود دارد، منطقه‌هایی است که با دایره آبی و قرمز از هم جدا شده‌اند و هر کدام نشانگر قلمرو دو گروه The Seven و IO هستند. اگر بخواهیم در این موضوع دقیق شویم باید بدانید که منطقه‌های آبی مربوط به گروه The Seven و منطقه‌های قرمز مربوط به گروه IO هستند. البته احتمال می‌رود که این منطقه‌ها در طول فصل و با رویدادهای داستانی تغییر پیدا کنید تا با یک جهان زنده، پویا و غیرقابل حدس روبرو باشیم. در کل، همه ما می‌دانیم که Epic Games کار خود را خوب بلد است و تصمیمی نمی‌گیرد که به ضرر فصل جدید فورتنایت ختم شود.

فصل جدید فورتنایت

دکتر استفن استرنج؛ ستاره جدید بتل پس

به نظر می‌رسد شرکت Epic Games در هر یک از فصل‌های جدید فورتنایت شخصیت نام و آشنایی را در بین اسکین‌های بتل پس (Battle Pass) قرار می‌دهد و این دفعه نوبت به دکتر استرنج، یکی از معروف‌ترین ابرقهرمان‌های دنیا، رسیده است. اگر می‌خواهید دکتر استرنج را به دست آورید، باید اول از همه بتل پس را تهیه کرده و سپس با انجام چالش‌های آن، امتیاز لازم برای آزاد کردن شخصیت مذکور را جمع کنید. اما تغییری که در بتل پس‌های فصل‌های اخیر ایجاد شده به ما اجازه می‌دهد دکتر استرنج (یا هر آیتم دلخواه دیگری) را به انتخاب خود زودتر آزاد کنیم. به عبارتی دیگر، خبری از حالت بتل پس سنتی فورتنایت نیست و می‌توانید با جمع کردن امتیازات لازم، آیتم دلخواه خود را بدون توجه به ترتیب خاصی آزاد کنید. با این حال، باید مدت زمان زیادی به بازی کردن بپردازید تا قابلیت به دست آوردن استرنج را کسب کنید. همچنین، به احتمال زیاد دکتر استرنج تنها چهره شناخته شده فصل جدید فورتنایت نخواهد بود و ما در ادامه شاهد اسکین‌های معروف دیگری خواهیم بود؛ کاری که شرکت Epic Games در آن به کمال رسیده و اسکین‌های مختلفی از جمله اسپایدرمن، ثانوس، بتمن و… را در اختیار بازیکنان قرار داده است. در کل باید انتظار غافلگیری‌های بزرگی را در ادامه فصل داشته باشیم.

فصل جدید فورتنایت

شرکت Epic Games و جنگ اوکراین

همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، فصل جدید فورتنایت به طور واضح به جنگ اوکراین و روسیه اشاره می‌کند و Theme اصلی این فصل هم در مورد جنگ‌های نظامی است. با توجه به این موضوع، شرکت Epic Games قصد دارد به شکل فوق‌العاده پسندیده‌ای درآمد حاصل از پرداخت‌های درون برنامه‌ای را به مردم اوکراین اهدا کند. این شرکت بزرگ تا همین جای کار چیزی بیش از ۳۶ میلیون دلار به مردم اوکراین کمک کرده است.

در این نقطه به پایان اطلاعات فصل جدید فورتنایت (فصل ۲ از چپتر ۳) می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ اگر نکته خاصی در مورد جزئیات جدید فراموش شده آن را در بخش کامنت‌ها با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: DigitalTrends

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *