راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

7 نکته و ترفند برای تازه‌کاران بازی Battlefield 2042

7 نکته و ترفند برای تازه‌کاران بازی Battlefield 2042

ورود به دنیای بازی Battlefield 2042 تا حدودی سخت بوده و ممکن است تازه‌واردها در ساعات ابتدایی تجربه خود، مقابل حرفه‌ای‌ترها به مشکل بخورند. به همین خاطر ما قصد داریم برای افرادی که در این بازی تازه‌کار هستند 7 نکته و ترفند بیاوریم که می‌تواند به آن‌ها در حرفه‌ای شدن کمک کند. با ما همراه باشید.

بازی Battlefield 2042

بالاخره، نوبت به طرفداران قدیمی Battlefield رسیده است که جدیدترین نسخه بتلفیلد یعنی Battlefield 2042 را تجربه کنند و در بازی غرق شوند. در حالی که هنوز بازی پیچ و تاب و مشکلاتی دارد که باید اصلاح شود، اما این بازی به وعده خود مبنی بر تجربه چند نفره (حداقل در نسل فعلی) عمل کرده است.

طرفداران این بازی مشتاقانه منتظر هستند که به دنیای نیمه پساآخرالزماتی آن ورود کنند. در اینجا چند نکته و ترفند مفید برای شروع کار در Battlefield 2042 آورده شده است، از جمله بهترین تنظیمات برای تجربه بهتر بازی، تبدیل شدن به یک حرفه‌ای و داشتن عملکردی شگفت‌انگیز. در این میان برای دریافت اطلاعات و مطالعه مطالب بیشتر می‌توانید به صفحه اختصاصی بازی Battlefield 2042 مراجعه کنید. همچنین تهیه این بازی از طریق صفحات خرید بازی Battlefield 2042 برای PS4، خرید بازی Battlefield 2042 برای PS5 و خرید بازی Battlefield 2042 برای Xbox ممکن است.

تغییر در تنظیمات اولیه

از آنجایی که قطعا می‌دانید این بازی آنلاین است، پس پیشنهاد می‌کنیم برای تجربه بهتر بازی cross-play را روشن کنید و اجازه دهید این حالت همیشه روشن باقی بماند. حالت cross-play کاملا مناسب و مخصوص افرادی است که در پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس مشغول به بازی هستند.

اگر حالت cross-play را خاموش کنید دو سوم از بازیکنانی که می‌توانند با شما بازی کنند، کاسته می‌شود و زمان انتظار طولانی‌تری بین بازی‌ها به وجود می‌آید. برخی بازیکنان مانند بازیکنان بازی Call of Duty: Warzone به خاطر اینکه از دست چیترها (متقلب‌ها) خلاص شوند تصمیم می‌گیرند حالت کراس‌پلی را خاموش کنند. خوشبختانه استودیو سازنده بتلفیلد در بازی سیستم Easy Anti-Cheat (EAC) را پیاده‌سازی کرده تا افراد زخم خورده و باقی بازیکنان خیالشان از نبود هکرها و چیترها راحت باشد. Easy Anti-Cheat (EAC) همان ضد تقلبی است که در Fortnite و Apex Legends مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه با فعال بودن cross-play، اجازه دهید در مورد برخی تنظیمات بصری برای تغییر در Battlefield 2042 صحبت کنیم.

تنظیمات عمومی

در بخش General settings، لرزش دوربین (Camera Shake) را روی 50 تنظیم کنید (کمترین میزان ممکن است). به غیر از ایجاد یک تجربه همه جانبه، دلیل دیگری وجود ندارد که اجازه دهید دوربین شما در زمانی که همه چیز در اطراف شما منفجر می‌شود، از کنترل خارج شود.

تنظیمات نمایشگر

در زیر گزینه‌های Display، شما می‌توانید FOV و Motion Blur خود را تغییر دهید. FOV خود را بین 80 تا 100 تنظیم کنید. اگر در دیدن دشمنان در حالت FOV مشکل داشتید و بازی کردن برایتان سخت شده، در آن زمان می‌توانید ADS FOV خود را روشن کنید. سپس، Motion Blur را روی صفر تنظیم کنید و روشنایی را در حدود 65 افزایش دهید.

تنظیمات کنترلر

بازی Battlefield 2042 به بازیکنان اجازه می‌دهد که کنترلرهای خود را با بازی تنظیم کنند. بازیکنان با استفاده از Bumper-jumper می‌توانند تناسب مناسب خود را با بازی پیدا کنند. وقتی نوبت به انتخاب درجه حساسیت کنترلر می‌رسد، بهتر است حساسیت کنترلر را روی درجه پایین تنظیم کنید؛ زیرا حساسیت‌های کم‌تر کنترل بسیار بیشتری به شما می‌دهد.

تنظیمات خود را در حالت solo تست کنید

تنظیمات خود را در حالت انفرادی تست کنید

 

هنگامی که دارید تنظیمات را با دقت انجام می‌دهید، بهتر است تنظیمات خود را در حالت‌های solo و کوآپ (co-op) علیه ربات‌ها نیز آزمایش کنید. برای اینکه نتیجه‌ای که می‌خواهید به دست بیاورید کاملا واقعی باشد، بهتر است ربات‌ها را روی درجه سخت‌ قرار دهید. نقشه‌های Battlefield 2042 بسیار عظیم هستند، بنابراین استفاده از حالت solo را برای کاوش در آن‌ها توصیه نمی‌کنیم.

با این تفاسیر، بهترین تنظیمات برای تست گرفتن در حالت solo این است که شما از حالت تنظیمات خلبان استفاده کنید. به این صورت که ربات‌ها را روی درجه سختی آسان قرار دهید و در هلیکوپتر یا جت قرار گیرید. این کار را به دو دلیل می‌توانیم انجام دهیم؛ اول اینکه ربات‌ها وسایل نقلیه را از شما نمی‌گیرند. دوم، ربات‌های آسان آنقدر هوشمند نیستند که شما را با موشک‌های ضدهوایی ساقط کنند. پرواز در بتلفیلد 2042، به خصوص با هلیکوپتر، مانند استفاده از هر دو طرف مغز شماست.

شما هرگز این شانس را نخواهید داشت که تنظیمات مختلف را به صورت آنلاین آزمایش کنید، زیرا همه بازیکنان در تلاش هستند تا هواپیمای مورد علاقه خود را هدایت کنند. همانطور که گفته شد، جت و هلیکوپتر از یک قاعده و کنترل مشخص استفاده می‌کنند و شما با استفاده از این قاعده، می‌توانید از پس این دو وسیله نقلیه (جت، هلیکوپتر) در بازی به خوبی بربیاید.

آشنایی با سه Specialist برتر

با وجود ده Specialist برای انتخاب، این مورد ممکن است بازیکنان را کمی ناراحت کند؛ زیرا آن‌ها باید با هر متخصص آشنا شوند و یاد بگیرند هر کدام چه کار متفاوتی در بازی انجام می‌دهند.

مسابقات در صورتی که آغاز شوند می‌توانند تا 30 دقیقه طول بکشند، اما هنوز ممکن است به اندازه کافی برای یادگیری نحوه کار هر متخصص وقت نباشد و بازیکنان به مشکل بخورند. خوشبختانه، ما این کار را برای شما ساده‌تر کرده‌ایم و شما را با چند متخصص Battlefield 2042 که کارایی بالاتری دارند آشنا می‌کنیم (به استثنای آن‌هایی که باید قفلشان را باز کنید).

Angel

Angel

 

تا اینجای کار، بیش‌ترین تجربه لذت‌بخش را با شخصیت Angel در Battlefield 2042 داشته‌ایم. این مهندس رومانیایی به عنوان متخصص و پشتیبان همه جانبه عمل می‌کند، او می‌تواند هم‌تیمی‌های سرنگون شده را Revive کند، مهمات و زره تهیه کرده و جعبه‌های مهمات را برای بازیکنان مهیا کند.

در پایان هر مسابقه، مقدار XP مناسبی برای هر Heal یا Revive به دست خواهید آورد. با این حال، Angel یکی از بهترین و مفیدترین متخصص‌های بازی Battlefield 2042 است. برخلاف بازی‌های قبلی، در Battlefield 2042 هیچ نقطه‌ی تامین مجدد تجهیزاتی وجود ندارد و شما نمی‌توانید مهماتی به دست آورید، مگر اینکه از Angel کمک بگیرید. بازیکنان باید برای تامین مهمات و زره در طول هر مسابقه به متخصصانی مانند Angel اعتماد کنند. با این حال، Angel نمی‌تواند بیش‌تر از اندازه خود مهمات به شما برساند؛ برای مثال نمی‌تواند راکت M5 یا موشک‌های متحرک را برای شما پرتاب کند.

وقتی با Angel’s loadout روبرو شدید، می‌توانید همان راهی را انتخاب کنید که قبلاً برای پر کردن مجدد انواع مهمات از جمله موشک و نارنجک استفاده می‌کردید. در حالی که دشمنان در حال تسخیر مناطق Battlefield 2042 هستند، شما برای بیرون کردن آن‌ها از منطقه به تمام مواد منفجره داخل بازی نیاز پیدا خواهید کرد. Angel’s loadout مانند پرک One Man Army از بازی خاطره‌انگیز Call of Duty: Modern Warfare 2 عمل می‌کند. شما در بازی می‌توانید کلاس‌های خود را تغییر دهید مثلا اگر در بازی بگویید کاش می‌توانستم به یک تک تیرانداز تبدیل شوم، خوش شانس هستید زیرا می‌توانید با loadout drop تماس بگیرید و کلاس خود را به تک تیرانداز تغییر دهید.

Boris

Boris

 

پیوتر بوریس گوسکوفسکی (Pyotr Boris Guskovsky)، متخصص XP farming و دفاع از اهداف شما است. اسلحه‌های او باید نسبت به گذشته ارتقا مناسبی پیدا کرده باشند، زیرا ما اغلب توسط همان اسلحه‌های ارتقایافته کشته می‌شویم. همچنین حتما دلیلی وجود دارد که بوریس معمولاً در پایان هر مسابقه، XP بالایی کسب می‌کند. بوریس وقتی نزدیک اسلحه‌هایش می‌شود این سلاح‌ها می‌درخشند. اسلحه‌ها زمانی که بوریس در آنجا حضور دارد قوی‌تر و موثرتر عمل می‌کنند. بنابراین همکاری یک Irish (یکی از اسپشیالیست‌های بازی) برای محافظت یا سپر بلا شدن با یک Angel شفادهنده می‌تواند موقعیت خوبی را برای شما ایجاد کند.

شما به ازای هر کمکی که به دیگر افراد در بازی Battlefield 2042 می‌کنید، 50XP به دست می‌آورید. حتی اگر اسلحه بوریس یک بار به دشمن شلیک کند، و آن دشمن بمیرد، باز هم شما 50XP دریافت خواهید کرد. حتی اگر از اهداف خود محافظت کنید، که این کار وظیفه اصلی بوریس است باز هم شما XP دریافت می‌کنید. از نظر تهاجمی بودن، بوریس زمانی که نزدیک اسلحه‌هایش نیست کارایی خاصی ندارد.

Irish

Irish

 

کیمبل آیریش گریوز (Kimble Irish Graves) ترکیبی ارزشمند از حمله و دفاع است البته اگر بدانید چگونه از او استفاده کنید. وقتی شما به سمت هدف حرکت می‌کنید، ایرلندی می‌تواند به سرعت سیستم استحکامات خود را در یک open area قرار دهد. Irish می‌تواند در منطقه سپرهایی را قرار دهد که می‌توانند ضربه‌های شدیدی را تحمل کنند و نکته خوبی که این سپرها دارند، این است که کاملا نامرئی هستند و دشمن نمی‌تواند آن‌ها را ببینید.

Irish بدون اینکه ضربه‌ای ببینید، می‌تواند مشاهده کند چه کسی به استحکاماتی که قرار داده، حمله کرده است. به خاطر اینکه سپرها بلند هستند او می‌تواند از سپرها بالا بیاید، شلیک کند و دوباره به حالت قبلی خود برگردد. وقتی که طوفان شلیک‌ها تمام شد، Irish می‌تواند سپرهای خود را بلند کند و جلو برود و زمانی که دوباره دشمنی دید آن‌ها را جایگذاری کند.

برای قرار دادن سپرهای Irish باید سریع عمل کنید. بنابراین استفاده از آن‌ها برای پیشروی روی یک هدف، نیاز به تمرین دارد. ما فهمیدیم که این ترفند هنگام حرکت در تراشه مرکزی (بخش‌های D و C) در Discarded بهترین کارایی را دارند. از نظر دفاعی، سپرهای Irish به خوبی کار می‌کنند. اما APS-36 Shootdown Sentinel (معروف به سیستم Trophy در اصطلاح Call of Duty) نارنجک‌ها و موشک‌های مختلف را رهگیری می‌کند. یک chokepoint پیدا کنید، یک سپر و Sentinel در نزدیکی خود قرار دهید و از دفاع کردن نهایت لذت را ببرید.

بهترین ابزار در Battlefield 2042

بهترین ابزار در Battlefield 2042

 

خارج از گجت‌های خاص، بازیکنان گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارند. ما در حال حاضر گزینه‌های استاندارد زیادی برای نارنجک نداریم، اگرچه Sundance چندین نارنجک منحصربه‌فرد برای توانایی‌های تخصصی خود دارد. اما ما متوجه شدیم که نارنجک‌های دودزا بیشترین کاربرد را دارند، به‌ خصوص هنگامی که در حال ایفای نقش پزشک هستید. هر نقشه‌ای که در بازی Battlefield 2042 وجود دارد، دارای فضای باز بسیار زیادی است. عبور از فضاهای باز با دشمنان زیاد، بدون پوشش دود، به نوعی خودکشی است. البته که نارنجک‌های Frag مفید هستند اما به اندازه نارنجک‌های دودزا مفید نیستند. شما می‌توانید EMP‌ها را در سطح 30 و نارنجک‌های آتش‌زا را در سطح 42 باز کنید.

جعبه پزشکی و کمک‌های اولیه از بهترین قطعات در بازی هستند. جعبه‌های پزشکی در بازی به این صورت‌اند که دیگر شما لازم نیست حتما آن‌ها را بردارید، بلکه هر موقع به جعبه پزشکی نیاز پیدا کردید آن‌ها یک دایره شفادهنده ایجاد می‌کنند که شما با وارد شدن در آن دایره، می‌توانید شفا پیدا کنید. از آنجایی که شما هیچ دسترسی به Self-medication تا سطح 26 ندارید (Self-medication در سطح 26 باز می‌شود)، پس این جعبه‌های پزشکی می‌توانند بهترین گزینه برای شما باشند.

اگر شما قصد داشته باشید وسایل نقلیه را منهدم کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از موشک‌های M5 بیش‌تر از موشک‌های AA بهره بگیرید؛ زیرا موشک‌های AA بیشتر برای اهداف هوایی هستند مانند هلیکوپتر و جت. راکت‌های M5 را می‌توان به صورت آزاد شلیک کرد، آن‌ها در برابر پیاده نظام و وسایل نقلیه مفید هستند. این راکت‌ها بسیار سریع‌اند و می‌توانند ضربه شدیدی به دشمن وارد کنند. البته اگر هدف شما متحرک است در هنگام هدف‌گیری، زیاد حرکت نکنید و همچنین زیاد در شلیک بعدی خود عجله نداشته باشید.

در تیلنو بخوانید:

نکات و ترفندهای XP farming

نکات و ترفندهای XP کشاورزی

 

ما قبلاً روی چند روش برای به دست آوردن XP farming صحبت کرده‌ایم، بنابراین در اینجا چند نکته و ترفند XP farming برای استفاده در خارج از پورتال Battlefield وجود دارد. ما می‌گوییم خارج از پورتال؛ زیرا سرورهای XP farming بازی در حال حاضر گرفته شده‌اند و بازیکنان ناآگاه را در تیم‌های پر از ربات قرار می‌دهد که چیزی جز defibrillators برای دفاع از خود ندارند.

هنگامی که مسابقه شروع می‌شود، سوار یک وسیله نقلیه شده و به نزدیک‌ترین هدف حرکت کنید. همینطور به از بین بردن اهداف اولیه ادامه دهید تا بتوانید حدود 375XP رایگان به دست آورید. هنگامی که همه چیز در آن قسمت از نقشه را جمع کردید، حال در اطراف نقشه به سمت دورترین هدف حرکت کنید.

بازی کردن به عنوان یک پزشک یک راه عالی برای کسب XP farming است. از آنجایی که Angel می‌تواند بازیکنان را احیا کند و مهمات آن‌ها را دوباره تامین کند، تجهیز جعبه پزشکی و نارنجک‌های دودزا، Angel را به یک ماشین XP farming تبدیل می‌کند. اگر صرفاً روی ایفای نقش Support تمرکز کنید دیگر نیازی به کشتن دشمنان برای دریافت XP ندارید.

آگاهی از موقعیت مکانی

آگاهی از موقعیت

 

منحصر به فردترین ویژگی جدید Battlefield 2042، مکانیک تعویض attachment است. همانطور که قفل attachment را باز می‌کنید، می‌توانید امکانی را ایجاد کنید که ما آن را loadout-in-a-loadout می‌نامیم. در بازی شما باید قطعاتی برای اسلحه خود پیدا کنید که معمولا سه مورد هستند. بهترین استراتژی این است که اسلحه خود را با سه قطعه اصلی مجهز کنید، مثلا می‌توانید قطعاتی برای اهداف دوربرد، اهداف نزدیک و مخفی‌کاری در اسلحه خود بگنجانید.

توصیه می‌کنیم همیشه یک صدا خفه‌کن در دسترس داشته باشید. صدا خفه‌کن از اینکه شما در نقشه‌ بازی سریعا شناسایی شوید جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید زمانی که هم‌تیمی‌های بیش‌تری در نقشه پیدا کردید یک هدف را ثبت کنید و برنامه‌ریزی‌های لازم برای حمله به آن هدف انجام دهید. در نهایت، به تفاوت بین muzzle brakes و compensators می‌رسیم که می‌خواهیم ببینیم برد recoil در حالت‌های مختلف چگونه عمل می‌کند. درک موقعیت محیطی به شما می‌گوید که چه تجهیزاتی را در باید در چه زمانی آماده کنید.

Loadout خود را تنظیم کنید

ما رابط کاربری پیش‌فرض با تعویض سریع را کاربرپسند نمی‌دانیم. از آنجایی که هر متخصص می‌تواند از هر سلاحی استفاده کند، تنظیم بخش Set your loadouts بسیار ساده به نظر می‌رسد.

Primary loadout

در Primary loadout شما می‌توانید از سلاح و مهمات مورد علاقه خود استفاده کنید. این مورد معمولا جزء تنظیماتی است که شما در بیش‌تر بازی‌ها از آن استفاده می‌کنید و با بررسی این تنظیمات احساس راحتی بیش‌تری دارید. با این حال بهتر است از اسلحه‌هایی استفاده کنید که بتوانید در آینده آن ها را ارتقا دهید؛ زیرا برخی اسلحه‌ها را متاسفانه نمی‌توان در بازی ارتقا داد.

Sniper loadout

چه کسی است که عاشق اسلحه sniper در بازی Battlefield نباشد. این loadoutها را با اپراتورهای مختلف ترکیب کنید تا ببینید چه کسی در گروهتان می‌خواهد به عنوان sniper عمل کند. Casper ممکن است لباس مخصوص اسنایپرها را به تن داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که او باید متخصص پیش‌فرض تک تیرانداز شما باشد.

Leveling loadout

اینجا جایی است که هر سلاحی را که می‌خواهید سطح آن را ارتقا دهید (غیر از اسلحه sniper) حضور دارد. شما یا می‌توانید بیش‌تر زمان خود را پای ارتقا دادن اسلحه‌ها بگذرانید یا اینکه فقط زمانی که نیاز به کشتار دسته‌جمعی داشتید، اسلحه خود را تا آخرین درجه ارتقا دهید.

به عنوان مثال هم‌تیمی شما در هدف c درگیر یک نبرد خونین است، شما می‌توانید با اسلحه مجهز و ارتقا یافته خود به کمک هم‌تیمی خود بروید و کشتار جانانه‌ای راه بیندازید. چهارمین اسلات loadout کاملاً به شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید اسلحه خود را از بین ARها، SMGها و LMGها انتحاب کنید، می‌توانید از Leveling loadout به Primary loadout بروید.

کلام آخر

در آخر امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد. مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم. به نظر شما دیگر چه ترفندهای دیگری در بازی هستند که می‌توانند به افراد تازه کار کمک کنند؟

منبع: digitaltrends.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *