راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Alan Wake 2

راهنمای تروفی بازی Alan Wake 2

دومین نسخه Alan Wake که به تازگی منتشر شده و نمرات و واکنش‌های مثبتی دریافت کرده، تروفی و اچیومنت‌های فوق‌العاده ساده‌ای دارد. پس اگر می‌خواهید به سادگی هر چه تمام‌تر این تروفی‌ها و اچیومنت‌ها را باز کنید، با تیلنو و راهنمای تروفی بازی Alan Wake 2 همراه باشید.

راهنمای تروفی بازی Alan Wake 2

بازی Alan Wake 2 ادامه دهنده داستان شماره اول است که اولین بار در سال 2010 منتشر شد. این بازی داستان شخصیت آلن ویک در شهر برایت فالز را دنبال می‌کند که پس از وقایع قسمت اول، درگیر داستان‌ها و مشکلات پیچیده‌تری شده است. منتها استودیو رمدی انترتینمنت علاوه بر خود آلن، یک شخصیت قابل کنترل دیگر با نام ساگا اندرسون را هم اضافه کرده که در نیمی از داستان کنترل او را به دست می‌گیرید. در حالی که آلن ویک یک نویسنده با ذهنی خلاق و هنری محسوب می‌شود، ساگا اندرسون یک مامور اف بی آی مونث است که برای بررسی یک سری وقایع عجیب وارد شهر مذکور شده است. هر یک از این دو شخصیت شامل 9 چپتر داستانی می‌شوند که برای اتمام داستان و درک آن باید همه آن‌ها را به اتمام برسانید.

حال اگر بخواهیم از جنبه روند کسب تروفی‌ها به قضیه نگاه کنیم باید بدانید که اول از همه باید داستان اصلی را روی درجه سختی مورد علاقه خود به اتمام برسانید (درجه سختی اهمیتی ندارد). البته بهتر است در این راه تمام کالکتیبل‌های موجود را هم به دست آورید تا راه ساده‌تری در پیش داشته باشید. به غیر از یک سری تروفی از دست دادنی، بازی Alan Wake 2 به شما اجازه می‌دهد که به عقب بازگردید و کارهای ناتمام خود را به سرانجام برسانید. به هر حال برای جزئیات و توضیحات بیش‌تر بهتر است با راهنمای تروفی و اچیومنت Alan Wake 2 همراه بمانید.

راهنمای تروفی بازی Alan Wake 2

نقشه کلی تروفی‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 2 از 10
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 15 الی 25 ساعت
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 67 عدد (1 پلاتینیوم، 0 گلد، 1 سیلور و 65 برنز)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر، شما می‌توانید تمام تروفی‌ها و اچیومنت‌های این بازی را به صورت آفلاین به دست آورید
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: 2 (دو تروفی The Koskela Brothers و The Trail of the Writer)
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: اگر بازی خود را به روز رسانی کرده باشید هیچ تروفی گلیچ شده‌ای وجود ندارد. با این حال پیش از عرضه این به روز رسانی تمام تروفی‌های مربوط به اسلحه‌ها گلیچ شده بودند
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر، شما می‌توانید همه تروفی‌ها را روی پایین‌ترین درجه سختی موجود به دست آورید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در نقشه وجود دارد؟ در بازی آلن ویک 2 خبری از بخش Chapter Select نیست. اما با این حال اگر قبل از Point of no Return (منظور برهه‌ای است که به استقبال مراحل پایانی می‌روید و دیگر قابلیت بازگشت به دنیای بازی را ندارید) یک فایل ذخیره دستی تهیه کنید، با Load کردن آن می‌توانید به دنیای بازی برگردید و تروفی‌های باقی مانده را به دست آورید
Alan Wake 2 Trophy Guide Sisu

تمام تروفی‌های بازی Alan Wake 2 را به دست آورید

Platinum

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Alan Wake 2 را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Alan Wake 2 Trophy Guide Escape its Gravity

از یک منور یا Hand Flare استفاده کنید تا از چنگال یکی از دشمنان رها شوید

Bronze

Hand Flareها یا منورها در واقع آیتم‌هایی هستند که می‌توانید تعداد زیادی از آن‌ها را در حین تجربه آلن ویک 2 به دست آورید. هنگامی که دشمنان در نزدیکی شما قرار دارند، ممکن است در برخی از مواقع به جای حمله مستقیم شما را بگیرند. حال در این شرایط که در چنگال دشمن گیر کرده‌اید، اگر یک Hand Flare به همراه خود داشته باشید دکمه R2 روی صفحه نمایش داده می‌شود. حال کافی است در همین موقعیت دکمه R2 را بزنید تا شخصیت اصلی از منور دستی خود استفاده کند و به کمک آن از چنگال دشمن رهایی پیدا کند. در حین تجربه بازی مورد بحث، دشمنان بارها شما را خواهند گرفت و میان دستان خود حبس خواهند کرد. پس اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید از منور خود کمک بگیرید و تروفی Escape its Gravity را آزاد کنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide This is the Moment

در آخرین لحظه نسبت به حمله دشمنان جاخالی دهید یا اصطلاحا Dodge کنید

Bronze

شما می‌توانید با فشردن دکمه L1 نسبت به حمله دشمن جاخالی دهید یه به اصطلاح Dodge کنید. حال اگر درست پیش از پایین آمدن ضربه دشمن جاخالی بدهید، Perfect Dodge کرده و تعادل دشمن را به هم می‌ریزید. در این شرایط گارد دفاعی دشمن پایین می‌آید تا بتوانید به صورت متوالی چندین ضربه به او بزنید. توجه داشته باشید که Perfect Dodge کردن در مقابل دشمنان معمولی کمی سخت است و می‌تواند شما را به چالش بکشد. اما با این حال گرگ‌ها پنجره زمانی بیش‌تری برای Perfect Dodge می‌دهند و بهتر است این کار را روی آن‌ها انجام دهید. ولی با وجود تمامی این تفاسیر شما احتمالا تروفی This is the Moment را به صورت طبیعی آزاد می‌کنید و نیازی به نگرانی در مورد آن‌ها نیست.

Alan Wake 2 Trophy Guide Not the Last

اولین صفحه دست نوشته‌ها (Manuscript) را بردارید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما در چپتر داستانی Invitation به نطقه‌ای می‌رسید که باید صفحه اول دست نوشته‌ها را دارید. در بازی Alan Wake 2 تعداد زیادی از این دست نوشته‌ها وجود دارد که می‌توانید پیداشان کنید. اما با این حال برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به پیدا کردن همه آن‌ها ندارید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Shining in the Night

از یک Hand Flare (منور دستی) استفاده کنید تا دشمنان را از خود دور نگه دارید

Bronze

همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، Hand Flareها در واقع همان منورهایی هستند که در حین تجربه بازی تعداد زیادی از آن‌ها را پیدا خواهید کرد. هنگامی که این منورها را روشن کنید، دشمنان از نور آن ترسیده و از شما فاصله می‌گیرند. هنگامی که با استفاده از این Hand Flareها دشمنان را بترسانید و آن‌ها را از خود دور کنید، تروفی Shining in the Night مال شما خواهد بود. البته توجه داشته باشید که امکان پرتاب کردن این منورهای دستی به سمت دشمنان نیاز وجود دارد.

Alan Wake 2 Trophy Guide Secret Stashes

یک Cult Stash و یک Lunch Box را پیدا کنید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Alan Wake 2 باید اشاره کنیم که در کل دنیای این بازی، مجموعا 22 عدد Cult Stash و 21 عدد Launch Box وجود دارد. حال اگر از هر یک از این دو کالکتیبل یک عدد را پیدا کنید، تروفی Secret Stashes برای شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد تمام آیتم‌های جمع کردنی می‌توانید به راهنمای کالکتیبل‌های بازی Alan Wake 2 سر بزنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Finding a Way

پیچ گوشتی را پیدا کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین چپتر داستانی Local Girl و هنگامی که کنترل شخصیت ساگا اندرسون را در اختیار دارید، به دست خواهید آورد. پیچ گوشتی‌ها یا همان Screwdriverها به شما اجازه می‌دهند که بعضی از قفل‌های ساده را باز کنید و آیتم‌هایی که پشت قفل قرار دارند را بردارید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Cut Short

Boltcutter را پیدا کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این Boltcutter را در حین چپتر داستانی Old Gods و هنگامی که کنترل شخصیت ساگا اندرسون را به دست دارید، پیدا خواهید کرد. Boltcutterها به شما اجازه می‌دهند که زنجیر موجود روی درها را بشکنید و به محیط‌های جدیدی از دنیای بازی دست پیدا کنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Chased the Source

یک Source Point را نابود کنید

Bronze

منظور از Source Point نقاط قرمز براقی هستند که روی بدن دشمنان به نمایش در می‌آیند. این نقاط قرمز در واقع نقطه ضعف دشمن محسوب می‌شود که به لطف رنگ براق و قرمز خود خیلی راحت شناسایی خواهد شد. اما برای اینکه بتوانید Sorce Point آن‌ها را ببینید، باید با فشردن دکمه R1 و نشانه گرفتن چراغ قوه به سمت آن‌ها، سپرشان که از نیروی تاریکی درست شده را نابود کنید. هنگامی که با نور چراغ قوه محافظ دشمن را از بین بردید، همان نقطه قرمز مورد بحث به نمایش در می‌آید. حالا کافی است به آن شلیک کنید تا تروفی Chased the Source آزاد شود.

Alan Wake 2 Trophy Guide Darkness Coiled

سپر تاریکی (Darkness Shield) یکی از دشمنان را نابود کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در چپتر داستانی The Heart به دست خواهید آورد. ما در راهنمای تروفی Chased the Source بیش‌تر در مورد سپر تاریکی و نحوه کارکرد آن صحبت کردیم.

Alan Wake 2 Trophy Guide Strange Reality

پنج عدد از Nursery Rhyme Puzzleها را حل کنید

Bronze

برای اینکه تروفی Strange Reality را به دست آورید، باید پنج عدد از Nursery Rhyme Puzzleها را حل کنید. به طور کلی 21 عدد از این پازل‌ها وجود دارد که برای کسب تروفی، تکمیل پنج عدد از آن‌ها کافی خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی Secret Stashes سر بزنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide The Koskela Brothers

تمام ویدیوهای تبلیغاتی Koskela Brothers را تماشا کنید

Bronze

تروفی از دست دادنی

هنگامی که کنترل شخصیت ساگا اندرسون را در اختیار دارید، در حین تجربه بازی تلوزیون‌های مختلفی را می‌بینید که در حال پخش ویدیوهای تبلیغاتی هستند. به طور کلی 6 عدد از این تلوزیون‌ها در دنیای بازی Alan Wake وجود دارد که در صورت پیدا کردن‌شان تروفی The Koskela Brothers را خواهید داشت. توجه داشته باشید همین که به نزدیک این تلوزیون‌ها با ویدیوهای تبلیغاتی نزدیک شوید کار پیش می‌رود و نیازی نیست که به تعامل با آن‌ها بپردازید. نکته فوق‌العاده مهمی که وجود دارد این است که ویدیو تبلیغاتی موجود در چپتر داستانی Invitation از دست دادنی است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که قبل از خروج از شهر برایت فالز حتما به تماشای آن بپردازید؛ چرا که در غیر این صورت موفق به کسب تروفی مورد بحث نخواهید شد. برای اطلاعات بیش‌تر از کالکتیبل‌های بازی می‌توانید به راهنمای تروفی Secret Stashes سر بزنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide The Trail of the Writer

تمام ویدیوهای Writer’s Journey را مشاهده کنید

Bronze

تروفی از دست دادنی

هنگامی که کنترل خود آلن ویک را در اختیار دارید، تلوزیون‌های مختلفی را می‌بینید که در حال پخش یک سری میان پرده هستند. این میان پرده‌ها آلن ویک را در حالی به تصویر می‌کشند که در حال نوشتن یک متن است. به طور کلی در بازی Alan Wake 2 هشت عدد از این تلوزیون‌ها وجود دارد که کافی است به آن‌ها نزدیک شوید. به عبارتی دیگر، برای احتساب آن‌ها برای کسب تروفی نیازی نیست که با آن‌ها تعامل داشته باشید. توجه داشته باشید که چهار عدد از این تلوزیون‌ها از دست دادنی هستند و اگر از منطقه مربوطه گذر کنید، قادر به کسب کردن‌شان نخواهید بود. برای اطلاعات بیش‌تر در مورد کالکتیبل‌های آلن ویک 2 پیشنهاد می‌کنیم که به راهنمای تروفی Secret Stashes سر بزنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Bring It

سلاح Sawed-off Shotgun را پیدا کنید

Bronze

سلاح Sawed-off Shotgun را می‌توانید در چپتر داستانی The Heart و هنگامی که کنترل شخصیت ساگا اندرسون را در اختیار دارید، به دست آورید. برای پیدا کردن این شاتگان باید داستان را ادامه بدهید تا به یک فروشگاه برسید. در اتاق پشتی این فروشگاه یک قلب وجود دارد که درون یک فریزر نگهداری می‌شود. سلاح مورد بحث هم در همین اتاق قرار دارد و می‌توانید پشت یک ویترین قفل شده آن را پیدا کنید. رمز مورد نیاز برای باز کردن این قفل عدد 739 است.

Alan Wake 2 Trophy Guide Ready for a Fight

سلاح Hunting Rifle را پیدا کنید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Alan Wake 2 به تروفی Ready for a Fight می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید سلاح Sniper Rifle را به دست آورید. این اسنایپر در چپتر داستانی Old Gods و هنگامی که کنترل ساگا اندرسون را در اختیار دارید قابل آزاد کردن است. اما چگونه باید این سلاح را پیدا کرد؟ در منطقه Wellness Center یک در وجود دارد که دستگیره آن گمشده است. برای پیدا کردن دستگیره این در باید به Security Room بروید و تمام درها را آزاد کنید. سپس به پشت میز پذیرش Wellness Center بروید و دستگیره مورد بحث را بردارید. حالا کافی است به سمت در مذکور بروید، دستگیره در را روی آن کار بگذارید، بازش کنید و سپس سلاح Hunting Rifle را از اتاق موجود بردارید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Greatest Hits

سلاح Crossbow را پیدا کنید

Bronze

سلاح Crossbow را می‌توانید در چپتر داستانی Local Girl و هنگامی که کنترل ساگا اندرسون را در اختیار دارید، پیدا کنید. هنگامی که در حال پیمودن منطقه Coffe World هستید، یک اتاق به چشم می‌خورد که یک Cult Stash درون آن وجود دارد. حال کافی است با وارد کردن کد 527 این Cult Stash را باز کنید و سلاح Crossbow را از درون آن بردارید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Stop Right There

سلاح Pump-action Shotgun را پیدا کنید

Bronze

شما در حین چپتر داستانی Scrath و زمانی که کنترل ساگا اندرسون را در اختیار دارید می‌توانید سلاح Pump-Atcion Shotgun را پیدا کنید. این سلاح در داخل ایستگاه پلیس و درون اتاق کلانتر تیم بریکر پیدا خواهد شد. البته شما تنها زمانی می‌توانید وارد این اتاق شوید که در داستان پیش بروید و کلید مورد نظر را به دست آورید. هنگامی که وارد اتاق کلانتر شدید می‌توانید سلاح مورد بحث را در داخل یک کمد قفل شده پیدا کنید. رمز این کمد عدد 723 است.

Alan Wake 2 Trophy Guide Find the Light

چراغ قوه (Flashlight) و سلاح Revolver را پیدا کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما در حین تجربه چپتر داستانی Casey و هنگامی که کنترل آلن ویک را برعهده دارید، Flashlight و Revolver را به دست خواهید آورد. این دو آیتم در پایان خیابان وجود دارند و تا زمانی که آن‌ها را برندارید قادر به پیشروی در روند داستان نخواهید بود.

Alan Wake 2 Trophy Guide Lights Shining

سلاح Flare Gun را پیدا کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما هنگامی که در چپتر داستانی We Sing قرار دارید و کنترل آلن ویک را به دست گرفته‌اید، این سلاح را به دست خاهید آورد. برداشتن این سلاح برای پیشروی در روند داستان ضروری است و به همین ترتیب به هیچ وجه آن را از دست نخواهید داد.

Alan Wake 2 Trophy Guide Yippee Ki-yay

سلاح Double-Barrelled Shotgun را به دست آورید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما در حین چپتر داستانی No Chance و هنگامی که کنترل آلن ویک را برعهده دارید، این سلاح را پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید که در صورت عدم برداشتن این شاتگان قدرتمند قادر به ادامه دادن داستان نخواهید بود.

Alan Wake 2 Trophy Guide Aimed Ahead

پنج نفر از دشمنان را هدشات کنید

Bronze

درست مانند هر بازی دیگری، سر دشمنان در بازی Alan Wake 2 هم به عنوان نقطه ضعف اصلی آن‌ها شناخته می‌شود. برای کسب این تروفی کافی است نوک سلاح‌های خود را به سمت سر دشمنان نشانه بگیرید و پنج نفر از آن‌ها را با هدشات کردن بکشید تا تروفی Aimed Ahead آزاد شود.

Alan Wake 2 Trophy Guide Coffee Thermos

یک Break Room (یا اتاق استراحت) را پیدا کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در چپتر داستانی The Heart و زمانی که وارد Witch’s Hut می‌شوید، به دست خواهید آورد. Break Roomها در واقع اتاق‌های امنی هستند که می‌توانید در آن‌ها بازی خود را ذخیره کنید یا به مدیریت آیتم‌های خود بپردازید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Felt Good

از یک Healing Item استفاده کنید

Bronze

برای اینکه بتوانید این بخش از راهنمای تروفی Alan Wake 2 را هم با موفقیت پشت سر بگذارید، باید بدانید که در این بازی به طور کلی سه نوع آیتم شفابخش یا Healing Item وجود دارد. این آیتم‌ها عبارتند از Painkillerها، Trauma Padها و First Aid Kitها. هر یک از این آیتم‌ها به ترتیب میزان سلامت بیش‌تری را به آلن ویک و ساگا اندرسون بر می‌گردانند. هنگامی که یکی از این‌ها را استفاده کنید تروفی Felt Good برای شما خواهد بود.

Alan Wake 2 Trophy Guide Lawman

Nightingale را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در چپتر داستانی The Heart و پس از اینکه باس فایت Nighingale را شکست دادید، به دست خواهید آورد.

Alan Wake 2 Trophy Guide Bright Falls’ Finest

Mulligan و Thornton را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در چپتر داستانی Local Girl و پس از شکست دادن باس فایت به دست خواهید آورد.

Alan Wake 2 Trophy Guide Girl in Love

Cynthia را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در چپتر داستانی Old Gods و پس از شکست دادن باس فایت به دست خواهید آورد.

Alan Wake 2 Trophy Guide Filled with Rage

Scratch را شکست دهید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در چپتر داستانی Summoning و پس از شکست دادن باس فایت به دست خواهید آورد.

Alan Wake 2 Trophy Guide Storm Cloud

از Dark Presence فرار کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در چپتر داستانی Casey و پس از اینکه از Dark Presence فرار کردید به دست خواهد آمد.

Alan Wake 2 Trophy Guide Stop the Monster

با استفاده از Flashing Boost از جا به جایی یک Thrower جلوگیری کنید

Bronze

منظور از Thrower دشمنانی است که به طور مستمر در حرکت هستند و به سمت شما چیزهای مختلفی پرتاب می‌کنند. شما اولین بار در چپتر داستانی Local Girl و هنگامی که راه Coffe World را در پیش گرفته‌اید با این دشمنان خاص روبرو خواهید شد. حال برای اینکه بتوانید تروفی Stop the Monster را به دست آورید باید صبر کنید و هر موقع که یکی از آن‌ها قصد جا به جایی داشت، با فشردن R1 چراغ قوه را به سمت‌شان بگیرید تا از حرکت آن‌ها جلوگیری شود. انجام این کار ممکن است کمی چالش برانگیز باشد و چندین تلاش مختلف را بطلبد.

Alan Wake 2 Trophy Guide Growing Stronger

برای اولین بار یک سلاح را ارتقا دهید

Bronze

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی All Smiles سر بزنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide All Smiles

یک سلاح را به طور کامل ارتقا دهید

Bronze

بازی Alan Wake 2 شامل دو متریال مختلف برای ارتقا سلاح‌ها می‌شود که میان شخصیت‌های ساگا اندرسون و آلن ویک متفاوت هستند. هنگامی که کنترل ساگا اندرسون را در اختیار دارید باید برای ارتقا سلاح خود به دنبال آیتم‌هایی تحت عنوان Manuscript Fragment بگردید. این در حالی است که آلن ویک برای انجام همین کار، به آیتم‌هایی با عنوان Words of War نیاز خواهد داشت. توجه داشته باشید که تعداد Manuscript Fragmentها و Word of Warها محدود است و به همین خاطر امکان ارتقا کامل تمام سلاح‌های موجود در بازی وجود ندارد.

بنا بر همین موضوع برای اینکه بتوانید تروفی All Smiles را به دست آورید، باید تمرکز خود را روی آپگرید کردن یک سلاح واحد بگذارید. بازی آلن ویک 2 به شما اجازه می‌دهد هر سلاح را سه دفعه ارتقا دهید و خود را قوی‌تر کنید. پس اگر بخواهید تروفی مورد بحث را به دست آورید باید یک سلاح به خصوص را سه دفعه ارتقا دهید. پیشنهاد ما این است که به سراغ سلاح Sawed-off Shotgun نروید و تمرکز خود را روی یک سلاح دیگر بگذارید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Carry his Words

یک Word of Power را پیدا کنید

Bronze

Word of Power نام کالکتیبل‌هایی است که در قالب شخصیت آلن ویک قادر به پیدا کردن‌شان هستید. این آیتم‌ها را می‌توانید به لطف علامت مارپیچ و زردشان تشخیص دهید و به دنبال‌شان بگردید. هنگامی که به یکی از آن‌ها رسیدید باید چراغ قوه خود را به سمت آن بگیرید تا آیتم مورد نظر به دست آید. با وجود اینکه 27 عدد از این Word of Powerها در دنیای بازی وجود دارد، پیدا کردن تنها یکی از آن‌ها باعث آزاد شدن تروفی Carry his Words خواهد شد. با این حال بهتر است برای ارتقا قابلیت‌ها و تجهیزات آلن ویک آن‌ها را پیدا کنید. هنگامی که Sheiff Breaker’s Room شوید و نقشه موجود در آن را بخوانید، محل پیدا کردن Word of Powerها روی نقشه بازی به نمایش در خواهد آمد.

Alan Wake 2 Trophy Guide Nightmare Territory

یک نقشه را بردارید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما با رفتن به سراغ چپتر داستانی Invitation این تروفی را به دست خواهید آورد. در اوایل این چپتر و همان زمانی که کنترل ساگا اندرسون را به دست می‌گیرید، باید کمی راه بروید و سپس با یک نقشه تعامل برقرار کنید. اما جدا از بحث تروفی Nightmare Territory، بهتر است همیشه به دنبال نقشه‌های موجود در بازی بگردید. این نقشه‌ها به شما کمک می‌کنند که به شکل راحت‌تری به گشت و گذار در دنیا آلن ویک 2 بپردازید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Grew Bigger

اندازه Inventory خود را ارتقا دهید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Alan Wake 2 باید اشاره کنیم که در دنیای این اثر چندین Inventory Upgrade وجود دارد که در صورت پیدا کردن‌شان سایز Inventory شما بزرگ‌تر می‌شود (امکان حمل آیتم‌های بیش‌تر به وجود می‌آید). به طور کلی پنج عدد از این کالکتیبل‌ها در دنیای بازی وجود دارد که چهار تا آن را باید هنگام کنترل ساگا به دست آورید و یک عدد را در حین کنترل آلن. با این حال پیدا کردن تنها یکی از آن‌ها برای کسب تروفی Grew Bigger کافی خواهد بود.

Alan Wake 2 Trophy Guide I’ll Find You

تمام Nursery Rhyme Dollها را پیدا کنید

Bronze

Nursery Rhyme Doll نام یک نو از کالکتیبل‌های Alan Wake 2 است که می‌توانید آن‌ها را در قالب شخصیت ساگا اندرسون پیدا کنید. این‌ها عروسک‌های چوبی کوچکی هستند که در کنار Nursery Rhyme Puzzleها پیدا می‌شوند و از قضا برای حل کردن‌شان هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی 13 عدد از این عروسک‌های چوبی در دنیای بازی وجود دارد که باید همه آن‌ها را پیدا کنید. فقط توجه داشته باشید که آخرین Nursery Rhyme Doll تنها در صورتی به دست می‌آید که 16 تا از 17 عدد Nursery Rhyme Puzzleها حل کرده باشید. برای جزئیات بیش‌تر به راهنمای تروفی Secret Stashes سر بزنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Stunning Vistas

با استفاده از Flashbang یکی از دشمنان را Stun کنید

Bronze

Flashbang نام یک نوع از آیتم‌های پرت کردنی است که در حین تجربه بازی تعداد زیادی از آن‌ها را پیدا خواهید کرد. هنگامی که یک Flashbang را به دست آوردید، آن را به سوی یک از دشمنان پرتاب کنید تا او Stun شده و تروفی Stunning Vistas ازاد شود.

Alan Wake 2 Trophy Guide Gone for Good

یک دشمن را با استفاده از انفجار بکشید

Bronze

همان‌طور که توضیحات این تروفی توضیح می‌دهد، باید برای کسب کردن آن یکی از دشمنان را با استفاده از انفجار بکشد. برای درست کردن انفجار باید یک مخزن Propane را به سمت دشمن پرت کرده و سپس با سلاح خود به آن شلیک کنید. مخازن Propane جزو آیتم‌های پرت کردنی محسوب می‌شوند که آن‌ها در سطح نیای بازی پیدا خواهید کرد. علاوه بر اینِ، هنگامی که Rocket Flare را در ساعات پایانی داستان به دست آوردید، می‌توانید از آن برای آزاد کردن تروفی Gone for Good کمک بگیرید.

Alan Wake 2 Trophy Guide The Story Come True

داستان بازی Alan Wake 2 را تمام کنید

Silver

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Come Home را به پایان برسانید و داستان اصلی را تمام کنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Hunting Season

چپتر داستانی The Cult را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی The Cult را به پایان برسانید. Hunting Season اولین تروفی بازی است که برای گیمر آزاد می‌شود.

Alan Wake 2 Trophy Guide Somebody’s Home

چپتر داستانی Invitation را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Invitation را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Into the Overlap

چپتر داستانی The Heart را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی The Heart را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Back in Watery

چپتر داستانی Local Girl را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Local Girl را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide We Watch in the Night

چپتر داستانی No Chance را به اتمام برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی No Chance را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide The Old Gods

چپتر داستانی Old Gods را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Old Gods را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Seeing Double

چپتر داستانی Scratch را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Scratch را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Rock n’ Roll, Baby

چپتر داستانی Summoning را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Summoning را به پایان برسانید. توجه داشته باشید که پس از ورود به این چپتر قابلیت گشت و گذار در دنیای بازی را از دست می‌دهید و اصطلاحا وارد Point of No Return می‌شوید. پس اگر باید چیزی را توسط شخصیت ساگا اندرسون جمع آوری کنید، پیش از ورود به این چپتر داستانی آن را انجام دهید.

Alan Wake 2 Trophy Guide The Final Deerfest

چپتر داستانی Deerfest را به اتمام برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Deerfest را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide End of the Road

چپتر داستانی Come Home را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Come Home را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Talk Show

چپتر داستانی Late Night را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که Initiation 1: Late Night را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide New York City

چپتر داستانی Casey را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Casey را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Return

چپتر داستانی Haunting را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Haunting را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide All His Life

چپتر داستانی We Sing را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی We Sing را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide In a Fancy Hotel

چپتر داستانی Room 665 را به اتمام برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Room 665 را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Told and Retold

چپتر داستانی Return را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Return را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Behind the Masks

چپتر داستانی Masks را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Masks را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide The Cult of the Word

چپتر داستانی Zane’s Film را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Zane’s Film را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide His Way Out

چپتر داستانی Gone را به اتمام برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Gone را به پایان برسانید.

Alan Wake 2 Trophy Guide All Accounted For

تمام سلاح‌ها را برای هر دو شخصیت پیدا کنید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Alan Wake 2 باید بدانید که در این اثر به طور کلی هشت اسلحه وجود دارد. از این هشت اسلحه چهار عدد از آن به شخصیت ساگا اندرسون مربوط می‌شود و چهار عدد دیگر، متعلق به آلن ویک است (سلاح کمری ساگا اندرسون که از ابتدا همراه او است در اینجا اهمیتی ندارد). شما می‌توانید در ادامه لیست سلاح‌های ساگا اندرسون و چپتری که می‌توانید آن‌ها را به دست آورید، مشاهده خواهید کرد:

 1. سلاح Sawed-off Shotgun (چپتر The Heart)
 2. سلاح Crossbow (چپتر Local Girl)
 3. سلاح Hunting Rifle (چپتر Old Gods)
 4. سلاح Pump Action (چپتر Scratch)

اگر هم به دنبال لیست سلاح‌های آلن ویک می‌گردید، باید در چپترهای ذکر شده به دنبال این نام‌ها بگردید:

 1. سلاح Revolver و چراغ قوه (چپتر Casey)
 2. سلاح Fale Gun (چپتر We Sing)
 3. سلاح Double-Barrelled Shotgun (چپتر No Chance)
 4. سلاح Double Barrelled Shotgun (چپتر Room 665)

توجه داشته باشید که پیدا کردن هر دو Double-Barrelled Shotgun برای کسب تروفی ضروری است. پس در رفتن به سراغ شاتگان دومی درنگ نکنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide In One Go

یک دشمن را تنها با یک تیر Crossbow بکشید

Bronze

سلاح Crossbow که در فارسی با اصطلاح کمان زنبورکی از آن یاد می‌شود، در چپتر Local Girl و هنگامی که کنترل ساگا را برعهده دارید در دسترس قرار می‌گیرد. حال برای اینکه بتوانید تروفی In One Go را به دست آورید، باید با یک تیر Crossbow یکی از دشمنان را بکشید. اگر روی درجه سختی پایین به تجربه بازی بپردازید، می‌توانید با شلیک تنها یک تیر به سمت دشمنان معمولی این تروفی را آزاد کنید. اما اگر روی درجه سختی‌های بالاتر به تجربه بازی بپردازید، برای انجام این کار باید String Upgrade را برای Crossbow خود به دست آورید (برای دریافت این ارتقا به 15 عدد Manuscript Fragment احتیاج دارید). هنگامی که این قابلیت را به دست آوردید می‌توانید تیر خود را بیش‌تر بکشید تا شلیک قدرتمندتری داشته باشید. بدین ترتیب می‌توانید حتی روی درجه سختی‌های بالاتر نیز دشمنان معمولی را با یک تیر Crossbow بکشید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Shift in Reality

تمام Nursery Rhyme Puzzleها را تکمیل کنید

Bronze

هنگامی که کنترل شخصیت ساگا اندرسون را برعهده دارید می‌توانید این Nursery Rhyme Puzzleها را در جهان بازی Alan Wake 2 پیدا کنید. این پازل‌ها با علامت یک دوربین پایه‌دار روی نقشه نشان داده می‌شوند. توجه داشته باشید که برای حل کردن این پازل‌ها به آیتم‌هایی تحت عنوان Nursery Rhyme Dolls نیاز پیدا خواهید کرد. به طور کلی 17 عدد Rhyme Puzzle در آلن ویک 2 وجود دارد که برای کسب تروفی باید همه آن‌ها را تکمیل کنید. برای جزئیات بیش‌تر به راهنمای تروفی Secret Stashes سر بزنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Hidden by the Trees

تمام Cult Stashها و Lunch Boxها را پیدا کنید

Bronze

شما می‌توانید هنگامی که کنترل ساگا اندرسون را در اختیار دارید کالکتیبل‌هایی تحت عنوان Cult Stash و Lunch Box پیدا کنید. در دنیای بازی به ترتیب 22 و 21 عدد از این کالکتیبل‌ها وجود دارد که برای آزاد کردن تروفی Hidden by the Trees به همه آن‌ها نیاز خواهید داشت. Cult Stashها مخازن بزرگی هستند که معمولا برای باز کردن آن‌ها باید یک سری پازل را حل کنید. شما باید باز کردن این مخزن‌ها سلاح Crossbow و یک سری Upgrade را به دست خواهید آورد.

در دستی دیگر Lunch Boxها در واقع جعبه‌های کوچکی هستند که در اطراف‌شان اشیا بافتنی رنگارنگی به چشم می‌خورد. در این جعبه‌های کوچک آیتم‌هایی تحت عنوان Manuscript وجود دارد که برای ارتقا سلاح‌های ساگا به کار می‌آیند. اگر در چپتر داستانی Local Girl آیتم Stash Map را مشاهده کرده باشید، خود بازی محل قرارگیری این کالکتیبل‌ها را به شما نشان می‌دهد. ولی چنین کمکی در مورد Lunch Boxها وجود ندارد و باید به تنهایی آن‌ها را پیدا کنید. برای اطلاعات بیش‌تر بد نیست که به راهنمای تروفی Secret Stashes سر بزنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Coffee-Themed Fun

در منطقه Coffe World به Mr. Drippy یا عروسک‌های مقوایی دیگر شلیک کنید

Bronze

شما برای اولین بار در چپتر Local Girl و هنگامی که کنترل ساگا اندرسون را برعهده دارید وارد Coffe World می‌شوید. در این پارک و محیط اطراف آن یک سری عروسک مقوایی تبلیغاتی وجود دارند که در نقاط مختلف استقرار داده شده‌اند. کافی است به سمت یکی از آن‌ها شلیک کنید تا تروفی Coffee-Themed Fun را به دست آورده باشید. اگر موفق به پیدا کردن این عروسک‌های مقوایی نشدید، بهتر است از ویدیویی که در ادامه قرار گرفته کمک بگیرید:

Alan Wake 2 Trophy Guide Filling the Shape

در تمام Bracelet’s Slotها یک Charm قرار دهید

Bronze

Charmها در واقع آیتم‌هایی هستند که ساگا می‌تواند آن‌ها را با تکمیل Nursery Rhyme Puzzle به دست آورد. این Charmها قابلیت‌های شخصیت اصلی را بهبود می‌بخشد و او می‌تواند به صورت همزمان سه عدد از آن‌ها را انتخاب کند. هنگامی که حداقل سه عدد از این Charmها را پیدا کردید دکمه مثلث را بزنید و وارد Inventory شوید. حالا روی گزینه Charms کلیک کنید و سپس در تمام جاهالی خالی یک Charm قرار دهید. هنگامی که هر سه جای خالی توسط این آیتم‌ها پر شد تروفی Filling the Shape را به دست خواهید آورد.

Alan Wake 2 Trophy Guide Rustic Charm

تمام Charmها را پیدا کنید

Bronze

همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم Charmها آیتم‌هایی هستند که ساگا اندرسون می‌تواند با تکمیل Nursery Rhyme Puzzleها آن‌ها را به دست آورد. به طور کلی 14 عدد از این آیتم‌ها در بازی Alan Wake وجود دارد که با انتخاب کردن‌شان برخی از قابلیت‌های شخصیت اصلی بهبود پیدا می‌کند. هنگامی که تمام Nursery Rhyme Puzzleها را حل کنید به طور طبیعی 14 عدد Charm مورد نیاز را هم به دست خواهید آورد. اگر به اطلاعات بیش‌تری نیاز داشتید به راهنمای تروفی Secret Stashes سر بزنید.

Alan Wake 2 Trophy Guide Back to Life

با استفاده از یک Coffee Mug Charm از مرگ خود جلوگیری کنید

Bronze

Coffee Mug Charm نام یک سری Charm خاص است که چندین عدد از آن در دنیای بازی وجود دارد. هنگامی که یکی از آن‌ها را پیدا کردید انتخاش کنید و سپس به نبرد با دشمنان بروید. حال هنگامی که بر اثر ضربه دشمن‌ها بمیرید این چارم‌های به خصوص از مرگ شما جلوگیری کرده و شخصیت اصلی را به جریان مبارزه باز می‌گردانند. البته که پس از نجات یافتن از مرگ، آن Coffee Mug Charm که انتخاب کرده بودید از بین می‌رود.

Alan Wake 2 Trophy Guide The Nice Things in Life

Mayor Setter را نوازش یا Pet کنید

Bronze

Mayor Setter نام یک سگ سیاه رنگ است که او با مراجعه به منطقه Watery و رفتن به سمت Suomi Hall پیدا خواهید کرد. این سگ بامزه اولین بار در چپتر داستانی Scratch و هنگامی که باس فایت موجود در ایستگاه پلیس را شکست دادید ظاهر می‌شود. حال کافی است به سمتش بروید، با او تعامل کرده و شروع به ناز کردنش کنید تا تروفی The Nice Things in Life آزاد شود. علاوه بر خود تروفی بازی یک Charm هم به شما هدیه می‌دهد که از اهمیت بالایی برخوردار است.

Alan Wake 2 Trophy Guide The Other Side

یک بار میان دو داستان سوییچ کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که چپتر داستانی Casey را به پایان برسانید و کنترل ساگا اندرسون را به دست بگیرید. راستی از این نقطه به بعد بازی به شما اجازه می‌دهد از طریق Break Roomها میان آلن ویک و ساگا اندرسون سوییچ کنید و داستان آن‌ها را به ترتیب مورد علاقه خود پیش ببرید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی Alan Wake 2 می‌رسیم. شما در این باره چه فکری می‌کنید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *