بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش, یادداشت

بازی A Plague Tale: Innocence: نکات مهم برای بازیکنان تازه‌وارد

بازی A Plague Tale: Innocence

بازی A Plague Tale: Innocence یکی از آثار رایگان این ماه سرویس PS Plus است که قبل از قرار گرفتن در فضای طاعون‌زده آن، لازم است نکاتی را بدانید. با تیلنو همراه باشید.

بازی A Plague Tale: Innocence تجربه‌ای فوق‌العاده و عالی است که عناصر ترسناک طاعون سیاه و جنگ صدساله را ترکیب کرده و داستانی احساسی و تاثیر‌گذار را روایت می‌کند. در این بازی در قالب آمیسیا دو رون (Amicia de Rune) قرار می‌گیرید و باید مراقب هیوگو (Hugo)، برادر کوجک آمیسیا بوده و به عنوان خواهر و برادر انواع و اقسام چالش‌ها و مصیبت‌ها را پشت سر بگذارید، در این بین سربازان انگلیس، نیرو‌های تفتیش عقاید و دسته‌های عظیمی از موش‌های وحشی و خطرناک، به عنوان دشمنان شما حضور دارند و مانع از پیشرفت می‌شوند. از آن جایی که آمیسیا یک مبارزه تعلیم‌دیده نیست، برای عبور از موانع باید از مهارت‌های مخفی‌کاری و استراتژی مناسب استفاده کنید. بازی A Plague Tale: Innocence یکی از آثاری است که کاربران سرویس پی اس پلاس می‌توانند آن را به رایگان دریافت کنند. اما پیش از انجام این عمل لازم است نکاتی را از این اثر بدانید. با تیلنو و معرفی این نکات همراه باشید.

برای مدت طولانی هیوگو را رها نکنید

بازی A Plague Tale: Innocence

یکی از وظایف آمیسیا در بازی A Plague Tale: Innocence مراقبت از هیوگو است. با این حال انجام این وظیفه در مواقعی سخت و دشوار می‌شود. زمانی که شرایط نا‌آرام شده و هرج و مرج فضای بازی را احاطه می‌کند، فراموش کردن هیوگو امری عادی تلقی می‌شود. زمانی که هیوگو را تنها بگذارید، او ترسیده و توجه دشمنان اطراف را به خود جلب می‌کند. به همین دلیل، بازیکنان هرگز نباید خیلی از هیوگو دور شوند. زمانی که بیش از اندازه از هیوگو دور شوید، او به شما اطلاع می‌دهد. در این زمان بلافاصله به سمت هیوگو باز‌گردید؛ زیرا در غیر این صورت شرایط بدتر از قبل خواهد شد.

مداوما حواس دشمنان را پرت کنید

بازی A Plague Tale: Innocence

نبرد مستقیم و رو در رو با دشمنان معمولا به کشته شدن آمیسیا ختم می‌شود. در اغلب موارد، آمیسیا باید به جای جنگیدن، به صورت مخفیانه از سد دشمنانش عبور کند. خوشبختانه اشیای گوناگونی در محیط وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید حواس دشمنان را پرت کنید. در هنگام برخورد سنگ‌های پرتاب شده با استفاده از قلاب‌سنگ به اشیای فلزی، صدایی ایجاد می‌شود که توجه دشمنان را به خود جلب می‌کند. علاوه بر این می‌توانید اشیای مختلفی را برداشته و با پرتاب آن‌ها صدایی ایجاد کنید که دشمنان را مجبور به بررسی کند.

تا جای ممکن مواد اولیه را جمع‌آوری کنید

بازی A Plague Tale: Innocence

سیستم کرفتینگ یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی A Plague Tale: Innocence است. به واسطه این سیستم می‌توانید آیتم‌های مختلفی را به دست آورید که در تجربه اثر مذکور بسیار سودمند هستند. برای استفاده از سیستم ذکر شده به مواد اولیه مختلفی مانند الکل، چرم و پارچه نیاز دارید؛ به همین دلیل همواره در جستجوی آن‌ها باشید. در صورتی که محیط را برای به دست آوردن مواد اولیه کاوش کنید، بدون هیچ مشکلی می‌توانید به مقدار مورد نیاز آن‌ها را پیدا کنید. توصیه می‌شود که در همان ابتدای بازی اقدام به ارتقا ظرفیت مواد اولیه کنید. این توصیه از آن جهت است که با پیشرفت در بازی به آیتم‌های جدید‌تری دست پیدا می‌کنید که ساخت آن‌ها به مواد اولیه بیشتری نیاز دارد.

همواره Ignifer داشته باشید

بازی A Plague Tale: Innocence

اولین و مهم‌ترین آیتمی که آمیسیا ساخت آن را می‌آموزد، Ignifer است. این آیتم اصلی‌ترین سلاح او در مقابله با موش‌ها است. لازم به ذکر است که Ignifer در همه جا قابل استفاده نبوده و برای بهره‌گیری از آن به مشعل یا کمپ‌فایر احتیاج دارید. پرتاب آن به سمت گروهی از موش‌ها هیچ فایده‌ای ندارد و تنها موجودی آن را کاهش می‌دهد. در اختیار داشتن مواد اولیه لازم برای ساخت Ignifer جزو الزامات اصلی بازی A Plague Tale: Innocence است. در بخش‌هایی از بازی دسته‌های بزرگی از موش‌ها به شما حمله خواهند کرد که در این شرایط در اختیار داشتن Ignifer به معنای شکست یا پیروزی شما در فرار از دست آن‌ها خواهد بود.

سنگ‌ها را با دقت پرتاب کنید

بازی A Plague Tale: Innocence

پرتاب سنگ به کمک قلاب‌سنگ آمیسیا ظرافت‌های خاص خود را دارد، اما به سرعت می‌توانید در استفاده از آن ماهر شوید. نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید، این است که برای داشتن یک پرتاب دقیق باید برای مدتی کوتاه کلید مربوطه را نگه دارید. در صورتی که کلید را زودتر از زمان لازم رها کنید، پرتاب انجام شده دقت مناسب را نخواهد داشت. زمانی که نشانه‌گر را روی هدف قرار دهید، مرکز نشانه‌گر به رنگ زرد در خواهد آمد. پس از آن باید کلید مربوط به قلاب‌سنگ  را به مدت یک یا دو ثانیه نگه دارید، تا خطوط نشانه‌گیری در کنار علامت زرد قرار بگیرند. در این صورت پرتابی عالی داشته و به هدف خواهید زد.

به سر دشمنان بزنید

بازی A Plague Tale: Innocence

قلاب‌سنگ حکم تنها سلاح تهاجمی آمیسیا را دارد. با این حال این سلاح تنها در شرایط خاصی قادر به صدمه زدن به دشمنان است. اولین شرط عملکرد درست قلاب‌سنگ، نشانه‌گیری سر است. دشمنان زره‌های ضخیم بر تن دارند که به واسطه پوشش دادن بدن آن‌ها، سنگ‌های پرتاب شده عملا بی‌فایده هستند. زمانی که قصد دارید با استفاده از قلاب‌سنگ، سر دشمنان را مورد هدف قرار دهید، لازم است که این کار به صورت مخفیانه انجام شود. این امر باعث می‌شود که آمیسیا زمان لازم برای هدف‌گیری دقیق را در اختیار داشته باشد. دشمنانی که متوجه حضور آمیسیا شوند، سریعا به او نزدیک شده و او را می‌کشند.

با استفاده از نقاط ضعف، دشمنان سر‌سخت‌تر را شکست دهید

بازی A Plague Tale: Innocence

در بازی A Plague Tale: Innocence با دشمنانی رو‌به‌رو خواهید شد که دست خالی و بدون آمادگی نیستند. برخی از دشمنان از کلاه‌خود استفاده می‌کنند که این اقدام آن‌ها موجب عدم امکان استفاده از قلاب‌سنگ می‌شود. شکست این دسته از دشمنان نیازمند استفاده از استراتژی درست و حرکات حساب‌شده است. در این شرایط برای رسیدن به موفقیت باید از انواع و اقسام آیتم‌ها استفاده کنید. برای مثال در هنگام استفاده از Devorantis روی دشمنانی که از سر تا نوک زره به تن دارند، آن‌ها کلاه‌خود را در کنار می‌گذارد. در این شرایط می‌توانید با پرتاب سنگ به سر، این دشمنان را شکست دهید. همچنین با استفاده از Exstinguis می‌توانید منبع نور دشمنان را از بین برده و موش‌ها را به سمت آن‌ها سرازیر کنید. رمز موفقیت در این دسته از نبرد‌ها، شناخت ویژگی‌های میدان نبرد و استفاده از بهترین ابزار است.

بهترین ارتقا‌ها را انتخاب کنید

بازی A Plague Tale: Innocence

در طول بازی A Plague Tale: Innocence، فرصت‌های بسیاری برای ارتقا مهارت‌ها و تجهیزات آمیسیا وجود دارد. با این حال، برخی از ارتقا از دیگران بهتر بوده و کاربرد بیشتری دارند. آگاهی از این که کدام ارتقا‌ها اولویت دارند، موجب می‌شود که بازیکنان در ادامه با مشکلات کمتری رو‌به‌رو شوند. ارتقا‌های Strings (مربوط به قلاب‌سنگ) بدون شک اولویت اول هستند؛ زیرا توانایی از بین بردن دشمنان با ضربه به سر را در اختیار شما قرار می‌دهند. بر همین اساس، اختصاص تمامی منابع به ارتقا‌های قلاب‌سنگ شدیدا توصیه می‌شود. ارتقا‌های Pocket و Ammunition Bag موجب می‌شوند که آمیسیا قادر به جمع‌آوری حجم بیشتری از منابع بوده و بتواند آیتم‌های زیاد‌تری را به خود به همراه داشته باشد.

به آیتم‌های قابل جمع‌آوری توجه کنید

بازی A Plague Tale: Innocence

برای آن دسته از بازیکنانی که قصد دارد بازی‌ها را تمام و کمال به پایان برسانند، پیدا کردن تمامی آیتم‌های قابل جمع‌آوری به هیچ عنوان شوخی و سرگرمی نیست. بازی A Plague Tale: Innocence در مجموع دارای ۵۵ آیتم قابل جمع‌آوری بوده که به چهار دسته Gifts ،Curiosities ،Alchemist Carts و Hugo’s Herbariums تقسیم می‌شوند. این آیتم‌ها درخشش سفیدی را ایجاد می‌کنند؛ بنابراین بازیکنانی که با دقت محیط‌ها را مورد بررسی قرار دهند، می‌توانند آن‌ها را پیدا کنند. با انجام این امر بیش از پیش با دنیا و شخصیت‌های مختلف بازی آشنا خواهید شد. علاوه بر این، پیدا کردن هر Alchemist Cart به معنای دستیابی به گنجینه‌ای از مواد اولیه برای ساخت آیتم‌های متنوع است. به همین دلیل توصیه می‌شود آیتم‌های قابل جمع‌آوری بازی را پیدا کنید.

از متحدان خود به نحو احسن استفاده کنید

بازی A Plague Tale: Innocence

آمیسیا در تمام طول ماجراجویی‌هایش تنها نیست و همراهان مختلفی به او می‌پیوندند. علاوه بر هیوگو، دوستان متعددی در کنار آمیسیا قرار می‌گیرند که هر یک دارای توانایی‌های خاص خود هستند. غالب اوقات، باید به این متحدان فرمان دهید و از آن‌ها بخواهید به نقطه مشخصی بروند. در شرایطی که متحدان در کنار شما حضور دارند، بهترین راهکار استفاده موثر از آن‌ها است. با بررسی دقیق محیط، استراتژی را اتخاذ کنید که در قالب آن توانایی همراهان مورد بهره‌گیری قرار بگیرد. در این صورت حتی سخت‌ترین مراحل نیز به راحتی پشت سر گذاشته می‌شوند.

در صورتی که عضو سرویس پی اس پلاس نبوده و قصد خرید بازی A Plague Tale: Innocence را دارید، می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید:

نظر شما راجع به بازی A Plague Tale: Innocence چیست؟ آیا این اثر را در بین بهترین بازی‌های چند سال اخیر قرار می‌دهید؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “بازی A Plague Tale: Innocence: نکات مهم برای بازیکنان تازه‌وارد

 1. محسن گفت:

  من بازی رو از طریق …. دانلود کردم. با یک سختیی ظاهرا نابجایی، روی سیستم نسبتا قوی:
  CPU: AMD Ryzen 5 2600 Six-Core 3.40 GHz up to 3.70 GHz
  VGA: AMD Radeon Rx 380 4 G.b RAM
  RAM: 16 G.b
  نصب شد… بیشتر هم مشکل CRC در باز کردن یک فایل میداد که درست شد.
  حالا توی بازی، ظاهرا یک باگ داره که اول بازی باهاش درگیرم:
  کلا وقتی Ctrl رو نگه میداری، بایستی نشانه گیری کنه و سنگ پرت کنه، یا چیزهای دیگه ایی که داره شاید بعدا…
  ولی مشکل اینجاست که اصلا هیچ چیزی به نام Aiming یا نشانه گیری نداره.

  1. محمد قربانیان گفت:

   سلام محسن جان. این مشکلی که گفتید فکر کنم اصلا ربطی به سیستمت نداشته باشه. این ایراد باید از فایل‌های نصبی بازی باشه.

دیدگاهتان را بنویسید