راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای خرید بازی Xbox Series X/S, نقد و بررسی بازی

بررسی بازی Alan Wake Remastered از دید سایت‌های معتبر دنیا

بازی Alan Wake Remastered

بازی Alan Wake Remastered که به تازگی منتشر شده است، حکم نسخه بهبود یافته بازی اورجینال را دارد که تجربه بهتری از لحاظ بصری ارائه می‌دهد. البته با توجه به نمرات بازی این بهبود زیاد چشم‌گیر نبوده و نباید انتظار تغییر به شدت چشم‌گیری را داشته باشید.

استودیو Remedy Entertainment مدت‌ها است که به عنوان یکی از بهترین سازندگان بازی‌های داستان محور شناخته می‌شود. ساخت و عرضه بازی Alan Wake در سال ۲۰۱۰ برای کنسول ایکس باکس ۳۶۰، یکی از دلایلی بود که امروز از رمدی این گونه یاد کنیم. بازی Alan Wake در مورد نویسنده مشهوری به نام آلن ویک است که تصمیم می‌گیرد برای دور شدن از فضای کار و کمی استراحت، راهی شهری کوچک و خیالی به نام برایت فالز (Bright Falls) در ایالت واشینگتن می‌شود. اما این شهر به هیچ وجه حالتی عادی ندارد و آلن ویک با پا گذاشتن به این شهر، یکی از ترسناک‌ترین کابوس‌های عمر خود را تجربه می‌کند.

حال با گذشت یازده سال از عرضه اولیه بازی، استودیو Remedy Entertainment تصمیم گرفت که نسخه بهبود یافته آن را با نام بازی Alan Wake Remastered وارد بازار کند. این نسخه علاوه بر بهبودهای بصری و افزایش کیفیت بافت‌ها، شامل دو بسته الحاقی بزرگ این بازی با نام‌های The Signal و The Writer می‌شود. بازیکنانی که قصد دارند اثر مذکور را روی کنسول‌های نسل نهمی خود مانند پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس تجربه کنند، می‌توانند از وضوح تصویر 4K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه لذت ببرند.

بررسی بازی Alan Wake Remastered از دید سایت‌های معتبر دنیا

سازنده: استودیو Remedy Entertainment

سبک: اکشن-ماجراجویی، ترسناک

پلتفرم‌های مقصد: پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پی سی

وبسایت Dexerto

نمره: ۹۰ از ۱۰۰

اگر می‌خواهید برای اولین بار از شهر Bright Falls دیدن کرده یا این که می‌خواهید خاطرات خود را پیش از عرضه نسخه جدید مجموعه یادآوری کنید، بازی Alan Wake Remastered بهترین تجربه کابوس شخصیت آلن ویک است.

وبسایت God Is a Geek

نمره: ۹۰ از ۱۰۰

بازی Alan Wake Remastered یک بهبود چشم‌گیر در زمینه جلوه‌های بصری بوده و می‌تواند همان داستان عالی و گیم‌پلی نفس‌گیر را ارائه دهد.

وبسایت PlayStation Australia

نمره: ۸۵ از ۱۰۰

بازی Alan Wake Remastered مصداق بارز جمله «تا خراب نشده، تعمیرش نکن» است. داستان و روش روایت آن واقعا تاریخ انقضا ندارد و اثری است که هر کسی باید آن را تجربه کند. شاید برخی از جزئیات طراحی در گذشته گیر کرده باشند، اما هیچکدام از آن‌ها به تجربه نهایی ضربه خاصی نمی‌زنند و گرافیک بهبود یافته هم به پیشرفت بازی کمک می‌کند. چه جزو طرفداران جدید استودیو Remedy حساب می‌شوید و چه در دسته بازیکنان قدیمی قرار می‌گیرد، بازی Alan Wake Remastered بهانه مناسبی برای دیدن مجدد شهر Bright Falls است.

وبسایت Wccftech

نمره: ۸۵ از ۱۰۰

بازی Alan Wake Remastered بهترین راه ممکن برای کاربران پلی استیشن 5 برای تجربه داستان شخصیت آلن ویک است. اما با این حال، آن دسته از افرادی که دنبال یک تجربه به روز شده و تازه می‌گردند ممکن است جزئیات مشترک زیادی با نسخه اصلی پیدا کنند. در پایان من این بازی را بیشتر به خاطر آن چه که است به شما پیشنهاد می‌کند؛ نه به خاطر جلوه‌های بصری بهبود یافته در نسخه Remaster.

بازی Alan Wake Remastered

وبسایت GameSpot

نمره: ۸۰ از ۱۰

اگر بخواهیم جلوه‌های بصری نه چندان پیشرفته را کنار بگذاریم، بازی Alan Wake Remastered اثری بوده که من به خاطر وجود آن خوشحال هستم. این اثر بهترین حالت بازی استودیو Remedy را ارائه می‌دهد که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد و درست مانند نسخه کنسول Xbox 360، جذاب ظاهر می‌شود. البته اگر بازی Alan Wake را روی یک پی سی قدرتمند تجربه کرده‌اید، می‌توانید از کنار نسخه Remaster بگذرید. با این حال که پیشرفت‌های بصری خوب هستند، نمی‌توانند به اندازه‌ای تغییر به وجود آورند که از آن با نام یک بازی جدید یاد کنیم.

وبسایت Game Informer

نمره: ۸۰ از ۱۰۰

با وجود این که اثر مذکور نمی‌تواند در حد یک نسخه Remaster خیره کننده باشد، اما هنوز هسته جذاب بازی Alan Wake را حفظ کرده است.

وبسایت IGN

نمره: ۷۰ از ۱۰۰

بازی Alan Wake Remastered یک اثر به نسبت غیرضروری برای طرفدارای قدیمی است. اما با این حال، این اثر مرموز برای بازیکنان جدید ارزش حداقل یک بار تجربه را دارد.

میانگین نمرات بازی Alan Wake Remastered روی پلی استیشن 5 در وبسایت Metacritic

۸۱

در پایان اگر قصد دارید به تجربه نسخه Remaster شاهکار استودیو Remedy Entertainment بپردازید، می‌توانید از لینک‌هایی که در ادامه قرار می‌گیرند استفاده کنید:

نظر شما در این باره چیست؟ آیا نمرات متوسط نسخه ریمستر بازی آلن ویک شما را برای تجربه مجدد آن تشویق می‌کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Metacritic

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *