راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بازی Assassin’s Creed Valhalla برای مبتدی ها

بازی Assassin's Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla جزء آن دسته از بازی‌های بزرگ و به نسبت پیچیده است که اگر به برخی از نکات آن آگاهی نداشته باشید، ممکن است در دنیای آن سردرگم شوید. در ادامه، به بازگو کردن نکاتی می‌پردازیم که باید در حین تجربه‌ی خود رعایت کنید.

بازی Assassin's Creed Valhalla

همان گونه که پیش از عرضه جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی اساسینز کرید انتظار می‌رفت، بازی Assassin’s Creed Valhalla یک اثر بزرگ و پرجزئیات است. جریان‌های زیادی در بازه‌ی تاریخی قرن نهم و در سرزمین برتانیا رخ داده و شرکت Ubisoft، سازنده‌ی بازی، از این اتفاقات و رویدادها به نحو احسنت استفاده کرده است. والهالا، یک بازی نقش آفرینی و جهان بازه که حجم زیادی از محتویات مختلف را برای بازیکن تدارک دیده است؛ در واقع اگر بازیکنی بخواهد همه‌ی محتویات داخل این بازی را تجربه کند، بدون شک به مدت زمانی بیش از ۱۰۰ ساعت نیاز خواهد داشت.

شما از آن لحظه‌ای که در قالب شخصیت ایور (Eivor)، پروتاگونیست بازی، قرار می‌گیرید، نیاز به رعایت برخی از نکات دارید تا بهترین تجربه‌ی ممکن را داشته باشید. بنابراین، در ادامه به بازگو کردن نکاتی می‌پردازیم که اگر با توجه به آن‌ها بازی کنید، تحربه‌ی روان‌تری را خواهید چشید. هم چنین، اگر قصد دارید با جدیدترین نسخه‌ی Assassin’s Creed بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی ۱۵ نکته که باید در مورد بازی Assassin’s Creed Valhalla بدانید، مراجعه کنید.

استفاده از Odin’s Sight

اگر به تجربه‌ی نسخه‌های مختلف اساسینز کرید پرداخته باشید، به احتمال زیاد با Eagle Vision آشنایی دارید. قابلیتی که به بازیکن اجازه می‌دهد محیط اطراف و دشمنان خود را بهتر مشاهده کند. قابلیت مشابهی نیز در بازی Assassin’s Creed Valhalla وجود دارد و در امر بهتر بررسی کردن محیط اطراف به کمک بازیکن می‌آید. این قابلیت که Odin’s Sight نام دارد، می تواند به شما در پیدا کردن سکه‌ها و آیتم‌های با ارزش پیرامونتان کمک کند. در واقع، از آن جایی که پیدا کردن منابع مختلف و ارتقای شخصیت Eivor برای ادامه‌ی روند ضروری است، Odin’s Sight می‌تواند حسابی مفید باشد. برای استفاده از این ویژگی، کافی است حین وارد شدن به یک محیط جدید، دکمه‌ی R3 بر روی پلی استیشن و دکمه‌ی RS بر روی ایکس باکس را نگه دارید تا آیتم‌های اطراف خود را شناسایی کنید.

بازی Assassin's Creed Valhalla

در های مسدود شده

در بسیاری از مواقع، شما به درها و Chestهایی برخورد می‌کنید که قفل هستند و برای باز شدن به یک کلید خاص نیاز دارند. در این جور از مواقع، استفاده از Odin’s Sight کارساز است و شما با استفاده از آن، می‌توانید کلیدی که در آن نزدیکی وجود دارد را پیدا کنید. به طور کلی، کلید در و صندوقچه‌های بسته در اطراف همان جا هستند و نیازی نیست که راه زیادی را برای بازکردنشان طی کنید. به هر حال، اگر کلید موردنظر در مدت زمانی کوتاه و با استفاده از Odn’s Sight مقدور نشد، همیشه می‌توانید بر روی کلاغ خود حساب کنید. تنها کافی است با استفاده از کلاغ خود، محیط اطراف را کمی جست و جو کنید و بلافاصله کلید در دسترس شما خواهد بود.

اما از طرفی دیگر، برخی از درها وجود دارند که به طور کامل قفل نشده‌اند و تنها از طرف دیگر در، مسدود شده‌اند. در این دسته از مواقع، باید طرف دیگر در را پیدا کنید و با استفاده از یک تیر آن را باز کنید. باز کردن این دسته از درها، معمولا کار سختی نیست و تنها به کمی جست و جو نیاز دارد.

وروردی ‌های مخفی

بازی Assassin’s Creed Valhalla تمرکز بسیاری بر جست و جو یا Explore در دنیای بازی دارد و همواره به بازیکن برای جست و جو کردن نقطه‌ی بازی جوایز مختلفی می‌دهد. این جوایز انواع مختلفی دارد و شامل انواع اسلحه‌ها، لباس‌ها، اطلاعات اضافی و… می‌شود. اما شما باید برای به دست آوردن این دسته از جوایز، وقت زیادی بر روی جست و جو یا Explore بگذارید تا این پاداش‌ها را دریافت کنید.

به طور کلی هر زمانی که در محیط بازی یک در بسته یا یک صندوقچه‌ی قفل شده مشاهده کردید، اطمینان حاصل کنید که در همان حوالی یک ورودی مخفی وجود دارد که باید آن را با استفاده از کلاغ خود پیدا کنید. همان طور که گفته شد این نوع از پازل‌ها جوایز خوبی دارند و شما برای وقتی که برای پیدا کردن آن صرف کرده‌اید، حسرت نخواهید خورد.

بازی Assassin's Creed Valhalla

World Event

ماموریت‌ها و مراحل فرعی بازی Assassin’s Creed Valhalla با هر آن چه که در نسخه‌های قدیمی مجموعه مشاهده کرده‌اید، متفاوت است، این بدان معنی است که دیگر نباید مانند قدیم منتظر یک علامت سوال روی نقشه باشید تا به سراغ آن بروید. این مراحل فرعی، اکثرا جای خود را به یک سری World Eventها داده‌اند که ممکن است در جای جای نقشه پیدا شود. هنگامی که با این دسته از رویدادها برخورد می‌کنید، ممکن است احساس کنید که یک جزء کوچک و نه چندان مهم از بازی است، اما موضوع به هیچ وجه این گونه نیست. هر کدام از این World Eventها، ممکن است به یک ماموریت کامل و جذاب تبدیل شوند و در نهایت جوایز خوبی به شما دهند. البته، در ابتدای کار و هنگامی که Level شخصیت شما پایین است، با یک سری World Event کوتاه و کوچک روبرو می‌شوید، اما رفته رفته این دسته از ماموریت‌ها به جزء مهمی از بازی تبدیل می‌شوند و بر روی دنیای اطراف شما تاثیر می‌گذارند. البته در برخی از مواقع، پاداش چندان چشم گیری انتظار شما را نمی‌کشد و بازی صرفا می خواهد یک داستان کوچک و بامزه را برای مخاطب خود تعریف کند.

مراقب Fall Damage احتمالی باشید

اکثر افرادی که با دنیای بازی‌های ویدیویی ارتباط دارند، می‌دانند که وقتی اسم یک Assassin’s Creed به میان می‌آید، صد در صد با بالا رفتن از سطوح مختلف و پارکور کردن همراه می‌شود. خب از آن جایی که بازی Assassin’s Creed Valhalla هم جزء همین مجموعه است، بدیهی است که با بالا رفتن از ارتفاعات سر و کار داریم. بنابراین، در این هنگام احتمال آسیب دیدن ناشی از سقوط از ارتفاع زیاد وجود دارد. هم چنن، والهالا مانند بازی Assassin’s Creed Odussey قابلیتی را پیش و روی بازیکن نمی‌گذارد تا Fall Damage را حذف کند؛ اما در این میان یک روش بسیار خوب و مفید وجود دارد. لحظه‌ای که از ارتفاع افتادید و به زمان لحظه‌ی برخورد با زمین نزدیک شدید، خیلی سریع دکمه‌ی R2 یا RT را فشار دهید. هنگامی که این واکنش را نشان دهید ایور با یک ضربه‌ی قدرتمند به سمت زمین می‌آید؛ به گونه‌ای که قرار است یک دشمن را از پا درآورد. در این شرایط، ایور هیچ گونه آسیبی دریافت نمی‌کند.

بازی Assassin's Creed Valhalla

در پایان، اگر قصد دارید خودتان به تجربه‌ی جدیدترین نسخه‌ی اساسینز بپردازید و به شخصه وارد سرزمین انگلستان شوید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Assassin’s Creed Valhalla مراجعه کنید.

برای خرید PS5 و خرید ایکس باکس سری ایکس نیز می‌توانید وارد بخش فروشگاه تیلنو شوید.

نظر شما در مورد بازی Assassin’s Creed Valhalla و گیم پلی آن چیست؟ آیا این نکات می‌تواند در طول تجربه‌ی یک بازیکن به او کمک کند؟ هم چنین اگر نکته‌ای در مورد بازی می‌دانید که می‌تواند به سایر بازیکن‌ها کمک کند، آن را در قسمت نظرات با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gaming Bolt

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *