اخبار و رویدادها, بازی, رویدادهای گیمی

بازی Gotham Knights: دلیل مرگ بتمن در این بازی چیست؟

بازی Gotham Knights

بازی Gotham Knights قصد دارد با حذف بتمن از شهر گاتهام داستان جذاب و متفاوتی را تعریف کند. سازندگان این بازی در استودیو WB Games Montreal، دلیل حذف بتمن را گرفتن هر گونه حس اطمینان و امنیت از بازیکن اعلام کرده‌اند تا تجربه‌ی این بازی، روندی همراه با هیجان داشته باشد.

بازی Gotham Knights

بازی Gotham Knights در مراسم DC FanDom 2020 به طور غیرمنتظره‌ای معرفی شد و قصد به تعریف داستان عجیبی دارد. گاتهام نایتز قصد دارد داستان شهر گاتهام را بدون محافظ اصلی‌اش، یعنی بروس وین تعریف کند و این دفعه، اعضای Batfamily را به نبرد با خلافکاران و شخصیت‌های منفی بفرستد. در طی معرفی این بازی در مراسم ذکر شده، سازندگان اظهار کردند که بتمن در این شهر، در حدود ۱۵ سال به جنگ با خلافکاران پرداخته است و بعد از آن به خاطر دلایل نامشخصی جان خود را از دست داده است. بعد از بتمن وظیفه‌ی حفاظت از گاتهام، به عهده‌ی اعضای خانواده‌ی بتمن یعنی چهار شخصیت بت گرل (Batgirl)، رد هود (Red Hood)، نایت وینگ (Nightwing) و رابین (Robin) است. در نبود بتمن، این چهار نفر باید به جنگ با موسسه‌ی زیر زمین محفل جغد‌ها یا Court of Owls بروند و با این گروه افراظی پلید، مبارزه کنند.

پاتریک ردینگ (Patrick Redding)، تهیه کننده‌ی اجرایی بازی Gotham Knights، در مورد دلیل مرگ بتمن توضیح داد:

ما می‌خواستیم که حس هر گونه اطمینان و امنیت را از بین ببریم. پس ما تصمیم به تصویر کشدن گاتهامی کردیم که بروس وین به طول ۱۵ سال و همراه با تمام یارانش به عنوان بتمن فعالیت کرده است. سپس، او را (بتمن) از تصویر خارج کردیم. این موضوع، واقعا نیاز به درک توسط بازیکن دارد. او باید درک کند که من چگونه باید پیش بروم؟ چگونه باید از شهر گاتهام محافظت کنم؟

این فقدان احساس امنیت همان موضوعی است که اعضای استودیو WB Games Montreal می‌خواهند به آن برسند و بازیکن را در شرایطی بحرانی قرار دهند. اگر اوضاع به خوبی پیش برود و دنیای کاملی توسط این استودیو شکل بگیرد، آن موقع است که بازیکن انتظار هر اتفاقی را دارد. این اتفاق می‌تواند کشته شدن یکی از شخصیت‌های اصلی داستان یا هر اتفاق ممکن دیگری باشد. این گونه است که بازیکن دیگر در این شهر احساس امنیت نخواهد داشت و می‌داند که ممکن است در هر لحظه‌ای، یک اتفاق بد یا فاجعه‌ای ناگوار رخ دهد.

بازی Gotham Knights

همان طور که در تریلر بازی مشاهده کردیم، روایت داستان به گونه‌ای است که می‌خواهد بازیکن را شوک زده و غافلگیر کند. این روند با مرگ بروس وین در لحظات ابتدایی شروع می‌شود و با گاتهام هرج و مرج زده‌ای ادامه پیدا می‌کند. در این تریلر، یک پیغام ویدیویی از سمت بتمن برای اعضای خانواده‌ی Batfamily فرستاده می‌شود. بتمن در این فیلم می‌گوید که غار او تا لحظاتی دیگر منفجر خواهد شد و او در این جریان جان خود را از دست خواهد داد. سپس اشاره می‌کند که آن‌ها می‌توانند از این پس برج بلفری (Belfry) را به عنوان پایگاه خود انتخاب کنند و نقشه‌های خود را در این ساختمان طراحی کنند. بنابراین، گاتهام نگهبان اصلی خود را از دست می‌دهد و رابین، بت گرل، رد هود و نایت وینگ به شوالیه‌های گاتهام تبدیل می‌شود. در واقع، نام بازی هم از همین موضوع گرفته شده و به بازی Gotham Knights تبدیل شده است. منظور از Gotham Knights همین چهار نفر هستند که به شوالیه‌های گاتهام تبدیل شده‌اند و وظیفه‌ی حفاظت از شهر و مردم گاتهام را بر عهده گرفته‌‌اند.

البته این مورد را هم می‌توان در نظر گرفت که بتمن مرگ خود را طراحی کرده و همه را به نوعی فریب داده است. ممکن است اتفاقی که در بازی Batman: Arkham Knight رخ داد در بازی Gotham Knights هم تکرار شود و بتمن تنها مرگ خود را صحنه سازی کند. پس باید این احتمال را هم در نظر گرفت که بتمن در این بازی به طور واقعی جان خود را از دست نداده و ممکن است در اواسط یا اواخر داستان به دنیای بازی برگردد.‌

با توجه به این که استودیو WB Games Montreal روند متفاوتی را در پیش گرفته است و می‌خواهد داستان جدیدی را تعریف کند، به هیچ وجه بعید نیست که چهره‌های معروف دیگری را هم مانند راس الگول در بازی مشاهده کنیم. به عبارتی دیگر، هنگامی که یک داستان شخصیت اصلی را از خود خارج می‌کند، دیگر احتمال هر اتفاقی وجود دارد و هر بلایی می‌تواند بر سر اعضای خانواده‌ی بتمن بیفتد. البته باید اشاره کرد که محفل جغدها آن چنان از جذابیت‌های بسیاری برخوردار است که می‌تواند تا ساعت‌ها داستان‌ها و ماموریت‌های متفاوتی را به وجود آورد. در واقع، اعضای استودیو WB Games Montreal به خاطر جذابیت‌های Court of Owls دیگر نیازی به آنتاگونیست جدیدی پیدا نخواهند کرد و می‌توانند با استفاده از همین زمینه، داستان به شدت جذاب و عمیقی را تعریف کنند. هم چنین، با توجه به شناختی که از این استودیو درباره‌ی بازی Batman: Arkham Origins داریم، می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که حداقل با اثری روبرو هستیم که داستان جذابی را روایت خواهد کرد.

بازی Gotham Knights در سال ۲۰۲۱ برای پلتفرم‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سریز ایکس، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود. این بازی دارای سیستم Co-Op خواهد بود و به بازیکن اجازه خواهد داد که با دوست خود در دنیای گاتهام به ماجراجویی بپردازد.

بازی Gotham Knights

در پایان اگر قصد دارید پیش از عرضه‌ی بازی Gotham Knights به تجربه‌ی سایر بازی‌های دنیای DC بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید Batman: Arkham Knights مراجعه کنید.

نظر شما درباره‌ی بازی Gotham Knights چیست؟ آیا شما با مرگ بتمن در این بازی موافق هستید، یا فکر می‌کنید که این موضوع ممکن است به داستان بازی لطمه بزند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *