تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Assassin’s Creed Mirage

راهنمای تروفی بازی Assassin's Creed Mirage

ماجراجویی بسیم ابن اصحاق در اساسینز کرید میراژ در کنار جذابیت‌هایش، تروفی پلاتینیوم آسانی دارد که با کمی تلاش آن را به دست خواهید آورد. اگر شما هم به این موضوع علاقه‌مند و هستید و می‌خواهید تمام محتویات موجود را تجربه کنید، با تیلنو و راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Assassin’s Creed Mirage همراه باشید.

راهنمای تروفی Assassin’s Creed Mirage

در حالی که سه نسخه اخیر اساسینز کرید اعم از Origins، Odyssey و Valhalla همگی نقش آفرینی‌های بزرگ با نقشه‌هایی عظیم بودند، بازی Assassin’s Creed Mirage راه شماره‌های ابتدایی سری را در پیش می‌گیرد. در واقع ما به جای مقایسه با والهالا، باید میراژ را با آثاری نظیر Assassin’s Creed 1 و Asassin’s Creed II مقایسه کنیم. علاوه بر این، تمرکز گیم‌پلی بازی مورد بحث باری دیگر روی شانه‌های عناصر مخفی‌کاری است و مبارزات مستقیم در اولویت دوم قرار می‌گیرند. این در حالی است که مبارزات مستقیم در نسخه‌های اخیر همیشه اهمیت بیش‌تری نسبت به مخفی‌کاری داشتند.

اما شما در این بازی کنترل شخصیت بسیم ابن اصحاق را به دست می‌گیرید که یکی از چهره‌های کلیدی داستان Assassin’s Creed Valhalla بود. اما در میراژ ما شاهد نسخه جوان‌تری از بسیم هستیم که در شهر بغداد (واقع در عراق امروزی) زندگی می‌کند و جزو یتیم‌های آن محسوب می‌شود. اما شرایط بدین شکل باقی نمی‌ماند و شخصیت مذکور، به تدریج پله‌های ترقی را طی می‌کند تا به یکی از موفق‌ترین و مشهورترین اساسین‌های عصر خود تغییر شکل دهد. حال اینکه در ادامه چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و بسیم به کجا می‌رسد، غافلگیری‌هایی است که باید خودتان به آن‌ها برسید. به هر حال، اگر خواستید در کنار داستان به انجام چالش‌ها نیز بپردازید، پیشنهاد می‌کنیم که به مقاله راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Assassin’s Creed Mirage دقت کنید.

راهنمای تروفی بازی Assassin's Creed Mirage

نقشه کلی تروفی‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 3 از 10
 •  مدت زمان مورد نیاز برای کسب تمام تروفی‌ها: 20 الی 30 ساعت
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 51 (1 پلاتینیوم، 1 گلد، 15 سیلور و 34 برنز)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر، شما می‌توانید تمام تروفی‌های بازی Assassin’s Creed Mirage را به صورت آفلاین کسب کنید
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: یک عدد (تروفی You Snooze, You Die)
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ خیر، شما می‌توانید همه تروفی‌ها را روی پایین‌ترین درجه سختی به دست آورید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب تروفی پلاتینیوم: یک بار، شما می‌توانید با یک بار تمام کردن داستان به تروفی پلاتینیوم برسید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در نقشه وجود دارد؟ بله، بازی به شما اجازه می‌دهد پس از اتمام داستان اصلی به نقشه بازگردید و کارهای باقی مانده را انجام دهید. اما با این حال باید توجه کنید که خبری از امکان تکرار مراحل اصلی یا Mission Replay نخواهد بود
Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Master of His Fate

تمام تروفی‌های بازی اساسینز کرید میراژ را به دست آورید

Platinum

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Assassin’s Creed Mirage را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap The Master Thief of Anbar

بخش Prologue را به اتمام برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله اصلی The Master Thief of Anbar به دست خواهید آورد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap La shay’a waqi’un mutlaq

به یک Hidden One تازه‌کار تبدیل شوید

Silver

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله اصلی Taking Flight به دست خواهید آورد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap The Blood of a Ghoul

Al-Ghul را بکشید

Silver

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله اصلی First Order به دست خواهید آورد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap The Blood of a Demon

Al-Rabisu را بکشید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله اصلی The Great Symposium به دست خواهید آورد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap The Blood of an Enchantress

Al-Pairika را بکشید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله اصلی Gilded Butterflies به دست خواهید آورد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap The Blood of a Spymaster

Al-Mardikhwar را بکشید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله اصلی Dean of the Beast به دست خواهید آورد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap The Head of the Snake

رئیس The Order را بکشید

Silver

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله اصلی The Serpent’s Nest به دست خواهید آورد. اتفاق مذکور پس از کشتن آخرین عضو The Order رخ خواهد داد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Bal kullun mumkin

از گذشته بسیم سر دربیاورید

Gold

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از کشتن همه اعضای The Order و تکمیل بخش Epilogue به دست خواهید آورد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Serving the Light

به رتبه اول Hidden Oneها ارتقا پیدا کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام مرحله اصلی The Serpent’s Nest به دست خواهید آورد؛ زمانی که ماموریت کشتن آخرین عضو The Order فعال می‌شود. هر یک از اعضای محفل را که بکشید، یک رتبه در Hidden Oneها بالا می‌روید تا در نهایت به رأس هرم برسید.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Self-Improvement

تمام Skillها را آزاد کنید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Assassin’s Creed Mirage به Self-Improvement می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید تمامی مهارت‌های موجود در بازی را به دست آورید. اما برای به دست آوردن تمامی Skillهای بازی باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • اتمام تمام ماموریت‌های اصلی
 • تمام کالکتیبل‌هایی که روی نقشه بازی نشان داده می‌شوند (که آن‌ها را برای تروفی Explorer به دست خواهید آورد)
 • تکمیل اکثر Contractهای موجود در بازی. این Contractها که در مقر Hidden Oneها آغاز می‌شوند، در صورت تکمیل دو واحد Skill Point در اختیارتان می‌گذارند. به طور کلی احتمالا با انجام 15 الی 20 عدد از این Contractها اکثرا امتیازهای مورد نیاز را کسب خواهید کرد

حال هنگامی که فعالیت‌های مذکور را انجام دادید و Skill Pointهای کافی داشتید، به Skills Menu بروید و تمام مهارت‌های موجود را بخرید تا تروفی Self-Improvement آزاد شود.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Cutting Edge

یک اسلحه را به طور کامل ارتقا دهید

Bronze

بازی Assassin’s Creed Mirage به شما اجازه می‌دهد که اسلحه‌ها را در Blacksmithهای موجود در نقشه ارتقا دهید. این Blacksmithها پس از synchronization منطقه‌ها با علامت یک شمشیر سفید روی نقشه به نمایش در می‌آیند. اما برای Upgrade کردن یک اسلحه باید دو عدد Schematics به دست آورید (هر اسلحه‌ای دو Schematics دارد). این آیتم‌ها از طریق صندوقچه‌ها یا Gear Chestها به دست می‌آیند. هنگامی که موارد مورد نیاز را به دست آوردید، پیش یک Blacksmith بروید و اسلحه خود را تا آخرین سطح موجود ارتقا دهید. توجه داشته باشید که برای روند Upgrading به متریال‌هایی نظیر چرم و آهن نیاز خواهید داشت.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Thick Skin

یک لباس یا Outfit را به طور کامل ارتقا دهید

Bronze

شما می‌توانید لباس‌های خود را با مراجعه به Tailorها ارتقا دهید. این مغازه‌ها پس از synchronization منطقه‌ها با علامت یک سوزن سفید روی نقشه به نمایش در می‌آیند. درست مانند اسلحه‌ها، برای ارتقا کامل لباس‌ها نیز به دو واحد Schematics نیاز خواهید داشت که از طریق باز کردن صندوقچه‌ها یا Gear Chestها حاصل می‌شوند. حال هنگامی که آیتم‌های مورد نیاز را در اختیار داشتید، به یک Tailor مراجعه کنید و یکی از لباس‌های خود تا آخرین سطح ممکن ارتقا دهید. فقط توجه داشته باشید که برای ارتقا لباس‌ها به متریال‌هایی نظیر آهن و چرم نیاز خواهید داشت.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Fashion Statement

یک لباس یا Outfit را رنگ کنید

Bronze

برای اینکه بتوانید یکی از لباس‌های خود را رنگ کنید، باید نزد یکی از Traderها بروید و رنگ (Dye) را از ایشان بخرید. Traderها پس از synchronization منطقه‌ها با علامت یک کیسه پول سفید در نقشه به نمایش در می‌آیند. البته اگر Enigma Reasureها را پیدا کنید، خود بازی به صورت خودکار رنگ‌های خاصی را در اختیارتان قرار می‌دهد. به هر حال هنگامی که یک رنگ یا Dye را به دست آوردید، وارد Inventory شوید و سپس گزینه Dye Outfit را برگزینید. حالا کافی است یکی از لباس‌های موجود را رنگ کنید تا تروفی Fashion Statement آزاد شود. اگر لباس فعلی شما قابلیت رنگ کردن را ندارد، آن را تغییر دهید و تلاش خود را دوباره به کار گیرید. شما لباس‌ها را با باز کردن صندوقچه‌ها یا Gear Chestها به دست خواهید آورد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Masquerader

هر دو لباس مبدل یا Disguise را به دست آورید

Bronze

هر دو لباس مبدل یا Disguise موجود در اساسینز کرید میراژ با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار آزاد می‌شوند و از دست دادنی نیستند. پس اصلا نگران این مورد نباشید و داستان اصلی را ادامه دهید تا تروفی Masquerader در نهایت به صورت خودکار در اختیارتان قرار گیرد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Treasure Seeker

یک Token Chest را باز کنید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Assassin’s Creed Mirage به Treasure Seeker می‌رسیم که آزاد کردنش به هیچ وجه سخت نیست. شما برای باز کردن Token Chestها که در سطح نقشه پیدا می‌شوند به Merchant Favorها نیاز دارید. Merchant Favorها نیز از طریق جیب دزدی از مردم حاصل می‌شوند. اگر در کسب این تروفی به مشکل خوردید، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Potion Collector

مجموعا 10 عدد Elixir را به دست آورید

Bronze

مظور از Elixir معجون‌هایی هستند که با زدن دکمه D-Pad پایین خط سلامتی بسیم را بهبود می‌بخشند. شما می‌توانید این Elixirها را از Traderها بخرید یا آن‌ها را با باز کردن Tool Chestها پیدا کنید. از آنجایی که امکان حمل بیش از سه Elixir به طور همزمان وجود ندارد، باید از آن‌ها استفاده کنید و سپس به صورت مجدد بخرید. البته تروفی Potion Collector با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار آزاد می‌شود؛ مگر اینکه آنقدر حرفه‌ای باشید که کارتان به استفاده از Elixirها نرسد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Fearless

همه Viewpointها را Synchronize کنید

Silver

اول از همه باید بدانید که منظور از Viewpointها نقاطی از نقشه هستند که به عنوان Fast Travel Point عمل می‌کنند و می‌توانند محتویات موجود در نقشه را به شکل پرجزئیات‌تری به شما نشان دهند. همه این Viewpointها که جمعا 21 عدد از آن‌ها وجود دارد، ساختمان‌های بلندی هستند که باید از آن‌ها بالا بروید و در مرتفع‌ترین نقطه، گزینه Synchronize را فشار دهید. هنگامی که این کار را انجام دهید یک Fast Travel Point جدید در دسترس‌تان قرار می‌گیرد و جزئیات بیش‌تری از نقشه را به شما نشان می‌دهد. Viewpointها پس از پایان بخش Prologue و زمانی که بازی یک شتر را در اختیارتان قرار می‌دهد در دسترس قرار می‌گیرند. هیچ یک از این 21 نقطه از دست دادنی نیستند و می‌توانید هر زمانی که خواستید به سراغ‌شان بروید و آن‌ها را باز کنید. برای اطلاع از محل دقیق این Viewpoint می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار داده شده کمک بگیرید:

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Bird of Prey

100 نفر از دشمنان را با استفاده از عقاب بسیم Tag کنید

Bronze

شخصیت بسیم یک عقاب با نام Enkidu دارد که از همان اوایل داستان در دسترس قرار می‌گیرد. این پرنده که با زدن دکمه D-Pad بالا کنترل وی را به دست می‌گیرید حسابی به کار می‌آید و می‌تواند محیط را برای شما مورد بررسی قرار دهد. اما برای اینکه بتوانید 100 نفر از دشمنان را تگ کرده و تروفی Bird of Prey را به دست آورید، باید در حین کنترل این عقاب دکمه L2 را فشار دهید و چند ثانیه دوربین را روی نیروهای دشمن نگه دارید. انجام این کار باعث Tag شدن ایشان می‌شود تا بتوانید به صورت مستمر از حرکات و محل استقرار آن‌ها با خبر شوید. اگر این فرآیند را در حین تجربه بازی به صورت مرتب انجام دهید، تروفی Bird of Prey با پیشروی در روند بازی برای شما آزاد خواهد شد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Explorer

تمام فعالیت‌های همه منطقه‌ها (Territories) را تکمیل کنید

Silver

برای اینکه بتوانید تروفی Explorer را به دست آورید باید تمامی فعالیت‌های نقشه را انجام دهید و تمام کالکتیبل‌هایش را پیدا کنید. در واقع باید هر پنج منطقه بازی را به صورت 100 درصد تکمیل کنید و کالکتیبل خاصی را پشت سر نگذارید. تمام کالکتیبل‌های بازی Assassin’s Creed Mirage عبارتند از Gear Chestها، Lost Bookها، Enigmaها، Historical Siteها، Mysterious Shardها و Tales of Baghdad. علاوه بر این باید بدانید که نام هر پنج منطقه موجود در نقشه با نام‌های Harbiyah، Abbasiyah، Karkh، Round City و Wilderness شناخته می‌شود. در ادامه مقاله راهنمای تروفی بازی Assassin’s Creed Mirage بیش‌تر به نحوه پیدا کردن این کالکتیبل‌ها خواهیم پرداخت.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Defender of the People

10 عدد از Faction Contractهای بازی را تکمیل کنید

Silver

ماموریت‌هایی که تحت عنوان Faction Contract شناخته می‌شوند، پس از تکمیل مرحله اصلی Zeroing در دسترس قرار می‌گیرند (پس از تکمیل چند ماموریت ابتدایی داستان اصلی). هنگامی که این ماموریت‌ها در دسترس قرار گرفتند باید به پایگاه هیدن وان‌ها بروید و آن‌ها را از طریق Job Boardها استارت بزنید. Faction Contractها چیزهای عجیب و غریبی نیستند و یک سری ماموریت فرعی ساده محسوب می‌شوند.

هر Contract که آن را به اتمام برسانید، باعث آزاد شدن یک Faction Contract جدید می‌شود تا بتوانید دنبالش را بگیرید. توجه داشته باشید که این ماموریت‌های فرعی کارهای ساده‌ای نظیر کشتن یک آدم، دزدیدن یک آیتم یا تعقیب یک شخصیت را از شما می‌خواهند و زیاد چالش برانگیز نیستند. هنگامی که 10 عدد از این مراحل مخصوص را به اتمام رساندید تروفی Defender of the People برای شما خواهد بود. علاوه بر این توجه داشته باشید که تکمیل تمامی Faction Contractها برای آزاد کردن تمامی Skillهای بازی Assassin’s Creed Mirage ضروری است.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Crossing Paths

یک Tale From Baghdad را به اتمام برسانید

Bronze

بازی Assassin’s Creed Mirage مجموعا شامل 6 عدد Tales of Baghdad می‌شود که تکمیل همه آن‌ها برای آزاد کردن دو تروفی Crossing Paths و Explorer ضروری است. Tales of Baghdad نیز یک سری ماموریت فرعی هستند که شاید کمی شما را به چالش بکشانند؛ چرا که گیمر را به شکل مشخصی راهنمایی نمی‌کنند و برای تکمیل‌شان باید کمی در محیط گشت و گذار کنید. با کمک گرفتن از ویدیویی که در ادامه قرار گرفته شده می‌توانید از نحوه پیدا کردن Tale of Baghdadهای بازی Assassin’s Creed Mirage سر در بیاورید:

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Scholar

هر هفت کتاب گمشده (Lost Books) را به Al-Jahiz بازگردانید

Bronze

بازی Assassin’s Creed Mirage مجموعا شامل هفت کتاب گمشده یا Lost Book می‌شود که باید آن‌ها را پیدا کرده و به Al-Jahiz بازگردانید. 6 عدد از این هفت کتاب در مناطق پنج گانه نقشه قرار دارند و در صورت کسب همه آن‌ها یک قدم به کسب تروفی Explorer نزدیک‌تر می‌شوید. اما یک کتاب گمشده باقی مانده که برای کسب تروفی Scholar واجب است، خارج از مناطق پنج گانه و در بیابان قرار دارد. پس توجه داشته باشید که برای تروفی Explorer و Scholar به هفت عدد از این کالکتیبل‌ها نیاز خواهید داشت.

این کتاب‌ها کاملا معمولی به نظر می‌رسند و در صورت پیدا کردن‌شان Skill Pointهای جدیدی به دست خواهید آورد. البته توجه داشته باشید که برخی از این Lost Bookها تا مقطعی از داستان قفل هستند و تا زمانی که در حد معینی پیش نروید، قادر به کسب آن‌ها نخواهید بود. برای مثال کتابی که در Round City قرار دارد فقط پس از اتمام داستان اصلی در دسترس قرار می‌گیرد و پیش از آن نمی‌توان به دستش آورد. از آنجایی که هیچ یک از این کتاب‌های گمشده از دست دادنی نیستند، پیشنهاد ما این است که ابتدا داستان اصلی را به اتمام برسانید و سپس با استفاده از ویدیویی که در ادامه قرار گرفته شده به پیدا کردن آن‌ها بپردازید:

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Riddle Me This

یک گنج را با حل کردن یک Enigma به دست آورید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Assassin’s Creed Mirage به تروفی Riddle Me This می‌رسیم که مجموعا 12 عدد از آن‌ها وجود دارد. در صورتی که پیدا کردن همه آن‌ها برای کسب تروفی Explorer ضروری است، حل کردن تنها یکی از آن‌ها به آزاد شدن Riddle Me This می‌انجامد. توجه داشته باشید که به غیر از این 12 انیگما به دست آوردن سایرشان ضروری نیست و اجباری بر حل کردن‌شان وجود ندارد. به هر حال با توجه به ویدیویی که در ادامه قرار گرفته می‌توانید از محل حضور Enigmaها و نحوه کسب کردن‌شان مطلع شوید:

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Tools of the Trade

به طور کامل تمام Toolها را ارتقا دهید

Silver

شما می‌توانید ابزارها یا Toolهای خود را با مراجعه به پایگاه هیدن وان‌ها و صحبت با شخصیت Banu Musa ارتقا دهید. پس از اینکه مرحله اصلی Branching Out به پایان می‌رسد، میراژ تمامی ابزارهای موجود را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید از آن‌ها برای تکمیل ماموریت‌های خود کمک بگیرید. هنگامی که این کار را انجام دادید هر سه Extra Tool Capacity را از درخت مهارت‌های Trickster بخرید و سپس به شخصیت مذکور در پایگاه هیدن وان‌ها بروید. در ادامه می‌توانید تمام Upgradeها را از او خریداری کنید و در مسیر آزاد کردن تروفی Tools of the Trade پیش روید. فقط توجه داشته باشید که برای ارتقا اسلحه‌های خود به متریال تقریبا نادری با نام Component نیاز خواهید داشت. در حالی که شما تعدادی از این متریال‌ها را با تجربه بازی به دست می‌آورید، بهتر است برای تهیه حجم بیش‌تری از آن‌ها به نزد Traderها بروید و Component بیش‌تری خریداری کنید.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Eagle’s Eye

75 نفر از نگهبان‌ها را با استفاده از Throwing Knife بکشید

Silver

خود بازی Assassin’s Creed Mirage با تکمیل مرحله اصلی A New Beginning خنجرهای پرتابی یا Thrwoing Knifeها را در اختیار بسیم قرار می‌دهد. شما می‌توانید با نگه داشتن دکمه R2 از این خنجرها استفاده کنید. برای اینکه روند کسب تروفی Eagle’s Eye راحت‌تر شود می‌توانید مهارت Knife Recovery را از بخش Trickster درخت مهارت‌ها بخرید. حالا کافی است به دنیای بازی بزنید و 75 نفر از دشمنان را با استفاده از Throwing Knife بکشید تا تروفی Eagle’s Eye آزاد شود. راستی اگر خنجر تمام کردید کافی است سری به Traderها بزنید و Throwing Knifeهای خود را به صورت مجدد پر. کنید.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Headhunter

20 نفر از دشمنان را با استفاده از Throwing Knife هدشات کنید

Bronze

ما پیش از این و در راهنمای تروفی Eagle’s Eye (تروفی قبلی) به توضیح و جگونگی استفاده از Throwing Knifeها پرداختیم؛ پس برای اطلاعات بیش‌تر به سراغ آن بروید. حال برای اینکه بتوانید به تروفی Headhunter دست پیدا کنید، کافی است خنجرهای خود را به سمت سر دشمنان هدف بگیرید. هنگامی که 20 نفر از دشمنان را با استفاده از خنجرهای پرتابی اصطلاحا هدشات کنید، Headhunter آزاد خواهد شد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Sleep Tight

10 نفر از دشمنان را با استفاده از Blowdart بی‌هوش کنید

Bronze

شما با تکمیل مرحله اصلی Branching Out به آیتمی با نام Blowdart دست پیدا می‌کنید که به شما اجازه می‌دهد دشمنان را با استفاده از دارت‌ها بی‌صدا مورد هدف قرار دهید. برای راحت‌تر شدن کار بهتر است قابلیت Extra Tool Capacity را از درها مهارت‌ها بخرید و سپس با مراجعه به شخصیت Banu Musa در پایگاه هیدن وان‌ها، Blowdart خود را ارتقا دهید. حالا کافی است دکمه R2 را نگه دارید، Blowdart را برگزینید و سپس آن‌ها را به سمت دشمنان پرتاب کنید. در صورتی که این دارت‌ها به دشمن اصابت کنند آن‌ها را بی‌هوش می‌کنند تا از جریان گیم‌پلی برای مدتی حذف شوند. هنگامی که 10 نفر از دشمنان را با استفاده از Blowdartها بی‌هوش کردید، تروفی Sleep Tight آزاد خواهد شد. راستی اگر دارت‌های‌تان تمام شد، به سمت یکی از Traderهای نقشه بروید و چند دارت جدید بخرید.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Ambush

10 نفر از دشمنان را به تله (Trap) بیندازید

Bronze

تله‌ها یا Trapها یکی دیگر از آیتم‌های مهم بازی هستند که پس از تکمیل مرحله اصلی Branching Out آن را به دست خواهید آورد. برای راحت‌تر کردن کار بهتر است قابلیت Extra Tool Capacity را از درخت مهارت‌ها بخرید و سپس با مراجعه به شخصیت Banu Musa در پایگاه هیدن وان‌ها، Trapها را ارتقا دهید. در ادامه باید با نگه داشتن دکمه R2 یک تله را انتخاب کنید و آن را به گونه‌ای در مسیر دشمنان قرار دهید که از روی آن‌ها بگذرند. توجه داشته باشید که امکان استفاده از Trapها در حین جریان مبارزه هم وجود دارد. هنگامی که 10 نفر از دشمنان را به تله انداختید و آن‌ها را از پا درآورید، تروفی Ambush آزاد خواهد شد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Up in Smoke

20 نفر از دشمنان را با استفاده از بمب دودزا (Smoke Bomb) مورد تاثیر قرار دهید

Bronze

خود بازی Assassin’s Creed Mirage پس از تکمیل مرحله اصلی Branching Out آیتمی تحت عنوان بمب دودزا یا Smoke Bomb را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ آیتمی که در صورت اصابت به دشمن می‌تواند تا چند ثانیه‌ای نگاه او را مختل کند. برای ساده کردن کار بهتر است قابلیت Extra Tool Capacity را از درخت مهارت‌ها تهیه نمایید و سپس با مراجعه به شخصیت Banu Musa در پایگاه هیدن وان‌ها، آن را ارتقا دهید. در ادامه کافی است با دکمه R2 بمب‌های دودزا یا Smoke Bombها را برگزینید و آن‌ها را به سمت نیروهای دشمن بیندازید. هنگامی که 10 نفر از نیروهای دشمن تحت تاثیر این بمب‌ها بینایی خود را از دست دهند تروفی Up in Smoke مال شما خواهد بود. اگر Smoke Bomb تمام کردید به نزد یکی از Traderها نقشه بروید و مهمهات جدیدی از او بخرید.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Attention Seeker

10 نفر از دشمنان را با استفاده از Noisemaker گمراه کنید

Bronze

Noisemaker که آن را پس از تکمیل مرحله اصلی Branching Out به دست می‌آورید، نام آیتمی است که به شما اجازه می‌دهد حواس دشمنان را با استفاده از آن پرت کنید. برای راحت‌تر کردن کار به شما پیشنهاد می‌کنیم که قابلیت Extra Tool Capacity را از درخت مهارت‌ها بخرید و سپس با مراجعه به شخصیت Banu Musa در پایگاه هیدن وان‌ها آن را ارتقا دهید. حال برای اینکه بتوانید از این Noisemakerها کمک بگیرید، باید با مخفی‌کاری به دشمن نزدیک شوید و آیتم مورد نظر را به نزدیکی وی بیندازید. این کار باعث می‌شود که Noisemaker یک صدای آرام به وجود آورد تا دشمن حواسش پرت شود و برای بررسی اوضاع به آن نزدیک شود. برای انتخاب این آیتم دکمه R2 را نگه دارید و آن را برگزینید. اگر هم Noisemakerهای شخصیت بسیم به اتمام رسید بهتر است با مراجعه به یکی از Traderهای سطح نقشه چند عدد از آن را بخرید.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap The Hands of a Thief

جیب 50 نفر از مردم عادی را بزنید (از آن‌ها دزدی کنید)

Silver

برخی از مردم شهر یا همان NPCها یک کیسه پول با خود حمل می‌کنند که می‌توانید با فشردن دکمه مثلث آن‌ها را بدزدید. حال برای اینکه بتوانید روند دزدی از NPCها را ساده‌تر کنید دکمه تاچ‌پد را بزنید، به صورت مجدد تاچ‌پد را فشار دهید تا وارد منو شوید، گزینه Options را برگزینید، وارد بخش Gameplay شوید و سپس گزینه Guaranteed Pickpocket را روی حالت On بگذارید. انجام این کار باعث می‌شود که تمام جیب‌زنی‌ها بدون چالش اضافی و دردسر با موفقیت همراه شود. اما بهترین نقطه برای دزدیدن کیسه‌های پول مردم محدوده The Bazzar است که می‌توانید آن را در جنوب غربی منطقه Karkh پیدا کنید. در این محدوده مردم زیادی وجود دارند که اکثرشان کیسه پول مورد نظر را با خود به همراه دارند.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap You Snooze, You Lose

جیب یکی از دشمنان که تحت تاثیر Blowdart قرار دارد را بزنید

Bronze

تروفی از دست دادنی

شما این کار را تنها روی دشمنانی می‌توانید پیاده کنید که کلید و Mysterious Shard با خود به همراه داشته باشند. ما پیش از این در آموزش تروفی Sleep Tight به توضیح کنترل Blowdart و جنبه‌های مختلف آن پرداختیم. حال صرفا کافی است با توجه به توضیحات ارائه شده به دنبال دشمنان خاص بگردید، آن‌ها را با Blowdart بی‌هوش کنید و سپس جیب آن‌ها را بزنید (یا اصطلاحا Pickpocket کنید). اما این کار باید حتما روی دشمنانی انجام شود که یک کلید () یا یک Mysterious Shard () همراه خود دارند. توجه داشته باشید افرادی که این آیتم‌ها را با خود حمل می‌کنند به شدت محدود هستند و با توجه به همین موضوع ممکن است تروفی You Snooze, You Loose را از دست بدهید. اگر در انجام این کار به مشکل خوردید بهتر است از ویدیویی که در ادامه قرار دارد کمک بگیرید:

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Curio Collector

هر 18 عدد Artifact را پیدا کنید و آن‌ها را پیش Dervis ببرید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Assassin’s Creed Mirage به تروفی Curio Collector می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید هر 18 عدد Dervis Artifactها را پیدا کنید. در نظر داشته باشید که پیدا کردن این کالکتیبل‌ها برای کسب تروفی Explorer هم الزامی هستند. علاوه بر این باید بدانید که Artifactها تنها پس از ملاقات شخصیت Dervis در مرحله اصلی Nur’s Contract در دسترس قرار می‌گیرند و سپس با علامت در سطح نقشه به نمایش در می‌آیند. راستی توجه داشته باشید که می‌توانید این کالکتیبل‌ها را با کمک عقاب خود هم پیدا کنید؛ چرا که در حین پرواز با او تمامی کالکتیبل‌ها با یک نور زرد رنگ نسبت به سایر نقاط نقشه برجسته می‌شوند.

فقط باید اشاره داشت که این Artifactها را باید در سطح نقشه از جیب مردم دزدید؛ مردمی که در یک نقطه ثابت صبر نمی‌کنند و همواره در حال حرکتند. البته که پیدا کردن این افراد زیاد سخت نیست و کافی است کمی به نقشه و قطب نما خود (خطی که در بالای صفحه دیده می‌شود) دقت کنید و ردشان را بزنید. در ادامه و پس از اینکه افراد حامل Artifactها را پیدا کردید کافی است به سمت‌شان بروید و خیلی ساده از آن‌ها دزدی کنید. از آنجایی که خود نقشه محل حدودی این کالکتیبل‌ها را نشان می‌دهد پیدا کردن‌شان زیاد سخت نخواهد بود.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Hoarder

2007 واحد درهم (Dirham) جمع کنید

Bronze

آزاد کردن این تروفی خیلی ساده بوده و کافی است که 2007 درهم را به صورت همزمان با خود حمل کنید. سریع‌ترین راه انجام این کار دزدی از مردم و فروختن Lootها به Traderهای موجود در نقشه است. علاوه بر این انجام ماموریت‌ها و تکمیل فعالیت‌های مختلف نیز معمولا با پول خوبی همراه است. فقط باید کمی در خرج پول صرفه جویی کنید تا هر 2007 درهم به صورت همزمان در جیب‌های بسیم موجود باشد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Dawn and Dusk

پنج دفعه از نیمکت‌ها (Benchها) برای گذراندن زمان استفاده کنید

Bronze

برای انجام این کار به یک نیکمت یا Bench نیاز دارید که در حین اسکن محیط با D-Pad چپ، با رنگ سفید به نمایش در می‌آیند. حالا به سمت یکی از آن‌ها رفته و با زدن دکمه مثلث روی یکی از آن‌ها بشینید. در ادامه دکمه مثلث را فشار داده و نگه دارید تا زمان بگذرد. پنج بار این عمل را تکرار کنید و با استفاده از نیمکت‌ها وقت بگذرانید تا تروفی Dawn and Dusk آزاد شود. توجه کنید که محدودیتی در این میان وجود ندارد و هر پنج گذران زمان را می‌توانید با استفاده از یک نیمکت واحد پشت سر بگذارید.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Patron of the Arts

پنج دفعه به نوازندگان موسیقی پول بدهید

Bronze

نوازندگان یا Musicianها با علامت روی نقشه نشان داده می‌شوند و درست مانند آنچه که به نظر می‌رسد، موسیقی می‌نوازند. حال برای اینکه بتوانید تروفی Patron of the Arts را به دست آورید باید با پنج نفر از آن‌ها تعامل برقرار کرده و به هر کدام یک Scholar Favor Token بدهید. این Tokenها با زدن جیب مردم به دست خواهند آمد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Patron of Sell-Swords

پنج بار به مزدورها (Mercenaryها) پول بدهید

Bronze

مزدورها یا Mercenaries تنها زمانی که در نزدیکی شما قرار دارند با علامت یک شمشیر سفید () به نمایش در می‌آیند. حال برای اینکه بتوانید تروفی Patron of Sell-Swords را آزاد کنید، باید پنج بار این مزدورها را به خدمت بگیرید. توجه داشته باشید که استخدام این گروه‌ها به Power Favor Token نیاز دارد که می‌توانید آن را با دزدی کردن از مردم معمولی به دست آورید.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Patron of Industry

پنج دفعه به گروه فروشندگان (Group Merchantها) پول بدهید

Bronze

گروه فروشنده‌ها یا همان Group Merchantها با علامت یک آدمک سفید () روی نقشه به نمایش در می‌آیند. برای کسب تروفی مورد نظر پنج بار با این گروه‌ها تعامل برقرار کنید و به آن‌ها یک Merchant Favor Token بدهید. شما این Tokenها را با دزدی از مردم معمولی به دست خواهید آورد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Blade in the Crowd

هنگامی که در میان جمعیت پنهان شده‌اید، 10 نفر از دشمنان را بکشید

Bronze

شما زمانی در میان جمعیت پنهان یا اصطلاحا Blend in می‌شوید که سه نفر یا بیش‌تر در نزدیکی شما حضور داشته باشند و یک پرتو سفید رنگ حول شخصیت بسیم شکل بگیرد. هنگانی که با مردم Blend in کردید، با زدن دکمه D-Pad راست سوت بزنید تا دشمن به نزدیکی شما بیاید. هنگامی که او به سمت‌تان نزدیک شد دکمه R1 را بزنید تا بسیم وی را به قتل برساند. این کار را انجام دهید تا تروفی Blade in the Crowd آزاد شود. فقط توجه داشته باشید که حین کشتن دشمن باید در وضعیت Blend in باقی مانده باشید؛ وگرنه قتل دشمن تاثیری روی روند کسب تروفی نخواهد داشت.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Surprise!

10 نفر از دشمنان را از درون Hiding Spotها (مکان‌های مخفی) بکشید

Bronze

انجام این کار راحت است و به احتمال زیاد خود شما در حین تجربه بازی Assassin’s Creed Mirage به طور طبیعی این کار را انجام خواهید داد. برای انجام این کار باید در Hiding Spotها نظیر تپه کاه‌ها، تپه برگ‌ها یا روی نیمکت پنهان شوید. سپس هنگامی که از طریق آن‌ها از چشم دشمن دور ماندید دکمه D-Pad راست را بزنید تا بسیم سوت بزند و دشمن‌ها به طرف وی بیایند. هنگامی که دشمن به اندازه کافی نزدیک شد دکمه R1 را فشار دهید تا بسیم او را بکشد. این کار را 10 بار تکرار کنید تا تروفی Surprise! به حساب PSN شما اضافه شود.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap The Shadow and the Flame

یک Shakiryya را در حین مبارزه شکست دهید

Bronze

Shakiriyya نام دشمنان قدرتمندی است که با دو شمشیر مبارزه می‌کنند و یک ماسک به صورت دارند. این افراد بیش‌تر در اوقاتی به چشم می‌خورند که Wanted Level خود بسیم در سطح سه باشد. اگر می‌خواهید سریع‌تر به Wanted Level مورد نظر برسید کافی است شروع به کشتن مردم معمولی کنید تا نیروهای امنیتی هرچه سریع‌تر خود را به شما برسانند. حال به محض اینکه یکی از این Shakiriyyaها را دیدید، او را شکست دهید تا تروفی The Shadow and the Flame آزاد شود. توجه داشته باشید که این سربازها قوی‌ترین دشمنان موجود در میراژ هستند و برای کشتن ایشان کار سختی را در پیش خواهید داشت.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Silencer

Horn یک Horn Bearer را با یک Thrwoing Knife نابود کنید

Bronze

Horn Bearerها دشمنان زره پوشی هستند که یک Horn یا شاخ را روی پشت خود حمل می‌کنند. آن‌ها از این شاخ‌ها برای صدا زدن نیروهای کمکی بهره می‌گیرد. هنگامی که در نزدیکی این Horn Bearerها حضور دارید، دکمه D-Pad چپ را بزنید تا محیط اسکن شود و شاخ مورد نظر را رنگ زرد به نمایش درآید. در ادامه کافی است یک خنجر پرتابی یا Thrwoing Knife را به سمتش پرتاب کنید تا شاخ از بین برود. هنگامی که Horn شکسته شد تروفی Silencer مال شما خواهد بود.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Notorious

10 دقیقه با Wanted Level سطح سه زنده بمانید

Silver

اول از همه و برای اینکه به Wanted Level سطح سه برسید، کافی است سلاح خود را بیرون کشیده و شروع به کشتن مردم معمولی کنید تا نیروهای امنیتی بغداد به سراغ‌تان آیند. این کار را تا جایی ادامه دهید که نوار سمت راست-پایین صفحه به نقطه سوم برسد و قرمز شود. هنگامی که این اتفاق رخ داد، کافی است به مدت 10 دقیقه زنده بمانید و جان خود را از دست ندهید تا تروفی Notorious آزاد شود. در این سطح از Wanted Level، دشمنان قدرتمندی به سراغ‌تان می‌آیند که با دو شمشیر مبارزه می‌کنند. توجه کنید که نباید به هیچ وجه آن‌ها را بکشید و تا می‌توانید از آن‌ها پا به فرار بگذارید تا 10 دقیقه به پایان برسد. کشتن این نوع از دشمنان باعث ریست شدن سطح Wanted Level می‌شود. علاوه بر این باید بدانید که این 10 دقیقه باید در یک تلاش واحد انجام شود و تاخیری (مانند مردن) میان آن‌ها نباشد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Poster Boy

هنگامی که نوار Wanted Level به صورت کامل پر شد، با کندن Wanted Posterها خود را آزاد کنید

Bronze

برای شروع کار باید با کشتن مردم معمولی نوار Wanted Level خود را به طور کامل پر کنید تا به سطح چهارم آن برسید. این نوار در قسمت پایین-سمت راست صفحه به نمایش در می‌آید. هنگامی که Wanted Level به طور کامل پر شد، به دنبال پوسترهایی با علامت بگردید و آن‌ها را از روی دیوار بکنید. هنگامی که سه عدد از این Wanted Posterها را بکنید، تروفی Poster Boy آزاد خواهد شد.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Spread the News

سه بار از سرویس یک Munadi استفاده کنید

Bronze

Maundiها با علامت روی سطح نقشه به نمایش در می‌آیند. برای اینکه بتوانید تروفی Spread the News را به دست آورید، باید سه عدد از این افراد را پیدا کرده و به آن‌ها Power Favor Token بدهید. شما می‌توانید این Tokenها را با دزدی از مردم عادی به دست آورید.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Unstoppable

با یک بار استفاده از قابلیت Assassin’s Focus پنج نفر از دشمنان را بکشید

Silver

شما قابلیت Main Focus را پس از تکمیل مرحله اصلی First Order به دست خواهید آورد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که میان دشمنان تله پورت کرده و ایشان را به قتل برسانید. اما برای اینکه بتوانید با یک بار استفاده از Main Focus پنج نفر از دشمنان را بکشید و تروفی Unstoppable را به دست آورید، باید به درخت مهارت‌ها بروید و هر دو مهارت Assassin’s Focus Capacity 1 و Assassin’s Focus Capacity 2 را آزاد کنید.

حال برای انجام راحت این کار به The Great Garrison در جنوب شرقی منطقه Karkh بروید. در مقابل در اصلی این پادگان پنج نگهبان حضور دارند. در ادامه به آرامی به این افراد نزدیک شوید، دکمه R3 را بزنید، هر پنج نفر را با دکمه R1 انتخاب کنید و در نهایت دکمه ضربدر را بزنید. هنگامی که این کار را به درستی انجام دهید بسیم خیلی سریع و آرام هر پنج نفر آن‌ها را به قتل می‌رساند و تروفی آزاد می‌شود.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Eagle’s Will

به مدت 10 دقیقه در یک نبرد مستقیم زنده بمانید

Silver

برای شروع کار به گروه یکی از دشمنان حمله کنید و با آن‌ها وارد درگیری شوید. همه آن‌ها را به غیر از یک نفر بکشید و او را زنده نگه دارید. حالا در مقابل او ایستادگی کرده و هر وقت که حمله کرد با فشردن دکمه مربع جاخالی دهید. این روند را به 10 دقیقه به طور بینجامید تا تروفی آزاد شود. فقط نباید از دست دشمن باقی مانده در بروید یا او را بکشید؛ بلکه باید مقابل چشمان او بمانید و فقط از حملاش جاخالی دهید. اگر به مدت 10 دقیقه در این مبارزه مستقیم زنده بمانید، تروفی Eagle’s Will مال شما خواهد بود.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Gifted Escapist

10 سازه داربست‌دار (Scaffolding Structure) را خراب کنید

Silver

برای انجام این کار کافی است نزد یک بنای درابست‌دار بروید و دکمه مثلث را بزنید تا بسیم آن را خراب کند. بهترین و سریع‌تر راه انجام این کار خراب کردن یکی از این سازه‌ها، Fast Travel کردن به یک نقطه دیگر، برگشت به نقطه اول و تخریب مجدد سازه است (Fast Travel کردن باعث ریسپاون شدن سازه‌ها می‌شود). 20 بار این کار را انجام دهید تا تروفی Gifted Escapist را داشته باشید.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap A True Hidden One

10 نفر از دشمنان را به صورت مخفیانه و بدون لو رفتن بکشید

Bronze

کسب این تروفی به هیچ وجه پیچیده نیست و توضیحات آن در مقاله راهنمای تروفی بازی Assassin’s Creed Mirage به خوبی گویا روش آن است. برای انجام این کار کافی است که 10 نفر از دشمنان را پشت سر هم و بدون اینکه لو بروید، با استفاده از مخفی‌کاری بکشید. بهترین نقطه برای انجام پایگاه‌های بزرگ دشمن است که افراد زیادی درون آن وجود دارند. استفاده از عقابِ بسیم برای شناسایی دشمنان و سوت زدن برای پرت کردن حواس آن‌ها راه‌های مفیدی برای کشتن مخفیانه نیروی دشمن است.

Assassin's Creed Mirage Trophy Guide & Roadmap Street Cleaner

جسد پنج نفر از دشمنان را درون یک تپه از کاه پنهان کنید

Bronze

انجام این کار فوق‌العاده ساده بوده و برای شروع کار صرفا باید یک تپه از کاه پیدا کنید (که در سطح نقشه به کرات مشاهده می‌شود). حالا دشمنان یا مردم عادی را به صورت مخفیانه بکشید و با زدن دکمه مثلث جنازه آن‌ها را بردارید. سپس این جنازه‌ها را به سمت تپه‌های کاه حمل کرده و آن‌ها را درون‌شان مخفی کنید. پنج بار این عمل را تکرار کنید تا آخرین تروفی موجود در راهنمای تروفی اساسینز کرید میراژ را هم به دست آورده باشید.

در  این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی Assassin’s Creed Mirage می‌رسیم. شما در این باره چه فکری می‌کنید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *