راهنمای خرید بازی, مقالات عمومی

سیاهچاله‌ها و اژدهایان؛ بهترین بازی ها برای عاشقان بازی رومیزی

بازی رومیزی

بازی‌ رومیزی یا به اصطلاح بوردگیم، در طی سالیان اخیر جایگاه بسیار خوبی را در بین دوست‌داران ویدیوگیم پیدا کرده‌ و به یکی از تفریحات اصلی آنها تبدیل شده است.‌ به خصوص در ایران، شاهد رونق بسیار زیاد این صنعت و فراگیر شدن آن بوده‌ایم. با تیلنو همراه باشید تا پنج بازی ویدیویی که شباهت‌های زیادی به بوردگیم دارند را به شما معرفی کنیم.

صنعت بوردگیم که در اصل برادر بزرگ‌تر بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود، از عمر زیادی برخوردار ‌است و تا به حال سبک‌های بسیار زیاد و مختلفی در آن به وجود آمده‌ است. یکی از مهم‌ترین و در عین حال پرطرفدارترین سبک‌های بازی‌های رومیزی، دانجنز اند دراگنز (Dungeons & Dragons) یا همان دی اند دی است که برای اولین بار در سال ۱۹۷۴ میلادی توسط گری جیگکس (Gary Gygax) ساخته ‌شد و توانست به محبوبیت بسیار زیادی دست یابد و اقتباس‌های فراوانی در ویدیوگیم (البته با تم‌ها و موضوعات مختلف) از روی آن ساخته ‌شد.

XCOM 2

بازی رومیزی

سری بازی‌های XCOM همیشه جزو محبوب‌ترین بازی‌های استراتژیک نوبتی (Turn-Based Strategy) بوده‌اند و نسخه دوم آن یعنی بازی XCOM 2 هم از این قاعده مستثنی نیست. وقایع بازی بیست سال پس از نسخه‌ی اول اتفاق می‌افتد. زمین توسط بیگانگان تصرف شده و نا امیدی همه‌جا را فراگرفته‌است. مردم محکوم به اطاعت از حکومت هستند و راهی برای فرار از دست بی‌عدالتی ندارند. اما در تاریکی کامل، گروهی به رهبری شما برمی‌خیزد تا این حکومت ظالم را از بین ببرد و زمین را از دست موجودات بیگانه نجات دهد. شما به عنوان فرمانده‌ی این گروه مقاومت، می‌توانید در مبارزات به سربازان خود دستور‌های مختلفی بدهید و نیرو‌های خود را قبل از نبرد، با توجه به شرایط و نقاط قوت آنها انتخاب کنید. سیستم مبارزات نوبتی و بسیار درگیرکننده، گرافیک خوب و داستانی مناسب، همه باعث می‌شوند بازی XCOM 2 تبدیل به یکی از بهترین بازی ها برای عاشقان بوردگیم و مخصوصا افرادی به فضا و تم علمی تخیلی (Sci-Fi) علاقه دارند شود.

خرید بازی XCOM 2 از فروشگاه تیلنو

سری بازی های Dark Souls

بازی رومیزی

بازی‌های نوبتی به صبر و حوصله‌ی زیادی نیاز دارند و با وجود تک‌نفره بوده آنها، نمی‌توان مانند دی اند دی در حین بازی با بقیه‌ی بازیکنان ارتباط برقرار کرد و این مورد شاید به مذاق بعضی از بازیکنان خوش‌نیاید و خسته‌کننده باشد. از این رو سری بازی‌های Dark Souls با گیم‌پلی سرعتی‌تر و هیجان‌انگیز تر خود می‌تواند تبدیل به انتخاب اول این دست از بازیکنان شود. امضای D&D حضور اژدها و وجود سیاهچاله‌ها است و این دو مورد در بازی‌های دارک‌سولز به بهترین شکل ممکن نمایش داده‌شده است. طراحی مناطق مختلف بازی و دشمنان آن در یک کلام شاهکار است و هیچ‌گونه ایرادی را نمی‌توان به آنها وارد کرد. سیستم مبارزات بازی سخت و چالش برانگیز است و تسلط یافتن به آن زمان زیادی را می‌طلبد. در کنار این مورد، بازی از سیستم آپگرید شخصیت و اسلحه‌‌ی بسیار پرجزئیات بهره می‌برد که در کمتر بازی شاهد آن هستیم. در مجموع ورود به دنیای سولز برای عاشقان بوردگیم حکم باز شدن دروازه‌های بهشت را به روی آنها دارد و می‌توانند تا مدت‌های بسیار طولانی از هر سه نسخه‌ی Dark Souls نهایت لذت را ببرند.

خرید بازی Dark Souls 2 از فروشگاه تیلنو

خرید بازی Dark Souls 3 از فروشگاه تیلنو

Divinity Original Sin 2

بازی رومیزی

یکی از کامل‌ترین و زیبا‌ترین اقتباس‌ها از دی اند دی، بدون شک بازی Divinity Original Sin 2 است. این بازی دنباله‌ی نسخه‌ی اول این سری است و داستانش قرن‌ها پس از نسخه‌ی اول روایت می‌شود. جایی که شما به عنوان یک جادوگر پا به دنیای بازی می‌گذارید و تنها کسی هستید که می‌توانید جلوی دریچه و ورود موجودات نابودگر از بعد دیگر را بگیرد. در آغاز بازی می‌توانید شخصیت خودتان را بر اساس کلاس و نژاد مورد علاقه‌ی خودتان بسازید. البته قابلیت‌های شخصی‌سازی بازی به قدری زیبا و پرجزئیات است که حتی گزینه‌ای برای تم موسیقی هنگام ماجراجویی‌تان وجود دارد که می‌توانید سازی که قطعه‌های بازی با آن زده می‌شود را عوض کنید و تم مورد علاقه‌ی خودتان را بسازید. بازی Divinity Original Sin 2 روایت داستان را کاملا بر عهده‌ی شما می‌گذارد و آزادی عمل بسیار زیادی را به شما ارائه می‌دهد که خودتان، قصه‌ی خودتان را روایت کنید. سازندگان بازی در راستای هرچه شبیه‌تر کردن این اثر به یک بازی دی اند دی، یک راوی خوش‌صدا را در بازی قرار داده‌اند که داستان را روایت می‌کند و اتفاقاتی که در بازی رخ می‌دهد را برای بازیکنان بازگو می‌کند که به خودی خود یکی از نقاط قوت این اثر است. اگر به تجربه‌ی یک دی اند دی خالص علاقه‌مند هستید، بازی Divinity Original Sin 2 یکی از بهترین بازی‌ها برای شما است که تجربه‌ی آن را به هیچ‌وجه فراموش نخواهید کرد.

Dragon Age Inquisition

بازی رومیزی

بازی Dragon Age Inquisition آخرین نسخه از سری بازی‌های Dragon Age است و می‌تواند با گیم‌پلی و داستان جذابش به یکی از بهترین بازی‌ها برای عاشقان بوردگیم و دی اند دی تبدیل شود. داستان بازی در دنیایی خیالی به نام ثداس (Thedas) جریان دارد. دنیای ثداس توسط یک شکاف در آسمان که باعث ورود هیولا‌ها و شیاطین به این دنیا می‌شود، در آستانه‌ی نابودی قرار گرفته است و تنها شخصیت اصلی بازی با استفاده از نشانه‌ی روی دستش می‌تواند با بعد دیگر ارتباط برقرار کند و دنیا را نجات دهد. انتخاب‌های بازیکن در این بازی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند و تمامی انتخاب‌هایی که انجام می‌دهید و تصمیماتی که می‌گیرید، به‌طور مستقیم بر روی رفتار اعضای گروهتان با شما تاثیر دارد. این موضوع می‌تواند باعث نزدیکی بیشتر و در مواردی درگیری بین اعضا شود. بازی Dragon Age Inquisition با داستان زیبا و مبارزات تاکتیکال و جذابش می‌تواند اوقات بسیار خوشی را برای شما رقم بزند.

Pillars Of Eternity 2: Deadfire

بازی رومیزی

بازی Pillars Of Eternity 2 دنباله‌ی نسخه‌ی اول این سری است که پس از سه‌ سال انتظار در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و توانست نظر بسیار مثبت منتقدین را جلب کند و به یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک نوبتی نسل هشتم تبدیل شود. شخصیت اصلی بازی و گروهش، به دنبال خدایی سرکش به نام Eothas می‌گردند و جست‌و جوی آن‌ها، این گروه را به مجمع‌الجزایری به نام ددفایر (Deadfire) می‌رساند که چهار کشور مختلف در حال نبرد برای به دست‌گرفتن کنترل آن هستند. بازیکنان با انتخاب‌های مختلفی که در طول بازی انجام می‌دهند می‌توانند با یک کشور همراه و مقابل کشور دیگری قرار بگیرند و این موارد زمینه‌ساز شکل‌گیری حکومت‌ها و دنیا در آینده‌ است. شخصی‌سازی در بازی Pillars Of Eternity 2 از جزئیات بالایی برخوردار‌ است و شما می‌توانید در کنار شخصیت اصلی، دیگر شخصیت‌های گروهتان را نیز شخصی‌سازی کنید و با خلق‌کردن گروهی یک‌دست و قابلیت‌هایی که مکمل یکدیگر باشند، نهایت لذت را از بازی و مبارزات نوبتی‌اش ببرید.

آیا شما با این بازی‌ها به عنوان بهترین بازی‌ها برای عاشقان بوردگیم موافق هستید؟ دیدگاهتان را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع : وبسایت The Gamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

1 نظر در “سیاهچاله‌ها و اژدهایان؛ بهترین بازی ها برای عاشقان بازی رومیزی

  1. nima گفت:

    متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *