عمومی

بازی Resident Evil Village ؛ تئوری‌های موجود در رابطه با این نسخه

بازی Resident Evil 8: Village

نسخه‌ی جدید بازی Resident Evil 8 با نام Resident Evil village با انتشار یک تریلر در رویداد پلی استیشن 5 معرفی شد. بعد از معرفی بازی، چندین تئوری جالب راجع به تریلری که به نمایش درآمد، در فضای مجازی پخش شد. با تیلنو همراه باشید.

قبل از معرفی شدن بازی Resident evil 8 توسط شرکت کپ کام(Capcom)، اطلاعات رسمی خاصی درباره‌ی بازی وجود نداشت و همه منتظر معرفی نسخه‌ی بعدی Residenr Evil بودند. ولی با معرفی شدن بازی Resident Evil village اطلاعات رسمی بسیار کمی درباره‌ی داستان بازی به اشتراک گذاشته شد. همین اتفاق باعث شد که برای هواداران این سری، سوال های به مراتب بیشتری ایجاد شود و بیشتر از گذشته گیج شوند.

هشدار: این متن، داستان نسخه های قبلی بازی را لو می‌دهد

در ابتدا اطلاعات تایید شده و رسمی بازی Resident Evil Village را بازگو می‌کنیم. تهیه کنندگان بازی یعنی سیوشی کاندا (Tsuyoshi kanda) و پیتر فابیانو (Peter fabiano) تایید کردند که نام نسخه‌ی جدید این سری، Resident Evil 8 خواهد بود، ولی عدد هشت در نام بازی وجود ندارد و در کلمه‌ی Village پنهان شده است. طبق گفته‌ی تهیه کنندگان بازی، داستان بازی چند سال بعد از ماجراهای بازی Resident Evil 7 جریان دارد. در بازی Resident Evil Village باز هم شاهد داستان شخصیت اصلی بازی Resident Evil 7 یعنی ایثن وینترز (Eathen winters) هستیم. او بعد از چند سال، یک زندگی عادی را مانند مردم عادی شروع کرده است. خانواده‌ی ایثن‌ در آرامش کامل به سر می‌برند، تا زمانی که کریس ردفیلد سر می‌رسد. البته او در نقشی که فکر می‌کنید باز نخواهد گشت. با بازگشت کریس ردفیلد زندگی ایثن و همسرش به هم می‌ریزد و همین امر باعث می‌شود که ایثن به دنبال جواب سوال‌های خود بگردد.

در نگاه اول شاید حتی خود شما هم متوجه صورت تاریک کریس ردفیلد در کاور بازی شده باشید. پس احتمال وجود دارد که کریس بر خلاف نسخه های قبلی که ضد تروریسم مبارزه می‌کرد، اینبار در نقش یک شرور وارد داستان بازی شود.

توجه: تیم تیلنو در این یادداشت تنها داستان نسخه‌های قبلی سری را که ممکن است با داستان بازی Resident Evil Village ارتباط داشته باشد را بررسی کرده است.

ارتباط نسخه های قبلی به داستان بازی Resident Evil Village فقط در حد نظریه هستند.

حدس و گمان های موجود در رابطه با داستان

در انیمیشن Resident Evil Vendetta، که داستان آن بعد از جریان‌های بازی Resident Evil 6 اتفاق می‌افتد، یک بمب مستقیم بر روی مراسم ازدواج یک معامله‌گر اسلحه به اسم گلن آریاس (Glenn Arias) فرود می‌آید که باعث می‌شود همسر او در این مراسم کشته شود، این اتفاق حس انتقام را در وجود گلن شعله ور می‌کند.

همین امر نیز باعث می‌شود که گلن آریاس یک حمله‌ی بیوتروریستی را با یک ویروس با قابلیت‌های جدید که توسط خودش ساخته شده را آغاز کند. این ویروس مشابه ویروس تی (T Virus) فرد مبتلا را به زامبی تبدیل می‌کند، با این تفاوت که زامبی های مبتلا به این ویروس، تفاوت دوست و دشمن را درک می‌کنند. نام این ویروس، ویروس ای (A Virus) است.

بازی Resident Evil Village

بعد از بررسی‌هایی که ربکا چمبرز(Rebecca Chambers) بر روی ویروس A انجام می‌دهد، متوجه می‌شود که دی ان ای(DNA) ویروس به سلاح‌های انگلی که فرقه‌ی لوس‌ایلامینادوس(los illuminados)‌ استفاده می‌کردند، شباهت بسیار زیادی دارد. کریس ردفیلد با توجه به این داستان، از ربکا سوال می‌کند که آیا گلن آریاس از افراد فرقه‌ی لوس ایلامینادوس است یا خیر. ربکا اینطور جواب می‌دهد که با توجه به اطلاعاتی که در حال حاضر در دست دارد، زیاد مطمئن نیست.

توجه: فرقه‌ی لوس‌ایلامینادوس برای اولین بار در بازی Resident Evil 4 حضور داشت که لیان اسکات کندی (leon scott kennedy) با آنها مبارزه می‌کرد. داستان بازی در یک روستای دور افتاده واقع در اسپانیا اتفاق افتاد.

بنابراین تصمیم می‌گیرند که سراغ یک فرد ماهر بروند! و اون فرد کسی نیست جز لیان اسکات کندی، مامور رئیس جمهور کشور آمریکا.

بازی Resident Evil Village

وقتی ربکا و کریس سر می‌رسند از لیان درخواست می‌کنند که درباره‌ی فرقه‌ی لوس‌ایلامینادوس اطلاعاتی که می‌داند را به آنها بگوید. ولی لیان اینطور جواب می‌دهد که این داستان مربوط به سال‌های خیلی دور است و هیچ چیزی از آنها را به یاد ندارد. وقتی صحبت‌هایشان تمام می‌شود، شخصی سراغ لیان می‌آید و می‌گوید که همسر و دخترش در اسپانیا هستند و از لیان خواهش می‌کند که به اسپانیا برود و آنها را نجات بدهد. بعد از خواهش کردن از لیان، اعلام می‌کند که اطلاعات خیلی زیادی دارد و می‌گوید که بازماندگان فرقه‌ی لوس‌ایلامینادوس به یک معامله‌گر اسلحه پول دادند تا یک حمله‌ی بیوتروریستی را آغاز کند. کریس ردفیلد درباره‌ی اینکه گلن آریاس را می‌شناسد یا نه، از او سوال می‌کند و او تعجب می‌کند و در جواب کریس سوال می‌کند که تو از کجا از این ماجرا خبر داری؟

ولی او همان لحظه خیلی زود توسط دیگو گومز (Diego Gomez) کشته می‌شود!

بازی Resident Evil Village

در اواخر داستان، گلن آریاس برای مبارزه با لیان و کریس، خود را به طرز وحشتناکی با بدن دیگو گومز ترکیب می‌کند.

لیان و کریس بعد از چند دقیقه مبارزه بالاخره موفق به شکست او می‌شوند و همه چیز به خوبی و خوشی به پایان می‌رسد. در صحنه‌ی پایانی، در حالی که ماریا گومز دختر دیگو گومز با تنفر به نقاب آهنی پدر خود که روی زمین افتاده نگاه می‌کند، حس انتقام را به راحتی می‌توان در نگاه او دید.

احتمال ارتباط بازی Resident Evil Village به نسخه‌های قبل

با توجه به داستان‌هایی که دباره‌ی وقایع گذشته مرور کردیم، به احتمال بسیار زیاد داستان بازی Resident Evil Village مانند بازی Resident Evil 4 در اسپانیا روایت خواهد شد. با دیدن تریلر بازی که در رویداد پلی استیشن 5پخش شد، در اینجا سول هایی ذهنمان را درگیر می‌کند. آن مردی که از لیان درخواست کرد همسر و دخترش را نجات بدهد، گفت بازماندگان فرقه‌ی لوس ایلامینادوس هنوز وجود دارند. اگر داستان بازی Resident Evil Village در اسپانیا روایت شود، آیا ممکن است که در بازی Resident Evil Village شاهد حضور  این فرقه باشیم؟

اگر واقعا داستان بازی Resident Evil Village در اسپانیا روایت شود، آیا ممکن است که حضور لیان برای کمک به همسر و دختر آن مرد را ببینیم؟ آیا همسر و دختر او در تریلر به نمایش درآمدند؟

سوال بعدی که ذهنمان را درگیر می‌کند این است که اگر واقعا تمام این فرض‌ها درست باشند و داستان بازی Resident Evil Village در اسپانیا روایت شود، آیا ممکن است که ماریا گومز به دلیل حس انتقام، رییس فرقه ی لوس ایلامینادوس شده باشد؟

بررسی تریلر بازی Resident Evil Village

در ثانیه‌ی اول تریلر با جمله‌ی “داستان او به پایان می‌رسد” (His story comes to a close) رو به رو می‌شویم. این جمله به این معنی است که در بازی Resident Evil Village، داستان یک مرد به پایان می‌رسد. ولی با تایید حضور کریس ردفیلد در بازی، شک و ابهام زیادی برایمان ایجاد کرده است.

بازی Resident Evil Village

در ثانیه‌های بعد، یک علامت عجیب نشان داده می‌شود که در وسط آن به راحتی می‌توان یک جنین بچه را دید. بعد از آن، نقش علامت را اینبار به صورت رنگ شده روی زمین به نمایش گذاشته می‌شود. این عجیب است که تهیه کنندگان بازی در رابطه با نشان دادن این علامت تردید داشتند، چون از این ترس داشتند که ممکن است داستان بازی را لو بدهد!

اگر این علامت را با انگل پلاگا (Plaga parasite) مقایسه کنیم، کمی شبیه به هم هستند. ولی چیزی که اینجا خیلی جالب به نظر می‌رسد، این است که انگل پلاگا و این علامت جدید تازه معرفی شده، به وضوح در عکس بازی Resident Evil 7 دیده می‌شوند.

توجه: پلاگا، انگلی بود که فرقه‌ی لوس‌ایلامینادوس از آن استفاده می‌کرد.

با توجه به اینکه وسط این علامت یک جنین وجود دارد، آیا می‌توان گفت که این یک نشانه‌ برای تولد و شروع دوباره‌ی لوس‌ایلامینادوس است؟

چند ثانیه‌ی بعد شاهد یک قلعه‌ی بزرگ هستیم که یک دروازه‌ی بزرگ دارد و برای باز کردن آن، باید قطعه‌های گم شده‌ی آن پیدا شوند. این صحنه، ما را فقط یاد یک مکان می‌اندازد! یعنی دروازه‌ی ورودی به قلعه‌ای که توسط فرقه‌ی لوس ایلامینادوس اداره می‌شد. این قلعه واقع در اسپانیا بود که در بازی Resident Evil 4 لیان به آن وارد شد.

برای باز کردن دروازه‌‌ی قلعه در بازی Resident Evil 4، به یک چشم خاص نیاز بود. در راهنمای چگونگی استفاده از چشم، نوشته شده بود که این چشم باعث می‌شود از روستا (Village) خارج شوید. جالبی داستان این است که با ورود به دروازه‌ی قلعه‌ی موجود در تریلر، از روستا خارج می‌شوید!

بعد از آن یک قطعه سنگ نشان داده می‌شود. وسط این سنگ علامت آمبرلا را به وضوح می‌توان دید.

آمبرلا در سال های قبل کاملا نابود شده است، ولی بازماندگان شرکت آمبرلا با یک هدف، اسم و علامت جدید تصمیم به بازگشت گرفتند. اسم خود را به آمبرلای آبی تغییر دادند و با جنگیدن علیه ویروس های ممنوع شده، تصمیم گرفتند که آن افکار بدی که مردم سال هاست نسبت به آمبرلا دارند را از بین ببرند. برای انجام این کار از کاپیتان BSAA یعنی کریس ردفیلد کمک گرفتند. اینجا سوال ایجاد می‌شود که شرور شدن کریس ردفیلد در بازی Resident Evil Village به این معنی است که آمبرلا قصد گول زدن مردم را داشته است و مانند گذشته به کار های غیر قانونی خود ادامه می‌دهد؟ آیا کریس ردفیلد ناخواسته در دام شرکت آمبرلا افتاده است؟ با توجه به این که لوگوی آمبرلای قدیم روی سنگ دیده می‌شود، این سوال ایجاد می‌شود که آیا آمبرلا به طور مخفی با لوگوی قدیمی خود به کارهای غیر قانونی خود ادامه می‌دهد یا خیر؟

بازی Resident Evil Village

در قسمتی از تریلر، محیط روستا نشان داده می‌شود‍‍‍‍. علامت هایی که در باغ وجود دارند، شباهت بسیار زیادی به انگل پلاگا دارند. در بازی Resident Evil 4 شاهد علامت انگل پلاگا در قبرستان بودیم.

در لحظاتی بعد، یک زن نشان داده می‌شود که به نظر می‌رسد یک باس‌ است. سوال اینجاست که او چه کسی است؟ آیا او مارایا گومز است؟‌ همچنین در فضای اینترنت حدس زده شده شخصی که سمت راست این زن ایستاده است، کلر ردفیلد (Claire Redfield) یا جیل ولنتاین (Jill Valentine) است. برای این مورد هیچ دلیل خاصی وجود ندارد.

در همان لحظه، تصاویری از یک هال بزرگ نشان داده می‌شود. این هال شباهت بسیار زیادی به عمارت اسپنسر دارد. اسپنسر بنیانگذار اصلی شرکت آمبرلا بود، او به مجسمه و زره های قرون وسطی علاقه‌ی بسیار زیادی داشت. در این هال زره های قرون وسطی دیده می‌شود! این که این خانه یا عمارت متعلق به چه کسی است، هنوز مشخص نشده است.

در ادامه‌ی تریلر، در کسری از ثانیه یک غول بزرگ نشان داده می‌شود که در حال پریدن از یک خانه بر روی زمین است.

او بسیار شبیه به قصابی است که در بازی Resident Evil 5 حضور داشت. جالب است که او به انگل پلاگا مبتلا شده بود. حالا یک غول که بسیار شبیه به او است، حضورش در بازی Resident Evil Village تایید شده است.

آیا این ها همه نشانه‌ی بازگشت فرقه‌ی لوس ایلامینادوس است؟

در بخش هایی از تریلر، یک مرد با موهای بلند نشان داده می‌شود. حدس زده می‌شود که این مرد لوییس سرا (Luis Sera) است. اگر واقعا این حدس درست باشد، خیلی هم نباید تعجب کرد. زیرا به گفته‌ی ایدا وانگ (Ada Wong) لوییس یک دانشمند ماهر بود که برای آزمند سدلر (Osmund saddler) کار می‌کرد. ولی آزمند متوجه خیانت لوییس شد و او را به قتل ‌رساند. اگر او لوییس است، به احتمال زیاد او را با ویروس شبیه‌سازی کرده‌اند.

توجه: آزمند سدلر بنیانگذار لوس‌ایلامینادوس بود.

تریلر بازی با یک صحنه‌ی بسیار عجیب به پایان می‌رسد. کریس ردفیلد بالای سر ایثن می‌رسد و با گفتن جمله‌ی «متاسفم ایثن» (sorry Ethan) به زنی که به طور زخمی کنار ایثن دراز کشیده است، شلیک می‌کند.

حدس زده می‌شود که او میا، همسر ایثن است. ولی به چه دلیلی کریس باید میا را به قتل برساند؟ آیا شرارت جواب این سوال است؟

تهیه کنندگان بازی، در حین صحبت‌هایشان یک عکس از صفحه‌ی چگونگی انتخاب سلاح (Inventory) از بازی Resident Evil village نشان دادند. این عکس، هواداران بازی را شگفت زده کرد. زیرا دقیقا شبیه به همان چیزی است که در بازی Resident Evil 4 شاهد آن بودیم.

در آخر می‌توانید تریلر بازی Resident Evil Village که در رویداد معرفی کنسول PS5 به نمایش گذاشته شد را تماشا کنید.

این‌ها همه سوال هایی بود که با نمایش تریلر بازی Resident Evil village در ذهنمان ایجاد شد. نظر شما در رابطه با ارتباط این بازی با نسخه‌های قبلی سری رزیدنت اویل چیست؟ آیا شما نیز متوجه این نشانه‌ها شدید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *