راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

بهترین راه‌های لول آپ کردن در بازی Diablo 4

بهترین راه لول آپ کردن در بازی Diablo 4

لول آپ (Level-Up) کردن یا همان ارتقا سطح شخصیت اصلی در بازی Diablo 4 می‌تواند حسابی چالش برانگیز باشد. اما اگر یک سری نکات مهم را بدانید می‌توانید هر چه سریع‌تر راه خود را به سمت لول 25 باز کنید. در ادامه به بهترین راه‌های لول آپ کردن در بازی Diablo 4 می‌پردازیم.

بهترین راه‌های Level-Up در بازی Diablo 4

نسخه بتا (Beta) بازی Diablo 4 چند وقتی است که در دسترس قرار گرفته و با وجود برخی انتقادها، از جذابیت بالایی برخوردار است. بازیکنان می‌توانند در این نسخه محدود از بازی سطح خود را تا عدد 25 بالا ببرند و شخصیت خود را قوی و قوی‌تر کنند. هرچند که عدد 25 در نگاه اول خیلی زیاد و دور از دسترس به نظر نمی‌رسد، اما چالش‌های خاص خود را دارد. همین‌طور که سطح خود را بالاتر می‌برید، روند لول آپ کردن هم آهسته‌تر پیش می‌رود و ممکن است پس از مدت اذیت کننده به نظر برسد.

هنگامی که متوجه کُندی این روند شوید، به احتمال زیاد به دنبال راه‌هایی برای کسب XP و لول آپ کردن در بازی Diablo 4 خواهید افتاد. خوشبختانه راه‌های مناسبی برای انجام این کار و Level-Up کردن وجود دارد که می‌توانید با کمی دقت و تلاش به آن‌ها دست پیدا کنید. اگر شما هم به دنبال این راه‌ها می‌گردید با تیلنو و بهترین راه‌های لول آپ کردن بازی Diablo 4 همراه باشید تا بهترین روش‌های ممکن را یاد بگیرید.

تمام مرحله‌های اصلی را به پایان برسانید

این نکته ممکن است در نگاه اول خیلی ساده و از پیش پا افتاده به نظر برسد، اما بسیاری از گیمرها آن را خیلی سریع فراموش می‌کنند. هرچند که مراحل اصلی یا Main Missionهای زیادی در نسخه بتا بازی Diablo 4 دیده نمی‌شوند، اما تعداد اندکی که به چشم می‌خورند می‌توانند چند ساعتی شما را مشغول نگه دارند. هنگامی که کمی در بازی پیشروی می‌کنید و به شهر Kyovashad می‌رسید، به احتمال زیاد تمرکز خود را از دست می‌دهید و به سراغ فعالیت‌های فرعی مانند گشت و گذار در نقشه می‌روید. در چنین شرایطی تمرکز از روی مراحل اصلی برداشته می‌شود تا در ادامه آن، نتوانید XP مناسبی به دست آورده و Level-Up کنید.

هرچند که پرداختن به فعالیت‌ها و ماموریت‌های فرعی ضرر خاصی ندارد و می‌تواند فوق‌العاده سرگرم کننده باشد، اما روند لول آپ کردن را کمی آهسته‌تر می‌کند. ولی اگر اول به سراغ Main Missionها بروید نه تنها محیط‌های جدیدی برای ماجراجویی آزاد می‌کنید، بلکه XP قابل توجهی در اختیارتان قرار می‌دهد. علاوه بر این موارد، با تکمیل Main Questها آیتم‌ها و Gold خوبی به دست می‌آورید تا بتوانید با کمک از آن‌ها، راه خود را به سمت لول‌های بالا پیدا کنید.

لول آپ در بازی Diablo 4

به Renown Level خود توجه داشته باشید

یکی از مکانیک‌های جدیدی که به سیستم پیشرفت بازی Diablo 4 اضافه شده، Renown Level نام دارد؛ مکانیکی که می‌توانید با مراجعه به نقشه وارد آن شوید. هنگامی که وارد آن شدید نقشه‌ای کلی‌تر از منطقه Fractired Peaks می‌بینید که اطلاعات مختلفی نظیر Altar of Lilith Statue و Dungeonهای پیدا شده در آن نشان داده می‌شود. با این حال آنچه که در این نقطه از اهمیت بالایی برخوردار است میزان Renown Level است. شما می‌توانید Renown Level خود را در این قسمت در بالای صفحه مشاهده کنید.

در نسخه بتا بازی Diablo 4 به سه شاخه مختلف از Renown Levelها دسترسی دارید که می‌توانید با کارهایی نظیر تکمیل ماموریت‌های فرعی، پیدا کردن مناطق جدید و دیدن اشیاء خاص مانند مجمسمه‌های لیلیث آن‌ها را ارتقا دهید. همین طور که Renown Level شما افزایش پیدا کند، میزان XP بیش‌تری پس از انجام کارهای مختلف به دست خواهید آورد. البته افزایش این معیار روی مواردی مانند Skill Pointها و تعداد Healing Potionها هم تاثیر مثبتی می‌گذارد.

لول آپ در بازی Diablo 4

روی درجه سختی Veteran به تجربه بازی بپردازید

یکی از بهترین راه‌های موجود برای لول آپ کردن در بازی Diablo 4 به درجه سختی آن باز می‌گردد. در ابتدای ورود به نسخه بتا بازی مورد بحث، بازی از شما می‌پرسد که می‌خواهید روی کدام یک از دو World Tier موجود به تجربه بازی بپردازید. این World Tierها که در واقع حکم همان درجه سختی یا Difficulty را دارند، با نام‌های Adventurer و Veteran به نمایش در می‌آیند. Veternal که از سختی بیش‌تری نسبت به نام اول برخوردار است و زنده ماندن را دشوارتر می‌کند، ویژگی‌ها و پاداش‌های خاص خود را هم دارد. برای مثال اگر روی این درجه سختی به تجربه بازی بپردازید، XP بیش‌تری کسب می‌کنید و آیتم‌های بهتری از جنازه دشمنان بر خواهید داشت.

با توجه به گزارش‌هایی که از سمت بازیکنان به دست رسیده، درجه سختی Veteran آنقدری که انتظار می‌رود سخت و نیست و تفاوت‌های زیادی با سطح Adventurer ندارد. بنا بر همین موضوع XP دریافتی هم تفاوت چشم‌گیری نخواهد داشت و نباید انتظار یک معجزه الهی را از انجام این کار داشته باشید. اما با این حال می‌توانید هر موقع که خواستید درجه سختی را تغییر دهید و میان Adventurer و Veteran سوییچ کنید.

لول آپ در بازی Diablo 4

از Skillهای مناسب استفاده کنید

در حالی که کشتن دشمنان بهترین راه لول آپ در بازی Diablo 4 به شمار نمی‌رود، اما می‌توانید به کمک کشتن‌شان XP نسبتا زیادی به اندوخته‌های خود بیفزایید. برای مثال اگر از قابلیت‌های AOE (حملاتی که وسعت بیش‌تری از شخصیت اصلی را مورد پوشش قرار می‌دهند و به دشمنان بیش‌تری ضربه می‌زنند) کمک بگیرید می‌توانید چندین دشمن را به صورت همزمان بکشید. هنگامی که کشتن تعداد زیادی از دشمنان در مدت زمان کمی اتفاق بیفتد، XP بیش‌تری برای Level-Up نسیبت‌تان خواهد شد. بنا بر همین موضوع اگر در حین تکمیل ماموریت‌های اصلی یا دانجن‌ها به کشتن مستمر دشمنان بپردازید، عملا XP رایگان دریافت خواهید کرد. استفاده از حملات AOE چند نفر از دشمنان را به صورت همزمان مورد تاثیر قرار می‌دهد و زمان کم‌تری برای سلاخی دشمنان می‌گیرد.

لول آپ در بازی Diablo 4

تمام دانجن‌های موجود در منطقه Fractured Peaks را تکمیل کنید

این راه حل هم ممکن است در نگاه اول خیلی واضح و مبرهن به نظر برسد. اما با این حال از آنجایی که سطح Dungeonها با سطح شما هماهنگ هستند و بالا پایین می‌شوند، دلیل برای عدم ورود به تک تک آن‌ها و تکمیل کردن‌شان وجود ندارد. به طور میانگین شما برای به پایان رساندن هر Dungeon به مدت زمانی حدود 20 الی 45 دقیقه نیاز دارید و در پایان پاداش‌های خوبی به دست می‌آورید. بازی درباره Dungeonها حسابی بخشنده است و XP زیادی در ازای به اتمام رساندن‌شان می‌دهد.

اگر به دنبال دانجن‌های موجود در بازی می‌گردید، بهتر است به دنبال علامت‌های سفید که عکس یک غار را نشان می‌دهند بروید. برای اینکه بتوانید تمامی این Dungeonها را پیدا کنید، باید تمامی سطح منطقه Fractured Peaks را بگردید و آن‌ها را به چشم ببینید. تکمیل این مناطق فرعی نه تنها XP خوبی به همراه دارد، بلکه باعث افزایش سطح Renown Level هم می‌شود (که بالاتر در موردش توضیح دادیم). راستی به یاد داشته باشید که اگر یک علامت طلایی در کنار علامت این Dungeonها روی نقشه نشان داده شود، بدان معنی است که شما پیش از این آن را به اتمام رسانده‌اید. اما اگر خبری از این علامت‌های طلایی نبود، یعنی تا به حال تمام‌شان نکرده‌اید و بهتر است پی دانجن‌های مورد بحث را بگیرید.

از XP Elixirها کمک بگیرید

یکی از دست کم گرفته شده‌ترین راه‌های کسب XP در بازی Diablo 4، استفاده از یک سری اکسیر (Elixir) مشخص است. شما می‌توانید با مراجعه به Alchemist موجود در شهر Kyovashad اکسیرهای مورد علاقه خود را بسازید. فقط توجه داشته باشید که برای دسترسی به لیست کامل این اکسیرها باید ماموریت‌های مشخصی را تکمیل کنید و تا مقطع خاصی از بازی پیش روید. هنگامی که این کار را انجام دادید و بخش چشم‌گیری از لیست اکسیرها را آزاد کردید، بهتر است به سراغ اکسیرهای XP Boost بروید. استفاده از این معجون‌های خاص می‌تواند نرخ کسب XP شخصیت اصلی را چیزی بین 5 تا 10 درصد افزایش دهد و همه چیز را سریع‌تر کند. بنابراین اگر می‌خواهید فعالیت‌های مهمی نظیر ماموریت‌های اصلی و Dungeonها را آغاز کنید، بهتر است پیش از شروع آن‌ها به سراغ اکسیرهای مورد بحث بروید.

فقط توجه داشته باشید که امکان استفاده از چند اکسیر مختلف به صورت همزمان وجود ندارد و شما می‌توانید تنها از یکی از آن‌ها در عین واحد کمک بگیرید. هر یک از این اکسیرها که حدود 30 دقیقه دوام می‌آورند و خاصیت خود را حفظ می‌کنند، دستور ساخت مختلفی دارند. حال هنگامی که دستور ساخت یک Elixir خاص را داشتید، باید به سراغ آیتم‌ها و گیاهان مورد نیاز برای ساخت بروید و روند را تکمیل کنید.

لول آپ در بازی Diablo 4

با دوستان‌تان بازی کنید

آخرین نکته‌ای که در مقاله بهترین راه‌های لول آپ در بازی Diablo 4 به آن اشاره می‌کنیم، تجربه بازی در قالب یک تیم با استفاده از حالت Co-op است. هنگامی که حتی یک نفر در Party شما وجود داشته باشد، شما برای انجام همه کارها 10 درصد XP اضافه دریافت می‌کنید. از آنجایی که 10 درصد نرخ قابل توجهی است، انجام این کار روند Level-Up شما را حسابی تسریع می‌بخشد تا در عرض تنها چند ساعت به Level یا سطح 25 برسید. پس بهتر است یکی از دوستان خود را به تجربه بازی Diablo 4 تشویق کرده و از پاداش حالت Co-op کمک بگیرید.

لول آپ در بازی Diablo 4

در این نقطه به پایان مقاله بهترین روش‌های لول آپ در دیابلو 4 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ کدام یک از روش‌های ذکر شده روند کسب XP شما را بیش‌تر تسریع بخشید؟ آیا شما راه خاص دیگری مد نظر دارید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *