بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش, یادداشت

بازی Horizon Zero Dawn: معرفی بهترین ماد‌ها

بازی Horizon Zero Dawn / هورایزن زیرون داون

با این وجود که بازی Horizon Zero Dawn اثری عالی و به شدت چشم‌انواز است، اما این باعث نمی‌شود که افراد اقدام به ساخت ماد‌های مختلف برای آن نکنند. با تیلنو و معرفی بهترین ماد‌های این بازی همراه باشید.

ماد‌ها که شهرت آن‌ها به دوران گذشته و تلاش‌های جامعه بازیکنان بازی Doom باز‌می‌گردد، تاثیر بسیار زیادی روی تجربه ما از آثار مختلف داشته و به کلی آن را دگر‌گون کرده‌اند. برای مثال می‌توان به بازی‌های Minecraft و The Elder Scrolls V: Skyrim که به واسطه ماد‌ها هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ عملکرد متحول شده‌اند. سازند‌گان ماد در حال حاضر یکی از بزرگترین و فعال‌ترین جامعه‌های صنعت بازی‌های ویدیویی هستند که همواره در حال دستیابی به دستاورد‌های مختلف است. بازی Horizon: Zero Dawn یکی از مشهور‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های کنسول پلی استیشن 4 بوده که با تصمیم کمپانی سونی در دسترس کاربران پلتفرم پی سی نیز قرار گرفته است. افراد و گروه‌های متعددی تا‌کنون برای بازی هورایزن زیرو داون اقدام به ساخت ماد کرده‌اند که در این مطلب بهترین‌ آن‌ها را معرفی می‌کنیم. با تیلنو همراه باشید.

باران طبیعی

بازی Horizon Zero Dawn / هورایزن زیرون داون

یکی از چشمگیر‌ترین مواردی که بازیکنان با نگاه اول متوجه آن می‌شوند، زیبایی فوق‌العاده مناظر بازی Horizon Zero Dawn است. هر یک از اجزای محیط‌های این اثر با دقت مثال‌زدنی ساخته شده‌اند و این ویژگی به خوبی در محصول نهایی مشهود است. همچنین تغییر محیط و آب و هوا باعث شده که نه تنها نبرد با دشمنان چالش‌بر‌انگیز‌تر باشد، بلکه باعث افزایش حس غوطه‌وری در دنیای هورایزن زیرو داون می‌شود. با وجود تمامی نقاط قوت ذکر شده، باران موجود در بازی موجب کاهش میدان دید شده و برخی از بازیکنان را مجبور به عدم پیشرفت تا زمان اتمام باران می‌کند. فردی به نام Dziggy در قالب یک ماد اقدام به حل این مشکل کرده است. او توانسته به باران حالت شفا‌ف‌تری داده و موجب شود که بازی Horizon Zero Dawn ظاهر بهتر و طبیعی‌تر از قبل داشته باشد. تاثیر این ماد در تصویر بالا به خوبی دیده شده و قطعا به بهبود تجربه بازی در هنگام بارش باران کمک بسیاری خواهد کرد. ماد مذکور یکی از مفید‌ترین ماد‌های نسخه پی سی بازی هورایزن زیرو داون بود که می‌توانید آن را از صفحه‌اش در وب‌سایت Nexus Mods دریافت کنید.

HDR‌

بازی Horizon Zero Dawn / هورایزن زیرون داون

ماد‌سازی به نام Vanguard1776 با هدف بهبود جلوه‌های بصری بازی Horizon Zero Dawn دست به ساخت ماد HDR برای این اثر زده که گرافیک آن را به کنسول‌های نسل بعد نزدیک می‌کند. فناوری HDR را می‌توان مجموعه تکنیک‌هایی معرفی کرد که با هدف نمایش دقیق دامنه شدت‌ نور‌های موجود در صحنه‌های طبیعی معرفی کرد. علاوه بر هورایزن زیرو داون، Vanguard1776 اقدام به ساخت ماد مشابه برای بازی‌هایی همچون Doom Eternal ،Metro ،Control ،Sekiro: Shadows Die Twice و Resident Evil کرده که تمامی آن‌ها به لطف HDR از جلوه‌های بصری زیبا‌تری نسبت به قبل بهره می‌برند. از طریق صفحه ماد Project Zero Dawn – True HDR در وب‌سایت Nexus Mods ‌می‌توانید این ماد را دریافت کنید.

اضافه شدن ++NG

بازی Horizon Zero Dawn / هورایزن زیرون داون

برخی از بازی‌ها چندان به ارائه چالش‌های عادلانه راغب نبوده و گاهی لازم است برای در اختیار گرفتن اسلحه‌های کمیاب و نادر آن چندین بار اقدام به تجربه نیو گیم پلاس کنید. کمتر بازیکنانی را می‌توان پیدا کرد که حاضر باشد صد‌ها ساعت برای به دست آوردن سلاحی که بعد‌ها بلا استفاده می‌شود، صرف کند. بازی Horizon Zero Dawn یکی از این دست آثار است که برای چندین بار تجربه با سطح دشواری بالاتر، آیتم‌ها و پا‌داش‌های کمی ارائه می‌دهد. کاربری به نام Lupercalll در قالب ماد ++NG، فایل ذخیره‌ای با سطح دشواری Ultra Hard را در اختیار شما قرار می‌دهد که تمامی آیتم‌ها و موارد تزئینی در دسترس قرار دارند. با مراجعه به صفحه ماد Save File Game Plus (Face Paint Available) در وب‌سایت Nexus Mods این ماد قابل دریافت است.

شخصی‌سازی مو

بازی Horizon Zero Dawn / هورایزن زیرون داون

با وجود بی‌نقص بودن طراحی کاراکتر ایلوی (Aloy) در بازی Horizon Zero Dawn، بسیاری از بازیکنان تا اندازه‌ای از محدودیت گزینه‌های شخصی‌سازی آن ناامید شدند. در این شرایط افرادی که در زمینه ساخت ماد‌ها فعال هستند به کمک آن‌ها آمده‌اند. یکی از این افراد AlexPo21 است که با ماد خود گزینه‌های شخصی‌سازی رنگ موی سر ایلوی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. با این وجود که عملکرد این ماد بسیار محدود بوده، اما باعث می‌شود که بازیکنان آزاد عمل بیشتری در شخصی‌سازی پروتاگونیست بازی هورایزن زیرو داون داشته باشند. ماد Aloy – Hair Colors را می‌توانید از طریق صفحه مربوطه در وب‌سایت Nexus Mods دانلود کنید.

گزینه‌های تقلب

بازی Horizon Zero Dawn / هورایزن زیرون داون

ماد ساخته شده به دست Marcus101RR عملکردی شبیه به Gameshark که بازیکنان گذشته با آن آشنا هستند، دارد. با کمک این ماد می‌توانید در بازی Horizon Zero Dawn مواردی همچون God Mode (شکست‌ناپذیری و عدم دریافت صدمه) و مهمات بی‌نهایت را فعال کنید. استفاده از این تقلب‌ها برای آن دسته از بازیکنانی که تنها به دنبال داستان بوده یا قصد دارند با استفاده از حالت عکاسی (Photo Mode)، اقدام به ثبت تصاویر کنند و برای کانال خود در یوتیوب محتوای ویدیویی تولید کنند، به شدت سودمند خواهند بود. به واسطه صفحه ماد Cheat Table Horizon Zero Dawn در وب‌سایت Nexus Mods این ماد قابل دریافت است.

بهبود‌های گرافیکی

بازی Horizon Zero Dawn / هورایزن زیرون داون

همانطور که گفته شد، یکی از مرسوم‌ترین شکل ماد‌ها مربوط به بهبود‌های گرافیکی است که بازی هورایزن زیرو داون نیز از این قاعده مستثنی نیست. در وب‌سایت Nexus Mods انواع مختلفی از ماد‌های گرافیکی بازی مذکور را خواهید دید که طیف گسترده‌ای از تغییرات از تغییر کنتراست به منطور ایجاد حالت «سینمایی» گرفته تا ایجاد جلوه‌های بصیری طبیعی و پویا‌تر را شامل می‌شود. ماد Natural Clover ReShade که توسط BlueBloodBunny ساخته شده، تغییرات مختلفی از جمله بهبود اتمسفر بازی و استفاده از رنگ‌های روشن‌تر و زنده‌تر را ایجاد می‌کند که در هنگام شب بیش از اندازه جلوه می‌کنند. ماد Natural Clover ReShade به واسطه صفحه‌اش در وب‌سایت Nexus Mods قابل دانلود است. علاوه بر ماد ذکر شده، ماد‌های زیر نیز برای بهبود گرافیک بازی Horizon Zero Dawn کاربرد دارند:

تغییر مدل ایلوی

بازی Horizon Zero Dawn / هورایزن زیرون داون

امکان تجربه بازی هورایزن زیرو داون با شخصیت‌هایی به جز ایلوی، یکی از مواردی است که با استفاده از ماد می‌توانید به آن دست پیدا کنید. به واسطه ماد ساخته شده توسط xRaq می‌توانید ایلوی را با ۱۶ شخصیت دیگر از جمله Talanah ،Sylens و Helis جایگزین کنید. تمامی این مدل‌ها دارای انیمیشن‌های صورت بوده و از مشکلات مربوط به تکسچر رنج نمی‌برند. علاوه بر این xRaq امکان اسکیپ کردن لوگو‌های ابتدایی را نیز در ماد خود گنجانده است. ماد Model Swap Library را می‌توانید از طریق صفحه آن در وب‌سایت Nexus Mods دانلود کنید.

پشتیبانی از CPUهای قدیمی

بازی Horizon Zero Dawn / هورایزن زیرون داون

تعداد افرادی که قصد دارند با استفاده از پردازنده‌های ضعیف و قدیمی اقدام به تجربه بازی Horizon Zero Dawn کنند، بسیار اندک است. با این حال luther_d به واسطه یک ماد زمینه انجام این امر را فراهم کرده است. در توضیح این ماد گفته شده که با کمک آن می‌توانید بازی هورایزن زیرو داون را با CPUهای AMD Phenom و Intel Core 2 تجربه کنید. علی‌رغم اینکه بسیاری از بازیکنان نیازی به استفاده از این ماد ندارند، اما دارندگان پردازنده‌های قدیمی می‌توانند به بهترین شکل از آن بهره ببرند. به منظور دریافت ماد run game on phenom and core2 به صفحه آن در وب‌سایت Nexus Mods مراجعه کنید.

افزایش فضای اینونتوری

بازی Horizon Zero Dawn / هورایزن زیرون داون

فضای اینونتوری همواره یکی از مشکلات بازی‌های Open-World بوده که در برخی آثار به شدت محدود و در برخی دیگر بیش از اندازه بزرگ است. افراد مختلفی تا‌کنون مادهای متنوعی با محوریت اینونتوری ساخته‌اند که موجب بهبود تجربه کلی بازی‌ها می‌شوند. مدیریت اینونتوری به خصوص در مواقعی که وظایف مختلفی را باید به انجام برسانید، ممکن است به شدت طاقت‌فرسا و خسته‌کننده شود. در این مواقع بازیکن نه تنها باید به سطح سلامتی و دشمنان توجه کند، بلکه با اعمال همچون فروش یا رها کردن، اینونتوری خود را خالی کند. julianovento7 یکی از ماد‌ساز‌هایی بوده که با ساخت یک ماد با محوریت افزایش فضای اینونتوری این مشکل را حل کرده است. ماد 10X more inventory space از طریق صفحه مربوطه در وب‌سایت Nexus Mods قابل دانلود است.

در صورتی که تا‌کنون موفق به تجربه بازی هورایزن زیرو داون نشده‌اید، از طریق لینک‌های زیر می‌توانید اقدام به خرید آن کنید:

کدام‌یک از ماد‌های معرفی شده نظر شما را جلب کرده است؟ آیا ماد‌های دیگری سراغ دارید که به بهبود تجربه بازی Horizon Zero Dawn کمک کنند؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

 

منبع:  Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “بازی Horizon Zero Dawn: معرفی بهترین ماد‌ها

  1. Ryan گفت:

    سلام
    ببخشید برای فعال سازی مدها باید چکار کرد؟

    1. بهراد گفت:

      سلام دوست عزیز. اول از همه باید بگم که امکان فعال سازی مادها فقط برای کامپیوترهای شخصی موجوده و در کنسول‌های سونی نمیشه. برای فعال سازی در پی سی اما باید اول از همه نسخه‌ی اصلی بازی رو تهیه کنید در ادامه برنامه‌های Script Hook V، ScriptHookVDotNet ، OpenIV و Rage Plugin Hook رو نصب کنید که هر کدومشون به روش خاصشون می‌تونن مادهای مختلف با فرمت‌های مختلف رو اجرا کنن. اگه راهنمایی دقیق‌تری لازم داشتید بهمون بگید حتما یه مطلب کامل طی یکی دو روز آماده می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید